Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Marian91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, εγω την πεμπτη εχω ραντεβου για β' επιπεδου!Ανυπομωνουμε πως κι πως να δουμε 3d το προσωπακι του! Μπαινουμε αισίως στην 22η εβδομαδα κι ο υπνος για εμενα ειναι εφιαλτης! Κοιμαμαι μονο πλαγια κι πιανεται ο γοφος μου κι πρεπει να αλλαζω πλευρα καθε 10 λεπτα κι αν ειμαι ανασκελα ποναει η μεση μου, το παθαινει καποια απο εσας; Εμας ολη την ημερα ακουγεται που κι που αλλα αν ακουσει το μπαμπα του κανει παρτυ!

Καλησπέρα κοπέλα μου!! Κ εγώ ακριβώς τα ίδια με τον ύπνο... Το πρωί ξυπνάω κ πονάω αφόρητα στους γοφούς... Κ με τη μέση τα ίδια!! Υπομονή θα κάνουμε τι άλλο;; Καλά αποτελέσματα με την β-επιπεδου..κ εγώ έχω 18 του μηνός κ ανυπομονώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σου Κατερίνακι!!Άντε άντε θα δεις το μωράκι σου!! Εγώ παρατήρησα ότι χθες το βράδυ έκανα 2-3 συσπάσεις (αυτό το ξαφνικό πέτρωμα στην κοιλιά κάτω από τον αφαλό_σαν ζώνη..για δευτερόλεπτα βέβαια κ μετά πάλι όλα οκ) κ το πρωί έκανα άλλες 2 ...εσείς κάνετε συσπασουλες;; Έχω ψιλοαγχωθει λίγο, βέβαια διαβάζω ότι μέχρι 4-5 τη μέρα είναι φυσιολογικό να γίνονται στο δεύτερο κ τρίτο τρίμηνο.Για πειτε βρε κορίτσια κ εσείς...

Καλημέρες! Εγω κάνω συσπάσεις από την 9η εβδομάδα περίπου. Ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι φυσιολογικές και συνεχιζονται μέχρι το τέλος της κύησης. Αν δε συνοδεύονται από πόνο τα πετρώματα, όλα είναι φυσιολογικά! 

  • Μου αρέσει 1

WcDtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariannakiM είπε:

Καλημέρες! Εγω κάνω συσπάσεις από την 9η εβδομάδα περίπου. Ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι φυσιολογικές και συνεχιζονται μέχρι το τέλος της κύησης. Αν δε συνοδεύονται από πόνο τα πετρώματα, όλα είναι φυσιολογικά! 

Καλημέρα!! Εγω δεν μπορώ να πω ότι πονάω ακριβώς όταν συμβαίνει αλλά τις καταλαβαίνω .. νιώθω κάτι σαν σφίξιμο εκείνη την ώρα ή σαν να θέλεις τουαλέτα (sorry) ας πούμε... Κάπως έτσι ... Εσύ πως τις καταλαβαίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.....διαβάζω διαβάζω τις αναρτήσεις σας κ έχω τόσες απορίες!!! Καταρχήν δεν έχω δει ακόμη φύλο γιατί στη αυχενική δεν μας έκανε την χάρη....τώρα έχω την επόμενη εβδομάδα ραντεβού κ ανυπομονώ! Τώρα σε λίγες μέρες  γίνομαι 16 w! Ποτέ αρχίσατε να τα νιώθετε; Κ όταν πετρώνει η κοιλιά σας εννοείται τι; Από κιλά πως είσαστε; Εγώ τώρα πήρα 1,5.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας.. ήρθα κι εγώ να σας πω τα νέα μου!! Σήμερα κάναμε το ΄β επιπέδου και όλα καλά! Ο γιατρός μας είπε όλα κυλάνε τέλεια και ελέγξαμε και όλα τα όργανα του μπεμπέ και είναι φυσιολογικά!! Το είδαμε και σε 3d και πάθαμε λίγο την πλάκα μας!! Τι να σας λέω..!! Το συναίσθημα δεν περιγράφεται... Ήθελα μόνο να κλαίω από συγκίνηση!! Κοίταζα το μπεμπάκι μου και λέω αυτό είναι τώρα δικό μου; η κόρη μου; σαν ψέμματα ρε κορίτσια!! Με το καλό να το δείτε και όσες δεν το έχετε δει έτσι!! Απίστευτη εμπειρία!!  Αααα θα μας φτιάξουν και φωτό 3d αναμνηστική..χαχα!! Τώρα μένει να μιλήσω με τη γιατρό μου μέσα στις επόμενες ημέρες να μου πει κι εκείνη τη γνώμη της και τι κάνουμε από εδώ και πέρα..!! 

