Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina!! είπε:

Μπράβο γλυκούλα μου!!! Εμεις κλεισαμε στις27 τους 3 μήνες! Κ εμεις λεμε α γκου, αχού κ γενικότερα ολο χορευω κ τραγουδαω κ ο μικρος ξεκαρδιζεται!! Γενικα καλά είναι, εχουμε παλινδρομηση αλλα το παλευουμε, κ το βραδυ μονο 1 φορα πλεον ξυπναει! 

Καλώς το Κατερινάκι!Κι εσείς παλινδρόμηση?Τι γίνεται βρε παιδιά,ούτε ίωση να ήταν.Ομιλητικά τα μπεμπάκια μας δε μπορώ να πω:D

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

 

Just now, Katerina!! είπε:

Μπράβο γλυκούλα μου!!! Εμεις κλεισαμε στις27 τους 3 μήνες! Κ εμεις λεμε α γκου, αχού κ γενικότερα ολο χορευω κ τραγουδαω κ ο μικρος ξεκαρδιζεται!! Γενικα καλά είναι, εχουμε παλινδρομηση αλλα το παλευουμε, κ το βραδυ μονο 1 φορα πλεον ξυπναει! 

Μεγαλώσανε τα σπορακια :wub:

Πολύ καλά σας βρίσκω πέραν της παλινδρόμησης, άντε με τις στερεές τροφές ίσως το ξεπεράσετε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλώς το Κατερινάκι!Κι εσείς παλινδρόμηση?Τι γίνεται βρε παιδιά,ούτε ίωση να ήταν.Ομιλητικά τα μπεμπάκια μας δε μπορώ να πω:D

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!! Κ εσεις έχετε?? Θα περάσει λενε μόλις μπούμε στις στέρεες τροφές!!!

Just now, Evi89 είπε:

 

 

Μεγαλώσανε τα σπορακια :wub:

Πολύ καλά σας βρίσκω πέραν της παλινδρόμησης, άντε με τις στερεές τροφές ίσως το ξεπεράσετε!! 

Έτσι ακριβώς κοριτσάκι μου!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!! Κ εσεις έχετε?? Θα περάσει λενε μόλις μπούμε στις στέρεες τροφές!!!

Έτσι ακριβώς κοριτσάκι μου!!! :wub:

Όχι Κατερίνα μου,αλλά το ακούω συχνά πλέον.Εμείς είδαμε μια φορά αίμα στα κακά του και μου χουν κόψει  τα γαλακτοκομικά ακόμα κι αυτά που έχουν ίχνη.Δεν έχω ξαναδεί κάτι όμως.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Όχι Κατερίνα μου,αλλά το ακούω συχνά πλέον.Εμείς είδαμε μια φορά αίμα στα κακά του και μου χουν κόψει  τα γαλακτοκομικά ακόμα κι αυτά που έχουν ίχνη.Δεν έχω ξαναδεί κάτι όμως.

Αχ πάλι καλα που δεν ξαναείδες κοριτσάκι μου, έχω ακούσει ότι αυτο μπορεί να είναι αποτέλεσμα αλλεργίας στα γαλακτοκομικά.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina!! είπε:

Αχ πάλι καλα που δεν ξαναείδες κοριτσάκι μου, έχω ακούσει ότι αυτο μπορεί να είναι αποτέλεσμα αλλεργίας στα γαλακτοκομικά.

Ναι γι αυτό το λόγο κάνω αποχή απο τα γαλακτοκομικά,για πιθανή αλλεργία.Ίσως ήταν και τυχαίο όμως.      

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerina!! Καλώς την..τι κάνεις κοπέλα μου;;

Κορίτσια κοιμούνται πολλές ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας τα μικρά σας;

Εμένα μου φαίνεται ότι όσο μεγαλώνει δεν κοιμάται τόσο πολύ την ημέρα όμως το βράδυ κοιμάται καλύτερα πλέον μπορώ να πω.

Επίσης, άρχισαν να βάζουν τα χεράκια στο στόμα τους; Εμένα όχι ακόμη, από χθες κάθε φορά που ξυπνάει τρίβει το προσωπάκι του όπως κάνουμε εμείς καμιά φορά όταν ξυπνάμε.

Όντως έχει πολλή πλάκα να προσπαθούν να μιλήσουν αλλά και όταν γελάνε μόλις τους μιλήσεις ή τους γαργαλισεις!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ναι γι αυτό το λόγο κάνω αποχή απο τα γαλακτοκομικά,για πιθανή αλλεργία.Ίσως ήταν και τυχαίο όμως.      

Μακαρι να ηταν τυχαίο κοριτσάκι μου!!!! 

Just now, Mampa είπε:

@Katerina!! Καλώς την..τι κάνεις κοπέλα μου;;

Κορίτσια κοιμούνται πολλές ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας τα μικρά σας;

Εμένα μου φαίνεται ότι όσο μεγαλώνει δεν κοιμάται τόσο πολύ την ημέρα όμως το βράδυ κοιμάται καλύτερα πλέον μπορώ να πω.

