Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.

Καινο δικός μου λέει τα λογακια του και γελάει με φωνουλες πλέον. Τον βάζω κάθε μέρα για λίγη ώρα μπρούμυτα ώστε να εξασκεί τον σβέρκο.

Έχουμε σαλακια και κάνει φουσκιτσες με αυτά. Εσείς έχετε; Ίσως είναι προεργασία για δοντακια. Τι λέτε;

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν σας έχει τύχει να βηξουν στον ύπνο τους.

Εμένα μου το έκανε χθες και προχθές και η αλήθεια είναι ότι τρόμαξα. Βέβαια έχει τα σαλακια και αυτά είναι που του το προκαλούν.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Γεια σου Ευακι μου!Σημερα εμεις ειμαστε 3 μηνων!Ολοκληρο αντρακι:D.Μας μιλαει,γελαει πολυ και εχθες γυρισε απο ανασκελα στο πλαι.Εχει πολυ καλο προγραμμα,κοιμαται και μες τη μερα αρκετα πλεον,τρωει σε σταθερες ωρες και γενικοτερα ειναι ενα καλοβολο μωρακι.Ελπιζω να το κρατησει μεγαλωνοντας.Του αρεσει επισης το ριλαξ και το γυμναστηριο,μπορει να κατσει γυρω στο μισαωρο στο καθενα.Συνεχιζω το θηλασμο και ελπιζω να καταφερω να το κρατησω γιατι η αληθεια ειναι μ εχει διευκολυνει πολυ.

Εγω τρεχω ολη μερα,σπιτι δουλεια,σχολεια,φροντιστηρια και με τη φροντιδα του μπεμπουλη.Τα κοριτσια πλεον σχολες και σχολεια δεν εχουν χρονο να βοηθησουν οποτε καταλαβαινεται...Δοξα το θεο ολα γινονται,ευτυχως ομως βοηθαει πολυ και ο μπαμπας μας.

Αχ πως περνάει ο καιρός!! Μεγάλωσαν μωρέ!! Μπράβο το αντράκι που είναι τόσο καλό!!! Κ εμάς μας μιλάει πολύ-ειναι πολυλογου:-D γελάει και παίζει πολύ με το γυμναστήριο τα χτυπάει με τα χεράκια της και κάνει χαρές!! Κ εμένα τρώει σταθερές πάνω κάτω ώρες..στο 3ωρο και το βράδυ ξύπναει μια φορά μόνο οπότε είναι πιο ξεκούραστα! Εσείς το βράδυ διατηρητε το 10,30 - 6 ;

Κ η μέρα για εμάς περνάει νερό,πότε έρχεται 12 το βράδυ χαμπάρι δεν παίρνω... ευτυχώς βοηθάει κ ο μπαμπάς σας όπως κ εμάς γιατί αλλιώς δεν βγαίνει είναι η αλήθεια!!Τι ωραία όλα τα παιδάκια σου μαζί! Να τα χαίρεσαι Μάρθα μου!! 

5 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Καλημέρα! Καλά είμαστε. Η μικρούλα έχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω της. Βάζουμε βάρος σιγά σιγά, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο την περασμένη εβδομάδα.

Της αρέσει πολύ το γυμναστήριο και περνάει πολλές ώρες εκεί. Την θηλάζω και ξανακαθεται εκεί. Δεν μπορώ να πω ότι κοιμάται πολύ μέσα στην ημέρα, αλλά το βράδυ κοιμάται από τις 11 μέχρι τις 5. Εγώ ξυπνάω κατά τις 2 και κάνω μια άντληση, αλλά και πάλι είναι μια χαρά. Βγαίνουμε αρκετά συχνά πλέον για να κάνουμε τις δουλειές μας και τώρα που την βάζουμε στο μάρσιπο είναι ακόμα πιο εύκολο.

