Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Antzimet είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Πως είναι τα μωράκια σας; Θέλω να σας ρωτήσω, αν είχατε ποτέ πονόλαιμο κ πως το αντιμετωπίσατε.....

Γειά σου κορίτσι!! Εγώ είχα στο πρώτο τρίμηνο πονόλαιμο κ επειδή δεν μπορούσα να πάρω τίποτα..μου είπε ο ΩΡΛ να βράσω χαμομήλι κ μόλις γίνει χλιαρό να βάλω ένα κουταλάκι μαγειρική σόδα..κ να κάνω συχνά γαργαρες μέσα στη μέρα...το έκανα περίπου 5 μέρες κ μου πέρασε ευτυχώς...είχα ρωτήσει κ τον γυναικολόγο κ μου είπε καραμέλες lysopain (δεν τις χρησιμοποίησα βέβαια).. ρώτησες τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα! Την πεμπτη 12+3 έχουμε την αυχενική κ ξανά 18/3 στο νοσοκομειο αυτή τη φορά. Οσο περνάνε οι μέρες αγχωνομαι αλλά προσπαθώ να το ελεγξω! Οι ναυτίες μου όμως οι πρωινές καλά κρατούν. Βέβαια είμαι σε πολυυυυυυ καλύτερη κατασταση απο την πρωτη μου εγκυμοσύνη που είχα σχεδόν καθημερινους εμετούς. Σ αυτήν μονο ναυτία. Υπομονηηηηηη.....


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Τα μωράκια σας; Δεν ξέρω τι γίνεται με τον Αύγουστο... αλλά έχω να σας πω ότι και εγώ αγόρι περιμένω!! :) Πήγα χθες στον γιατρό, όλα καλά... σε 4 εβδομάδες θα τον ξαναδώ και σε 6 θα κάνω τον μεγάλο τον υπέρηχο... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, duchess.sunshine said:

Kαλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Τα μωράκια σας; Δεν ξέρω τι γίνεται με τον Αύγουστο... αλλά έχω να σας πω ότι και εγώ αγόρι περιμένω!! :) Πήγα χθες στον γιατρό, όλα καλά... σε 4 εβδομάδες θα τον ξαναδώ και σε 6 θα κάνω τον μεγάλο τον υπέρηχο... 

Αντε άλλη αγορομανα. Χαχαχα. Ναι είναι αγορομηνας φαίνεται ο Αύγουστος. Μόνο μία κοπέλα έχει κοριτσάκι. Χαμός. Με το καλό γλυκιά μου να πάνε όλα καλά και στα επόμενα. Εμένα Β επιπέδου μου είπανε τέλος Απριλίου. Συμπιπτει και με το Πάσχα και δεν ξέρω πότε θα κανονίσω. Αρχές του άλλου μήνα θα πάρω να κλείσω ραντεβού. 

5 hours ago, athanasia789 said:

Κορίτσια καλημέρα! Την πεμπτη 12+3 έχουμε την αυχενική κ ξανά 18/3 στο νοσοκομειο αυτή τη φορά. Οσο περνάνε οι μέρες αγχωνομαι αλλά προσπαθώ να το ελεγξω! Οι ναυτίες μου όμως οι πρωινές καλά κρατούν. Βέβαια είμαι σε πολυυυυυυ καλύτερη κατασταση απο την πρωτη μου εγκυμοσύνη που είχα σχεδόν καθημερινους εμετούς. Σ αυτήν μονο ναυτία. Υπομονηηηηηη.....

Με το καλό Αθανασια μου να πάνε όλα καλά στην αυχενικη σου. Σε καταλαβαίνω κι εγώ το ίδιο άγχος ειχα μιας και πιστεύω ότι ίσως είναι η σοβαροτερη εξέταση της εγκυμοσυνης. Όσο για τη ναυτία αν και δεν είμαι ειδική να μιλήσω, πιστεύω πως όσο περνάει ο καιρός θα βελτιώνεται.  Εσύ το ξέρεις καλύτερα μιας και το ξαναπερασες. Εμένα είναι πρώτη μου αλλά είχα ελααααχιστες αναγουλες γύρω στην 8η εβδομάδα και δεν έκανα καθόλου εμετό. Είναι ήσυχο το μπεμπιδι μου. Ελπίζω να είναι ήσυχο και αφότου γεννηθεί. Χαχαχαχαχα.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σου κορίτσι!! Εγώ είχα στο πρώτο τρίμηνο πονόλαιμο κ επειδή δεν μπορούσα να πάρω τίποτα..μου είπε ο ΩΡΛ να βράσω χαμομήλι κ μόλις γίνει χλιαρό να βάλω ένα κουταλάκι μαγειρική σόδα..κ να κάνω συχνά γαργαρες μέσα στη μέρα...το έκανα περίπου 5 μέρες κ μου πέρασε ευτυχώς...είχα ρωτήσει κ τον γυναικολόγο κ μου είπε καραμέλες lysopain (δεν τις χρησιμοποίησα βέβαια).. ρώτησες τον γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις;

Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα το αντιμετώπισα με τσάι, μέλι κ λίγη κανέλα! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! 

6 ώρες πρίν, athanasia789 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Την πεμπτη 12+3 έχουμε την αυχενική κ ξανά 18/3 στο νοσοκομειο αυτή τη φορά. Οσο περνάνε οι μέρες αγχωνομαι αλλά προσπαθώ να το ελεγξω! Οι ναυτίες μου όμως οι πρωινές καλά κρατούν. Βέβαια είμαι σε πολυυυυυυ καλύτερη κατασταση απο την πρωτη μου εγκυμοσύνη που είχα σχεδόν καθημερινους εμετούς. Σ αυτήν μονο ναυτία. Υπομονηηηηηη.....

Με το καλό!!! Κ εγώ έχω αυχενική την επόμενη εβδομάδα κ φυσικά αγχώνομαι! Στο νοσοκομείο γιατί; Εγώ απογευματινές κ βραδινές ναυτίες!! Εμένα είναι η πρώτη μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε μανούλες?? Εγώ αύριο έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο και ελπίζω να μας δείξει το μικρούλη τι είναι.. έχω και τον άντρα μου που έχει μια φανερή προτίμηση στα αγόρια.. για να δούμε θα είμαι και εγώ με τις πολλές  που έχουν αγοράκια?? Είμαι 14 εβδομάδων και 4 ημ ε κάτι θα φανεί πιστεύω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, athanasia789 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Την πεμπτη 12+3 έχουμε την αυχενική κ ξανά 18/3 στο νοσοκομειο αυτή τη φορά. Οσο περνάνε οι μέρες αγχωνομαι αλλά προσπαθώ να το ελεγξω! Οι ναυτίες μου όμως οι πρωινές καλά κρατούν. Βέβαια είμαι σε πολυυυυυυ καλύτερη κατασταση απο την πρωτη μου εγκυμοσύνη που είχα σχεδόν καθημερινους εμετούς. Σ αυτήν μονο ναυτία. Υπομονηηηηηη.....

Με το καλό η αυχενική σου!!!Να είναι τέλεια!! Κ εγώ επόμενο υπέρηχο 18/3 :)...σε νιώθω με τις ναυτίες,τα ίδια κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήμουν με εμετούς πολύ χάλια...κ τώρα μου έχει μείνει ..από το μεσημέρι κ μετά μια αηδία...κ ένα βάρος στο στομάχι...ελπίζω να περάσουν κ αυτά!!!

Antzimet τίποτα κοπέλα μου!! :)

Χρύσα2 ο Αύγουστος είναι ο μήνας των αγοριών!!! Άντε να μπεις κ εσύ στο κλαμπ των αγοριών....!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Είμαι νέα στο φορουμ και τη συζήτηση! Ειμαι στη 17w1d. Εχω κανει την αυχενική. Τα αποτελεσματα ηταν μια χαρά. Σημερα στο ραντεβού με τον γιατρό θα συζητήσω για την πιθανοτητα αμνιοπαρακεντησης μονο λογω ηλικιας (36 ετων) .

ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη που ηρθε φυσιολογικα σαν θαυμα μετα απο 5 αποτυχημενες εξωσωματικες και τη στιγμη που χα χασει καθε ελπιδα....

το αγχος ωρες ωρες βαράει κόκκινο, ειδικά πριν τις σημαντικες εξετασεις!

β επιπεδου αρχες Απριλιου! Αντε να φυγουν ολα αυτά τα αγχωτικά γιατί από την ανησυχία δεν μπορω να χαρώ αυτό που μου συμβαίνει!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νεκταρία19 είπε:

Καλησπέρα! 

