Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

19 minutes ago, Mar.da said:

Αχ ρινακι μου ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι μια κοιλια με ποδια:D,μαγνησιο παιρνω για τις συσπασεις απο 23 εβδομαδων.

Βοηθαει στα πρησμενα ποδια αν τα ανασηκωσουμε ψηλα με 2 μαξιλαρια απο κατω.

Γιωτιτσα αγχος υπαρχει σε ολη την εγκυμοσυνη,να χουμε το νου μας δεν ειναι κακο,να μη μας καταβαλει το αγχος ειναι το θεμα.εσυ πως εισαι?

Άσε εγώ παθαίνω κράμπες κάθε βράδυ πια. Και πονάνε και πολύ. Προσπαθώ να τεντωσω τα πόδια μου για να μην πιανομαι και αμέσως παθαίνω κράμπες.. Να δούμε που θα πάει πια. Και έχουν αρχίσει οι καουρες σχεδόν καθημερινά ο,τι και να φάω. Σκατουλιτσες. Χαχαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Άσε εγώ παθαίνω κράμπες κάθε βράδυ πια. Και πονάνε και πολύ. Προσπαθώ να τεντωσω τα πόδια μου για να μην πιανομαι και αμέσως παθαίνω κράμπες.. Να δούμε που θα πάει πια. Και έχουν αρχίσει οι καουρες σχεδόν καθημερινά ο,τι και να φάω. Σκατουλιτσες. Χαχαχαχαχαχα.

Καλημερουδια!!ρωτα το γιατρο για το μαγνησιο,βοηθαει στις κραμπες.οι καουρες ειπαμε ειναι φιλες μας:D.εγω προσπαθω να εχω φαει ως τις 8-8:30 το βραδυ και εχω παρατηρησει οτι οι καουρες ειναι πιο ηπιες.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Καλημερουδια!!ρωτα το γιατρο για το μαγνησιο,βοηθαει στις κραμπες.οι καουρες ειπαμε ειναι φιλες μας:D.εγω προσπαθω να εχω φαει ως τις 8-8:30 το βραδυ και εχω παρατηρησει οτι οι καουρες ειναι πιο ηπιες.

Μωρέ δεν μπορώ τόσο νωρίς. Γενικά κοιμάμαι αργά τα βράδια και τρώω γύρω στις 10. Τι να πω... Έχει αρχίσει και εσένα και φαίνεται στην κοιλιά όταν κλωτσάει ο μικρός σου;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Αχ ρινακι μου ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι μια κοιλια με ποδια:D,μαγνησιο παιρνω για τις συσπασεις απο 23 εβδομαδων.

Βοηθαει στα πρησμενα ποδια αν τα ανασηκωσουμε ψηλα με 2 μαξιλαρια απο κατω.

Γιωτιτσα αγχος υπαρχει σε ολη την εγκυμοσυνη,να χουμε το νου μας δεν ειναι κακο,να μη μας καταβαλει το αγχος ειναι το θεμα.εσυ πως εισαι?

Αγάπη δόξα τον Θεο είμαι καλά Εχω καμπύλη στις 28 τπυ μηνός αναμενω

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Μωρέ δεν μπορώ τόσο νωρίς. Γενικά κοιμάμαι αργά τα βράδια και τρώω γύρω στις 10. Τι να πω... Έχει αρχίσει και εσένα και φαίνεται στην κοιλιά όταν κλωτσάει ο μικρός σου;

Κι εγω πριν τις 12 δε κοιμαμαι,αλλα οσες φορες εχω φαει πιο αργα μετα αγανακτω.ναι φαινεται κι κανουμε πολυ γελιο με τα κοριτσια.φουσκωνει το σημειο και αν βαλω την παλαμη μου ειναι σα να προσπαθει να νιωσει το χερι μου και εκει σκεφτεσαι για αλλη μια φορα το μεγαλειο της φυσης!!!

Just now, Giotitsa είπε:

Αγάπη δόξα τον Θεο είμαι καλά Εχω καμπύλη στις 28 τπυ μηνός αναμενω

Καλα αποτελεσματα γιωτιτσα!!θα εχεις καποιον μαζι σου?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Κι εγω πριν τις 12 δε κοιμαμαι,αλλα οσες φορες εχω φαει πιο αργα μετα αγανακτω.ναι φαινεται κι κανουμε πολυ γελιο με τα κοριτσια.φουσκωνει το σημειο και αν βαλω την παλαμη μου ειναι σα να προσπαθει να νιωσει το χερι μου και εκει σκεφτεσαι για αλλη μια φορα το μεγαλειο της φυσης!!!

Καλα αποτελεσματα γιωτιτσα!!θα εχεις καποιον μαζι σου?

Ναι οποσδηποτε την μαμά μου κορίτσι ο άνδρας μου δουλεύει εσύ πως είσαι;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι οποσδηποτε την μαμά μου κορίτσι ο άνδρας μου δουλεύει εσύ πως είσαι;

Χρειαζεται καποιος σε αυτη την εξεταση για σιγουρια.καλα ειμαι λιγο ζεσταινομαι σημερα,αν και δεν εχω βγει εξω νομιζω πρεπει να εχει ανεβει η θερμοκρασια.εγω κατα τις 20 ιουνιου εχω το ντοπλερ.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Χρειαζεται καποιος σε αυτη την εξεταση για σιγουρια.καλα ειμαι λιγο ζεσταινομαι σημερα,αν και δεν εχω βγει εξω νομιζω πρεπει να εχει ανεβει η θερμοκρασια.εγω κατα τις 20 ιουνιου εχω το ντοπλερ.

