Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι άστα κι εγώ έτσι νοιώθω. Και να σου πω λέω ότι θα αισθάνομαι κάπως να βγω με μπικίνι και να πετάγεται η κοιλάρα. Χαχαχαχαχα! Δεν πειράζει του χρόνου πρώτα ο Θεός. Θα βουτήξουμε και τα μπεμπινια. Χιχιχιχι.

Έτσι ακριβώς κοριτσάκι μου!!!! Πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά, του χρόνου μαζί με τα μωράκια μας!!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλά θα κάνεις να το έχεις στο νου σου. Προς το παρόν πάντως από ότι βλέπω δεν τίθεται θέμα ανησυχίας. Νομίζω από 14 και πάνω είναι θέμα. Απλώς πρόσεχε το. Κι όλα καλά θα πάνε.

Ωχ έχεις ήδη θέμα με τον ύπνο το βράδυ; Κουράγιο. Εγώ ως επί το πλείστον κοιμάμαι κανονικά αλλά ζεσταίνομαι υπερβολικά. Ξυπνάω ιδρωμένη. Από αύριο θα βάλω ανεμιστήρα. Ουφ.  

Να τα παίρνεις μαζί και τα κορίτσια βέβαια. Τι όμορφα ρε συ. Φαντάζομαι θα τον ζουληξουν τον μικρό όταν γεννηθεί. Χιχιχιχι. 

Θα κανω υπομονη δε πειραζει,ας ειναι το μονο προβλημα ο υπνος.

Μου το χουν δηλωσει οτι θα τον ζουληξουν και να το παρω αποφαση σε οτι αφορα τον μικρο θα πρεπει να παιρνω τη γνωμη τους.αντε τωρα αργοτερα να θελει ο μικρος να βγει με κοπελα!γενεες δεκατεσσερις θα περασει η φουκαριαρα :D!

Just now, Dimitr@17 είπε:

Αχ αυτό με τον ιδρώτα το βράδυ μεγάλο μαρτύριο... Και εγω μούσκεμα γίνομαι.. Ευτυχώς γεννάω το Σάββατο μήπως και επανέλθει η θερμοκρασία μου

Με το καλο και μ ενα πονο που λενε!!

Just now, Evi89 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου!! Ναι άσε απότομη ζέστη!! Τον τράχηλο τον μετρήσαμε διακοιλιακα οντως υπάρχει μια πολύ μικρή απόκλιση με κολπική μέτρηση...αλλά κ πάλι αυξήθηκε αρκετά!!Καλό αυτό!!Άντε κοπέλα μου να αρχίσουμε τα μπανάκια να δροσιστούμε :-P

Μια χαρα!για να δουμε θα με αφησει να κανω?

Just now, Rinaki88 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Μ έναν πόνο. Όλα να πάνε σούπερ. Να ξεφουσκωσεις κι εσύ και να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Ρε κορίτσια θα κάνετε μπάνια φέτος; Εγώ αισθάνομαι σαν φοράδα. Άσε που έχει γίνει ήδη η κοιλιά μου τουρλα. Λέω να μην κάνω φέτος αν και θα υποφέρω να βλέπω την θάλασσα με το μακαρόνι. Σνιφ σνιφ.

Μέτρα το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο. Εγώ αυτό κάνω καθημερινά. Νωρίτερα Επειδή είσαι στην κίνηση μπορεί να σου δείχνει αλλά άντ' άλλων. Και μην αγχώνεσαι. Ότι και να είναι αντιμετωπίζεται. 

Εγω θα θελα να κανω μπανια γιατι μου αρεσει πολυ η θαλασσα αλλα θα δω τι θα μου πει και ο γιατρος.να σου πω ρινακι νομιζω οτι θα ειμαστε τα πιο γλυκα κορμια της παραλιαςB).περσι ειχα δει εγκυουλα σε μηνα οπως θα ειμαστε εμεις πρωτα ο θεος και ηταν τοσο ομορφη εικονα!!ολοι την κοιτουσαν με γλύκα.

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου μόλις πριν 10 λεπτά μέτρησα πίεση κ είχα 10,5 με 7 κ 85 σφυγμούς. Παιζει κ τις υπόλοιπες φορές να βγαίνει παραπάνω από το αγχος μου. Γιατί αυτή τη στιγμή είμαι τελείως ήρεμη.

Παιδικη η πιεση σου κατερινα!το αγχος σιγουρα την αυξανει.εγω πιστευω οτι θα ειναι ενταξει,καλα κανεις να τη μετρας.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Mar.da είπε:

Θα κανω υπομονη δε πειραζει,ας ειναι το μονο προβλημα ο υπνος.