@Mar.da μεγαλώσατε! Αυτά τα χαμόγελα είναι φοβερά! Να φανταστείς ότι λιώνει και η μεγάλη μου κόρη όταν της χαμογελάει η μικρή. Πώς φαίνεται τώρα στα κορίτσια που έχουν τα τρεξίματα και τις υποχρεώσεις τους και είναι και ο μπέμπης; Μεγάλη η βοήθεια από τον σύζυγο! Αν δεν με βοηθούσε κι εμένα ο σύζυγος δεν ξέρω πώς θα τα έβγαζα πέρα.

Γειά σου κορίτσι μου!! Μπράβο η μικρούλα!! Κ εμείς κάναμε εμβόλιο την προηγούμενη εβδομάδα ευτυχώς δεν έκανε πυρετό! Πολύ βολικά τα γυμναστήρια πάντως κ εμένα περνάει αρκετές ώρες εκεί.. οταν κουραστεί την παιρνει κ ο ύπνος επιτόπου!Μετά τις 5 ξανακοιμαται; Εμένα κοιμάται 10,30 με 4-5 κ μετά θα ξανακοιμηθεί ένα 3ωρακι ..(ενδιάμεσα μπορεί να ξυπνήσει αλλά της δίνω πιπίλα κ ξανακοιμαται). Κ η μεγάλη μου κόρη την παίζει αρκετά.. 'επικοινωνουν' τώρα με αγκου και χαμόγελα κ τρελενομαι σ αυτή την εικόνα:wub: 

Όλα τους να είναι γερά!!! Χαίρομαι κορίτσια μου που είστε καλά,ελπίζω κ οι υπόλοιπες κοπέλες!!!

1 hour ago, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Καινο δικός μου λέει τα λογακια του και γελάει με φωνουλες πλέον. Τον βάζω κάθε μέρα για λίγη ώρα μπρούμυτα ώστε να εξασκεί τον σβέρκο.

Έχουμε σαλακια και κάνει φουσκιτσες με αυτά. Εσείς έχετε; Ίσως είναι προεργασία για δοντακια. Τι λέτε;

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν σας έχει τύχει να βηξουν στον ύπνο τους.

Εμένα μου το έκανε χθες και προχθές και η αλήθεια είναι ότι τρόμαξα. Βέβαια έχει τα σαλακια και αυτά είναι που του το προκαλούν.

 

Γειά σου κοπέλα μου!! Ναι καλά κάνεις κ εγώ την βάζω αλλά τις περισσότερες φορές γυρνάει ανάσκελα... Βρήκε το κολπακι κ γυρνάει...κ πολλά σαλακια από τώρα κ εμείς!

Ναι ναι κ εμένα έχει βηξει στον ύπνο της αρκετές φορές έχει συμβεί... Ίσως από τα σαλάκια όπως λες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa said:

Επίσης θα ήθελα να μου πουν όσες μανουλες δίνουν ξένο γάλα,πόσα ml τρώνε τα μωράκια σας και ανά πόση ώρα;

Πόσο είναι το βάρος περίπου στον 3ο μήνα;

Γεια σου κορίτσι μου. 

Εμένα τρώει γύρω στα 130 ml σε κάθε γεύμα άνα τριωρο Εκτός της νύχτας που κοιμάται 8ωρο. Είμαστε 2.5 μηνών και είμαστε περίπου 5 κιλά.

Εμείς ξεκινήσαμε κ δοντάκια με έντονη γκρίνια, πολλά σάλια, χούφτες στο στόμα και δέκατα. Πάνω που ηρεμησαμε από κολικούς.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια και στα μπεμπακια σας.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Επίσης θα ήθελα να μου πουν όσες μανουλες δίνουν ξένο γάλα,πόσα ml τρώνε τα μωράκια σας και ανά πόση ώρα;

Πόσο είναι το βάρος περίπου στον 3ο μήνα;

@Mampa εμένα ο μικρός σήμερα γίνεται 3μηνων. Τρώει ανά 2ωρο - 3ωρο 150-180ml. Το βράδυ είναι πολύ ανήσυχος τελευταία κ δ κοιμόμαστε δυστυχώς. Τον ταλαιπωρεί η παλινδρομηση και όλο χτυπιέται. Εσένα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Καινο δικός μου λέει τα λογακια του και γελάει με φωνουλες πλέον. Τον βάζω κάθε μέρα για λίγη ώρα μπρούμυτα ώστε να εξασκεί τον σβέρκο.

