Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Ελπίζω να περάσατε καλά το 3 ήμερο!!! Εγώ έχω αύριο ραντεβού κ μάλλον θα κάνουμε την αυχενική!!! Κ όσο να ναι αγχώνομαι!!! Επίσης, κανεις κ εξέταση αίματος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, Antzimet είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Ελπίζω να περάσατε καλά το 3 ήμερο!!! Εγώ έχω αύριο ραντεβού κ μάλλον θα κάνουμε την αυχενική!!! Κ όσο να ναι αγχώνομαι!!! Επίσης, κανεις κ εξέταση αίματος;

Η αυχενική περιλαμβάνει υπερηχο με καποιες μετρησεις και εξεταση αιματος τα αποτελεσματα της οποιας δε βγαινουν αμεσως. Στο τελος σου δινουν καποιες πιθανοτητες για καποιες γενετικες ανωμαλιες. Αν χρειαστει σε παραπεμπουν για περαιτερω ελεγχο. Οπως και να χει τις περισσοτερες φορες πανε ολα καλα, οποτε μην ανησυχεις. Ειναι ενα σταδιο που ολες το περναμε!

καλη δυναμη και καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Νεκταρία19 είπε:

Η αυχενική περιλαμβάνει υπερηχο με καποιες μετρησεις και εξεταση αιματος τα αποτελεσματα της οποιας δε βγαινουν αμεσως. Στο τελος σου δινουν καποιες πιθανοτητες για καποιες γενετικες ανωμαλιες. Αν χρειαστει σε παραπεμπουν για περαιτερω ελεγχο. Οπως και να χει τις περισσοτερες φορες πανε ολα καλα, οποτε μην ανησυχεις. Ειναι ενα σταδιο που ολες το περναμε!

καλη δυναμη και καλα αποτελεσματα!

Ευχαριστώ παρά πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Εχω να γράψω αρκετές μέρες αλλά είμαι εδώ και περίπου 10 μέρες με άσχημο κρυολόγημα που δε λέει να φύγει και σε συνδυασμό με το ότι είμαι και στο σπίτι λόγω του χαμηλού πλακούντα, η διάθεσή μου είναι λίγο πεσμένη... Ανυπομονώ όμως να ακούσω την μπεμπούλα και να ηρεμήσω λίγο! Θα θέλατε κι εσείς να έχετε έναν υπέρηχο και να τα βλέπετε συνέχεια ή μόνο εγώ γίνομαι η τρελή μάνα; :grin: Τα φιλιά μου και την καλημέρα μου σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1

WcDtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , MariannakiM είπε:

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Εχω να γράψω αρκετές μέρες αλλά είμαι εδώ και περίπου 10 μέρες με άσχημο κρυολόγημα που δε λέει να φύγει και σε συνδυασμό με το ότι είμαι και στο σπίτι λόγω του χαμηλού πλακούντα, η διάθεσή μου είναι λίγο πεσμένη... Ανυπομονώ όμως να ακούσω την μπεμπούλα και να ηρεμήσω λίγο! Θα θέλατε κι εσείς να έχετε έναν υπέρηχο και να τα βλέπετε συνέχεια ή μόνο εγώ γίνομαι η τρελή μάνα; :grin: Τα φιλιά μου και την καλημέρα μου σε όλες! 

Καλημέρα!!! Περαστικουλια!!!Να σκέφτεσαι θετικά!!!Εγώ αν μπορούσα θα είχα έναν υπέρηχο πάνω μου όλη την ώρα!!!!

22 ώρες πρίν, Antzimet είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ!!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!

On 10/3/2019 at 2:35 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Κι εγώ πάνω που έκοψα τις αντιπηκτικες ξεκίνησα τα τρυπηματα για το ζαχαρο. Σου εύχομαι να βγουν πολύ καλά τα αποτελέσματα σου να γλυτώσεις την ταλαιπωρία. Εγώ μάλλον θα την ξανακάνω στο 6ο κι από τώρα το σκέφτομαι γιατί δεν παλεύεται η γλυκοζη. 

Κοριτσάκι μου βγήκα καλά τα αποτελέσματα της καμπύλης απότι μου είπε ο γυναικολόγος αν κ περιμένω κ ενημέρωση από τον ενδοκρινολόγο!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλημέρα!!! Περαστικουλια!!!Να σκέφτεσαι θετικά!!!Εγώ αν μπορούσα θα είχα έναν υπέρηχο πάνω μου όλη την ώρα!!!!

 

Κοριτσάκι μου βγήκα καλά τα αποτελέσματα της καμπύλης απότι μου είπε ο γυναικολόγος αν κ περιμένω κ ενημέρωση από τον ενδοκρινολόγο!!!

Ενταξει δεν είμαι μόνη, δεν είμαι μόνη! :-P

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου! 

  • Μου αρέσει 1

WcDtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εκανα σήμερα αμνιοπαρακεντηση και θα είμαι ξάπλα για 3 μερες. Ειναι αγορακι το μπεμπε μας. 

Καλή δυναμη σε ολες τις κρεβατωμενες! Δεχομαστε μηνυματα συμπαραστασης!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Νεκταρία19 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εκανα σήμερα αμνιοπαρακεντηση και θα είμαι ξάπλα για 3 μερες. Ειναι αγορακι το μπεμπε μας. 

Καλή δυναμη σε ολες τις κρεβατωμενες! Δεχομαστε μηνυματα συμπαραστασης!

Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου!!!Με το καλό ο μπεμπουλης σου!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, MariannakiM είπε:

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Εχω να γράψω αρκετές μέρες αλλά είμαι εδώ και περίπου 10 μέρες με άσχημο κρυολόγημα που δε λέει να φύγει και σε συνδυασμό με το ότι είμαι και στο σπίτι λόγω του χαμηλού πλακούντα, η διάθεσή μου είναι λίγο πεσμένη... Ανυπομονώ όμως να ακούσω την μπεμπούλα και να ηρεμήσω λίγο! Θα θέλατε κι εσείς να έχετε έναν υπέρηχο και να τα βλέπετε συνέχεια ή μόνο εγώ γίνομαι η τρελή μάνα; :grin: Τα φιλιά μου και την καλημέρα μου σε όλες! 

Περαστικά σου!!! Πραγματικά όμως θα ήθελα έναν υπέρηχο στο σπίτι μου!!! Όταν μου λέει ξανά σε ένα μήνα το επόμενο ραντεβού είναι το χειρότερο μου! Θα ήθελα να το βλέπω κάθε μέρα!!! Τρελή κ εγώ!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, SOFI78 είπε:

@Νεκταρία19 εύχομαι όλα καλά! Τρεις μέρες ξάπλα? Τόσο πολύ? Και εγώ έχω άμνιο προγραμματισμένη για την Παρασκευή ωστόσο δεν υπολόγιζα ότι έχει τόση ξάπλα.

 

 

Ναι...3 μερες μου πε ο γιατρός. Απο κρεβατι, καναπε, τουαλετα, αυτα! Μεχρι Παρασκευή μου ειπε. 

Οποτε σιγουρα θα κατσεις μεσα το ΣΚ.

Κατα τα αλλα δεν ειναι τιποτα, γρηγορη διαδικασια, ενα τσιμπηματακι καταλαβαινεις.

καλή επιτυχία και καλή δύναμη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Katerina 88 said:

Καλημέρα!!! Περαστικουλια!!!Να σκέφτεσαι θετικά!!!Εγώ αν μπορούσα θα είχα έναν υπέρηχο πάνω μου όλη την ώρα!!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!!

Κοριτσάκι μου βγήκα καλά τα αποτελέσματα της καμπύλης απότι μου είπε ο γυναικολόγος αν κ περιμένω κ ενημέρωση από τον ενδοκρινολόγο!!!

Κατερινακι μου χαιρομαι πάρα πολύ κοπέλα μου. Πάντα έτσι καλές να σου βγαίνουν. Εγω αύριο θα πάω να παρω τις εξετάσεις του μήνα από το μικροβιολογικο να δω πως παει ο αιματοκριτης γιατί τελευταία λαχανιαζω πολύ και μάλλον έχει πέσει. Και με τις μετρησεις του ζαχαρου είμαι σε μια εβδομάδα διάλειμμα. Επιτέλους τρωω και κάτι γλυκο. Χαχαχαχαχα. 

5 hours ago, Νεκταρία19 said:

Γεια σας κορίτσια! Εκανα σήμερα αμνιοπαρακεντηση και θα είμαι ξάπλα για 3 μερες. Ειναι αγορακι το μπεμπε μας. 

Καλή δυναμη σε ολες τις κρεβατωμενες! Δεχομαστε μηνυματα συμπαραστασης!

Καλη δυναμη Νεκταρία μου. Με το καλό τα αποτελέσματα να είναι θετικα όπως και η αυχενικη δηλαδή. Καλή ξεκούραση τώρα. 

Κορίτσια έχω 2-3 ημέρες είμαι συχνά με διαρροιες χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα στομαχικο. Τρώω κανονικά. Οπότε δεν είναι γαστρεντεριτιδα. Έχετε κι εσείς τέτοιες ιστοριες ή εγώ είμαι η τυχερη; Χαχαχαχαχα. 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rinaki88 είπε:

Κατερινακι μου χαιρομαι πάρα πολύ κοπέλα μου. Πάντα έτσι καλές να σου βγαίνουν. Εγω αύριο θα πάω να παρω τις εξετάσεις του μήνα από το μικροβιολογικο να δω πως παει ο αιματοκριτης γιατί τελευταία λαχανιαζω πολύ και μάλλον έχει πέσει. Και με τις μετρησεις του ζαχαρου είμαι σε μια εβδομάδα διάλειμμα. Επιτέλους τρωω και κάτι γλυκο. Χαχαχαχαχα. 

Καλη δυναμη Νεκταρία μου. Με το καλό τα αποτελέσματα να είναι θετικα όπως και η αυχενικη δηλαδή. Καλή ξεκούραση τώρα. 

Κορίτσια έχω 2-3 ημέρες είμαι συχνά με διαρροιες χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα στομαχικο. Τρώω κανονικά. Οπότε δεν είναι γαστρεντεριτιδα. Έχετε κι εσείς τέτοιες ιστοριες ή εγώ είμαι η τυχερη; Χαχαχαχαχα. 

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου!!!Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!Κι εγώ λαχανιαζω αλλά δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει ο αιματοκρίτης!!!


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 said:

Μπράβο ρε κοριτσάκι μου!!!Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!Κι εγώ λαχανιαζω αλλά δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει ο αιματοκρίτης!!!

Ναι ξερω οτι αν πέσει ο αιματοκριτης συνήθως λαχανιαζεις. Τώρα θα δούμε τι θα δούμε αύριο. Μήπως πρέπει να πάρω περισσότερο σίδηρο. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...