Μου το χουν δηλωσει οτι θα τον ζουληξουν και να το παρω αποφαση σε οτι αφορα τον μικρο θα πρεπει να παιρνω τη γνωμη τους.αντε τωρα αργοτερα να θελει ο μικρος να βγει με κοπελα!γενεες δεκατεσσερις θα περασει η φουκαριαρα :D!

Με το καλο και μ ενα πονο που λενε!!

Μια χαρα!για να δουμε θα με αφησει να κανω?

Εγω θα θελα να κανω μπανια γιατι μου αρεσει πολυ η θαλασσα αλλα θα δω τι θα μου πει και ο γιατρος.να σου πω ρινακι νομιζω οτι θα ειμαστε τα πιο γλυκα κορμια της παραλιαςB).περσι ειχα δει εγκυουλα σε μηνα οπως θα ειμαστε εμεις πρωτα ο θεος και ηταν τοσο ομορφη εικονα!!ολοι την κοιτουσαν με γλύκα.

Παιδικη η πιεση σου κατερινα!το αγχος σιγουρα την αυξανει.εγω πιστευω οτι θα ειναι ενταξει,καλα κανεις να τη μετρας.

Ναι ναι κοριτσακι μου θα το παρακολουθήσω για να έχω εικόνα!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Με τις αλλεργίες πως τα πατε;;; Φτερνίζομαι 40-50 φορες την μέρα, νιωθω την μυτη μου συνέχεια υγρη και τα ματια μου δακρυζουν κ με φαγουριζουν... δεν υποφέρεται!! Ξέρετε αν μπορούμε να παρουμε κάτι; αντισταμινικό ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, duchess.sunshine είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Με τις αλλεργίες πως τα πατε;;; Φτερνίζομαι 40-50 φορες την μέρα, νιωθω την μυτη μου συνέχεια υγρη και τα ματια μου δακρυζουν κ με φαγουριζουν... δεν υποφέρεται!! Ξέρετε αν μπορούμε να παρουμε κάτι; αντισταμινικό ; 

Καλημερα!εγω εχω κανει ρινιτιδα εγκυμοσυνης αλλα το παλευω.εσυ εχει θεμα απ οτι φαινεται.δε γνωριζω για το αν επιτρεπεται η χρηση αντισταμινικων για να σε βοηθησω.ο γιατρος σου τι λεει πανω σ αυτο?στα ματια ισως σε ανακουφιζαν τα φυσικα δακρυα ή ο φυσιολογικος ορος.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερα!εγω εχω κανει ρινιτιδα εγκυμοσυνης αλλα το παλευω.εσυ εχει θεμα απ οτι φαινεται.δε γνωριζω για το αν επιτρεπεται η χρηση αντισταμινικων για να σε βοηθησω.ο γιατρος σου τι λεει πανω σ αυτο?στα ματια ισως σε ανακουφιζαν τα φυσικα δακρυα ή ο φυσιολογικος ορος.

Τον γιατρό θα τον καλέσω το απόγευμα, μόλις σχολάσω απο την δουλειά. Βαζω φυσιολογικό ορο και στα ματια και στην μυτη. Στα ματια η αληθεια ειναι οτι με ανακουφιζει, στην μύτη όμως δεν εχω δει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Εγώ πήγα κ έκανα την καμπύλη το πρωί κ από την πρώτη μισή ώρα ζαλίστηκα κ με ξάπλωσαν στο διαγνωστικό μέχρι να περάσουν οι 2 ώρες. Πωπω Παναγία μου ας βγουν καλά τα αποτελέσματα γιατί δεν αντέχω να το ξανακάνω αυτό το πράγμα!Όταν την είχα ξανακάνει στις 14 εβδομάδες είχα ζαλιστεί μετά το 2ωρο, τώρα από την αρχή.ουφφ τι κάνετε??

Just now, duchess.sunshine είπε:

Τον γιατρό θα τον καλέσω το απόγευμα, μόλις σχολάσω απο την δουλειά. Βαζω φυσιολογικό ορο και στα ματια και στην μυτη. Στα ματια η αληθεια ειναι οτι με ανακουφιζει, στην μύτη όμως δεν εχω δει διαφορά.

Κορίτσι μου περαστικά!!Δεν γνωρίζω καθόλου να σε βοηθήσω!!Θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου σίγουρα!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , duchess.sunshine είπε:

Τον γιατρό θα τον καλέσω το απόγευμα, μόλις σχολάσω απο την δουλειά. Βαζω φυσιολογικό ορο και στα ματια και στην μυτη. Στα ματια η αληθεια ειναι οτι με ανακουφιζει, στην μύτη όμως δεν εχω δει διαφορά.