Έχουμε σαλακια και κάνει φουσκιτσες με αυτά. Εσείς έχετε; Ίσως είναι προεργασία για δοντακια. Τι λέτε;

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν σας έχει τύχει να βηξουν στον ύπνο τους.

Εμένα μου το έκανε χθες και προχθές και η αλήθεια είναι ότι τρόμαξα. Βέβαια έχει τα σαλακια και αυτά είναι που του το προκαλούν.

 

Καλημερα κοριτσι μου!Σαλακια και φουσκιτσες πολλα,ισως να ειναι προετοιμασια για δοντακια που μπορει να κρατησει καιρο.Στον υπνο του μας εχει τυχει κι εμας πολλες φορες να βηξει και μαλλον εχει να κανει με τα πολλα σαλακια που εχει πλεον.

6 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. 

Εμένα τρώει γύρω στα 130 ml σε κάθε γεύμα άνα τριωρο Εκτός της νύχτας που κοιμάται 8ωρο. Είμαστε 2.5 μηνών και είμαστε περίπου 5 κιλά.

Εμείς ξεκινήσαμε κ δοντάκια με έντονη γκρίνια, πολλά σάλια, χούφτες στο στόμα και δέκατα. Πάνω που ηρεμησαμε από κολικούς.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια και στα μπεμπακια σας.

Ρινακι μου!φιλια κι απο μας!Το ενα πισω απ το αλλο σας επιασε?Ο πρωτος χρονος ετσι ειναι κολικοι,δοντακια.Συνηθως τα δοντακια περνανε οταν βγουν τα τεσσερα πρωτα μετα τα υπολοιπα βγαινουν πιο ευκολα.

Just now, Sophiav είπε:

@Mampa εμένα ο μικρός σήμερα γίνεται 3μηνων. Τρώει ανά 2ωρο - 3ωρο 150-180ml. Το βράδυ είναι πολύ ανήσυχος τελευταία κ δ κοιμόμαστε δυστυχώς. Τον ταλαιπωρεί η παλινδρομηση και όλο χτυπιέται. Εσένα; 

Γεια σου Σοφακι!Ακομα σας ταλαπωρει η παλιδρομηση...ποσο καιρο θα συμβαινει αυτο?Φανταζομαι καποια στιγμη θα στρωσει.Ελπιζω πολυ γρηγορα!!

10 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Αχ πως περνάει ο καιρός!! Μεγάλωσαν μωρέ!! Μπράβο το αντράκι που είναι τόσο καλό!!! Κ εμάς μας μιλάει πολύ-ειναι πολυλογου:-D γελάει και παίζει πολύ με το γυμναστήριο τα χτυπάει με τα χεράκια της και κάνει χαρές!! Κ εμένα τρώει σταθερές πάνω κάτω ώρες..στο 3ωρο και το βράδυ ξύπναει μια φορά μόνο οπότε είναι πιο ξεκούραστα! Εσείς το βράδυ διατηρητε το 10,30 - 6 ;

Κ η μέρα για εμάς περνάει νερό,πότε έρχεται 12 το βράδυ χαμπάρι δεν παίρνω... ευτυχώς βοηθάει κ ο μπαμπάς σας όπως κ εμάς γιατί αλλιώς δεν βγαίνει είναι η αλήθεια!!Τι ωραία όλα τα παιδάκια σου μαζί! Να τα χαίρεσαι Μάρθα μου!! 

