Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mampa είπε:

@Mar.daηθελα να σε ρωτήσω.. δηλαδή μπαίνοντας στον 8ο ο γιατρός σου σού είπε ότι τα αποθέματα σιδήρου θα αρχίσουν να αυξάνονται;;; Να μην ανησυχώ λες;; Η γιατρός είπε ότι έχω καλό αιματοκρίτη και δεν χρειάζεται να αυξήσω την δοσολογία. Και εγώ παίρνω 2 legofer την ημέρα!!

Ναι mampa μου ειπε οτι αυξανονται,κι οτι θα ανεβει και ο αιματοκριτης μου.αν δει οτι το χρειαζεσαι θα στο αυξησει,αλλα αφου σου ειπε οτι εισαι ενταξει μην ανυσηχεις.

2 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Ρε κορίτσι πόσες συσπάσεις κάνεις την ημέρα; Μ έχουν τρελάνει αυτή την βδομάδα. Δ μπορώ να ηρεμήσω από το φόβο. 

Σοφια μου εχω δυο μερες που κανω γυρω στις 5.αν πιστευεις οτι σε αγχωνει το θεμα των συσπασεων καλυτερα να μιλησεις με το γιατρο σου.παιρνεις κατι για τις συσπασεις?συχωρεσε με δε θυμαμαι γιατι οι περισσοτερες εδω εχουμε συσπασεις και δε θυμαμαι ποιες παιρνουν και τι.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ναι mampa μου ειπε οτι αυξανονται,κι οτι θα ανεβει και ο αιματοκριτης μου.αν δει οτι το χρειαζεσαι θα στο αυξησει,αλλα αφου σου ειπε οτι εισαι ενταξει μην ανυσηχεις.

Σοφια μου εχω δυο μερες που κανω γυρω στις 5.αν πιστευεις οτι σε αγχωνει το θεμα των συσπασεων καλυτερα να μιλησεις με το γιατρο σου.παιρνεις κατι για τις συσπασεις?συχωρεσε με δε θυμαμαι γιατι οι περισσοτερες εδω εχουμε συσπασεις και δε θυμαμαι ποιες παιρνουν και τι.

Παίρνω κ glopir κ μαγνήσιο. Εμένα ξεπερνούν κατά πολύ τ 5.Μιλαω κ με τη γιατρό μου. Άλλωστε αυτή η κατάσταση είναι 2 μήνες τώρα. Από τότε που έπιασε ζέστη δε παλεύεται 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Πήγαμε κι εμείς στον γιατρό για τον μηνιαίο έλεγχο. Είμαστε μια Χαρούλα. Το κεφαλάκι ήταν προς τα κάτω. Χασμουριομασταν κιόλας. Χιχιχι. Είμαστε 1325 γραμμάρια. Αναπτυσσομαστε μια χαρά. Ραντεβού σε ένα μήνα. Εσείς πως τα πάτε;

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Παίρνω κ glopir κ μαγνήσιο. Εμένα ξεπερνούν κατά πολύ τ 5.Μιλαω κ με τη γιατρό μου. Άλλωστε αυτή η κατάσταση είναι 2 μήνες τώρα. Από τότε που έπιασε ζέστη δε παλεύεται 

Καλημερα!η γιατρος σου τι λεει γι αυτο?θεωρει ασφαλες καποιον αριθμο συσπασεων?

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πήγαμε κι εμείς στον γιατρό για τον μηνιαίο έλεγχο. Είμαστε μια Χαρούλα. Το κεφαλάκι ήταν προς τα κάτω. Χασμουριομασταν κιόλας. Χιχιχι. Είμαστε 1325 γραμμάρια. Αναπτυσσομαστε μια χαρά. Ραντεβού σε ένα μήνα. Εσείς πως τα πάτε;

Καλημερουδια σας!ωραια νεα ρινακι!μια χαρα ο μπεμπουλης!θα νυσταζε μωρε το παιδι και εσεις το πειραζατε:D:P!

Εμεις ραντεβου εχουμε την αλλη εβδομαδα για ντοπλερ.εγω με τη ζεστη εχω υποταση,αλλα προς το απογευμα καλυτερευω.κατα τ αλλα μια χαρα.

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!:x

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!η γιατρος σου τι λεει γι αυτο?θεωρει ασφαλες καποιον αριθμο συσπασεων?

Καλημερουδια σας!ωραια νεα ρινακι!μια χαρα ο μπεμπουλης!θα νυσταζε μωρε το παιδι και εσεις το πειραζατε:D:P!

Εμεις ραντεβου εχουμε την αλλη εβδομαδα για ντοπλερ.εγω με τη ζεστη εχω υποταση,αλλα προς το απογευμα καλυτερευω.κατα τ αλλα μια χαρα.

