Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

57 minutes ago, Myrtw80 said:

Καλό μήνα σε όλες! Προσοχή στις πρωταπριλιατικες πλάκες :-D Τι τέλεια που τον ακούσατε, τον καταλαβε κι ο αντρας σου? Αχ φοβερό μου φαίνεται...  Τι εβδομάδα είσαι? Ανυπομονώ....

Ναι τον κατάλαβε λίγο κι αυτός. Πλάκα είχαμε. Είμαι στην 19η. Εσύ? Με το καλό να το νοιώσεις κι εσύ. Αν και στην αρχή είναι ανεπαισθητο. Έχε το νου σου σε φάσεις που είσαι ξαπλωμένη και ήρεμη. Εμένα τότε γίνεται αισθητός.

53 minutes ago, Smurfita said:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα!!!

Το μπεμπάκι με ταράζει κάθε βράδυ. Όλη την ημέρα μπορεί να μην το καταλαβαίνω καθόλου και μόλις νυχτώσει....τσουπ... κάνει παραπάνω από αισθητή την παρουσία του!

Από όνειρα και εφιάλτες που λέγατε.... αφήστε... Σπίλμπεργκ και λίγα λέω... μπορεί να μην ξυπνάω το βράδυ, αλλά αρχίζω να φοβάμαι να κοιμηθώ γιατί δεν ξέρω τι άλλο θα δω. Αυτό θυμάμαι το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη, αλλά στο 3ο τρίμηνο.

Από την Πέμπτη μέχρι και την Κυριακή δεν κατάφερα να φάω τίποτα και να το κρατήσω. Όλα τα έβγαζα. Κάποια στιγμή το Σάββατο εκτός από τους αφόρητους πόνους στο στομάχι ξεκίνησαν και συσπάσεις και τα είδα όλα ειλικρινά. Μαγνήσιο δεν παίρνω, αλλά θα το συζητήσω με τον γιατρό μου την Παρασκευή που θα πάω για μια εξέταση της μαμάς μου και με την ευκαιρία θα τον ρωτήσω.

Περιμένω και εγώ με αγωνία, όπως και εσείς, την β' επιπέδου που την έχουμε προγραμματίσει για τις 17 Απριλίου να δούμε ότι όλα είναι καλά και ελπίζουμε να δούμε και το φύλο.

Για το θέμα της γέννας, εγώ με το καλό θα γεννήσω στο ΓΑΙΑ όπως και την πρώτη φορά και η αλήθεια είναι ότι είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένη.

Καλησπέρα κοπέλα μου. Πάντα το βράδυ νομίζω μόλις ξαπλώνεις και είσαι πιο ήρεμη κάνουν πάρτυ τα μπαμπάκια. Όσο για τα όνειρα νομίζω είναι λογικό λόγω και των ορμονών. Με το καλό να δείτε και το φύλο. Εμάς μας έκανε αποκαλύψεις νωρίς νωρίς. Στον προηγούμενο υπέρηχο μας επιβεβαίωσε και το φύλο ο γιατρός. 

38 minutes ago, Evi89 said:

Καλό μήνα κορίτσια!! Κ εμείς Δόξα το Θεό είμαστε καλά!! Το βράδυ γίνεται χαμός απο τούμπες!!Η κοιλίτσα φουσκώνει... η πεινα αρχίζει κ φουντώνει... από κιλά πως πάτε; εγώ έχω πάρει 3 μέχρι τώρα κ ελπίζω να μην πάρω πολλά!! Περιμένω κ με αγωνία να περάσουν οι μέρες για την β επιπέδου που έχουμε στις 18/4.. μπας κ δούμε τι είναι τελικά..

Εγώ τελευταία φορά που ζυγιστηκα είχα παρει 2 αλλά είμαι σίγουρη ότι έχω πάρει κι άλλο. Με το καλό κι εσείς να δείτε φύλο. Εμάς η β' είναι κανονισμενη για 22 Απριλίου.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι τον κατάλαβε λίγο κι αυτός. Πλάκα είχαμε. Είμαι στην 19η. Εσύ? Με το καλό να το νοιώσεις κι εσύ. Αν και στην αρχή είναι ανεπαισθητο. Έχε το νου σου σε φάσεις που είσαι ξαπλωμένη και ήρεμη. Εμένα τότε γίνεται αισθητός.