Γειά σου κορίτσι μου!! Μπράβο η μικρούλα!! Κ εμείς κάναμε εμβόλιο την προηγούμενη εβδομάδα ευτυχώς δεν έκανε πυρετό! Πολύ βολικά τα γυμναστήρια πάντως κ εμένα περνάει αρκετές ώρες εκεί.. οταν κουραστεί την παιρνει κ ο ύπνος επιτόπου!Μετά τις 5 ξανακοιμαται; Εμένα κοιμάται 10,30 με 4-5 κ μετά θα ξανακοιμηθεί ένα 3ωρακι ..(ενδιάμεσα μπορεί να ξυπνήσει αλλά της δίνω πιπίλα κ ξανακοιμαται). Κ η μεγάλη μου κόρη την παίζει αρκετά.. 'επικοινωνουν' τώρα με αγκου και χαμόγελα κ τρελενομαι σ αυτή την εικόνα:wub: 

Όλα τους να είναι γερά!!! Χαίρομαι κορίτσια μου που είστε καλά,ελπίζω κ οι υπόλοιπες κοπέλες!!!

Γειά σου κοπέλα μου!! Ναι καλά κάνεις κ εγώ την βάζω αλλά τις περισσότερες φορές γυρνάει ανάσκελα... Βρήκε το κολπακι κ γυρνάει...κ πολλά σαλακια από τώρα κ εμείς!

Ναι ναι κ εμένα έχει βηξει στον ύπνο της αρκετές φορές έχει συμβεί... Ίσως από τα σαλάκια όπως λες! 

Ευακι μου,ο μπεμπης κοιμαται πλεον 9-6 και οταν ξυπναει ρουφαει το γαλα με το μπουρι της σομπας που λενε απο την πεινα του:mrgreen:.

Κοριτσια εμας χθες ο μπεμπης ειχε λιγο αιμα στα κακα του και μιλησα με την Αλκυονη που ειναι γραμμη για τα θεματα του θηλασμου καθως και με τον παιδιατρο μας,μου ειπαν και οι δυο αποχη απο καθε ειδους γαλακτοκομικο ακομα και οσα περιεχουν ιχνη.Θελουν να δουν αν υφισταται αλλεργεια στα γαλακτοκομικα.

Πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο,στα κοριτσια μου δεν ειχα τετοια θεματα.Πολυ στεναχωρηθηκα που ειδα αιμα στην πανα του..


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Σαλακια και φουσκιτσες πολλα,ισως να ειναι προετοιμασια για δοντακια που μπορει να κρατησει καιρο.Στον υπνο του μας εχει τυχει κι εμας πολλες φορες να βηξει και μαλλον εχει να κανει με τα πολλα σαλακια που εχει πλεον.

Ρινακι μου!φιλια κι απο μας!Το ενα πισω απ το αλλο σας επιασε?Ο πρωτος χρονος ετσι ειναι κολικοι,δοντακια.Συνηθως τα δοντακια περνανε οταν βγουν τα τεσσερα πρωτα μετα τα υπολοιπα βγαινουν πιο ευκολα.

Γεια σου Σοφακι!Ακομα σας ταλαπωρει η παλιδρομηση...ποσο καιρο θα συμβαινει αυτο?Φανταζομαι καποια στιγμη θα στρωσει.Ελπιζω πολυ γρηγορα!!

Ευακι μου,ο μπεμπης κοιμαται πλεον 9-6 και οταν ξυπναει ρουφαει το γαλα με το μπουρι της σομπας που λενε απο την πεινα του:mrgreen:.

Κοριτσια εμας χθες ο μπεμπης ειχε λιγο αιμα στα κακα του και μιλησα με την Αλκυονη που ειναι γραμμη για τα θεματα του θηλασμου καθως και με τον παιδιατρο μας,μου ειπαν και οι δυο αποχη απο καθε ειδους γαλακτοκομικο ακομα και οσα περιεχουν ιχνη.Θελουν να δουν αν υφισταται αλλεργεια στα γαλακτοκομικα.

Πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο,στα κοριτσια μου δεν ειχα τετοια θεματα.Πολυ στεναχωρηθηκα που ειδα αιμα στην πανα του..

@Mar.da μέχρι να μπούμε στις στερεές έτσι θα μας πάει. Κρίμα για το μικρο σου. Κάτι που έφαγες θα τον πείραξε. Δύσκολη η αποχή αλλά τουλάχιστον να χει αποτέλεσμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

@Mar.da μέχρι να μπούμε στις στερεές έτσι θα μας πάει. Κρίμα για το μικρο σου. Κάτι που έφαγες θα τον πείραξε. Δύσκολη η αποχή αλλά τουλάχιστον να χει αποτέλεσμα 

Ω βρε Σοφια μου υπομονη κι εσεις υπομονη κι εμεις..