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!:x

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Με το καλό ο υπέρηχος!!! Εγω τις τελευταίες ημερες δε μπορω να ξυπνησω το πρωί κ οταν σηκωθω νιώθω ότι σέρνομαι. Το εχεις κ εσυ αυτό?? 

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πήγαμε κι εμείς στον γιατρό για τον μηνιαίο έλεγχο. Είμαστε μια Χαρούλα. Το κεφαλάκι ήταν προς τα κάτω. Χασμουριομασταν κιόλας. Χιχιχι. Είμαστε 1325 γραμμάρια. Αναπτυσσομαστε μια χαρά. Ραντεβού σε ένα μήνα. Εσείς πως τα πάτε;

Μπράβο κορίτσι μου!! Εγω αναμενω σε 2 εβδομάδες το ντοπλερ!! 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Με το καλό ο υπέρηχος!!! Εγω τις τελευταίες ημερες δε μπορω να ξυπνησω το πρωί κ οταν σηκωθω νιώθω ότι σέρνομαι. Το εχεις κ εσυ αυτό?? 

Μπράβο κορίτσι μου!! Εγω αναμενω σε 2 εβδομάδες το ντοπλερ!! 

Κατερινακι μου ναι ετσι ειμαι αλλα φταιει η υποταση,τωρα που βρηκα τροπο να κοιμαμαι τη νυχτα βγηκε καινουργιο κουσουρι:P.

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου ναι ετσι ειμαι αλλα φταιει η υποταση,τωρα που βρηκα τροπο να κοιμαμαι τη νυχτα βγηκε καινουργιο κουσουρι:P.

Πάλι καλα κοριτσάκι μου!! Κ εμενα εχει πεσει η πιεση μου τελευταία οπότε ισως γιαυτό νιώθω έτσι σε συνδυασμό με την ζέστη. :shock:


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!η γιατρος σου τι λεει γι αυτο?θεωρει ασφαλες καποιον αριθμο συσπασεων?

Καλημερουδια σας!ωραια νεα ρινακι!μια χαρα ο μπεμπουλης!θα νυσταζε μωρε το παιδι και εσεις το πειραζατε:D:P!

Εμεις ραντεβου εχουμε την αλλη εβδομαδα για ντοπλερ.εγω με τη ζεστη εχω υποταση,αλλα προς το απογευμα καλυτερευω.κατα τ αλλα μια χαρα.

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!:x

Δεν έχω ρωτήσει να σου πω πόσες θεωρούνται ασφαλείς. Μου είπε να μην τις μετράω γιατί αγχώνομαι και γίνονται χειρότερα τα πράγματα. Τώρα στον όγδοο ξεκινούν και οι προπαρασκευαστικες βέβαια οπότε ένας αριθμός θα είναι φυσιολογικός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Καλημερα!η γιατρος σου τι λεει γι αυτο?θεωρει ασφαλες καποιον αριθμο συσπασεων?

Καλημερουδια σας!ωραια νεα ρινακι!μια χαρα ο μπεμπουλης!θα νυσταζε μωρε το παιδι και εσεις το πειραζατε:D:P!

Εμεις ραντεβου εχουμε την αλλη εβδομαδα για ντοπλερ.εγω με τη ζεστη εχω υποταση,αλλα προς το απογευμα καλυτερευω.κατα τ αλλα μια χαρα.

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!:x

Ναι ο σκατουλης μωρέ. Χιχιχι. Με το καλό και το ντοπλερ. Σε ποια εβδομάδα γίνεται γιατί εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι. Έχω σε ένα μήνα ραντεβού πάλι. Α και μπάνια μου επέτρεψε ευτυχώς.

Εγώ είμαι όλη μέρα με κλίμα αλλιώς ιδρώνω και ζαλίζομαι  δεν τα πάω και καλά με τα αλμυρά. Υπομονή. Μας βγήκαν καλοκαιρινά τα μπεμπακια.

Just now, Katerina 88 said:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Με το καλό ο υπέρηχος!!! Εγω τις τελευταίες ημερες δε μπορω να ξυπνησω το πρωί κ οταν σηκωθω νιώθω ότι σέρνομαι. Το εχεις κ εσυ αυτό?? 

Μπράβο κορίτσι μου!! Εγω αναμενω σε 2 εβδομάδες το ντοπλερ!! 

Με το καλό Κατερινάκι μου. Στον γυναικολόγο σου θα το κάνεις ή εκεί που έκανες β' επιπέδου;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι ο σκατουλης μωρέ. Χιχιχι. Με το καλό και το ντοπλερ. Σε ποια εβδομάδα γίνεται γιατί εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι. Έχω σε ένα μήνα ραντεβού πάλι. Α και μπάνια μου επέτρεψε ευτυχώς.

Εγώ είμαι όλη μέρα με κλίμα αλλιώς ιδρώνω και ζαλίζομαι  δεν τα πάω και καλά με τα αλμυρά. Υπομονή. Μας βγήκαν καλοκαιρινά τα μπεμπακια.

