Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mampa είπε:

Καλή επιτυχία. Τι θέλει να σπουδάσει;

Τι κατεύθυνση ακολούθησε;

Εγώ είμαι φιλόλογος.

Και η άλλη σου κόρη πόσο είναι;

Ευχαριστούμε πολυ!Στη θετική κατεύθυνση είναι στην κατηγορία της υγείας,θέλει να ακολουθήσει κτηνιατρική,μαιευτική ή λογοθεραπεία.Μακάρι να πετύχει αυτο που εκείνη επιθυμεί.Η μικρή μου πηγαίνει έκτη Δημοτικού.

Σε γυμνάσια ή σε λύκεια είσαι?Πολυ σας θαυμάζω δασκάλους και καθηγητές γιατί είναι δύσκολες οι ηλικίες που πρέπει να διαχειριστείτε και φυσικά τόσα παιδιά που έχει μια τάξη,θέλει υπομονή πολύ.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lia91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς λέμε να στολίσουμε μέχρι το σκ! Ανυπομονω, πρώτες γιορτές με τη μπέμπα!! 

Καλησπέρα Λία!Μα υπάρχει πιο όμορφο πράγμα απο το να κάνουμε γιορτές με τα παιδάκια μας?Τι κάνει η κοπελίτσα σου?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Και του χρόνου με υγεία όσες στολίσατε!

Κι εμείς λέμε μέχρι τέλος της εβδομάδας να στολίσουμε που θα είμαστε λίγο πιο χαλαρά.

@Mar.da πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή η σχολή της μεγάλης σου κόρης! Καλή επιτυχία και στην μεσαία!

Χθες είχαμε παιδίατρο και συνεχίζουμε να είμαστε Μινιόν... Δυστυχώς η παλινδρόμηση μας έχει δημιουργήσει θέματα, έχει χειροτερέψει και μας κρατάει πίσω. Είπε ο γιατρός να μην ανησυχούμε και ότι όλα θα φτιάξουν. Όπως είμαστε τώρα θα περάσουν άλλοι 2 μήνες για να ξεκινήσουν οι στερεές και να είναι καλύτερα η μικρή. 

Το ΣΚ κάναμε χριστουγεννιάτικα μπισκότα με την μεγάλη μου κόρη για το bazaar του σχολείου της και σήμερα τα πήγε γεμάτη περηφάνεια! Πολύ χάρηκα που την είδα τόσο χαρούμενη!

 

  • Μου αρέσει 3

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Και του χρόνου με υγεία όσες στολίσατε!

Κι εμείς λέμε μέχρι τέλος της εβδομάδας να στολίσουμε που θα είμαστε λίγο πιο χαλαρά.

@Mar.da πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή η σχολή της μεγάλης σου κόρης! Καλή επιτυχία και στην μεσαία!

Χθες είχαμε παιδίατρο και συνεχίζουμε να είμαστε Μινιόν... Δυστυχώς η παλινδρόμηση μας έχει δημιουργήσει θέματα, έχει χειροτερέψει και μας κρατάει πίσω. Είπε ο γιατρός να μην ανησυχούμε και ότι όλα θα φτιάξουν. Όπως είμαστε τώρα θα περάσουν άλλοι 2 μήνες για να ξεκινήσουν οι στερεές και να είναι καλύτερα η μικρή. 

Το ΣΚ κάναμε χριστουγεννιάτικα μπισκότα με την μεγάλη μου κόρη για το bazaar του σχολείου της και σήμερα τα πήγε γεμάτη περηφάνεια! Πολύ χάρηκα που την είδα τόσο χαρούμενη!

 

Καλώς το κορίτσι!Σε ευχαριστώ πολυ,η αλήθεια είναι ότι είναι πολυ ενδιαφέρον γιατί συμπεριλαμβάνει και την οργανογνωσία που σημαίνει κατασκευή και διόρθωση μουσικών οργάνων πέρα απο οτι τις υπόλοιπες δυνατότητες που σου προσφέρει ο συγκεκριμένος κλάδος.

Υπομονή ως να μπείτε στις στέρεες,θα περάσει γρήγορα ο καιρός.Να δεις μετά πως θα ξεπεταχτεί το μπουμπουκάκι σου.

Εγώ ακόμα κάνω αποχή απο τα γαλακτοκομικά,να δούμε σε 10 μέρες που θα παω να τον δει τι θα μας πει ο παιδίατρος.

