Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

20 hours ago, Antzimet said:

Κορίτσια τι κάνετε;;; Πως είναι τα μωράκια σας; Θα ήθελα να ρωτήσω ποτέ αρχίσατε να ψωνίζετε για το μωρό πράγματα; Κ αν αρχίσατε; Γιατί εγώ κρατιέμαι!!! 

Καλώς το κορίτσι. Εγώ να σου πω επειδή είμαι αγχώδης γενικά κι επειδή δεν θα πάρω τίποτε από κανέναν πέρα από κάτι ρουχακια που μου έδωσε ο αδερφός μου από το μωρό του έχω πάρει ήδη αρκετά πράγματα. Αλλά είναι όπως νοιώθει ο καθένας και εξαρτάται και από την διαθεσιμότητα των χρημάτων. Εμείς το πήγαμε σταδιακά και λίγο λίγο για να μην αγχωθουμε. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Καλώς το κορίτσι. Εγώ να σου πω επειδή είμαι αγχώδης γενικά κι επειδή δεν θα πάρω τίποτε από κανέναν πέρα από κάτι ρουχακια που μου έδωσε ο αδερφός μου από το μωρό του έχω πάρει ήδη αρκετά πράγματα. Αλλά είναι όπως νοιώθει ο καθένας και εξαρτάται και από την διαθεσιμότητα των χρημάτων. Εμείς το πήγαμε σταδιακά και λίγο λίγο για να μην αγχωθουμε. 

Και εγώ έτσι σκέφτομαι!! Είμαι στον τέταρτο ακόμη βέβαια.....κ μας είπε χθες ότι είναι αγόρι! Αλλά θα φανεί καλύτερα τον επόμενο μήνα κ δεν ξέρω τι να κάνω! Από τη μια θέλω τοσοοοο πολύ να του ψωνίσω ρουχαλάκια, πραγματάκια διαφορά γιατί χαίρομαι κ από την άλλη λέω μήπως μας πει αργότερα α τελικά κορίτσι!!

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2019 at 1:25 ΜΜ, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Ναι ναι έχουμε κινητικότητα, αν κ εγώ επειδή έχω μπροστά τον πλακούντα κ ο μπέμπης είναι σαν να χτυπάει σε μαξιλάρι, δεν καταλαβαίνω κλωτσιές! Εσύ πως είσαι??

Κατερινακι μου τωρα ειδα οτι ειχες απαντησει:),κι εγω προσθιο εχω αλλα τον καταλαβαινω καλα.στις 20w 5d που με ειχε δει ο γιατρος ειχε βαρος 435γρ ειναι λεει μεγαλουτσικος και ισως γι αυτο να νιωθω εντονα τα χτυπηματα του.διαβασα οτι στις 21 εβδομαδες ειναι περιπου 300γρ το μωρο,εμεις ειμαστε λιγο παραπανω:shock:.αν και μιση μεριδα ανθρωπος εγω κανω μεγαλα παιδια.1.58 εχω υψος πρωτο μποι!!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινακι μου τωρα ειδα οτι ειχες απαντησει:),κι εγω προσθιο εχω αλλα τον καταλαβαινω καλα.στις 20w 5d που με ειχε δει ο γιατρος ειχε βαρος 435γρ ειναι λεει μεγαλουτσικος και ισως γι αυτο να νιωθω εντονα τα χτυπηματα του.διαβασα οτι στις 21 εβδομαδες ειναι περιπου 300γρ το μωρο,εμεις ειμαστε λιγο παραπανω:shock:.αν και μιση μεριδα ανθρωπος εγω κανω μεγαλα παιδια.1.58 εχω υψος πρωτο μποι!!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Μεγάλος ο μπεμπουλης!!!Μάλλον δεν έχει σημασία το ύψος!!!Κ εγώ 1.63 ειμαι οπότε καταλαβαίνεις!!Εγώ την τρίτη που θα με δει ο γιατρός θα είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς οπότε θα δούμε πόσα γραμμάρια είναι κ ο δικός μου μπέμπης!! Πάντως χθες βράδυ κ σήμερα το πρωί καταλαβα κάποιες κλωτσιές!! :x


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antzimet said:

Και εγώ έτσι σκέφτομαι!! Είμαι στον τέταρτο ακόμη βέβαια.....κ μας είπε χθες ότι είναι αγόρι! Αλλά θα φανεί καλύτερα τον επόμενο μήνα κ δεν ξέρω τι να κάνω! Από τη μια θέλω τοσοοοο πολύ να του ψωνίσω ρουχαλάκια, πραγματάκια διαφορά γιατί χαίρομαι κ από την άλλη λέω μήπως μας πει αργότερα α τελικά κορίτσι!!

Εμείς αυτό που κάναμε και γλιτώσαμε από αυτό μέχρι να μάθουμε σίγουρα ότι είναι αγόρι είναι να ψωνίζουμε σε ουδέτερα χρώματα. Μπεζ, πράσινο, κίτρινο κλπ. Οπότε δεν μας δεσμευε κάτι. Σκεφτείτε κι αυτή την λύση.

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Εμείς αυτό που κάναμε και γλιτώσαμε από αυτό μέχρι να μάθουμε σίγουρα ότι είναι αγόρι είναι να ψωνίζουμε σε ουδέτερα χρώματα. Μπεζ, πράσινο, κίτρινο κλπ. Οπότε δεν μας δεσμευε κάτι. Σκεφτείτε κι αυτή την λύση.