Είμαι και διπλά χαρούμενη γιατί σήμερα έμαθα και την εγκυμοσύνη μιας καλής μου φίλης..!! :) 

με το καλό σε όλες μας κορίτσια μου!!! καλή συνέχεια!! :) 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια κοριτσια!ηρθα κι εγω στην παρεα σας!ειμαι στα μπεμπακια 2019 και ειδα οτι υπαρχει ενοτητα για μανουλες αυγουστου 2019.

Εγω ειμαι με πητ 15 αυγουστου.αυριο γινομαι 21 εβδομαδων.

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες μας!!

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Newmum19 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας.. ήρθα κι εγώ να σας πω τα νέα μου!! Σήμερα κάναμε το ΄β επιπέδου και όλα καλά! Ο γιατρός μας είπε όλα κυλάνε τέλεια και ελέγξαμε και όλα τα όργανα του μπεμπέ και είναι φυσιολογικά!! Το είδαμε και σε 3d και πάθαμε λίγο την πλάκα μας!! Τι να σας λέω..!! Το συναίσθημα δεν περιγράφεται... Ήθελα μόνο να κλαίω από συγκίνηση!! Κοίταζα το μπεμπάκι μου και λέω αυτό είναι τώρα δικό μου; η κόρη μου; σαν ψέμματα ρε κορίτσια!! Με το καλό να το δείτε και όσες δεν το έχετε δει έτσι!! Απίστευτη εμπειρία!!  Αααα θα μας φτιάξουν και φωτό 3d αναμνηστική..χαχα!! Τώρα μένει να μιλήσω με τη γιατρό μου μέσα στις επόμενες ημέρες να μου πει κι εκείνη τη γνώμη της και τι κάνουμε από εδώ και πέρα..!! 

Είμαι και διπλά χαρούμενη γιατί σήμερα έμαθα και την εγκυμοσύνη μιας καλής μου φίλης..!! :) 

με το καλό σε όλες μας κορίτσια μου!!! καλή συνέχεια!! :) 

Μπράβο κορίτσι μου!!!!Να χαίρεσαι το μωράκι σου κ με το καλό να το φέρεις στον κόσμο!!!!

Just now, Mar.da είπε:

Γεια κοριτσια!ηρθα κι εγω στην παρεα σας!ειμαι στα μπεμπακια 2019 και ειδα οτι υπαρχει ενοτητα για μανουλες αυγουστου 2019.

Εγω ειμαι με πητ 15 αυγουστου.αυριο γινομαι 21 εβδομαδων.

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες μας!!

Καλωσηρθες κορίτσι μου!!!Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

5 ώρες πρίν, Antzimet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.....διαβάζω διαβάζω τις αναρτήσεις σας κ έχω τόσες απορίες!!! Καταρχήν δεν έχω δει ακόμη φύλο γιατί στη αυχενική δεν μας έκανε την χάρη....τώρα έχω την επόμενη εβδομάδα ραντεβού κ ανυπομονώ! Τώρα σε λίγες μέρες  γίνομαι 16 w! Ποτέ αρχίσατε να τα νιώθετε; Κ όταν πετρώνει η κοιλιά σας εννοείται τι; Από κιλά πως είσαστε; Εγώ τώρα πήρα 1,5.

Κορίτσι μου κ εγώ 1,5 κιλό έχω βάλει τελικά κ ειμαι 18 εβδομάδων!Το μωρό εξαρτάται από την κάθε γυναίκα (συνήθως 18-20 εβδομάδες)για το πότε θα το ακούσει, καθώς κ αν ο πλακούντας είναι μπροστά ή πίσω!Με τις συσπάσεις πετρώνει η κοιλιά αλλά δεν πονάς.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!Να χαίρεσαι το μωράκι σου κ με το καλό να το φέρεις στον κόσμο!!!!

Καλωσηρθες κορίτσι μου!!!Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

@Katerina 88 ευχαριστω πολυ!ευχομαι και σε σενα το ιδιο!!

Ποσο εισαι κατερινα μου?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ελπίζω να είστε καλά. Έχω κι εγώ αυτή την απορία όταν λέτε συσπάσεις τι ακριβώς εννοείτε? Γιατί εγώ μάλλον δεν νοιώθω κάτι.

Just now, Mar.da said:

Γεια κοριτσια!ηρθα κι εγω στην παρεα σας!ειμαι στα μπεμπακια 2019 και ειδα οτι υπαρχει ενοτητα για μανουλες αυγουστου 2019.

Εγω ειμαι με πητ 15 αυγουστου.αυριο γινομαι 21 εβδομαδων.

