Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Evi89 είπε:

Υπομονή λίγο ακόμη έχουμε κοπέλα μου!

Έτσι ακριβώς κορίτσι μου! Περιμένουμε νέα από τον γιατρό Κατερινάκι!!

Ναι κοριτσάκι μου! Ελπίζω να εχω καλα νέα! 

Just now, Mar.da είπε:

Ναι καλε αστεια το ειπα,μια χαρα ειναι ο μπεμπακος!ολη μερα κλωτσαει!σε δυο εβδομαδες θα αρχισω ετοιμασιες!!απιστευτο μου φαινεται:x

Ναι ναι το κατάλαβα κοριτσακι μου!!! Αντε με το καλό μωρε!!!Πλησιάζουμε σιγα σιγά 

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσια!!εγω σημερα παλι με χαμηλη πιεση ειμαι,πηρα το γιατρο μου ειπε ειναι λογο ζεστης,να τρωω λιγο αλατι παραπανω στο φαγητο μου,γιατι εγω αλατια δεν τρωω γενικοτερα,φρεσκους χυμους,πολλα νερα και οχι εξω στη ζεστη.στο τελευταιο γελασα γιατι το εξω μου ειναι η βεραντα μου:P.εχτες εκανα καμποσα μπανια.....στη μπανιερα μου και το ιδιο προβλεπω και για σημερα.

@Katerina 88 μου μια χαρα θα ειναι το αμνιακο,ποσο σου πεφτει το σακχαρο?

@Rinaki88 μου αυτο ειπα κι εγω το καλοκαιρι αυτο θα ειναι λιγο ζορικο για τις εγκυουλες.αν σου επιτρεπει να κανει βρε,εμενα δε  με αφηνει:sad: λογω συσπασεων.δε πειραζει θα κανω το Σεπτεμβρη8).

@Evi89 μου πως εισαι σημερα?

Γειά σου κοριτσάκι μου ,είμαι λίγο καλύτερα γιατί κατάφερα να κοιμηθώ μέχρι τις 6 το πρωί οπότε ξεκουράστηκα αρκετά... Αλλά μόλις πιάσει μεσημέρι αυτή η ζέστη ... Νιώθω σα να μου πέφτει η πίεση ... Θα βάλω κ εγώ το αλάτι πιο πολύ στη διατροφή μου μπας κ συνέλθω λίγο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σου κοριτσάκι μου ,είμαι λίγο καλύτερα γιατί κατάφερα να κοιμηθώ μέχρι τις 6 το πρωί οπότε ξεκουράστηκα αρκετά... Αλλά μόλις πιάσει μεσημέρι αυτή η ζέστη ... Νιώθω σα να μου πέφτει η πίεση ... Θα βάλω κ εγώ το αλάτι πιο πολύ στη διατροφή μου μπας κ συνέλθω λίγο...

Μπραβο κοριτσι!μεγαλο πραγμα ο υπνος!!μωρε ειμαστε ολες σα τα κοτοπουλα:D.

Just now, Katerina 88 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου! Ελπίζω να εχω καλα νέα! 

Ναι ναι το κατάλαβα κοριτσακι μου!!! Αντε με το καλό μωρε!!!Πλησιάζουμε σιγα σιγά 

15 ιουλιου μπαινω στο μηνα μου πρωτα ο θεος!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Μπραβο κοριτσι!μεγαλο πραγμα ο υπνος!!μωρε ειμαστε ολες σα τα κοτοπουλα:D.

15 ιουλιου μπαινω στο μηνα μου πρωτα ο θεος!!

Εγω στις 3 Αυγούστου πρωτα ο Θεός μπαινω στον μηνα μου! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα αισθάνομαι και εγώ πολύ υποτονική και γενικά πολλή νυστα σήμερα. Αν και κοιμήθηκα 8ωρο το βράδυ, πραγματικά κουτουλαω. Πιστεύω ότι φταίει η ζέστη.

Κατερίνα μου τι ώρα έχεις γιατρό;

Τις προηγούμενες δύο ημέρες ο μπέμπης μου ήταν πολύ δραστήριος, σήμερα μάλλον βαριέται. Τον καταλαβαίνω απλά να κουνιέται, κυρίως όταν είμαι ξαπλωμένη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα αισθάνομαι και εγώ πολύ υποτονική και γενικά πολλή νυστα σήμερα. Αν και κοιμήθηκα 8ωρο το βράδυ, πραγματικά κουτουλαω. Πιστεύω ότι φταίει η ζέστη.