Ναι πιθανοτατα κατι απο τη διατροφη μου ειναι,να σου πω δε με πειραζει η αποχη θα το αντεξω για τον μικρο,το μονο θεμα ειναι οτι ηδη χανω βαρος με το θηλασμο,τωρα με την αποχη θα φεξω παλι.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Εμένα ο μικρός το Σάββατο γίνεται 3ων μηνών. Τρώει 150-180ml συνήθως ανά 3-4 ώρες.

Την Παρασκευή έχουμε το δεύτερο εμβόλιο. Οπότε θα μας μετρήσει, θα μας εξετάσει κ.λ.π.

Πόσα κιλά είναι το παιδάκι σου @Sophiav

@Mar.da μην ανησυχείς εφόσον υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης. Θα ήταν τυχαίο αυτό που συνέβη.

Ήθελα να σας ρωτήσω..τα ισχία τών παιδιών σας τα βλέπει κάθε φορά ο παιδίατρος ή κάνατε και κάποιο υπέρηχο ισχίων;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Εμένα ο μικρός το Σάββατο γίνεται 3ων μηνών. Τρώει 150-180ml συνήθως ανά 3-4 ώρες.

Την Παρασκευή έχουμε το δεύτερο εμβόλιο. Οπότε θα μας μετρήσει, θα μας εξετάσει κ.λ.π.

Πόσα κιλά είναι το παιδάκι σου @Sophiav

@Mar.da μην ανησυχείς εφόσον υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης. Θα ήταν τυχαίο αυτό που συνέβη.

Ήθελα να σας ρωτήσω..τα ισχία τών παιδιών σας τα βλέπει κάθε φορά ο παιδίατρος ή κάνατε και κάποιο υπέρηχο ισχίων;

Το ελπιζω κοριτσι μου.Εγω ζυγισα τον μπεμπη χθες και ηταν 5900.Παιδιατρο εχουμε την αλλη εβδομαδα που εχουμε και το 2ο εμβολιο.Τα ισχια τα ελεγχει ο παιδιατρος σε καθε επισκεψη.Οσον αφορα τον υπερηχο δε μας εχει ζητηθει.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και σε εμάς δεν έχει ζητηθεί απλά το άκουσα από κάποια μαμά και είπα να ρωτήσω μήπως ξέρετε κάτι.

@Mar.da εσύ που ξέρεις, μετά από ποιο μήνα τα μωρά αρχίζουν να στηρίζουν το κεφάλι τους; Εννοώ κανονικά όχι για λίγα δευτερόλεπτα όπως κάνουν τώρα μόλις τα σηκώσουμε να ρευτουν.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mampa είπε:

Και σε εμάς δεν έχει ζητηθεί απλά το άκουσα από κάποια μαμά και είπα να ρωτήσω μήπως ξέρετε κάτι.

@Mar.da εσύ που ξέρεις, μετά από ποιο μήνα τα μωρά αρχίζουν να στηρίζουν το κεφάλι τους; Εννοώ κανονικά όχι για λίγα δευτερόλεπτα όπως κάνουν τώρα μόλις τα σηκώσουμε να ρευτουν.

 

Συνήθως στον 4ο μήνα στηρίζουν αρκετά καλά το κεφαλάκι τους και στον 5ο πολυ καλά οπότε ξεκινάνε κάποιοι παιδίατροι τις στερεές  τροφές.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Σαλακια και φουσκιτσες πολλα,ισως να ειναι προετοιμασια για δοντακια που μπορει να κρατησει καιρο.Στον υπνο του μας εχει τυχει κι εμας πολλες φορες να βηξει και μαλλον εχει να κανει με τα πολλα σαλακια που εχει πλεον.

