Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Mampa είπε:

Μάλλον ήταν κάτι πρόσκαιρο. Γιατί μια χαρά διάθεση έχει. Πώς πάτε με τα δοντακια;

Εμένα κάθε μέρα όλο και περισσότερο βάζει τις μπουνιτσες στο στόμα.

Τα βάζετε μπρούμυτα; Σηκώνουν το κεφάλι;

 

Μια απο τα ίδια με τα δοντάκια,σάλιο πολυ και τα χέρια στο στόμα.Τον βάζω μπρούμυτα εδώ και καιρό,σηκώνει το κεφαλάκι του και περιεργάζεται το χώρο,Πλέον πιάνει ότι δει το μάτι του και αν κάτι δε το φτανει βάζει τις φωνές.   

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια!! Και η μπέμπα πλέον βάζει φουλ χέρια στο στόμα. Και γω την βάζω εδώ και κανένα μήνα μπρούμυτα για λιγο για να δυναμώσει ο λαιμός και η πλατουλα. Εδώ και 3-4 μέρες όμως μπορεί και σηκώνει αρκετά το κεφαλάκι. Να αρπάξει κάτι δεν μπορεί ακόμη, βέβαια τη βλέπω που αρχίζει να ελέγχει όλο και καλύτερα τα χέρια της. Πιστεύω μέχρι τέλος 4ου μήνα να μπορεί να πιάνει κάτι άνετα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lia91 είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Και η μπέμπα πλέον βάζει φουλ χέρια στο στόμα. Και γω την βάζω εδώ και κανένα μήνα μπρούμυτα για λιγο για να δυναμώσει ο λαιμός και η πλατουλα. Εδώ και 3-4 μέρες όμως μπορεί και σηκώνει αρκετά το κεφαλάκι. Να αρπάξει κάτι δεν μπορεί ακόμη, βέβαια τη βλέπω που αρχίζει να ελέγχει όλο και καλύτερα τα χέρια της. Πιστεύω μέχρι τέλος 4ου μήνα να μπορεί να πιάνει κάτι άνετα...

Καλημερα!θέμα ημερών είναι να αρχίζει να πιάνει θα δεις.

Κορίτσια με τα νούμερα στα ρούχα τους βρίσκετε άκρη?Εγώ του φοράω τα 6-9 γιατί τα 3-6 του είναι μικρά,τι στο καλο κινέζοι βγάζουν τα νούμερα?  

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Και εγώ που είναι 3,5 μηνών του φοράω 6-9 νούμερο. Κυρίως 9.

Αυτή την απορία είχα και εγώ, με τι κριτήριο βγάζουν τα νούμερα.

Βρε κορίτσια εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να τον σηκώνω έστω στον ώμο,για να αρχίζει να ανοίγει καλύτερα το αριστερό ματάκι.

Εν τω μεταξύ όταν είναι ξαπλωμένος τα ματάκια είναι σχεδόν ίδια

Όταν τον σηκώνω πέφτει το αριστερό βλέφαρο. Όλοι μου λένε να περιμένω μέχρι το 6μηνο να αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι του.Ήταν πολύ πιεσμένος όταν γεννήθηκε και εκείνο το ματάκι ήταν κλειστό. Το θετικό είναι ότι δεν καλύπτεται η κόρη του ματιού.

Εσείς τι λέτε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mampa είπε:

Γεια σας κορίτσια

Και εγώ που είναι 3,5 μηνών του φοράω 6-9 νούμερο. Κυρίως 9.

Αυτή την απορία είχα και εγώ, με τι κριτήριο βγάζουν τα νούμερα.

Βρε κορίτσια εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να τον σηκώνω έστω στον ώμο,για να αρχίζει να ανοίγει καλύτερα το αριστερό ματάκι.

Εν τω μεταξύ όταν είναι ξαπλωμένος τα ματάκια είναι σχεδόν ίδια

Όταν τον σηκώνω πέφτει το αριστερό βλέφαρο. Όλοι μου λένε να περιμένω μέχρι το 6μηνο να αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι του.Ήταν πολύ πιεσμένος όταν γεννήθηκε και εκείνο το ματάκι ήταν κλειστό. Το θετικό είναι ότι δεν καλύπτεται η κόρη του ματιού.

