Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, duchess.sunshine είπε:

Καλημέρα κοριτσι! Πολυ νυστα ρε παιδι μου...!! Εσυ τι κανεις;

Γεια σου κοριτσι!εγω βρηκα τροπο να κοιμαμαι τη νυχτα και νιωθω πιο καλα.εχει κι ωραιες μερες πλεον, καθομαι στο μπαλκονι και μου φτιαχνει τη διαθεση.αυτες τις μερες κανω ερευνα αγορας για οσα πραγματα λειπουν για το μπεμπη.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γεια σου κοριτσι!εγω βρηκα τροπο να κοιμαμαι τη νυχτα και νιωθω πιο καλα.εχει κι ωραιες μερες πλεον, καθομαι στο μπαλκονι και μου φτιαχνει τη διαθεση.αυτες τις μερες κανω ερευνα αγορας για οσα πραγματα λειπουν για το μπεμπη.

Κοιμαμαι καλα προς το παρον το βραδυ... δεν εχω ενοχλησεις... αν και ειμαι 29+3... αλλα δεν μου φτανει ο υπνος... προφανως κουραζομαι πολυ... δουλεια, ανακαινιση στο σπιτι +τα καθημερινα... εγω θα κανω το δωματιο του μωρου, θα κανω ερευνα και θα αγορασω αφου τελειωσω με την ανακαινιση...  υπολογιζω σε 15 μερες να εχω ξεμπερδεψει με αυτη την τρελα... :roll: και 3/7 σταματαω κ απο την δουλεια... δεν μπορουν να μου βρουν αντικαταστατη.... :?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, duchess.sunshine είπε:

Κοιμαμαι καλα προς το παρον το βραδυ... δεν εχω ενοχλησεις... αν και ειμαι 29+3... αλλα δεν μου φτανει ο υπνος... προφανως κουραζομαι πολυ... δουλεια, ανακαινιση στο σπιτι +τα καθημερινα... εγω θα κανω το δωματιο του μωρου, θα κανω ερευνα και θα αγορασω αφου τελειωσω με την ανακαινιση...  υπολογιζω σε 15 μερες να εχω ξεμπερδεψει με αυτη την τρελα... :roll: και 3/7 σταματαω κ απο την δουλεια... δεν μπορουν να μου βρουν αντικαταστατη.... :?

Σιγουρα δε σου φτανει ο υπνος με τοσο τρεξιμο.καλα ξεμπερδεματα κοριτσακι μου!θελουν δε θελουν πρεπει να σου βρουν αντικαταστατη γιατι αλλιως πες να εχετε ετοιμες κατσαρολες με βραστο νερο και καθαρες πετσετες τον αυγουστο:-P!κι εγω τελος ιουνιου θ αρχισω ετοιμασιες,την ερευνα κανω τωρα για να ειμαι ετοιμη.

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mampa είπε:

Κορίτσια εγώ άρχισα να ψάχνω και ήθελα να ρωτήσω αν θα κοιτάξετε κάποια συγκεκριμένη εταιρεία σε καρότσι ή ξέρετε κάποιο site..

Σας ευχαριστώ πολύ

Εγω δε μπορω να σε βοηθησω γιατι εμενα θα μου δωσει καροτσι η κουμπαρα μου.ισως τ αλλα κοριτσια..

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Σιγουρα δε σου φτανει ο υπνος με τοσο τρεξιμο.καλα ξεμπερδεματα κοριτσακι μου!θελουν δε θελουν πρεπει να σου βρουν αντικαταστατη γιατι αλλιως πες να εχετε ετοιμες κατσαρολες με βραστο νερο και καθαρες πετσετες τον αυγουστο:-P!κι εγω τελος ιουνιου θ αρχισω ετοιμασιες,την ερευνα κανω τωρα για να ειμαι ετοιμη.

Χαχαχα! Εχω αρχισει να μοιραζω αρμοδιότητες στους συναδελφους... αλλος ο γιατρος, αλλη η μαια, αλλος ο αναισθησιολογος κοκ...!!! Θα ξεκινησει μια κοπέλα 17/6 αλλα σε 2 εβδομαδες δεν ξερω τι θα της πρωτοδειξω!!!

Καλημέρα κοριτσακι!

11 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Κορίτσια εγώ άρχισα να ψάχνω και ήθελα να ρωτήσω αν θα κοιτάξετε κάποια συγκεκριμένη εταιρεία σε καρότσι ή ξέρετε κάποιο site..

Σας ευχαριστώ πολύ

εγω πηρα chicco απο τα λητω... Ευχαριστημένη εμεινα...

Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mar.da κορίτσια καλημέρα, σήμερα είμαι 30+5 εβδομάδων. Ξύπνησα με πονοκέφαλο-ημικρανια, με ταλαιπωρούσαν και πριν την εγκυμοσύνη. ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έτυχε και πώς την αντιμετωπίσατε μιας και δεν γίνεται να πάρω κάτι.. σας ευχαριστώ πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, duchess.sunshine είπε:

Χαχαχα! Εχω αρχισει να μοιραζω αρμοδιότητες στους συναδελφους... αλλος ο γιατρος, αλλη η μαια, αλλος ο αναισθησιολογος κοκ...!!! Θα ξεκινησει μια κοπέλα 17/6 αλλα σε 2 εβδομαδες δεν ξερω τι θα της πρωτοδειξω!!!

Καλημέρα κοριτσακι!

εγω πηρα chicco απο τα λητω... Ευχαριστημένη εμεινα...

Καλημέρα!

Καλημερα!!α βλεπω τους προετοιμαζεις καταλληλα:D,θα της δειξεις οτι προλαβαινεις γιατι εχουμε και μωρο να ετοιμασουμε:-D!!

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da κορίτσια καλημέρα, σήμερα είμαι 30+5 εβδομάδων. Ξύπνησα με πονοκέφαλο-ημικρανια, με ταλαιπωρούσαν και πριν την εγκυμοσύνη. ήθελα να σας ρωτήσω αν σας έτυχε και πώς την αντιμετωπίσατε μιας και δεν γίνεται να πάρω κάτι.. σας ευχαριστώ πολύ

 

Καλημερα κοριτσι!πονοκεφαλους ειχα στο πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης και μου περνουσαν με τον υπνο.κραταγε κανα 6ωρο περιπου ολο αυτο αλλα γενικα ειμαι ανεκτικη με τον πονο.παντως ξερω οτι το ντεπον επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη κι εσυ που εχεις θεμα με τους πονοκεφαλους απο πριν φανταζομαι ποσο εντονο θα ειναι τωρα.ο γιατρος σου δε σου επιτρεπει να παρεις τιποτα?εχω ακουσει πως οι κρυες κομπρεσες βοηθανε.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mar.da με κρύες κομπρεσες την πάλεψα στο πρώτο τρίμηνο.. λίγο ηρέμησα τώρα. Ελπίζω να μην γίνει πιο έντονο. Τι κάνουν τα μωράκια σας;; Εμένα ο δικός μου είναι πιο ήσυχος χθες και σήμερα, τον νιώθω αλλά είναι ήρεμος.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Mar.da με κρύες κομπρεσες την πάλεψα στο πρώτο τρίμηνο.. λίγο ηρέμησα τώρα. Ελπίζω να μην γίνει πιο έντονο. Τι κάνουν τα μωράκια σας;; Εμένα ο δικός μου είναι πιο ήσυχος χθες και σήμερα, τον νιώθω αλλά είναι ήρεμος.

 

Εμενα ειναι ζωηρουλης αυτες τις μερες και κοπαναει οπου βρει:-D,σιγα του λεω πουλακι μου!δεν εχω καμμια πλατεια:D.αυτες τις μερες τρωω πολυ πεπονι,λετε να τον ταραζει?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια κι από μένα. Ωραίες είναι οι ετοιμασίες οταν είσαι ήρεμη για να τις χαρείς. Εγώ δυστυχώς δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτή τη φάση. Ευτυχώς καρότσι θα μας δώσουν και θα πάρουμε ένα πορτ μπεμπέ να το το χρησιμοποιούμε για μεταφορά και να είναι και το πρώτο κρεβατάκι του μπέμπη. Εν τω μεταξύ την πάτησα απτη μόνη εξέταση που δεν περίμενα, την καμπύλη ζαχάρου. Τέλεια η τιμή της νηστείας, οριακή μετα από 1 ώρα, στα ύψη μετά από 2 ώρες. Έχω διαβήτη κύησης και να φανταστείτε ότι θεωρητικά δεν είχα προδιάθεση, ιστορικό διαβήτη δεν υπάρχει, γλυκά δεν έτρωγα ποτέ, η γλυκοζυλιωμένη ήταν τέλεια στο α τρίμηνο και ξεκίνησα την εγκυμοσύνη λιποβαρής, τώρα έχω πάρει 5,5 κιλά στην 27η εβοδομάδα. Τι να πω συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες! Θα το περάσουμε κι αυτό το πακέτο με τη διατροφή και τις μετρήσεις. Ελπίζω να μη χρειαστώ και ινσουλίνη. Κατα τ' άλλα χαιδεύω τα καρουμπαλάκια που δημιουργεί το κεφαλάκι ή το ποπουλίνι του μικρού ποδοσφαιριστή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,

εκανα εξετασεις αιματολογικές και ουρων χθες και σημερα με πηρε η κοπελα απο την γραμματεια και μου ειπε να κανω καλλιεργεια ουρων την δευτερα... είμαι 29+4... ειχε καμια αναλογη εμπειρια;

Την πεμπτη 13/6 εχω ραντεβου στον γιατρο. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...