Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mar.da said:

Καλημερααα!30,9 ο αιματοκριτης μου αλλα εγω εχω αναιμια απο πριν.

Εχω ακουσει κι αλλες κοπελες να κλωτσανε χαμηλα τα μπεμπακια και να εχουν αυτη την αισθηση.που να δεις πιο μετα,θα λες μα τι κανει εκει μεσα αυτο το παιδι?:grin:

Καλημερα κοριτσια!πως ειστε σημερα?

Να σας ρωτησω,ανοιγει σε καμμια σας η μυτη?εχω εχω ενα μηνα που εβλεπα λιγο αιμα στο χαρτομαντηλο αλλα σημερα το πρωι ετρεχε.

Ο γιατρος μου λεει συμβαινει μερικες φορες στην εγκυμοσυνη.πφ!δυσκολο θα μας βγει τ αγορι:-D

Καλημέρα κοπέλα μου. Πέφτει κι εσένα ε; Για να δούμε. Γιατί Όσο πέφτει ζαλίζομαι πιο πολύ και λαχανιαζω. Τι να πεις...

Κι εμένα ανοίγει η μύτη μου. Προχθές έγινα χάλια. Λερωθηκα και ήμουν με πάγο. Νόμιζα κι εγώ μόνο σ εμένα συμβαίνει αλλά δεν... Έτσι όπως λες. Συνήθως στο χαρτομάντιλο αλλά χθες άνοιξε τελείως. Καλό μας Κουράγιο. Χιχιχιχι.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Πέφτει κι εσένα ε; Για να δούμε. Γιατί Όσο πέφτει ζαλίζομαι πιο πολύ και λαχανιαζω. Τι να πεις...

Κι εμένα ανοίγει η μύτη μου. Προχθές έγινα χάλια. Λερωθηκα και ήμουν με πάγο. Νόμιζα κι εγώ μόνο σ εμένα συμβαίνει αλλά δεν... Έτσι όπως λες. Συνήθως στο χαρτομάντιλο αλλά χθες άνοιξε τελείως. Καλό μας Κουράγιο. Χιχιχιχι.

Εγω δε ζαλιζομαι αλλα λαχανιαζω.για τον παγο δεν ηξερα οτι βοηθαει,συνηθως πιεζω τη μυτη μου.δεν ξερω αν ισχυει αλλα λενε οτι η μυτη ανοιγει στα αγορακια,παντως αυτο το ειχε η μαμα μου στον αδερφο μου και η κουνιαδα μου στο γιο της και αν ειναι ετσι....οπως ειπες καλα μας κουραγια!!!:)


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Εγω δε ζαλιζομαι αλλα λαχανιαζω.για τον παγο δεν ηξερα οτι βοηθαει,συνηθως πιεζω τη μυτη μου.δεν ξερω αν ισχυει αλλα λενε οτι η μυτη ανοιγει στα αγορακια,παντως αυτο το ειχε η μαμα μου στον αδερφο μου και η κουνιαδα μου στο γιο της και αν ειναι ετσι....οπως ειπες καλα μας κουραγια!!!:)

Ναι ε; κοίτα να δεις ταλαιπωρία. Προσπάθησε γενικά να μην φυσάς δυνατά την μύτη σου. Εγώ το κάνω λίγες μέρες τώρα και φαίνεται να πηγαίνει καλύτερα. Εννοείται ότι βοηθάει ο πάγος γιατί κάνει θρομβο το σημείο που αιμορραγεί. Καλή μας δύναμη λοιπόν. Χιχιχι.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Κ εμένα με χτυπάει χαμηλά κ γαργαλαει την κύστη μου κ πάω τουαλέτα κατευθείαν... Αργότερα δεν θα προλαβαίνουμε στην κυριολεξία :-D. Η μύτη ανοίγει κ σε εμένα κ η αιματολογος μου είπε πως είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη,κ το είχα κ στην κόρη μου το ίδιο!

Να σας ρωτήσω κάτι;εσείς πώς μετράτε σε ποιον μήνα είστε; Σύμφωνα με τις εβδομάδες (π.χ η 22η εβδομάδα σηματοδοτεί την έναρξη του 6ου μήνα) ή με βάση την Τ.Ε.Ρ σας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Κ εμένα με χτυπάει χαμηλά κ γαργαλαει την κύστη μου κ πάω τουαλέτα κατευθείαν... Αργότερα δεν θα προλαβαίνουμε στην κυριολεξία :-D. Η μύτη ανοίγει κ σε εμένα κ η αιματολογος μου είπε πως είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη,κ το είχα κ στην κόρη μου το ίδιο!

Να σας ρωτήσω κάτι;εσείς πώς μετράτε σε ποιον μήνα είστε; Σύμφωνα με τις εβδομάδες (π.χ η 22η εβδομάδα σηματοδοτεί την έναρξη του 6ου μήνα) ή με βάση την Τ.Ε.Ρ σας;

Εγω στις κορες μου δε το ειχα.