Για να δουμε τι θα σου πει.εχει κι αυτη την αφρικανικη σκονη και τα κανει χειροτερα.

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!Εγώ πήγα κ έκανα την καμπύλη το πρωί κ από την πρώτη μισή ώρα ζαλίστηκα κ με ξάπλωσαν στο διαγνωστικό μέχρι να περάσουν οι 2 ώρες. Πωπω Παναγία μου ας βγουν καλά τα αποτελέσματα γιατί δεν αντέχω να το ξανακάνω αυτό το πράγμα!Όταν την είχα ξανακάνει στις 14 εβδομάδες είχα ζαλιστεί μετά το 2ωρο, τώρα από την αρχή.ουφφ τι κάνετε??

Κορίτσι μου περαστικά!!Δεν γνωρίζω καθόλου να σε βοηθήσω!!Θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου σίγουρα!!

Κατερινακι μου σε πειραζει η γλυκοζη?σου ειπαν κατι στο διαγνωστικο?

Εγω κοριτσια σημερα νιωθω εξαντλημενη λογο αυπνιας και εκτος αυτου μου ανοιξε και η μυτη σημερα,εκανα 10 λεπτα να τη σταματησω.

@Rinaki88 τελικα εμενα τα πρασινα με πειραζουν,τα χτεσινα φασολακια που λεγαμε...:-P.αν και εγω το προτιμω γιατι απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα δυσκοιλιοτητα.απλα θα περιορισω τα πρασινα στη μια φορα τη βδομαδα γιατι αλλιως θα κανω....τον πυραυλο!

 

 

 

 

Just now, Mar.da είπε:

Για να δουμε τι θα σου πει.εχει κι αυτη την αφρικανικη σκονη και τα κανει χειροτερα.

Κατερινακι μου σε πειραζει η γλυκοζη?σου ειπαν κατι στο διαγνωστικο?

Εγω κοριτσια σημερα νιωθω εξαντλημενη λογο αυπνιας και εκτος αυτου μου ανοιξε και η μυτη σημερα,εκανα 10 λεπτα να τη σταματησω.

@Rinaki88 τελικα εμενα τα πρασινα με πειραζουν,τα χτεσινα φασολακια που λεγαμε...:-P.αν και εγω το προτιμω γιατι απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα δυσκοιλιοτητα.απλα θα περιορισω τα πρασινα στη μια φορα τη βδομαδα γιατι αλλιως θα κανω....τον πυραυλο!

 

 

 

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα?

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Για να δουμε τι θα σου πει.εχει κι αυτη την αφρικανικη σκονη και τα κανει χειροτερα.

Κατερινακι μου σε πειραζει η γλυκοζη?σου ειπαν κατι στο διαγνωστικο?

Εγω κοριτσια σημερα νιωθω εξαντλημενη λογο αυπνιας και εκτος αυτου μου ανοιξε και η μυτη σημερα,εκανα 10 λεπτα να τη σταματησω.

@Rinaki88 τελικα εμενα τα πρασινα με πειραζουν,τα χτεσινα φασολακια που λεγαμε...:-P.αν και εγω το προτιμω γιατι απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα δυσκοιλιοτητα.απλα θα περιορισω τα πρασινα στη μια φορα τη βδομαδα γιατι αλλιως θα κανω....τον πυραυλο!

 

 

 

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα?

Κοριτσάκι μου είπαν ότι το παθαίνουν πολλές κοπέλες. Έχω κ ενδοκρινολόγο την επόμενη Τρίτη οπότε θα του πω ότι ζαλίστηκα. Μετά τις 4 θα έχω τα αποτελέσματα κ για την καμπύλη κ για τον θυρεοειδή, ελπιζω να είναι όλα καλά!Να ξεκουραστείς!!!Με παγάκια λένε ότι σταματάει το αίμα!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου είπαν ότι το παθαίνουν πολλές κοπέλες. Έχω κ ενδοκρινολόγο την επόμενη Τρίτη οπότε θα του πω ότι ζαλίστηκα. Μετά τις 4 θα έχω τα αποτελέσματα κ για την καμπύλη κ για τον θυρεοειδή, ελπιζω να είναι όλα καλά!Να ξεκουραστείς!!!Με παγάκια λένε ότι σταματάει το αίμα!