Ρινακι μου!φιλια κι απο μας!Το ενα πισω απ το αλλο σας επιασε?Ο πρωτος χρονος ετσι ειναι κολικοι,δοντακια.Συνηθως τα δοντακια περνανε οταν βγουν τα τεσσερα πρωτα μετα τα υπολοιπα βγαινουν πιο ευκολα.

Γεια σου Σοφακι!Ακομα σας ταλαπωρει η παλιδρομηση...ποσο καιρο θα συμβαινει αυτο?Φανταζομαι καποια στιγμη θα στρωσει.Ελπιζω πολυ γρηγορα!!

Ευακι μου,ο μπεμπης κοιμαται πλεον 9-6 και οταν ξυπναει ρουφαει το γαλα με το μπουρι της σομπας που λενε απο την πεινα του:mrgreen:.

Κοριτσια εμας χθες ο μπεμπης ειχε λιγο αιμα στα κακα του και μιλησα με την Αλκυονη που ειναι γραμμη για τα θεματα του θηλασμου καθως και με τον παιδιατρο μας,μου ειπαν και οι δυο αποχη απο καθε ειδους γαλακτοκομικο ακομα και οσα περιεχουν ιχνη.Θελουν να δουν αν υφισταται αλλεργεια στα γαλακτοκομικα.

Πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο,στα κοριτσια μου δεν ειχα τετοια θεματα.Πολυ στεναχωρηθηκα που ειδα αιμα στην πανα του..

Ωχ βρε κορίτσι μου ,μακάρι να είναι τυχαίο κ όχι αλλεργία.. μιλούσα τις προάλλες με μια μαμά που είχε αλλεργία ο μικρούλης της κ τα είχε κόψει όλα ακόμη κ ίχνη όπως πχ κάποιες μάρκες μακαρόνια κ κάποιες οδοντόκρεμες που περιέχουν ίχνη:shock:

Κοίμαται τόσες ώρες με θηλασμο από ένα στήθος ή κ τα 2; Εμένα στο τελευταίο συνήθως τρώει κ από τα 2.επισης θέλω να της μάθω να παίρνει κ μπουκάλι κ λέω κάποιες μέρες να της δίνω από κανένα γεύμα.εσενα το παίρνει ε; 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ο μικρός μου ενώ έκανε κακά σήμερα πριν άρχισε να κλαίει και να μαζεύει τα ποδαράκια. Λέτε είναι κολικοί;

Μετά από λίγο αφού του χάιδεψα την κοιλίτσα ηρέμησε.

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Εμένα ο μικρός το Σάββατο γίνεται 3ων μηνών. Τρώει 150-180ml συνήθως ανά 3-4 ώρες.

Την Παρασκευή έχουμε το δεύτερο εμβόλιο. Οπότε θα μας μετρήσει, θα μας εξετάσει κ.λ.π.

Πόσα κιλά είναι το παιδάκι σου @Sophiav

@Mar.da μην ανησυχείς εφόσον υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης. Θα ήταν τυχαίο αυτό που συνέβη.

Ήθελα να σας ρωτήσω..τα ισχία τών παιδιών σας τα βλέπει κάθε φορά ο παιδίατρος ή κάνατε και κάποιο υπέρηχο ισχίων;

@Mampa αύριο έχουμε παιδιατρο κ εμβόλιο οπότε τότε θα ζυγίστει. Δ πηρα ζυγαριά στο σπίτι. Περιμένω να δω. Κ μένα τις τελευταίες μέρες μαζεύει πόδια κ έχει αέρια κ μετά κλαίει. Κ στο φαγητό μου το κάνει. Τι να είναι; κολικοι;; Μαρτύριο έχει καταντήσει το τάισμα 

16 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ω βρε Σοφια μου υπομονη κι εσεις υπομονη κι εμεις..

Ναι πιθανοτατα κατι απο τη διατροφη μου ειναι,να σου πω δε με πειραζει η αποχη θα το αντεξω για τον μικρο,το μονο θεμα ειναι οτι ηδη χανω βαρος με το θηλασμο,τωρα με την αποχη θα φεξω παλι.

@Mar.da πώς είστε σήμερα; σου έβγαλε ξανα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...