Όταν χαίρονται τα παιδάκια μια φορά εμείς χαιρόμαστε εκατό:D.Η δεύτερη  έφτιαξε γλυκά να κεράσει την τάξη της για την γιορτή της και με πήρε τηλέφωνο να μου πει πόσο άρεσαν.Καμάρι εγώ καταλαβαίνετε:).  

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mar.da είπε:

Ευχαριστούμε πολυ!Στη θετική κατεύθυνση είναι στην κατηγορία της υγείας,θέλει να ακολουθήσει κτηνιατρική,μαιευτική ή λογοθεραπεία.Μακάρι να πετύχει αυτο που εκείνη επιθυμεί.Η μικρή μου πηγαίνει έκτη Δημοτικού.

Just now, Mar.da είπε:

Καλησπέρα Λία!Μα υπάρχει πιο όμορφο πράγμα απο το να κάνουμε γιορτές με τα παιδάκια μας?Τι κάνει η κοπελίτσα σου?

 

Πωπω!! Πανεπιστήμια, πανελλήνιες, δημοτικό και ένας μπέμπης, χαμός! Χαρά στο κουράγιο σας και καλή δύναμη!!

Καλά είναι η μπέμπα, μεγαλώνουμε σιγά σιγά. Κάνει ήχους, γελάει πολυ, βάζει τα δάχτυλα στο στόμα, έχει πολλή πλάκα!! 

Και όσο σκέφτομαι ότι περισυ τέτοια εποχή προσπαθούσαμε για ένα παιδάκι και το μάθαμε μέσα Δεκέμβρη ότι είμαι έγκυος και φέτος έχουμε την μπουμπού, είναι υπέροχο! 

@Smurfita @Mar.da εσείς που έχετε και άλλα παιδάκια και ασχολείστε και μ αυτά, μπράβο σας!

Εμένα που είναι και "εύκολο" μωρακι νομίζω, δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα ήταν αν είχα και ένα ακόμη παιδάκι τώρα και να ασχολούμαι ικανοποιητικά και με εκείνο... προχθές πήγα να κάνω ένα κεικ στα γρήγορα, όταν έλειπε ο μπαμπάς μας,  και το άφησα στη μέση γιατί η κυρία βαρέθηκε να με περιμένει και συνέχισα αργότερα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Πώς είστε; Έχει κρύο σήμερα.. δεν ξέρω από πού είστε, πάντως εγώ μένω Κομοτηνή και αυτές τις μέρες κάνει κρύο.

Δυστυχώς δεν είμαι διορισμένη, κάνω μαθήματα. Φέτος τα περισσότερα παιδιά μου είναι λυκειοπαιδα.

Περνά γρήγορα ο καιρός, για πότε θα μπούμε στις στέρεες τροφές δεν θα το καταλάβουμε.

Έχω ακούσει ότι κάποιες μαμάδες εισάγουν τα παιδιά τους στις στέρεες τροφές από τον 4ο μήνα, άλλες από τον 6ο. Εσείς τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

@Mar.da εσύ που έχεις και μεγαλύτερα παιδιά πότε είχατε ξεκινήσει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lia91 είπε:

Πωπω!! Πανεπιστήμια, πανελλήνιες, δημοτικό και ένας μπέμπης, χαμός! Χαρά στο κουράγιο σας και καλή δύναμη!!

Καλά είναι η μπέμπα, μεγαλώνουμε σιγά σιγά. Κάνει ήχους, γελάει πολυ, βάζει τα δάχτυλα στο στόμα, έχει πολλή πλάκα!! 

Και όσο σκέφτομαι ότι περισυ τέτοια εποχή προσπαθούσαμε για ένα παιδάκι και το μάθαμε μέσα Δεκέμβρη ότι είμαι έγκυος και φέτος έχουμε την μπουμπού, είναι υπέροχο! 

@Smurfita @Mar.da εσείς που έχετε και άλλα παιδάκια και ασχολείστε και μ αυτά, μπράβο σας!

Εμένα που είναι και "εύκολο" μωρακι νομίζω, δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα ήταν αν είχα και ένα ακόμη παιδάκι τώρα και να ασχολούμαι ικανοποιητικά και με εκείνο... προχθές πήγα να κάνω ένα κεικ στα γρήγορα, όταν έλειπε ο μπαμπάς μας,  και το άφησα στη μέση γιατί η κυρία βαρέθηκε να με περιμένει και συνέχισα αργότερα.. 