Είμαι νέα στο φορουμ και τη συζήτηση! Ειμαι στη 17w1d. Εχω κανει την αυχενική. Τα αποτελεσματα ηταν μια χαρά. Σημερα στο ραντεβού με τον γιατρό θα συζητήσω για την πιθανοτητα αμνιοπαρακεντησης μονο λογω ηλικιας (36 ετων) .

ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη που ηρθε φυσιολογικα σαν θαυμα μετα απο 5 αποτυχημενες εξωσωματικες και τη στιγμη που χα χασει καθε ελπιδα....

το αγχος ωρες ωρες βαράει κόκκινο, ειδικά πριν τις σημαντικες εξετασεις!

β επιπεδου αρχες Απριλιου! Αντε να φυγουν ολα αυτά τα αγχωτικά γιατί από την ανησυχία δεν μπορω να χαρώ αυτό που μου συμβαίνει!

 

γεια σου κοριτσι!! είμαστε πάρα πολύ κοντά..!! λίγες μέρες διαφορά έχουμε μόνο!! πότε σου έχουν δώσει ΠΗΤ;; εμένα 12/08.. όσο για τα υπόλοιπα που διάβασα χαίρομαι τόσο πολύ...να μην αγχώνεσαι λοιπόν και να το χαρείς.. να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να κάνεις ό,τι θεωρείς εσύ καλύτερο για σένα και το μπεμπάκι σου!! κ εγώ αρχές απρίλη την β επιπέδου..άντε μακάρι να μας πάνε όλα τέλεια :)

@Rinaki88 καλησπέρα στη θεματοθέτρια μας και σε όλα τα κορίτσια!!!

Ρε κορίτσια.. είμαι τόσο νευριασμένη που αλήθεια δεν ξέρω που κ πως θα βρω το δίκιο μου..απορώ ώρες και φορές γιατί ο κόσμος είναι τόσο κακιασμένος και αναιδής.. έχετε αντιμετωπίσει εσείς ποτέ παρόμοια κατάσταση κ αν ναι πως το αντιμετωπίσατε; Για να σας εξηγήσω... στα μέσα του Μάρτη λήγει η σύμβαση μου κ πήρα τηλέφωνο σήμερα στη διοίκηση του οργανισμού που δουλεύω για να συζητήσουμε ένα θέμα όσον αφορά την αναρρωτική μου ώστε να μην έχουμε πρόβλημα ούτε εγώ αλλά ούτε κ εκείνοι. Η κυρία, ας πούμε λοιπόν, που σήκωσε το τηλέφωνο δεν κατάλαβε καν τι ήθελα να της πω και όταν προσπάθησα μες την ευγένεια να της εξηγήσω τι τελικά ήθελα, άρχισε να φωνάζει και να λέει δεν φτάνει που θέλετε να είστε ξαπλωμένες, δεν κάνετε και αυτά που σας λέμε, μόνο μας κάνετε τη ζωή δύσκολη! Μου λέει δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί σου αυτή τη στιγμή, να πάρεις αύριο που θα είναι εδώ η προϊσταμένη.. και της λέω φυσικά και θα πάρω να μιλήσω με την προϊσταμένη και δεν το ήξερα να σου ζητήσω και συγνώμη που είμαι έγκυος..

Ρε κορίτσια και αλήθεια δεν είναι η πρώτη που μου μιλάει έτσι σε αντίστοιχη φάση, έχω ακούσει μέχρι το ότι "φυσικά το έχετε κάνει μαγαζάκι του πατέρα σας και όποτε θέλετε παίρνετε αναρρωτική" κι όλο αυτό επειδή είμαι έγκυος! Μα αλήθεια τώρα; το 2019; και από γυναίκες παρακαλώ πολύ αυτές οι συμπεριφορές..Δηλαδή καθόλου τρόποι; καθόλου τσίπα;; συγνώμη για το μεγάλο κείμενο, αλλά ουφ! είμαι να σκάσω από τα νεύρα μου!!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Χρυσα2 said:

Τι κάνετε μανούλες?? Εγώ αύριο έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο και ελπίζω να μας δείξει το μικρούλη τι είναι.. έχω και τον άντρα μου που έχει μια φανερή προτίμηση στα αγόρια.. για να δούμε θα είμαι και εγώ με τις πολλές  που έχουν αγοράκια?? Είμαι 14 εβδομάδων και 4 ημ ε κάτι θα φανεί πιστεύω 

Με το καλό σου εύχομαι να ειναι γερο το μωράκι σου και μιας και το θέλετε να ειναι και αγοράκι αφού ο Αύγουστος όπως είπε και το Ευακι είναι μήνας αγοριών. 