Εσείς τι λέτε;

Συνήθως τόσο χρειάζεται ενα 6μηνο,εχω δει περιπτώσεις.Ο παιδίατρος σου λέει να τον σηκώνεις?βοηθάει?Μην ανησυχείς θα φτιάξει πάντως.Η τρίτη μου κόρη είχε σφηνωσει στη λεκάνη μου και όταν γεννήθηκε  ήταν μακρόστενο το κεφαλάκι της,σε 6 μήνες ήταν μια χαρά.Σε καταλαβαίνω πάντως γιατί κι εγώ ανυπομονούσα να φτιάξει,τώρα είναι μια κουκλίτσα ζωγραφιστή(κουκουβά κουκουβά:D)  

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε @Mar.da πάντα αισιόδοξη και να δώσεις θάρρος. Πόσο σε ευχαριστώ

Με δική μου πρωτοβουλία όσο μπορώ και δεν ζοριζεται τον σηκώνω στον ώμο μου για να κοιτά γύρω γύρω.

Εύχομαι να γίνει όπως τα λες.

Έχω μιλήσει με παιδοφθαλμιατρο και μου είπε να περιμένω μέχρι το 6μηνο.

Εύχομαι έτσι να είναι.ισως όταν αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι του να είναι καλύτερα.

Έχεις δει περιπτώσεις με το ένα ματάκι χαμηλωμένο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Αχ βρε @Mar.da πάντα αισιόδοξη και να δώσεις θάρρος. Πόσο σε ευχαριστώ

Με δική μου πρωτοβουλία όσο μπορώ και δεν ζοριζεται τον σηκώνω στον ώμο μου για να κοιτά γύρω γύρω.

Εύχομαι να γίνει όπως τα λες.

Έχω μιλήσει με παιδοφθαλμιατρο και μου είπε να περιμένω μέχρι το 6μηνο.

Εύχομαι έτσι να είναι.ισως όταν αρχίσει να στηρίζει το κεφάλι του να είναι καλύτερα.

Έχεις δει περιπτώσεις με το ένα ματάκι χαμηλωμένο;

Καλημερα κοριτσακι μου,ναι εχω δει δυο περιπτωσεις φιλων μας και οντως εφτιαξε το ματακι τους ως τους 6 μηνες.Ξερω στεναχωριεσαι που το βλεπεις το μπεμπακι σου αλλα σε λιγο καιρο ολο αυτο θα ειναι παρελθόν κρίνοντας κι απο τη δική μου περίπτωση που σου είπα.Γενικότερα σαν άνθρωπος προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και ευτυχώς δεν πέφτω εξω :-D.Όταν ο γιατρός μου είπε ότι εχω μείωση τραχήλου φοβήθηκα αλλά μέσα μου ήξερα ότι αυτο το παιδι θα το φέρω στον κόσμο,σκεφτόμουν μονο όμορφες στιγμές με το μωρο και έπαιρνα θάρρος και δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mar.da δηλαδή ήταν έτσι πεσμένο το βλέφαρο; Μπράβο σου που είσαι τόσο αισιόδοξη. Και σε ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνεις. Ε ξέρεις..μια αγωνία την έχω όσο να ναι!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Mar.da δηλαδή ήταν έτσι πεσμένο το βλέφαρο; Μπράβο σου που είσαι τόσο αισιόδοξη. Και σε ευχαριστώ πολύ για το θάρρος που μου δίνεις. Ε ξέρεις..μια αγωνία την έχω όσο να ναι!!

 

Καλησπέρα!Ναι κοριτσάκι μου πεσμένο ήταν,το ενα παιδάκι αγόρι και το αλλο κοριτσάκι.Λογικό να έχεις αγωνία,το παιδάκι σου είναι.

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Mar.da πόσο είναι τώρα το αγοράκι σου;

Εμένα 3,5 μηνών.

Σε λίγες μέρες έχουμε το τρίτο εμβόλιο πρώτα ο Θεός

 

Σε 4 μέρες θα γίνει 4 μηνών.Κι εμείς σε δυο εβδομάδες έχουμε το τρίτο εμβόλιο.Για να δούμε ως τώρα καλά τα χουμε πάει.

Στολίσατε?Εμείς λέμε σε κάνα 10ημερο.

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Α είναι πολύ κοντά ηλικιακά. Εμείς 2 του μήνα γινόμαστε τεσσάρων. Ναι ναι Στολίσαμε χθες..

Πρώτη χρονιά τόσο νωρίς.!!:)

Ναι είναι κοντά τα παιδάκια μας

Και του χρόνου κορίτσι μου με υγεία!Εμείς το Σάββατο λέμε για να είμαστε όλοι μαζεμένοι,να χει έρθει και το μεγάλο μου το κορίτσι απο τη σχολή.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Και του χρόνου με υγεία για όλο τον κόσμο.

Έχεις τόσο μεγάλο παιδί;Τι σπουδάζει η μεγάλη σου;

Ναι εχω:D,μουσική τεχνολογία,ασχολείται και η ίδια με μουσική απο μικρο παιδάκι και της αρέσει πολυ αυτό που έχει διαλέξει.Η δεύτερη μου κόρη δίνει φέτος πανελλήνιες.

  

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...