Με το καλό Κατερινάκι μου. Στον γυναικολόγο σου θα το κάνεις ή εκεί που έκανες β' επιπέδου;

Κοριτσάκι μου ο γυναικολόγος μου κάνει ανα 2 εβδομάδες ντοπλερ για να είμαστε οκ λογω του ιστορικού , ομως τωρα θα παω σε εμβρυολογο μαζι με τον γιατρο μου για να εκτιμησει κ εκείνος την κατάσταση. Αυριο κ μεθαυριο θα κανω ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονια του μωρού. 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Πάλι καλα κοριτσάκι μου!! Κ εμενα εχει πεσει η πιεση μου τελευταία οπότε ισως γιαυτό νιώθω έτσι σε συνδυασμό με την ζέστη. :shock:

Σα τα κοτοπουλα ειμαστε:D

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι ο σκατουλης μωρέ. Χιχιχι. Με το καλό και το ντοπλερ. Σε ποια εβδομάδα γίνεται γιατί εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι. Έχω σε ένα μήνα ραντεβού πάλι. Α και μπάνια μου επέτρεψε ευτυχώς.

Εγώ είμαι όλη μέρα με κλίμα αλλιώς ιδρώνω και ζαλίζομαι  δεν τα πάω και καλά με τα αλμυρά. Υπομονή. Μας βγήκαν καλοκαιρινά τα μπεμπακια.

Με το καλό Κατερινάκι μου. Στον γυναικολόγο σου θα το κάνεις ή εκεί που έκανες β' επιπέδου;

Στις 32 εβδομαδες συνηθως εκτος κι αν χρειαζεται νωριτερα.κι εγω δε τρωω αλμυρα γι αυτο κι εκανα υποταση,τωρα βαζω λιγο αλατι στο πιατο μου.

 

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου ο γυναικολόγος μου κάνει ανα 2 εβδομάδες ντοπλερ για να είμαστε οκ λογω του ιστορικού , ομως τωρα θα παω σε εμβρυολογο μαζι με τον γιατρο μου για να εκτιμησει κ εκείνος την κατάσταση. Αυριο κ μεθαυριο θα κανω ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμονια του μωρού. 

Κατερινα ποσων εβδομαδων εισαι?κορτιζονη θα κανεις προληπτικα?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Σα τα κοτοπουλα ειμαστε:D

Στις 32 εβδομαδες συνηθως εκτος κι αν χρειαζεται νωριτερα.κι εγω δε τρωω αλμυρα γι αυτο κι εκανα υποταση,τωρα βαζω λιγο αλατι στο πιατο μου.

 

Κατερινα ποσων εβδομαδων εισαι?κορτιζονη θα κανεις προληπτικα?

Κοριτσάκι μου είμαι 28 κ 3 σήμερα, λογω του ιστορικού μου θα τις κανω προληπτικά, οπως κ το ντοπλερ το κανω νωρίτερα. Φοβάμαι πολυ τις 2 επόμενες εβδομάδες γιατί η προηγούμενη κύηση εφτασε μεχρι 30 εβδομάδων, οπως καταλαβαίνεις τρέμω. 


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Δεν ξέρω για τα μέρη σας, αλλά σήμερα στη Θράκη βράζουμε. Όλη μέρα μέσα με το κλιματιστικό. Το πρωί που ξυπνάω είμαι και εγώ κομμάτια, παρόλο που κοιμάμαι 8ωρο. Και νιώθω και μια ελαφριά ταχυκαρδία,αν και μετράω την πίεση και είναι μια χαρά.

Όσον αφορά τις συσπάσεις, είναι φυσιολογικές στο εξής, προετοιμάζεται η μήτρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Πως είστε; Εχω μέρες να μπω αλλα διάβασα όλα τα μηνυματα σας...

Καταρχην για αντιλιακο ο γιατρος μου προτεινε το ACTIVE SUN SCREEN SENSITIVE FACE - BODY SPF 50 και για αντικουνουπικο Frezyderm Crilen Εντομ/Κο Γαλακτωμα 50Ml.

Απο ζεστη αφηστε το!!! Κλάμα η υπόθεση...!! Σηκώνομαι τα βράδια κ κανω μπάνιο... το κλιματιστικο ο καλυτερος μας φιλος...

Χθες που πηγα στον γιατρο μου ειπε οτι μπορω να κανω μπανιο αλλα σε 15-20 μερες... να εχει ζεσταθει λιγο η θαλασσα... σε πισινα οχι...

Κατα τα αλλα, ειμαστε μια χαρα και εγω και το μωρο... 1650 γραμαρια ειμαστε και 45 εκατοστα στις 30 εβδομ κ 4 μερες. 

Το εκανα το σεντονι μου!! χαχαχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...