3 hours ago, Νεκταρία19 said:

Καλησπέρα! 

Είμαι νέα στο φορουμ και τη συζήτηση! Ειμαι στη 17w1d. Εχω κανει την αυχενική. Τα αποτελεσματα ηταν μια χαρά. Σημερα στο ραντεβού με τον γιατρό θα συζητήσω για την πιθανοτητα αμνιοπαρακεντησης μονο λογω ηλικιας (36 ετων) .

ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη που ηρθε φυσιολογικα σαν θαυμα μετα απο 5 αποτυχημενες εξωσωματικες και τη στιγμη που χα χασει καθε ελπιδα....

το αγχος ωρες ωρες βαράει κόκκινο, ειδικά πριν τις σημαντικες εξετασεις!

β επιπεδου αρχες Απριλιου! Αντε να φυγουν ολα αυτά τα αγχωτικά γιατί από την ανησυχία δεν μπορω να χαρώ αυτό που μου συμβαίνει!

 

Καλωσορισες Νεκταρία μου στην παρέα μας. Φυσικά να κάνεις ότι κρίνεις καλύτερο. Χαίρομαι παρα πολυ για αυτό που άκουσα αλήθεια γιατί κι εγώ είμαι στις ομοιοπαθουσες της εξωσωματικής, βέβαια εμείς τα καταφεραμε με την πρώτη προσπάθεια. Σου εύχομαι γλυκιά μου να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη, τόσο υπέροχη όσο και το θαυματάκι που σας συνέβη και να έχετε ένα γερό και χαρουμενο μωράκι. 

Ολα τα άλλα μην τα σκέφτεσαι. Αφού πηγε καλα η αυχενικη σου όλα καλά θα πάνε. Να χαρείς αυτό που σου συμβαίνει γιατί μέχρι την αυχενική κι εγώ έτσι ήμουν και με βλέπανε όλοι και νόμιζαν ότι δεν το ήθελα το μωρό. Κι έτσι έχασα 3 μήνες που θα έπρεπε να ήμουν ευτυχισμένη με το να ταλαιπωρω τον εαυτό μου με ανησυχίες και να μην το χαίρομαι. Χαϊδεψε την κοιλίτσα σου και όλα καλά θα πανε. 

1 hour ago, Newmum19 said:

γεια σου κοριτσι!! είμαστε πάρα πολύ κοντά..!! λίγες μέρες διαφορά έχουμε μόνο!! πότε σου έχουν δώσει ΠΗΤ;; εμένα 12/08.. όσο για τα υπόλοιπα που διάβασα χαίρομαι τόσο πολύ...να μην αγχώνεσαι λοιπόν και να το χαρείς.. να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να κάνεις ό,τι θεωρείς εσύ καλύτερο για σένα και το μπεμπάκι σου!! κ εγώ αρχές απρίλη την β επιπέδου..άντε μακάρι να μας πάνε όλα τέλεια :)

@Rinaki88 καλησπέρα στη θεματοθέτρια μας και σε όλα τα κορίτσια!!!

Ρε κορίτσια.. είμαι τόσο νευριασμένη που αλήθεια δεν ξέρω που κ πως θα βρω το δίκιο μου..απορώ ώρες και φορές γιατί ο κόσμος είναι τόσο κακιασμένος και αναιδής.. έχετε αντιμετωπίσει εσείς ποτέ παρόμοια κατάσταση κ αν ναι πως το αντιμετωπίσατε; Για να σας εξηγήσω... στα μέσα του Μάρτη λήγει η σύμβαση μου κ πήρα τηλέφωνο σήμερα στη διοίκηση του οργανισμού που δουλεύω για να συζητήσουμε ένα θέμα όσον αφορά την αναρρωτική μου ώστε να μην έχουμε πρόβλημα ούτε εγώ αλλά ούτε κ εκείνοι. Η κυρία, ας πούμε λοιπόν, που σήκωσε το τηλέφωνο δεν κατάλαβε καν τι ήθελα να της πω και όταν προσπάθησα μες την ευγένεια να της εξηγήσω τι τελικά ήθελα, άρχισε να φωνάζει και να λέει δεν φτάνει που θέλετε να είστε ξαπλωμένες, δεν κάνετε και αυτά που σας λέμε, μόνο μας κάνετε τη ζωή δύσκολη! Μου λέει δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί σου αυτή τη στιγμή, να πάρεις αύριο που θα είναι εδώ η προϊσταμένη.. και της λέω φυσικά και θα πάρω να μιλήσω με την προϊσταμένη και δεν το ήξερα να σου ζητήσω και συγνώμη που είμαι έγκυος..