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες μας!!

Με το καλό κορίτσι μου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να υποδεχθείς το μωράκι σου.

 

Just now, Newmum19 said:

Κορίτσια μου γεια σας.. ήρθα κι εγώ να σας πω τα νέα μου!! Σήμερα κάναμε το ΄β επιπέδου και όλα καλά! Ο γιατρός μας είπε όλα κυλάνε τέλεια και ελέγξαμε και όλα τα όργανα του μπεμπέ και είναι φυσιολογικά!! Το είδαμε και σε 3d και πάθαμε λίγο την πλάκα μας!! Τι να σας λέω..!! Το συναίσθημα δεν περιγράφεται... Ήθελα μόνο να κλαίω από συγκίνηση!! Κοίταζα το μπεμπάκι μου και λέω αυτό είναι τώρα δικό μου; η κόρη μου; σαν ψέμματα ρε κορίτσια!! Με το καλό να το δείτε και όσες δεν το έχετε δει έτσι!! Απίστευτη εμπειρία!!  Αααα θα μας φτιάξουν και φωτό 3d αναμνηστική..χαχα!! Τώρα μένει να μιλήσω με τη γιατρό μου μέσα στις επόμενες ημέρες να μου πει κι εκείνη τη γνώμη της και τι κάνουμε από εδώ και πέρα..!! 

Είμαι και διπλά χαρούμενη γιατί σήμερα έμαθα και την εγκυμοσύνη μιας καλής μου φίλης..!! :) 

με το καλό σε όλες μας κορίτσια μου!!! καλή συνέχεια!! :) 

Τέλεια τα νέα σου κοπέλα μου. Έτσι να συνεχίσει τέλεια η εγκυμοσύνη σου. Εγώ το έζησα πέρυσι αυτό που λες με το μωρό του αδερφού μου. Έπαθα πλάκα όταν είδα την φωτο γιατί αναγνωρίζεις χαρακτηριστικά πια και όταν γεννήθηκε δεν είχε διαφορά. Ήταν τέλεια. Με το καλό. Καλή συνέχεια.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

@Katerina 88 ευχαριστω πολυ!ευχομαι και σε σενα το ιδιο!!

Ποσο εισαι κατερινα μου?

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!Είμαι 18 και 1 σήμερα!!Στις 3/5 έχω β επιπέδου!! Εσύ λογικά έχεις πιο σύντομα ε??


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!Είμαι 18 και 1 σήμερα!!Στις 3/5 έχω β επιπέδου!! Εσύ λογικά έχεις πιο σύντομα ε??

Καλημερα!!εγω εχω 15 απριλιου τη β επιπεδου.

9 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ελπίζω να είστε καλά. Έχω κι εγώ αυτή την απορία όταν λέτε συσπάσεις τι ακριβώς εννοείτε? Γιατί εγώ μάλλον δεν νοιώθω κάτι.

Με το καλό κορίτσι μου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να υποδεχθείς το μωράκι σου.

 

Τέλεια τα νέα σου κοπέλα μου. Έτσι να συνεχίσει τέλεια η εγκυμοσύνη σου. Εγώ το έζησα πέρυσι αυτό που λες με το μωρό του αδερφού μου. Έπαθα πλάκα όταν είδα την φωτο γιατί αναγνωρίζεις χαρακτηριστικά πια και όταν γεννήθηκε δεν είχε διαφορά. Ήταν τέλεια. Με το καλό. Καλή συνέχεια.

Ευχαριστω πολυ!!!

Καλημερα σε ολη την παρεα!πως ειστε σημερα κοριτσια μου?

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!!εγω εχω 15 απριλιου τη β επιπεδου.

Ευχαριστω πολυ!!!

Καλημερα σε ολη την παρεα!πως ειστε σημερα κοριτσια μου?

Καλημέρα!!Καλή επιτυχία!!Εγώ καλά είμαι προς το παρόν!! Εσείς κορίτσια πως είστε??


 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

14 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας.. ήρθα κι εγώ να σας πω τα νέα μου!! Σήμερα κάναμε το ΄β επιπέδου και όλα καλά! Ο γιατρός μας είπε όλα κυλάνε τέλεια και ελέγξαμε και όλα τα όργανα του μπεμπέ και είναι φυσιολογικά!! Το είδαμε και σε 3d και πάθαμε λίγο την πλάκα μας!! Τι να σας λέω..!! Το συναίσθημα δεν περιγράφεται... Ήθελα μόνο να κλαίω από συγκίνηση!! Κοίταζα το μπεμπάκι μου και λέω αυτό είναι τώρα δικό μου; η κόρη μου; σαν ψέμματα ρε κορίτσια!! Με το καλό να το δείτε και όσες δεν το έχετε δει έτσι!! Απίστευτη εμπειρία!!  Αααα θα μας φτιάξουν και φωτό 3d αναμνηστική..χαχα!! Τώρα μένει να μιλήσω με τη γιατρό μου μέσα στις επόμενες ημέρες να μου πει κι εκείνη τη γνώμη της και τι κάνουμε από εδώ και πέρα..!! 