Λια μου με λιγη υπομονη και καλη θεληση ολα γινονται,εγω εχω την τυχη μεσα σε ολο αυτο το τρεξιμο να εχω μεγαλα παιδια που βοηθουν οταν εχουν χρονο,εννοείτε πως υπάρχουν φορές που δεν προλαβαίνω γιατί εργάζομαι κι όλας.Με τρια κορίτσια όμως το σπίτι είναι περιποιημένο.Να δεις πόσα κέικ έχουν μείνει στη μεση:mrgreen:..και να σου πω και κάτι?πιο νόστιμα βγαίνουν :D.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mar.da απέχω από γαλακτοκομικά φανερά- κρυφά- ίχνη, σόγια, μοσχάρι, όσπρια και λαδερά δυόμισι μήνες. Τώρα είπε ο παιδίατρος να τα επανεισάγω γιατί δεν έχει νόημα... Μακάρι να τα βρει όλα καλά ο γιατρός σας και να τα αρχίσεις πάλι! Να χαίρεσαι την κορούλα σου! Μπράβο της για τα γλυκά!

@Lia91 είδες πως περνάει ο καιρός;;; Και να δεις από εδώ και πέρα! Εγώ δεν πιστεύω για το πότε η μεγάλη μου ήταν μωρό και πότε πήγε νήπιο και προσέχει τώρα την αδερφούλα της! Τα κέικ αυτά είναι πιο νόστιμα :wink:

@Mampa εμείς είμαστε Αθήνα και έβαλε κι εδώ κρύο δύο μέρες τώρα. Για τις στερεές, εμείς ξεκινήσαμε στην μεγάλη μου στον 6ο. Απ'όσο ξέρω και μας έχει πει ο παιδίατρος πρέπει να έχει κλείσει το παιδί τον 6ο, δηλαδή 180 ημέρες ζωής και να έχει σημάδια ετοιμότητας για να ξεκινήσει.

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Πώς είστε; Έχει κρύο σήμερα.. δεν ξέρω από πού είστε, πάντως εγώ μένω Κομοτηνή και αυτές τις μέρες κάνει κρύο.

Δυστυχώς δεν είμαι διορισμένη, κάνω μαθήματα. Φέτος τα περισσότερα παιδιά μου είναι λυκειοπαιδα.

Περνά γρήγορα ο καιρός, για πότε θα μπούμε στις στέρεες τροφές δεν θα το καταλάβουμε.

Έχω ακούσει ότι κάποιες μαμάδες εισάγουν τα παιδιά τους στις στέρεες τροφές από τον 4ο μήνα, άλλες από τον 6ο. Εσείς τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

@Mar.da εσύ που έχεις και μεγαλύτερα παιδιά πότε είχατε ξεκινήσει;

Δύσκολοι οι διορισμοί,πιο γρήγορα νομίζω κερδίζεις λαχείο...

Εγώ είμαι την Αίγινα,βροχή πολυ έχουμε αυτές τις μέρες και υγρασία,το τζάκι καίει σταθερά αυτές τις μέρες.

Η εισαγωγή στις στερεές είναι θεμα παιδιάτρου,η παιδίατρος  που είχα στις κόρες μου μας ξεκίναγε στον 5ο μήνα,τώρα αυτός που εχω στον μπέμπη ξεκινάει στον 6ο.

Just now, Smurfita είπε:

@Mar.da απέχω από γαλακτοκομικά φανερά- κρυφά- ίχνη, σόγια, μοσχάρι, όσπρια και λαδερά δυόμισι μήνες. Τώρα είπε ο παιδίατρος να τα επανεισάγω γιατί δεν έχει νόημα... Μακάρι να τα βρει όλα καλά ο γιατρός σας και να τα αρχίσεις πάλι! Να χαίρεσαι την κορούλα σου! Μπράβο της για τα γλυκά!