Ρε κορίτσια και αλήθεια δεν είναι η πρώτη που μου μιλάει έτσι σε αντίστοιχη φάση, έχω ακούσει μέχρι το ότι "φυσικά το έχετε κάνει μαγαζάκι του πατέρα σας και όποτε θέλετε παίρνετε αναρρωτική" κι όλο αυτό επειδή είμαι έγκυος! Μα αλήθεια τώρα; το 2019; και από γυναίκες παρακαλώ πολύ αυτές οι συμπεριφορές..Δηλαδή καθόλου τρόποι; καθόλου τσίπα;; συγνώμη για το μεγάλο κείμενο, αλλά ουφ! είμαι να σκάσω από τα νεύρα μου!!

Γεια σου κοριτσάκι μου. Με το καλό και εσένα ή β επιπέδου. Αγάπη μου δυστυχώς αυτά συμβαίνουν στους χώρους εργασίας πλέον είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο τομέα. Δεν σέβονται τίποτε. Εδώ, στην πόλη μου, απολυονται κοπέλες επειδή είναι έγκυες. Άκουσον άκουσον. Πρέπει να γίνεις πιο χοντροπετση. Να σε περνάει επιδερμικα ότι ακούς. Και άσε τους σκατοψυχους. Κάποια στιγμή θα το βρουν μπροστά τους. Εσύ να διεκδικείς ότι δικαιουσαι. Δεν θα τους κάνεις και την χάρη πια. Έλεος. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!Όλα καλά με το μωρό!Είπαμε να κάνουμε την εξέταση με το αίμα για να είμαστε σίγουροι ότι όλα είναι καλά (λόγω ιστορικού στον 7 μηνα).Και μου είπε ο γιατρός ότι αν βγει καλό το τεστ κ αργότερα η β επιπέδου δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

γεια σου κοριτσι!! είμαστε πάρα πολύ κοντά..!! λίγες μέρες διαφορά έχουμε μόνο!! πότε σου έχουν δώσει ΠΗΤ;; εμένα 12/08.. όσο για τα υπόλοιπα που διάβασα χαίρομαι τόσο πολύ...να μην αγχώνεσαι λοιπόν και να το χαρείς.. να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να κάνεις ό,τι θεωρείς εσύ καλύτερο για σένα και το μπεμπάκι σου!! κ εγώ αρχές απρίλη την β επιπέδου..άντε μακάρι να μας πάνε όλα τέλεια :)

@Rinaki88 καλησπέρα στη θεματοθέτρια μας και σε όλα τα κορίτσια!!!

Ρε κορίτσια.. είμαι τόσο νευριασμένη που αλήθεια δεν ξέρω που κ πως θα βρω το δίκιο μου..απορώ ώρες και φορές γιατί ο κόσμος είναι τόσο κακιασμένος και αναιδής.. έχετε αντιμετωπίσει εσείς ποτέ παρόμοια κατάσταση κ αν ναι πως το αντιμετωπίσατε; Για να σας εξηγήσω... στα μέσα του Μάρτη λήγει η σύμβαση μου κ πήρα τηλέφωνο σήμερα στη διοίκηση του οργανισμού που δουλεύω για να συζητήσουμε ένα θέμα όσον αφορά την αναρρωτική μου ώστε να μην έχουμε πρόβλημα ούτε εγώ αλλά ούτε κ εκείνοι. Η κυρία, ας πούμε λοιπόν, που σήκωσε το τηλέφωνο δεν κατάλαβε καν τι ήθελα να της πω και όταν προσπάθησα μες την ευγένεια να της εξηγήσω τι τελικά ήθελα, άρχισε να φωνάζει και να λέει δεν φτάνει που θέλετε να είστε ξαπλωμένες, δεν κάνετε και αυτά που σας λέμε, μόνο μας κάνετε τη ζωή δύσκολη! Μου λέει δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί σου αυτή τη στιγμή, να πάρεις αύριο που θα είναι εδώ η προϊσταμένη.. και της λέω φυσικά και θα πάρω να μιλήσω με την προϊσταμένη και δεν το ήξερα να σου ζητήσω και συγνώμη που είμαι έγκυος..