Επίσης, άρχισαν να βάζουν τα χεράκια στο στόμα τους; Εμένα όχι ακόμη, από χθες κάθε φορά που ξυπνάει τρίβει το προσωπάκι του όπως κάνουμε εμείς καμιά φορά όταν ξυπνάμε.

Όντως έχει πολλή πλάκα να προσπαθούν να μιλήσουν αλλά και όταν γελάνε μόλις τους μιλήσεις ή τους γαργαλισεις!!

Καλα είμαι κοριτσάκι μου!!! Εσύ??? Ναι τωρα κοιμάται λιγοτερο μεσα στη μερα κ απο χθες εχει ολη την ωρα το χερι στο στόμα. Υποθετω είναι νορμάλ!! Το μωρακι σου τι κάνει?? 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

@Evi89 Εύη, εμείς κάνουμε γύρω στα 9 γεύματα σε ένα 24ωρο.. εσείς μία χαρά είστε, τα δικά μας πολλά μου φαίνονται. Σε μία βδομάδα κλείνουμε τους 3 μήνες, ελπίζω να ελαττωθουν λίγο σιγά σιγά.. γενικά είμαστε πολυυυυ φαγανες, μέσο όρο τους 2 πρώτους μήνες  η μπέμπα εβαλε 1,5 κιλό το μήνα.

@Mampa Μέσα στη μέρα κοιμάται 2-3 φορές κανένα μισάωρο το πολύ συνήθως. Το βράδυ όμως πλέον κοιμάται 6-8,5 ώρες σερί, τρωει και μετά κοιμάται πάλι 2,5-4 ώρες. Συνήθως συμπληρώνει το βράδυ 11 ώρες υπνου, με ένα ξύπνημα για να φάει. Μια χαρά είναι! Αλλά πρόγραμμα ύπνου μέσα στη μέρα δεν έχουμε.

Τη μπουνιτσα της προσπαθεί να τη βάζει, όσο μπορεί. Άλλες φορές χτυπιέται προσπαθώντας, άλλες τα καταφέρνει. Είναι μία απ' τις βασικές τις ασχολίες πλέον! :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Mampa είπε:

@Katerina!! Καλώς την..τι κάνεις κοπέλα μου;;

Κορίτσια κοιμούνται πολλές ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας τα μικρά σας;

Εμένα μου φαίνεται ότι όσο μεγαλώνει δεν κοιμάται τόσο πολύ την ημέρα όμως το βράδυ κοιμάται καλύτερα πλέον μπορώ να πω.

Επίσης, άρχισαν να βάζουν τα χεράκια στο στόμα τους; Εμένα όχι ακόμη, από χθες κάθε φορά που ξυπνάει τρίβει το προσωπάκι του όπως κάνουμε εμείς καμιά φορά όταν ξυπνάμε.

Όντως έχει πολλή πλάκα να προσπαθούν να μιλήσουν αλλά και όταν γελάνε μόλις τους μιλήσεις ή τους γαργαλισεις!!

Εμένα κοιμάται ο μπέμπης πιο πολυ το μεσημέρι πλέον,εως 3 ώρες.Το χέρι το βάζει συνέχεια στο στόμα,ολόκληρη τη μπουνιά και την πιέζει.Όταν ξυπνάει τεντώνεται σα τα γατάκια και είναι να τον φας εκείνη την ώρα.   

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Katerina!! Καλώς την..τι κάνεις κοπέλα μου;;

Κορίτσια κοιμούνται πολλές ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας τα μικρά σας;

Εμένα μου φαίνεται ότι όσο μεγαλώνει δεν κοιμάται τόσο πολύ την ημέρα όμως το βράδυ κοιμάται καλύτερα πλέον μπορώ να πω.

Επίσης, άρχισαν να βάζουν τα χεράκια στο στόμα τους; Εμένα όχι ακόμη, από χθες κάθε φορά που ξυπνάει τρίβει το προσωπάκι του όπως κάνουμε εμείς καμιά φορά όταν ξυπνάμε.

Όντως έχει πολλή πλάκα να προσπαθούν να μιλήσουν αλλά και όταν γελάνε μόλις τους μιλήσεις ή τους γαργαλισεις!!

Κοιμάται μισαωρακια αλλά το μεσημέρι κοιμάται ένα 2-3 ωρο .. κ ευτυχώς το βράδυ καλύτερα!Στην βόλτα όταν είμαστε μπορεί να κοιμηθεί και 4ωρο ... Κ τη μπουνιτσα έχει λίγες μέρες που τη βάζει στο στόμα μερικές φορές με μανία.. λες κ τη φαγουριζουν τα ουλακια αλλά νωρίς μου φαίνεται..

Just now, Lia91 είπε:

@Evi89 Εύη, εμείς κάνουμε γύρω στα 9 γεύματα σε ένα 24ωρο.. εσείς μία χαρά είστε, τα δικά μας πολλά μου φαίνονται. Σε μία βδομάδα κλείνουμε τους 3 μήνες, ελπίζω να ελαττωθουν λίγο σιγά σιγά.. γενικά είμαστε πολυυυυ φαγανες, μέσο όρο τους 2 πρώτους μήνες  η μπέμπα εβαλε 1,5 κιλό το μήνα.