Είμαι και διπλά χαρούμενη γιατί σήμερα έμαθα και την εγκυμοσύνη μιας καλής μου φίλης..!! :) 

με το καλό σε όλες μας κορίτσια μου!!! καλή συνέχεια!! :) 

Μπράβο! Όντως είναι πολύ ωραίο συναίσθημα! Το θυμάμαι από την 1η εγκυμοσύνη και τώρα ανυπομονώ να το ξαναζήσω!

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου!

13 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Γεια κοριτσια!ηρθα κι εγω στην παρεα σας!ειμαι στα μπεμπακια 2019 και ειδα οτι υπαρχει ενοτητα για μανουλες αυγουστου 2019.

Εγω ειμαι με πητ 15 αυγουστου.αυριο γινομαι 21 εβδομαδων.

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σε ολες μας!!

Καλώς ήρθες! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! Εγώ έχω ΠΗΤ 20/8, αλλά ο γιατρός είπε να υπολογίζουμε 15/8, οπότε είμαστε κοντά. Έχεις καλή εγκυμοσύνη έως τώρα;

 

Εχθές ήταν μια τρισάθλια μέρα. Με αποτελείωσαν οι εμετοί και οι ζαλάδες. Το απόγευμα έπρεπε να πάω και στο σχολείο της μικρής για την καθιερωμένη ενημέρωση και πιέστηκα αρκετά. Σήμερα, όμως είμαι αισθητά καλύτερα.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, όσες παίρνετε ασβέστιο σε μασώμενα δισκία, αντέχετε; Δεν τα μπορώ καθόλου και ο γιατρός είναι κάθετος, δεν θέλει να μου δώσει κάτι άλλο...

 

 


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλημέρα!!Καλή επιτυχία!!Εγώ καλά είμαι προς το παρόν!! Εσείς κορίτσια πως είστε??

:-D!καλα λιγο τα ισχυα μου πονανε αλλα ειναι επειδη κοιμαμαι μια αριστερα,μια δεξια.

Just now, Smurfita είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μπράβο! Όντως είναι πολύ ωραίο συναίσθημα! Το θυμάμαι από την 1η εγκυμοσύνη και τώρα ανυπομονώ να το ξαναζήσω!

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου!

Καλώς ήρθες! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις! Εγώ έχω ΠΗΤ 20/8, αλλά ο γιατρός είπε να υπολογίζουμε 15/8, οπότε είμαστε κοντά. Έχεις καλή εγκυμοσύνη έως τώρα;

 

Εχθές ήταν μια τρισάθλια μέρα. Με αποτελείωσαν οι εμετοί και οι ζαλάδες. Το απόγευμα έπρεπε να πάω και στο σχολείο της μικρής για την καθιερωμένη ενημέρωση και πιέστηκα αρκετά. Σήμερα, όμως είμαι αισθητά καλύτερα.

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, όσες παίρνετε ασβέστιο σε μασώμενα δισκία, αντέχετε; Δεν τα μπορώ καθόλου και ο γιατρός είναι κάθετος, δεν θέλει να μου δώσει κάτι άλλο...

 

 

Εως τον 4 μηνα ειχα ολη μερα ναυτιες,υπνηλια πονο στο στηθος.τωρα ειμαι πολυ καλα το στηθος ποναει λιγο αλλα οχι οπως πριν.κι εγω τρεχω ολη μερα γιατι εχω ηδη τρια κοριτσια με σχολεια και φροντιστηρια και εργαζομαι κι ολας.

Το ασβεστιο εχω ενα μηνα που το συνηθισα,πιο πριν με το ζορι το επαιρνα.νομιζω δεν υπαρχει αλλο εκτος αυτο το μασωμενο για εγκυμοσυνη.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια  σας. Ελπίζω όλες να είστε καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιτσες. Συγγνώμη αν αυτό που αναφέρω είναι κάπως, αλλά έχετε υγρά στο σερβιετακι ή στο εσώρουχο; Αν ναι τι χρώματος είναι; Γιατί εμένα είναι λίγο υποκιτρινα. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Δεν έχω κνησμό ή κάτι. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...