Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Ναι ξερω οτι αν πέσει ο αιματοκριτης συνήθως λαχανιαζεις. Τώρα θα δούμε τι θα δούμε αύριο. Μήπως πρέπει να πάρω περισσότερο σίδηρο.

Εγώ τώρα θα ξεκινήσω να παίρνω!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια. Πήρα σήμερα τις εξετάσεις μου. Έπεσε κι άλλο ο αιματοκριτης. Τώρα τη Δευτέρα που έχω ραντεβού να δω τι θα μου πει ο γιατρός να κάνω. 

Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς. Σας φιλώ. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια. Πήρα σήμερα τις εξετάσεις μου. Έπεσε κι άλλο ο αιματοκριτης. Τώρα τη Δευτέρα που έχω ραντεβού να δω τι θα μου πει ο γιατρός να κάνω. 

Ελπίζω να είστε όλες καλά εσείς. Σας φιλώ. 

Έχεις αναιμία κοριτσάκι μου??Εγώ έχω στίγμα μεσογειακής αναιμίας α κ όχι β όπως είναι το σύνηθες κ τη μια είναι καλά ο αιματοκρίτης κ την άλλη πέφτει.


 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Katerina 88 said:

Έχεις αναιμία κοριτσάκι μου??Εγώ έχω στίγμα μεσογειακής αναιμίας α κ όχι β όπως είναι το σύνηθες κ τη μια είναι καλά ο αιματοκρίτης κ την άλλη πέφτει.

Δεν έχω αναιμία αγάπη μου. Ούτε στίγμα. Έχω αυξημένη χολερυθρινη ίσως για αυτό. Γενικά δεν έχω κανενα τρελό αιματοκριτη αλλά πάντα είναι στα φυσιολογικά εκτός όταν έχω περίοδο. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Δεν έχω αναιμία αγάπη μου. Ούτε στίγμα. Έχω αυξημένη χολερυθρινη ίσως για αυτό. Γενικά δεν έχω κανενα τρελό αιματοκριτη αλλά πάντα είναι στα φυσιολογικά εκτός όταν έχω περίοδο. 

Κατάλαβα κοριτσάκι μου!!!:x


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κ από μένα! Περιμένω δίδυμα με ημερομηνία 19/8. Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; Σας πιάνει κ σας φαγούρα στην κοιλιά κ τα πόδια ή μόνο εγώ είναι η τυχερή; 

Με το καλό να έρθει ο Σεπτέμβρης να κρατάμε στρουμπουλα μωρά στην αγκαλιά μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Γεια σας κ από μένα! Περιμένω δίδυμα με ημερομηνία 19/8. Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; Σας πιάνει κ σας φαγούρα στην κοιλιά κ τα πόδια ή μόνο εγώ είναι η τυχερή; 

Με το καλό να έρθει ο Σεπτέμβρης να κρατάμε στρουμπουλα μωρά στην αγκαλιά μας!!

Καλημέρα κορίτσι μου και καλωσηρθες!!!Με το καλό τα μωράκια σου!!! Η φαγούρα προκύπτει από το τέντωμα της κοιλιάς κι εγώ το νιωθω μερικές φορές.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Γεια σας κ από μένα! Περιμένω δίδυμα με ημερομηνία 19/8. Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; Σας πιάνει κ σας φαγούρα στην κοιλιά κ τα πόδια ή μόνο εγώ είναι η τυχερή; 

Με το καλό να έρθει ο Σεπτέμβρης να κρατάμε στρουμπουλα μωρά στην αγκαλιά μας!!

Με το καλό τα διδυμάκια σου! Η φαγούρα ειναι πραγματι απο το τεντωμα της κοιλιας. Εγώ το βλέπω στη διαρκεια της ημέρας μετα τα κυρια γευματα που φουσκωνει περισσοτερο η κοιλια, με φαγουρίζει πιο πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια με το καλο τα νινακια σας! Και εμεις περιμενουμε με το καλο το δικο μας μωρακι στις 9/8. Ειδα οτι ο μηνας αυτος εχει πολλα αγορακια μπεμπακια, εμεις θα το μαθουμε με το καλο τον Αυγουστο!!! Θα γεννησει καποια απο εσας στο Διαβαλκανικο στη Θεσσαλονικη?

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τις αναρτήσεις σας και χαίρομαι που σε γενικές γραμμές είστε εσείς και τα μπεμπάκια καλά!

Από την τελευταία φορά που έγραψα, είχα πολύ έντονες και φορτισμένες ημέρες. Το είπαμε την Κυριακή και στις οικογένειές μας, γιατί μέχρι τώρα δεν ήξεραν τίποτα και εχθές το είπα και στην δουλειά μου.

Πέρα από τους εμετούς καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας και τους πρωινούς ιλίγγους, όλα καλά!

Α ξέχασα και τις βραδινές συσπάσεις...

Επίσης την τελευταία εβδομάδα έβγαλα κάτι εξανθήματα στα πόδια χωρίς να έχω φαγούρα και χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στην καθημερινότητα. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να βάλω μια ενυδατική κρέμα και να μιλήσω μαζί του αν δεν υποχωρήσουν. 2 μέρες μετά είχαν εξαφανιστεί, ευτυχώς!!!