Νομίζω ότι δεν μπορώ να βρω....ότι όλα θα έχουν κάτι επάνω κ θα κατηγοριοποιούνται σε κορίτσι ή αγόρι....κ δυσκολεύομαι! Κ δεν πήρα τίποτα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Μεγάλος ο μπεμπουλης!!!Μάλλον δεν έχει σημασία το ύψος!!!Κ εγώ 1.63 ειμαι οπότε καταλαβαίνεις!!Εγώ την τρίτη που θα με δει ο γιατρός θα είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς οπότε θα δούμε πόσα γραμμάρια είναι κ ο δικός μου μπέμπης!! Πάντως χθες βράδυ κ σήμερα το πρωί καταλαβα κάποιες κλωτσιές!! :x

Μωρε τα μπεμπακια μας:x! αντε κατερινακι  τι ωραια που θα τα δουμε παλι!!!

 

πρίν από 14 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Μεγάλος ο μπεμπουλης!!!Μάλλον δεν έχει σημασία το ύψος!!!Κ εγώ 1.63 ειμαι οπότε καταλαβαίνεις!!Εγώ την τρίτη που θα με δει ο γιατρός θα είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς οπότε θα δούμε πόσα γραμμάρια είναι κ ο δικός μου μπέμπης!! Πάντως χθες βράδυ κ σήμερα το πρωί καταλαβα κάποιες κλωτσιές!! :x

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Εμείς αυτό που κάναμε και γλιτώσαμε από αυτό μέχρι να μάθουμε σίγουρα ότι είναι αγόρι είναι να ψωνίζουμε σε ουδέτερα χρώματα. Μπεζ, πράσινο, κίτρινο κλπ. Οπότε δεν μας δεσμευε κάτι. Σκεφτείτε κι αυτή την λύση.

Συμφωνώ απόλυτα κορίτσι μου!

Εμείς δεν ξέρουμε το φύλο οπότε λευκό αγαπημένο χρώμα!

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 4shinediamonds είπε:

Συμφωνώ απόλυτα κορίτσι μου!

Εμείς δεν ξέρουμε το φύλο οπότε λευκό αγαπημένο χρώμα!

 

Κ  πως μου αρέσει το λευκό αλλά μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάτι απλό παρά με λιγο ροζ με λιγο μπλε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Antzimet είπε:

Κ  πως μου αρέσει το λευκό αλλά μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάτι απλό παρά με λιγο ροζ με λιγο μπλε....

Μα δεν είναι υπέροχο για νεογέννητα;!Έχει λευκά με ουδέτερα σχεδιακια και είναι πραγματικά κουκλιστικα!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antzimet said:

Νομίζω ότι δεν μπορώ να βρω....ότι όλα θα έχουν κάτι επάνω κ θα κατηγοριοποιούνται σε κορίτσι ή αγόρι....κ δυσκολεύομαι! Κ δεν πήρα τίποτα ακόμη.

Αν κοιτάξεις σε eshop Μπορεί να βρεις κάτι. Εμείς τα περισσότερα από eshops τα πήραμε γιατί σε καταστήματα όπως orchestra, marasil κλπ είναι όντως ελάχιστα τα ουδέτερα. Ρίξτε μια ματιά κι εκεί.

1 hour ago, 4shinediamonds said:

Συμφωνώ απόλυτα κορίτσι μου!

Εμείς δεν ξέρουμε το φύλο οπότε λευκό αγαπημένο χρώμα!

 

Ναι μωρέ υπάρχουν λύσεις. Όλα γίνονται. :-)

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Αν κοιτάξεις σε eshop Μπορεί να βρεις κάτι. Εμείς τα περισσότερα από eshops τα πήραμε γιατί σε καταστήματα όπως orchestra, marasil κλπ είναι όντως ελάχιστα τα ουδέτερα. Ρίξτε μια ματιά κι εκεί.

Ναι μωρέ υπάρχουν λύσεις. Όλα γίνονται. :-)

Έτσι ακριβώς!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κάτι άλλο. Ο αιματοκρίτης σας πως πάει; 20 εβδομάδων σήμερα και έχει πάει 32.5. Επίσης ο μωρουλης έχει αρχίσει και κλωτσάει δυνατά αλλά ορισμένες φορές με κλωτσάει χαμηλα και τον νιώθω σαν να μου πιέζει την κύστη και κατουριεμαι. Χαχαχαχαχα. Σας συμβαίνει κι εσάς;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου κάτι άλλο. Ο αιματοκρίτης σας πως πάει; 20 εβδομάδων σήμερα και έχει πάει 32.5. Επίσης ο μωρουλης έχει αρχίσει και κλωτσάει δυνατά αλλά ορισμένες φορές με κλωτσάει χαμηλα και τον νιώθω σαν να μου πιέζει την κύστη και κατουριεμαι. Χαχαχαχαχα. Σας συμβαίνει κι εσάς;

Καλημερααα!30,9 ο αιματοκριτης μου αλλα εγω εχω αναιμια απο πριν.

Εχω ακουσει κι αλλες κοπελες να κλωτσανε χαμηλα τα μπεμπακια και να εχουν αυτη την αισθηση.που να δεις πιο μετα,θα λες μα τι κανει εκει μεσα αυτο το παιδι?:grin:

Καλημερα κοριτσια!πως ειστε σημερα?

Να σας ρωτησω,ανοιγει σε καμμια σας η μυτη?εχω εχω ενα μηνα που εβλεπα λιγο αιμα στο χαρτομαντηλο αλλα σημερα το πρωι ετρεχε.

Ο γιατρος μου λεει συμβαινει μερικες φορες στην εγκυμοσυνη.πφ!δυσκολο θα μας βγει τ αγορι:-D


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...