Εγώ σήμερα έκλεισα την 17η, άρα έχω περιθώρια μπροστά μου! Το βράδυ που ξαπλώνω είμαι τόσο πρησμένη και φουσκωμένη που τα πάντα ταποδίδω στα έντερά μου. Πρέπει να κάνει κάτι εντυπωσιακό για να του το αναγνωρίσω χαχαχα!  Κι εγώ β΄ επιπέδου 24 απριλίου έχω. Άντε καλές κλωτσιές τώρα!!!

Just now, Katerina 88 είπε:

Έρχεται αγάπη!!!

Ξεκινάω εντατικά masterchef μήπως δω προκοπή!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw80 είπε:

Εγώ σήμερα έκλεισα την 17η, άρα έχω περιθώρια μπροστά μου! Το βράδυ που ξαπλώνω είμαι τόσο πρησμένη και φουσκωμένη που τα πάντα ταποδίδω στα έντερά μου. Πρέπει να κάνει κάτι εντυπωσιακό για να του το αναγνωρίσω χαχαχα!  Κι εγώ β΄ επιπέδου 24 απριλίου έχω. Άντε καλές κλωτσιές τώρα!!!

Ξεκινάω εντατικά masterchef μήπως δω προκοπή!!!

Ξεκινά αγάπη έχει αποτελέσμα!!!Κοίτα το inbox σου!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πεινάω αλλά έχω πάρει 4 κιλά και μου είπε ο γιατρός να μην πάρω αλλα για ένα μήνα ..πράγμα μάλλον απίθανο .. πήγα στο νοσοκομείο αλλά εκεί δεν κάνουν την Β επιπέδου και έτσι πρέπει να κλείσω ραντεβού έξω.. και εγώ Ανυπομονώ για αυτό το φύλο!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Χρυσα2 said:

Και εγώ πεινάω αλλά έχω πάρει 4 κιλά και μου είπε ο γιατρός να μην πάρω αλλα για ένα μήνα ..πράγμα μάλλον απίθανο .. πήγα στο νοσοκομείο αλλά εκεί δεν κάνουν την Β επιπέδου και έτσι πρέπει να κλείσω ραντεβού έξω.. και εγώ Ανυπομονώ για αυτό το φύλο!!

Χρύσα μου ποτέ πρέπει να κάνεις β'; Στο νοσοκομείο και να κάνουν θέλει ν κλείσεις πολύ νωρίτερα ραντεβού για να έχεις πιθανότητες να βρεις. Οπότε η λύση του έξω είναι δυστυχώς η μόνη. Με το καλό εύχομαι.

Φιλιά και σε όλα τα άλλα κορίτσια.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Χρυσα2 είπε:

Μου είπαν στο νοσοκομείο από 20 Απρίλη έως 19 Μάιου να το κάνω αλλά τελικά ούτε η γυναικολογος που είχα το κάνει.. τι μπέρδεμα και αυτό ? @Rinaki88

Αθήνα είσαι???Έχεις βρει που θα την κάνεις?


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χρυσα2 said:

Μου είπαν στο νοσοκομείο από 20 Απρίλη έως 19 Μάιου να το κάνω αλλά τελικά ούτε η γυναικολογος που είχα το κάνει.. τι μπέρδεμα και αυτό ? @Rinaki88

Συνήθως το κάνουν γυναικολόγο - εμβρυολογοι. Οι γυναικολογοι βαριούνται να το κάνουν γιατί είναι μεγάλη διαδικασία και τους τρώει χρόνο.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου???Εγώ το απόγευμα έχω γιατρό κ ανυπομονώ!!!Θα ρωτήσω κ πότε θα κάνω β επιπέδου!!!