Κατερίνα μου τι ώρα έχεις γιατρό;

Τις προηγούμενες δύο ημέρες ο μπέμπης μου ήταν πολύ δραστήριος, σήμερα μάλλον βαριέται. Τον καταλαβαίνω απλά να κουνιέται, κυρίως όταν είμαι ξαπλωμένη.

Κοριτσακι μου το ίδιο κ εγώ. Κ τα μωρα μας τις ιδιες ημερες κινούνται κ ηρεμούν. Στις 6 εχω γιατρό, αντε να δούμε τι θα δούμε! 


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τα αμνιακα είναι φυσιολογικα αλλα λιγο παραπάνω. Ο μπεμπης μου εχει παει 1200 κ γενικα μας βρηκε πολυ καλά. Το μωρό κλωτσαει προς την πλάτη σήμερα κ γιαυτο δεν τον καταλαβαίνω. Σε 2 εβδομάδες έχω ντοπλερ. 

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! η αλήθεια είναι πως εγώ δεν μπαίνω συχνά και όταν μπαίνω διαβάζω μαζεμένα τα νέα σας!! δόξα το θεό θέματα με τον ύπνο εγώ προς το παρόν δεν έχω! μόνο με την δυσκοιλιότητα, αλλά το προσπαθώ..!! την παρασκευή κάναμε εμείς το doppler κι ευτυχώς όλα είναι καλά...!! η μπέμπα μου είναι 1.750 κ 42 πόντους!! είναι πολύ δραστήρια και η κοιλιά μου συνεχώς πάει πάνω κάτω!! Αύριο κλείνω και τον 7ο και νομίζω ότι αγχώνομαι λιγάκι όσο πλησιάζει ο καιρός!! το πρώτο μου βλέπετε και είναι αυτό το άγνωστο της γέννας!! ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Newmum19 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! η αλήθεια είναι πως εγώ δεν μπαίνω συχνά και όταν μπαίνω διαβάζω μαζεμένα τα νέα σας!! δόξα το θεό θέματα με τον ύπνο εγώ προς το παρόν δεν έχω! μόνο με την δυσκοιλιότητα, αλλά το προσπαθώ..!! την παρασκευή κάναμε εμείς το doppler κι ευτυχώς όλα είναι καλά...!! η μπέμπα μου είναι 1.750 κ 42 πόντους!! είναι πολύ δραστήρια και η κοιλιά μου συνεχώς πάει πάνω κάτω!! Αύριο κλείνω και τον 7ο και νομίζω ότι αγχώνομαι λιγάκι όσο πλησιάζει ο καιρός!! το πρώτο μου βλέπετε και είναι αυτό το άγνωστο της γέννας!! ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά!!

Γειά σου κοπέλα μου!! Κ εγώ θέμα με τη δυσκοιλιότητα αλλά τώρα κάπως αρχίζει κ φτιάχνει ... Με έχουν βοηθήσει πολύ τα κεράσια κ τα ακτινίδια... Κ για βράδυνο που τρώω γιαούρτι με μουσλι ... Είδα διαφορά! Εγώ έχω κ αιμορροΐδες κ ευελπιστώ να φύγουν μέχρι τη γέννα.. πότε έχεις Πητ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκια μου τα αμνιακα είναι φυσιολογικα αλλα λιγο παραπάνω. Ο μπεμπης μου εχει παει 1200 κ γενικα μας βρηκε πολυ καλά. Το μωρό κλωτσαει προς την πλάτη σήμερα κ γιαυτο δεν τον καταλαβαίνω. Σε 2 εβδομάδες έχω ντοπλερ. 

Μπραβο κατερινα μας!ειδες στο ειπα μια χαρα ο μπεμπακος!!

12 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! η αλήθεια είναι πως εγώ δεν μπαίνω συχνά και όταν μπαίνω διαβάζω μαζεμένα τα νέα σας!! δόξα το θεό θέματα με τον ύπνο εγώ προς το παρόν δεν έχω! μόνο με την δυσκοιλιότητα, αλλά το προσπαθώ..!! την παρασκευή κάναμε εμείς το doppler κι ευτυχώς όλα είναι καλά...!! η μπέμπα μου είναι 1.750 κ 42 πόντους!! είναι πολύ δραστήρια και η κοιλιά μου συνεχώς πάει πάνω κάτω!! Αύριο κλείνω και τον 7ο και νομίζω ότι αγχώνομαι λιγάκι όσο πλησιάζει ο καιρός!! το πρώτο μου βλέπετε και είναι αυτό το άγνωστο της γέννας!! ας ελπίσουμε όλα να πάνε καλά!!