Τις βδομαδες τις μετραω απο το αποτελεσμα της αυχενικης πλεον,ετσι μου ειπε ο γιατρος.καθε πεμπτη αλλαζω βδομαδα,το τικερακι μου παει λιγες μερες πισω.εχτες εγινα 22 εβδομαδων δηλαδη αρχιζω να διανυω τον 6ο μηνα.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα! Καινούρια στο φόρουμ, βρίσκομαι στην 24η εβδομάδα. Θα ήθελα να ρωτήσω.. Υπάρχει κάποια κοπέλα, εγκυμονούσα σε κάποιο νησί ή γενικά στην επαρχία, μακριά από νοσοκομεία και μαιευτήρια; Έχω κάποιες απορίες... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, trampa7 είπε:

Γεια σας και από εμένα! Καινούρια στο φόρουμ, βρίσκομαι στην 24η εβδομάδα. Θα ήθελα να ρωτήσω.. Υπάρχει κάποια κοπέλα, εγκυμονούσα σε κάποιο νησί ή γενικά στην επαρχία, μακριά από νοσοκομεία και μαιευτήρια; Έχω κάποιες απορίες... 

Καλώς ήρθες!! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! Εγώ μένω σε νησί,στη Μυτιλήνη.Εχει μόνο νοσοκομείο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Καλώς ήρθες!! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! Εγώ μένω σε νησί,στη Μυτιλήνη.Εχει μόνο νοσοκομείο εδώ.

Καλώς σας βρήκα κορίτσι μου! Εύχομαι κι εγώ για όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη, με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας! Εσύ έχεις σκοπό να γεννήσεις εκεί; Εγώ αναγκαστικά στην Αθήνα και μου φαίνεται βουνό... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, trampa7 είπε:

Γεια σας και από εμένα! Καινούρια στο φόρουμ, βρίσκομαι στην 24η εβδομάδα. Θα ήθελα να ρωτήσω.. Υπάρχει κάποια κοπέλα, εγκυμονούσα σε κάποιο νησί ή γενικά στην επαρχία, μακριά από νοσοκομεία και μαιευτήρια; Έχω κάποιες απορίες... 

Καλως ηρθες!με το καλο το μωρακι σου!απο νησι κι εγω,αθηνα θα γεννησω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trampa7 είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσι μου! Εύχομαι κι εγώ για όλες μας μια καλή εγκυμοσύνη, με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας! Εσύ έχεις σκοπό να γεννήσεις εκεί; Εγώ αναγκαστικά στην Αθήνα και μου φαίνεται βουνό... 

Ναι εδώ θα γεννήσω..έχω γεννήσει κ την κόρη μου εδώ πριν 4 χρόνια έχω βρει εξαιρετικό γιατρό για αυτό κ θα ξαναγεννησω εδώ πρώτα ο Θεός..εσύ που μένεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Ναι εδώ θα γεννήσω..έχω γεννήσει κ την κόρη μου εδώ πριν 4 χρόνια έχω βρει εξαιρετικό γιατρό για αυτό κ θα ξαναγεννησω εδώ πρώτα ο Θεός..εσύ που μένεις;

Εφόσον υπάρχει νοσοκομείο, πολύ καλά θα κάνεις! Μένω Τήνο.. Με το καλό εύχομαι! 

13 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλως ηρθες!με το καλο το μωρακι σου!απο νησι κι εγω,αθηνα θα γεννησω.

Καλή εγκυμοσύνη κοπέλα μου! Να σε ρωτήσω.. Πόσο καιρό νωρίτερα θα πας Αθήνα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, trampa7 είπε:

Εφόσον υπάρχει νοσοκομείο, πολύ καλά θα κάνεις! Μένω Τήνο.. Με το καλό εύχομαι! 

Καλή εγκυμοσύνη κοπέλα μου! Να σε ρωτήσω.. Πόσο καιρό νωρίτερα θα πας Αθήνα; 

Καλησπερα!εμενα ειναι το τεταρτο και φανταζομαι θα πρεπει να ερθω καμμια εβδομαδα πριν την πητ.το καλο ειναι οτι επειδη σπουδαζει η μεγαλη κορη στην αθηνα εχω σπιτι να μεινω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Καλησπερα!εμενα ειναι το τεταρτο και φανταζομαι θα πρεπει να ερθω καμμια εβδομαδα πριν την πητ.το καλο ειναι οτι επειδη σπουδαζει η μεγαλη κορη στην αθηνα εχω σπιτι να μεινω.

Μία χαρά!! Σε δημόσιο ή ιδιωτικό θα γεννήσεις; Εμένα είναι το πρώτο μου και θα πρέπει να είμαι 20-25 μέρες πριν από την πητ. Με το καλό εύχομαι και πάλι! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, trampa7 είπε:

Μία χαρά!! Σε δημόσιο ή ιδιωτικό θα γεννήσεις; Εμένα είναι το πρώτο μου και θα πρέπει να είμαι 20-25 μέρες πριν από την πητ. Με το καλό εύχομαι και πάλι! 

Καλημερα κοριτσι!!σε ιδιωτικο.εσυ ερχεσαι απο πολυ μακρια οποτε ναι πιο καλα να εισαι νωριτερα αρκετα.σε ευχαριστω και σενα ευχομαι το ιδιο!!:x


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Πάλι ο καιρός μας τα χάλασε. Μια μέρα ήλιο και μετά 5 μέρες βροχή. Τι σόι Απρίλης είναι αυτός;

Χθες βγήκαμε με τον άντρα μου και πήγαμε σε ένα ιταλικό εστιατόριο και όλο το βράδυ ο μικρός είχε πάρτυ στην κοιλιά. Χαχαχαχα.

Ήθελα να ρωτήσω. Όσες γεννησετε σε κλινική, τι δωμάτιο σκέφτεστε; Μονοκλινο ή δίκλινο και γιατί;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...