Τώρα περιμένω πως και πως το ραντεβού της Δευτέρας να δω ότι όλα είναι καλά και μήπως μάθουμε φύλο γιατί μια περιέργεια την έχουμε...

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Διαβάζω σχεδόν καθημερινά τις αναρτήσεις σας και χαίρομαι που σε γενικές γραμμές είστε εσείς και τα μπεμπάκια καλά!

Από την τελευταία φορά που έγραψα, είχα πολύ έντονες και φορτισμένες ημέρες. Το είπαμε την Κυριακή και στις οικογένειές μας, γιατί μέχρι τώρα δεν ήξεραν τίποτα και εχθές το είπα και στην δουλειά μου.

Πέρα από τους εμετούς καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας και τους πρωινούς ιλίγγους, όλα καλά!

Α ξέχασα και τις βραδινές συσπάσεις...

Επίσης την τελευταία εβδομάδα έβγαλα κάτι εξανθήματα στα πόδια χωρίς να έχω φαγούρα και χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στην καθημερινότητα. Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να βάλω μια ενυδατική κρέμα και να μιλήσω μαζί του αν δεν υποχωρήσουν. 2 μέρες μετά είχαν εξαφανιστεί, ευτυχώς!!!

Τώρα περιμένω πως και πως το ραντεβού της Δευτέρας να δω ότι όλα είναι καλά και μήπως μάθουμε φύλο γιατί μια περιέργεια την έχουμε...

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι σου! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

οι πρωτοι μηνες της εγκυμοσύνης εχουν πολλή συναισθηματική φόρτιση! Ακόμα και το να το ανακοινωσεις στους γυρω σου συνεπαγεται ενα αγχος. Εγω ακομα και τωρα που μαι 19 η εβδομαδα δεν αισθανομαι πολύ ανετα μ αυτο...

ολες μας περιμενουμε καθε επόμενο ραντεβού με αγωνια, αυτο δεν αλλάζει! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Έκανα εχθές αμνιοπαρακέντιση ωστόσο ο γιατρός δεν μου είπε ξάπλα...και ανησυχώ μήπως προληπτικά πρέπει να μείνω στο κρεβάτι....κάποια κοπέλα ανέφερε 3 μέρες. Έχει κάποια άλλη σχετική εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2019 at 10:15 ΜΜ, Katerina 88 είπε:

Εγώ τώρα θα ξεκινήσω να παίρνω!

Εμένα πάντως δεν μου έδωσε ακόμη κάτι....κ έλεγα μήπως πρέπει γιατί με ρωτάνε όλοι ασβέστιο παίρνεις ή σίδηρο; Κ λέω όχι.....πόσες εβδομάδες είστε;

18 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια με το καλο τα νινακια σας! Και εμεις περιμενουμε με το καλο το δικο μας μωρακι στις 9/8. Ειδα οτι ο μηνας αυτος εχει πολλα αγορακια μπεμπακια, εμεις θα το μαθουμε με το καλο τον Αυγουστο!!! Θα γεννησει καποια απο εσας στο Διαβαλκανικο στη Θεσσαλονικη?

Γεια σου κορίτσι!!! Εγώ είπα να γεννήσω εκεί!!! Αλλά εγώ μάλλον ανήκω στο group του Σεπτεμβρίου γιατί πητ μας έδωσε 23/9....βέβαια νομίζω ότι θα μας έρθει τέλη Αυγούστου....αρχές Σεπτεμβρίου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antzimet είπε:

Εμένα πάντως δεν μου έδωσε ακόμη κάτι....κ έλεγα μήπως πρέπει γιατί με ρωτάνε όλοι ασβέστιο παίρνεις ή σίδηρο; Κ λέω όχι.....πόσες εβδομάδες είστε;

Γεια σου κορίτσι!!! Εγώ είπα να γεννήσω εκεί!!! Αλλά εγώ μάλλον ανήκω στο group του Σεπτεμβρίου γιατί πητ μας έδωσε 23/9....βέβαια νομίζω ότι θα μας έρθει τέλη Αυγούστου....αρχές Σεπτεμβρίου 

Κορίτσι μου εγώ είμαι 15 εβδομάδων και 5 ημερών κ την Τρίτη που θα πάω θα σου πω τι θα μου δώσει! Πάντως αυτή τη στιγμή παίρνω σαλοσπιρ, βιταμίνη d, μαγνήσιο, φυλλικό οξύ, Τ4 κ κάνω αντιπηκτικες ενέσεις.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι 15 εβδομάδων και 5 ημερών κ την Τρίτη που θα πάω θα σου πω τι θα μου δώσει! Πάντως αυτή τη στιγμή παίρνω σαλοσπιρ, βιταμίνη d, μαγνήσιο, φυλλικό οξύ, Τ4 κ κάνω αντιπηκτικες ενέσεις.

Εγώ μόνο φυλλικό!! Και είμαι 12+6

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...