Γυναικαρα η μπεμπουλα!φρουτα,λαχανικα,νερο,χυμοι φυσικοι βοηθουν παρα πολυ στη δυσκοιλιοτητα.αγωνια λογικο να εχεις για τη γεννα αλλα θα δεις θα το σκεφτεσαι με γλύκα μετα,εγω που ειναι το 4ο και το σκεφτομαι σα να ναι το πρωτο.βασικα ετσι νιωθουμε οποιο παιδακι μας κι αν ειναι.θα πανε ολα καλα για ολες μας!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Μπραβο κατερινα μας!ειδες στο ειπα μια χαρα ο μπεμπακος!!

Γυναικαρα η μπεμπουλα!φρουτα,λαχανικα,νερο,χυμοι φυσικοι βοηθουν παρα πολυ στη δυσκοιλιοτητα.αγωνια λογικο να εχεις για τη γεννα αλλα θα δεις θα το σκεφτεσαι με γλύκα μετα,εγω που ειναι το 4ο και το σκεφτομαι σα να ναι το πρωτο.βασικα ετσι νιωθουμε οποιο παιδακι μας κι αν ειναι.θα πανε ολα καλα για ολες μας!!

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!!!Πως είσαι σήμερα?? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!!!Πως είσαι σήμερα?? 

Εγω παλι χαμηλη πιεση εχω,σα να ειμαι σε βαρκα νιωθω,ηπια φυσικο χυμο πορτοκαλι οποτε λογικα θα ανεβει σε λιγο.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Εγω παλι χαμηλη πιεση εχω,σα να ειμαι σε βαρκα νιωθω,ηπια φυσικο χυμο πορτοκαλι οποτε λογικα θα ανεβει σε λιγο.

Καλα εκανες κοριτσακι μου σιγουρα θα ανέβει! 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου!! Κ εγώ θέμα με τη δυσκοιλιότητα αλλά τώρα κάπως αρχίζει κ φτιάχνει ... Με έχουν βοηθήσει πολύ τα κεράσια κ τα ακτινίδια... Κ για βράδυνο που τρώω γιαούρτι με μουσλι ... Είδα διαφορά! Εγώ έχω κ αιμορροΐδες κ ευελπιστώ να φύγουν μέχρι τη γέννα.. πότε έχεις Πητ;

τις αιμορροϊδες πολύ τις φοβόμουν κι εγώ λόγω της δυσκοιλιότητας αλλά ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω εμφανίσει! προσπαθώ πάντως για την δυσκοιλιότητα με νερό, φρούτα και λοιπά! πίνω κι ένα σκεύασμα που μου έχει πει η γιατρός μου αλλά και πάλι!! αυτό τον μήνα μου αύξησε το σίδηρο μου από ένα χαπάκι σε δύο και καταλαβαίνεις!!! πάντως ακούω από πολλές ότι συνήθως μετά τη γέννα οι αιμορροϊδες φεύγουν!! οπότε να μην σε αγχώνει!! Η ΠΗΤ μου είναι 12/8.. εσένα;;

Just now, Mar.da είπε:

Γυναικαρα η μπεμπουλα!φρουτα,λαχανικα,νερο,χυμοι φυσικοι βοηθουν παρα πολυ στη δυσκοιλιοτητα.αγωνια λογικο να εχεις για τη γεννα αλλα θα δεις θα το σκεφτεσαι με γλύκα μετα,εγω που ειναι το 4ο και το σκεφτομαι σα να ναι το πρωτο.βασικα ετσι νιωθουμε οποιο παιδακι μας κι αν ειναι.θα πανε ολα καλα για ολες μας!!

μακάρι!! απλά έχω ένα άγχος να μην συμβεί το οτιδήποτε είτε σε εμένα είτε στην μπέμπα μου!! δεν ξέρω γιατί το έχω αυτό στο μυαλό μου!! αλλά ακούω τόσα πολλά που νομίζω έχω επηρεαστεί!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...