Σου ευχομαι τα καλυτερα,αν και πιστευω οτι θα ειναι!τα χα ξεχασει τα παγακια.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Πως είστε;

3 ώρες πρίν, duchess.sunshine είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Με τις αλλεργίες πως τα πατε;;; Φτερνίζομαι 40-50 φορες την μέρα, νιωθω την μυτη μου συνέχεια υγρη και τα ματια μου δακρυζουν κ με φαγουριζουν... δεν υποφέρεται!! Ξέρετε αν μπορούμε να παρουμε κάτι; αντισταμινικό ; 

Έχω το ίδιο ίδιο θέμα κορίτσι,πλην των ματιών.Αντισταμινικο δε μου επέτρεψε ο γιατρος.Προσπαθώ με φυσιολογικό όρο,ξέρω είναι δύσκολο αλλά όλα τα ξεπερνάμε για τα γλυκά μας τα μωράκια!

πρίν από 1 λεπτό , Mar.da είπε:

Για να δουμε τι θα σου πει.εχει κι αυτη την αφρικανικη σκονη και τα κανει χειροτερα.

Κατερινακι μου σε πειραζει η γλυκοζη?σου ειπαν κατι στο διαγνωστικο?

Εγω κοριτσια σημερα νιωθω εξαντλημενη λογο αυπνιας και εκτος αυτου μου ανοιξε και η μυτη σημερα,εκανα 10 λεπτα να τη σταματησω.

@Rinaki88 τελικα εμενα τα πρασινα με πειραζουν,τα χτεσινα φασολακια που λεγαμε...:-P.αν και εγω το προτιμω γιατι απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα δυσκοιλιοτητα.απλα θα περιορισω τα πρασινα στη μια φορα τη βδομαδα γιατι αλλιως θα κανω....τον πυραυλο!

 

 

 

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα?

Μου έχει ανοίξει και εμένα κοριτσάκι μου!Κλασσικο σύμπτωμα εγκυμοσύνης!Θέλει το κεφάλι προς τα μπροστά,οχι πολύ μπροστά και όχι πίσω και ένα παγακι για λιιιιγο ανάμεσα στα φρύδια ,εκεί που ξεκινάει το κοκαλάκι της μύτης φαντάσου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mar.da said:

Για να δουμε τι θα σου πει.εχει κι αυτη την αφρικανικη σκονη και τα κανει χειροτερα.

Κατερινακι μου σε πειραζει η γλυκοζη?σου ειπαν κατι στο διαγνωστικο?

Εγω κοριτσια σημερα νιωθω εξαντλημενη λογο αυπνιας και εκτος αυτου μου ανοιξε και η μυτη σημερα,εκανα 10 λεπτα να τη σταματησω.

@Rinaki88 τελικα εμενα τα πρασινα με πειραζουν,τα χτεσινα φασολακια που λεγαμε...:-P.αν και εγω το προτιμω γιατι απο την αρχη της εγκυμοσυνης ειχα δυσκοιλιοτητα.απλα θα περιορισω τα πρασινα στη μια φορα τη βδομαδα γιατι αλλιως θα κανω....τον πυραυλο!

 

 

 

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε σημερα?

Ναι κι εγώ τα ίδια με τα πράσινα. Τι να κάνουμε. Υπομονή. Για τις αιμορραγίες στην μύτη κι εγώ πάγο βάζω. Αλλά θέλει να το σηκώνεις κατά διαστήματα γιατί εμένα την άλλη φορά μου εκανε έγκαυμα που το είχα πολύ ώρα πάνω.

Just now, Katerina 88 said:

Κορίτσια βγήκε η καμπύλη! Ευτυχώς βγήκε πολύ καλή!

Τέλεια Κατερινάκι. Γλίτωσες την ταλαιπωρία. Όχι σαν κι εμένα που είναι κάθε δεύτερη εβδομάδα 6 φορές την ημέρα να μετράω ζάχαρο. Αίσχος.

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Ναι κι εγώ τα ίδια με τα πράσινα. Τι να κάνουμε. Υπομονή. Για τις αιμορραγίες στην μύτη κι εγώ πάγο βάζω. Αλλά θέλει να το σηκώνεις κατά διαστήματα γιατί εμένα την άλλη φορά μου εκανε έγκαυμα που το είχα πολύ ώρα πάνω.

Τέλεια Κατερινάκι. Γλίτωσες την ταλαιπωρία. Όχι σαν κι εμένα που είναι κάθε δεύτερη εβδομάδα 6 φορές την ημέρα να μετράω ζάχαρο. Αίσχος.

 

Πωπω τι ταλαιπωρία είναι αυτή?Απλά περιμένω να με ενημερώσει κ ο γιατρός.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...