@Mampa Μέσα στη μέρα κοιμάται 2-3 φορές κανένα μισάωρο το πολύ συνήθως. Το βράδυ όμως πλέον κοιμάται 6-8,5 ώρες σερί, τρωει και μετά κοιμάται πάλι 2,5-4 ώρες. Συνήθως συμπληρώνει το βράδυ 11 ώρες υπνου, με ένα ξύπνημα για να φάει. Μια χαρά είναι! Αλλά πρόγραμμα ύπνου μέσα στη μέρα δεν έχουμε.

Τη μπουνιτσα της προσπαθεί να τη βάζει, όσο μπορεί. Άλλες φορές χτυπιέται προσπαθώντας, άλλες τα καταφέρνει. Είναι μία απ' τις βασικές τις ασχολίες πλέον! :)

 

Α κ εσείς αρκετά γεύματα κάνετε! Να ανυσηχησω;Βέβαια η παιδίατρος μου είπε ότι μας ενδιαφέρει 5 γεύματα να κάνει. Πιστεύω όσο μεγαλώνει θα τα ελλατωσει! Βέβαια κάθε μωράκι ειναι ξεχωριστό! Κ εμένα στους 2 μήνες 2 κιλά .. :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Evi89 Αν βρέχει πάνες και παίρνει και τόσο καλό βάρος , γιατί να ανησυχήσεις! Μια χαρά είστε! Μακάρι η δικιά μου να κόψει κανένα,γιατί αφού κοιμάται τόσο το βράδυ, μέσα στη μέρα τρώει ακόμη σχεδόν ανά 2ωρο για να συμπληρώσει τα γεύματα της..

Εδώ και μια βδομάδα ξεκινησα να πηγαίνω γυμναστήριο σιγά σιγά, κανένα 45 λεπτο, αν μπορώ 3φορες την εβδομάδα.. Απλά επειδή τρώει συχνά και μέχρι να ντυθώ, να πάω, να ρθω περνάει η ώρα, πηγαίνω με την ψυχή στο στόμα , αλλά δεν πειράζει.Και έλεγα, επειδή φτιάχνω μια μικρή τράπεζα γάλακτος, να της δώσω και να μάθει και ο μπαμπάς της σιγά σιγά να την ταιζει, αν λείψω και πεινάει.

Έχει δοκιμάσει καμία μανούλα που θηλάζει αποκλειστικά να δώσει μπιμπερο ή κάποιον εναλλακτικό τρόπο σίτισης?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lia91 είπε:

@Evi89 Αν βρέχει πάνες και παίρνει και τόσο καλό βάρος , γιατί να ανησυχήσεις! Μια χαρά είστε! Μακάρι η δικιά μου να κόψει κανένα,γιατί αφού κοιμάται τόσο το βράδυ, μέσα στη μέρα τρώει ακόμη σχεδόν ανά 2ωρο για να συμπληρώσει τα γεύματα της..

Εδώ και μια βδομάδα ξεκινησα να πηγαίνω γυμναστήριο σιγά σιγά, κανένα 45 λεπτο, αν μπορώ 3φορες την εβδομάδα.. Απλά επειδή τρώει συχνά και μέχρι να ντυθώ, να πάω, να ρθω περνάει η ώρα, πηγαίνω με την ψυχή στο στόμα , αλλά δεν πειράζει.Και έλεγα, επειδή φτιάχνω μια μικρή τράπεζα γάλακτος, να της δώσω και να μάθει και ο μπαμπάς της σιγά σιγά να την ταιζει, αν λείψω και πεινάει.

Έχει δοκιμάσει καμία μανούλα που θηλάζει αποκλειστικά να δώσει μπιμπερο ή κάποιον εναλλακτικό τρόπο σίτισης?

Καλημέρα Λία!Αυτο κάνει και ο δικός μου,επειδή κοιμάται πολλές ώρες το βράδυ την υπόλοιπη μέρα τρώει ανα δίωρο.Εγώ του δίνω δικό μου με άντληση απο 40 ημερών γιατί δουλεύω.Τον έχει βολέψει η πιπίλα της cicco που μοιάζει με τη θηλή.

Ευελπιστώ να αρχίσω κι εγώ γυμναστήριο μετα τα Χριστούγεννα,έκανα και πριν την εγκυμοσυνη γιατί με πονάνε τα χέρια μου, εχω μερική ρήξη στους ώμους και με βοηθούσε πολύ.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@katerina!! Καλά είμαστε και εμείς κοπέλα μου δόξα τω θεώ.

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες, πώς είστε;

Όλα τα μωράκια μας πάνω κάτω ίδια ηλικία έχουν. Για πείτε πόσο έχετε φτάσει σε βάρος και ύψος;;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@katerina!! Καλά είμαστε και εμείς κοπέλα μου δόξα τω θεώ.

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες, πώς είστε;

Όλα τα μωράκια μας πάνω κάτω ίδια ηλικία έχουν. Για πείτε πόσο έχετε φτάσει σε βάρος και ύψος;;;;;

 

@Mampa καλημέρα! Εμένα 6500 κιλά και 63 πόντους ο μικρός. Εσείς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...