Γειά σου Κατερίνακι!!Άντε άντε θα δεις το μωράκι σου!! Εγώ παρατήρησα ότι χθες το βράδυ έκανα 2-3 συσπάσεις (αυτό το ξαφνικό πέτρωμα στην κοιλιά κάτω από τον αφαλό_σαν ζώνη..για δευτερόλεπτα βέβαια κ μετά πάλι όλα οκ) κ το πρωί έκανα άλλες 2 ...εσείς κάνετε συσπασουλες;; Έχω ψιλοαγχωθει λίγο, βέβαια διαβάζω ότι μέχρι 4-5 τη μέρα είναι φυσιολογικό να γίνονται στο δεύτερο κ τρίτο τρίμηνο.Για πειτε βρε κορίτσια κ εσείς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα την κάνω στο ιατρικό Κέντρο.. όχι δεν είμαι Αθήνα αλλά μου πρότεινε έναν η γυναικολογος να παω αν θέλω να την κάνω.. αλλά θα παω εκεί να ξεμπερδευω.. ποσών εβδομάδων θα είστε όταν την κάνετε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σου Κατερίνακι!!Άντε άντε θα δεις το μωράκι σου!! Εγώ παρατήρησα ότι χθες το βράδυ έκανα 2-3 συσπάσεις (αυτό το ξαφνικό πέτρωμα στην κοιλιά κάτω από τον αφαλό_σαν ζώνη..για δευτερόλεπτα βέβαια κ μετά πάλι όλα οκ) κ το πρωί έκανα άλλες 2 ...εσείς κάνετε συσπασουλες;; Έχω ψιλοαγχωθει λίγο, βέβαια διαβάζω ότι μέχρι 4-5 τη μέρα είναι φυσιολογικό να γίνονται στο δεύτερο κ τρίτο τρίμηνο.Για πειτε βρε κορίτσια κ εσείς...

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Εγώ έκανα μια δυνατή που πέταχτηκε καρούμπαλο στη κοιλιά κ το είδε κ ο άνδρας μου.Θα το πω σήμερα στον γιατρό, απότι ξέρω 5-6 τη μέρα είναι οκ.


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Εγώ έκανα μια δυνατή που πέταχτηκε καρούμπαλο στη κοιλιά κ το είδε κ ο άνδρας μου.Θα το πω σήμερα στον γιατρό, απότι ξέρω 5-6 τη μέρα είναι οκ.

Έτσι ξέρω κ εγώ κορίτσι μου ότι είναι φυσιολογικές κάποιες,ναι ρωτα κ τον γιατρό σου!! Περιμένουμε νεακια σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, εγω την πεμπτη εχω ραντεβου για β' επιπεδου!Ανυπομωνουμε πως κι πως να δουμε 3d το προσωπακι του! Μπαινουμε αισίως στην 22η εβδομαδα κι ο υπνος για εμενα ειναι εφιαλτης! Κοιμαμαι μονο πλαγια κι πιανεται ο γοφος μου κι πρεπει να αλλαζω πλευρα καθε 10 λεπτα κι αν ειμαι ανασκελα ποναει η μεση μου, το παθαινει καποια απο εσας; Εμας ολη την ημερα ακουγεται που κι που αλλα αν ακουσει το μπαμπα του κανει παρτυ!

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ο μπέμπης δεν μας έκανε τη χάρη να τον δούμε, είναι με το κεφάλι κάτω οπότε βλέπαμε μόνο κοιλιά κ πόδια!Όλα φυσιολογικά μου είπε ο γιατρός, θα με δει σε 2 εβδομάδες κ την β επιπέδου θα την κάνουμε στις 3/5. @Evi89 αυτό με τις συσπάσεις ισχύει! Επίσης ο πλακούντας μου είναι μπροστά οπότε θα αργήσω να καταλάβω κλωτσιές.

Just now, Marian91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, εγω την πεμπτη εχω ραντεβου για β' επιπεδου!Ανυπομωνουμε πως κι πως να δουμε 3d το προσωπακι του! Μπαινουμε αισίως στην 22η εβδομαδα κι ο υπνος για εμενα ειναι εφιαλτης! Κοιμαμαι μονο πλαγια κι πιανεται ο γοφος μου κι πρεπει να αλλαζω πλευρα καθε 10 λεπτα κι αν ειμαι ανασκελα ποναει η μεση μου, το παθαινει καποια απο εσας; Εμας ολη την ημερα ακουγεται που κι που αλλα αν ακουσει το μπαμπα του κανει παρτυ!

Με το καλό κορίτσι μου!!!Καλά αποτελέσματα να έχεις!!! Υπομονή με τον ύπνο!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...