Ρε κορίτσια και αλήθεια δεν είναι η πρώτη που μου μιλάει έτσι σε αντίστοιχη φάση, έχω ακούσει μέχρι το ότι "φυσικά το έχετε κάνει μαγαζάκι του πατέρα σας και όποτε θέλετε παίρνετε αναρρωτική" κι όλο αυτό επειδή είμαι έγκυος! Μα αλήθεια τώρα; το 2019; και από γυναίκες παρακαλώ πολύ αυτές οι συμπεριφορές..Δηλαδή καθόλου τρόποι; καθόλου τσίπα;; συγνώμη για το μεγάλο κείμενο, αλλά ουφ! είμαι να σκάσω από τα νεύρα μου!!

Ναι! Είμαστε τόσο κοντα! Και εμένα ΠΗΤ η 12/08!! 

Τελικά θα κανω και αμνιοπαρακεντηση την αλλη εβδομαδα, καθαρα προληπτικά, δεν υπαρχει καποια αλλη ενδειξη. Γυρω στις 18 Απρίλη η Β επιπεδου, οπότε το Πάσχα μας θα ναι ξέγνοιαστο!

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι να ειναι γερο το μωράκι σου και μιας και το θέλετε να ειναι και αγοράκι αφού ο Αύγουστος όπως είπε και το Ευακι είναι μήνας αγοριών. 

Καλωσορισες Νεκταρία μου στην παρέα μας. Φυσικά να κάνεις ότι κρίνεις καλύτερο. Χαίρομαι παρα πολυ για αυτό που άκουσα αλήθεια γιατί κι εγώ είμαι στις ομοιοπαθουσες της εξωσωματικής, βέβαια εμείς τα καταφεραμε με την πρώτη προσπάθεια. Σου εύχομαι γλυκιά μου να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη, τόσο υπέροχη όσο και το θαυματάκι που σας συνέβη και να έχετε ένα γερό και χαρουμενο μωράκι. 

Ολα τα άλλα μην τα σκέφτεσαι. Αφού πηγε καλα η αυχενικη σου όλα καλά θα πάνε. Να χαρείς αυτό που σου συμβαίνει γιατί μέχρι την αυχενική κι εγώ έτσι ήμουν και με βλέπανε όλοι και νόμιζαν ότι δεν το ήθελα το μωρό. Κι έτσι έχασα 3 μήνες που θα έπρεπε να ήμουν ευτυχισμένη με το να ταλαιπωρω τον εαυτό μου με ανησυχίες και να μην το χαίρομαι. Χαϊδεψε την κοιλίτσα σου και όλα καλά θα πανε. 

Γεια σου κοριτσάκι μου. Με το καλό και εσένα ή β επιπέδου. Αγάπη μου δυστυχώς αυτά συμβαίνουν στους χώρους εργασίας πλέον είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο τομέα. Δεν σέβονται τίποτε. Εδώ, στην πόλη μου, απολυονται κοπέλες επειδή είναι έγκυες. Άκουσον άκουσον. Πρέπει να γίνεις πιο χοντροπετση. Να σε περνάει επιδερμικα ότι ακούς. Και άσε τους σκατοψυχους. Κάποια στιγμή θα το βρουν μπροστά τους. Εσύ να διεκδικείς ότι δικαιουσαι. Δεν θα τους κάνεις και την χάρη πια. Έλεος. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα κανω και την αμνιοπαρακεντηση την αλλη βδομαδα και ολα καλα! Το αγχος μαλλον θα το εχουμε μεχρι να κλεισουμε τα ματια μας για τα παιδια μας! Θετικες σκεψεις και ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Evi ταχυπαλμιες έχω κι εγώ αρκετά συχνα. Ισως ομως λογω θυρεοειδή. Παίρνω αγωγη βέβαια. Οσο για το νοσοκομειο.... Την αυχενική θα την κάνω εξω σε ιδιωτη γιατρό. Ο γιατρός μου που με παρακολουθεί στο νοσοκομειο και στον οποίο θα γεννησω, είναι άλλος. Οπότε πρεπει να δίνω κι εκεί το παρόν. 


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...