Ναι και εγώ μέσα στο σπιτάκι ειμαι κάθομαι χαλαρη η αλήθεια είναι οτι έχει υπερβολική ζέστη πφφφ Αντε καλή επιτυχία στο ντοπλερ

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Giotitsa said:

Αγάπη δόξα τον Θεο είμαι καλά Εχω καμπύλη στις 28 τπυ μηνός αναμενω

Γιωτιτσα μου με Το καλό.  Καλά αποτελέσματα εύχομαι.

23 minutes ago, Mar.da said:

Κι εγω πριν τις 12 δε κοιμαμαι,αλλα οσες φορες εχω φαει πιο αργα μετα αγανακτω.ναι φαινεται κι κανουμε πολυ γελιο με τα κοριτσια.φουσκωνει το σημειο και αν βαλω την παλαμη μου ειναι σα να προσπαθει να νιωσει το χερι μου και εκει σκεφτεσαι για αλλη μια φορα το μεγαλειο της φυσης!!!

Καλα αποτελεσματα γιωτιτσα!!θα εχεις καποιον μαζι σου?

Εγώ αγάπη κοιμαμαι 2:30 - 3:00. Θα το πω του γιατρού μήπως μου δώσει μαγνήσιο. Αυτή τη στιγμή κάνω υδρομασάζ στα πόδια μου. Χαχαχαχαχαχα. Πολύ αναπαυτικο ρε παιδί μου.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Γιωτιτσα μου με Το καλό.  Καλά αποτελέσματα εύχομαι.

Εγώ αγάπη κοιμαμαι 2:30 - 3:00. Θα το πω του γιατρού μήπως μου δώσει μαγνήσιο. Αυτή τη στιγμή κάνω υδρομασάζ στα πόδια μου. Χαχαχαχαχαχα. Πολύ αναπαυτικο ρε παιδί μου.

Α τοτε ναι βρε αμα κοιμασε τοσο αργα κι εχει φαει απο τις 8:30 θα παιζει η κοιλια σου βιολι:D.υδρομασαζ!πρεπει να ειναι απολαυση!!

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mar.da said:

Α τοτε ναι βρε αμα κοιμασε τοσο αργα κι εχει φαει απο τις 8:30 θα παιζει η κοιλια σου βιολι:D.υδρομασαζ!πρεπει να ειναι απολαυση!!

Ναι αυτό λέω. Χαχαχαχα. Ξεκινήσαμε και περπάτημα από χθες να βοηθήσουμε λίγο και την κυκλοφορία και το ζάχαρο και το μικρό. Το υδρομασάζ στα πόδια είναι φοβερό. Πήρα λεκανιτσα για να τα ξεκουραζω. Θέλω να πάρω και άλατα και είμαι κομπλέ. Δοκιμασε το κι εσύ. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι αυτό λέω. Χαχαχαχα. Ξεκινήσαμε και περπάτημα από χθες να βοηθήσουμε λίγο και την κυκλοφορία και το ζάχαρο και το μικρό. Το υδρομασάζ στα πόδια είναι φοβερό. Πήρα λεκανιτσα για να τα ξεκουραζω. Θέλω να πάρω και άλατα και είμαι κομπλέ. Δοκιμασε το κι εσύ. 

Τι ωραια!εμενα μ αρεσει το περπατημα.πριν την εγκυμοσυνη πηγαινα γυμναστηριο και περπατημα οταν εβρισκα χρονο.ελπιζω να τα ξανακαταφερω μετα τη γεννα καποια στιγμη.

Για το υδρομασαζ ψηνομαι...:-D.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Τι κάνετε; Πως είστε εσείς κ ζουζούνακια σας;; Εγώ νομίζω πως τώρα με τη ζέστη δυσκολεύομαι αρκετά ... Κ νιώθω ατονία κ ψιλοζαλαδες... 

@Evi89 μου γεια σου.ο μπεμπουλης μια χαρα,κλωτσαει φουλ σημερα,εγω παλι απο το πρωι ειχα ζαλαδα και μετρησα πιεση και η μικρη ηταν στο 6.τωρα αργα το βραδυ συνηρθα,αλλα εφαγα λιγα αλμυρα μπισκοτακια.τωρα η ζεστη φταιει,το γεγονος οτι δεν τρωω αλατι δε ξερω..


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

@Evi89 μου γεια σου.ο μπεμπουλης μια χαρα,κλωτσαει φουλ σημερα,εγω παλι απο το πρωι ειχα ζαλαδα και μετρησα πιεση και η μικρη ηταν στο 6.τωρα αργα το βραδυ συνηρθα,αλλα εφαγα λιγα αλμυρα μπισκοτακια.τωρα η ζεστη φταιει,το γεγονος οτι δεν τρωω αλατι δε ξερω..

Κ εγώ γενικά είμαι υποτασικη.. αλλά κ η ζέστη δεν βοηθάει καθόλου... Άρχισα κ κάτι αϋπνίες τώρα τελευταία κ το κακο ειναι ότι είμαι ξύπνια π.χ χθές 4 με 6 το ξημέρωμα... Κ έτρωγα ...λες κ είχα να φάω χρόνια... Πολύ πεινα λέμε...εσύ πως πας με τις αϋπνίες;; Κ εμένα η μικρή είναι αρκετά δραστήρια... Κ βολεύεται συνεχώς στην δεξιά μου πλευρά .. παραμορφώνεται όλη η κοιλιά..:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...