@Lia91 είδες πως περνάει ο καιρός;;; Και να δεις από εδώ και πέρα! Εγώ δεν πιστεύω για το πότε η μεγάλη μου ήταν μωρό και πότε πήγε νήπιο και προσέχει τώρα την αδερφούλα της! Τα κέικ αυτά είναι πιο νόστιμα :wink:

@Mampa εμείς είμαστε Αθήνα και έβαλε κι εδώ κρύο δύο μέρες τώρα. Για τις στερεές, εμείς ξεκινήσαμε στην μεγάλη μου στον 6ο. Απ'όσο ξέρω και μας έχει πει ο παιδίατρος πρέπει να έχει κλείσει το παιδί τον 6ο, δηλαδή 180 ημέρες ζωής και να έχει σημάδια ετοιμότητας για να ξεκινήσει.

Α εσυ δε τρως τίποτα καλέ!Νομίζω κι εγώ ότι έχει να κάνει με την ωριμότητα του πεπτικού τους συστήματος αλλά και πάλι δε ξέρω.Όσπρια,λαχανικά εγώ τρώω ευτυχώς γιατί εχω γίνει σα Σπινόζα,με κρεατικά σαλάτες,λαχανικά και φρούτα τη βγάζω.

 

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!! Οντως, είναι τα πιο νόστιμα! :-P 

Εμείς Θεσσαλονίκη είμαστε, ενώ για 2 μέρες είχε πέσει η θερμοκρασία, από σήμερα συνεχίζουμε με καλό καιρό και βολτουλες.. 

Εμείς δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσουμε στερεές, θέλω και γω να ρωτήσω την παιδίατρο, όταν κλείσουμε τον 4ο, να ξέρω.. αλλά σίγουρα θα πρέπει το μωρό να μπορεί να κάθεται και να ελέγχει πλήρως το κεφάλι του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Εμείς δεν θα κάνουμε το εμβόλιο από βδομάδα. Ο μπέμπης μου έχει ίωση. Έκανε πυρετό σήμερα και έχει μυξουλες. Κόλλησε από εμένα. Βέβαια εγώ το πέρασα με απλό συνάχι αλλά στο μωρό είναι διαφορετικά. Οπότε το εμβόλιο αναβάλλεται για κανένα δεκαήμερο.

Ήθελα να σας ρωτήσω..το σημαίνει ότι το ύψος του παιδιού βρίσκεται στην 90η θέση;;

Είναι καλή η θέση;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εμείς δεν θα κάνουμε το εμβόλιο από βδομάδα. Ο μπέμπης μου έχει ίωση. Έκανε πυρετό σήμερα και έχει μυξουλες. Κόλλησε από εμένα. Βέβαια εγώ το πέρασα με απλό συνάχι αλλά στο μωρό είναι διαφορετικά. Οπότε το εμβόλιο αναβάλλεται για κανένα δεκαήμερο.

Ήθελα να σας ρωτήσω..το σημαίνει ότι το ύψος του παιδιού βρίσκεται στην 90η θέση;;

Είναι καλή η θέση;

Γεια σου κοριτσι μου και περαστικα σας.Ελπιζω να μη ταλαιπωρηθει πολυ ο μπεμπακος σου.

Η 90η θεση σημαινει οτι στα 100 παιδια τα 89 εχουν μικροτερο υψος απο το μπεμπη σου και υπολοιπα 10 μεγαλυτερο,αρα η θεση σας ειναι πολυ καλη,ψηλο τ αγορι σου:).

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από εμένα. Είμαι μια μαμά χαμένη στο διάστημα. Χαχαχα. Εμάς δυστυχώς ο μπέμπης μας όλα τα περνάει έντονα. Πάνω που τελείωσαν οι κολικοί άρχισαν να πρίζονται τα ουλακια του και υποφέρει ο καημενουλης. Κατά τα άλλα δεν πίνουμε πάρα πολύ γάλα με αποτέλεσμα η παιδίατρος να μας πει ότι αν δεν πάρει επαρκές βάρος στον 4ο (τον κλείνουμε στις 15) να εισάγουμε σιγά σιγά φρουτάκια. Ελπίζω τα δικά σας μικρακια να τα πηγαίνουν καλά. 

Όσο για το στόλισμα την άλλη Κυριακή έχουμε κανονίσει γενική καθαριότητα, θα πάρουμε τα χαλακια μας από το ταπητοκαθαριστηριο, θα στρώσουμε και θα στολίσουμε. Πρώτα Χριστούγεννα με το μπεμπακι μας. Ανυπομονώ. 

Σας φιλώ όλες γλυκά. 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...