Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Είναι όντως μοναδικό αυτό που βιώνουμε εδώ....Δεν γνωριζόμαστε δια ζώσης,αλλαααα μας ενώνουν τα μπεμπακια μας❤

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου❤

:)

Just now, Katerina 88 είπε:

Γλυκουλες μου κ εγώ έτσι νιωθω!!!Έχω το παρεάκι μου λέω!!!! @4shinediamonds

:)

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa said:

Ωραία κάνε τώρα ποτέ δεν είναι αργά επίσης μπορείς λίγο σε παρακαλω να μου θυμησεις τι ακριβως έχει γίνει και φοβάσαι για προεκλαμψία ο γιατρός μου αφού έκανε αυτό το Ντόπλερ έγραψε πανω στην αυχενική έχει βρεθεί εντυπωμα στις μητριαιες αρτηρίες αλλά μονο αυτό τα αλλά μου τα είπε με το στόμα οτι Εχω τάση για προεκλαμψία μου εξήγησε ακριβώς τι γίνεται σε περίπτωση που χειροτερεύει και οτι θέλει πολύ στενή παρακολούθηση 

Πρήστηκα πολύ απότομα κ εμφανίστηκαν κ αυτές οι τιμές για λεύκωμα που δεν είχα πιο πριν κ συγχρόνως μου ανέβηκε κ η πίεση. Δεν ξέρω μπορεί να υπερβάλλω κ γω αλλά από την άλλη διαβάζω διαφορα από αλλες κοπέλες (ότι χάσανε το μωρό πχ επειδή ο γιατρός δεν έδωσε την απαιτούμενη σοβαρότητα) κ έχω θορυβηθεί. Γιατί κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι κ είμαι 43 χρόνων κ έχω κ δίδυμα που όλα αυξάνουν τις πιθανότητες προεκλαμψίας. Κ ήμουν κ καπνίστρια από τα 17 μέχρι που έμεινα έγκυος. Οποτε όλα αυτά μαζί με έχουν αγχώσει υπερβολικά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita1976 είπε:

Πρήστηκα πολύ απότομα κ εμφανίστηκαν κ αυτές οι τιμές για λεύκωμα που δεν είχα πιο πριν κ συγχρόνως μου ανέβηκε κ η πίεση. Δεν ξέρω μπορεί να υπερβάλλω κ γω αλλά από την άλλη διαβάζω διαφορα από αλλες κοπέλες (ότι χάσανε το μωρό πχ επειδή ο γιατρός δεν έδωσε την απαιτούμενη σοβαρότητα) κ έχω θορυβηθεί. Γιατί κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι κ είμαι 43 χρόνων κ έχω κ δίδυμα που όλα αυξάνουν τις πιθανότητες προεκλαμψίας. Κ ήμουν κ καπνίστρια από τα 17 μέχρι που έμεινα έγκυος. Οποτε όλα αυτά μαζί με έχουν αγχώσει υπερβολικά....

Ωραιααα καταλαβααα κοιτα το οτι έχεις λεύκωμα στα ουρά είναι λίγο κάπως αλλά όπως σου είπα κόψε αμέσως ζάχαρη και αλάτι και μετα ρωτά τον γιατρό σου αν δεις ότι δεν δώσει σημασία πολύ πήγαινε σε άλλον το λεύκωμα δεν είναι αστεία και Οχι γιατί οπως λες μπορεί να χάσεις μωρο αλλά κινδυνευεις και εσύ οποτε με προσοχή δεν παθαίνεις κάτι

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, Katerina 88 said:

Θα προσπαθήσω κοριτσακι μου να μην αγχώνομαι γιατί δυστηχως είναι ο χαρακτήρας μου έτσι κ επιβαρύνω κ την κατάσταση μου έτσι.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Τυχερή είσαι!!!Εγώ θα το ρώτησω γιατί τώρα μου είπε ο γιατρός να μετράω την πίεση ανά 3 ημέρες οπότε τώρα παρατηρώ τις τιμές μου.

Καλά θα κάνεις να το έχεις στο νου σου. Προς το παρόν πάντως από ότι βλέπω δεν τίθεται θέμα ανησυχίας. Νομίζω από 14 και πάνω είναι θέμα. Απλώς πρόσεχε το. Κι όλα καλά θα πάνε.

2 hours ago, Mar.da said:

Απ οτι φαινεται εχεις δικιο τα πρασινα θα ειναι,θα σου αυριο γιατι σημερα κι εγω φασολακια εφαγα:blink:.καλα ειμαι,αν εξαιρεσεις οτι εχω ξεχασει το νυχτερινο υπνο κατα τ αλλα ενταξει.την αλλη εβδομαδα θα μας δει ο γιατρος και με εχει πιασει ανυπομονησια να δω το μπεμπακο.αυτη τη φορα θα παρω μαζι τη μεσαια κορη να τον δει.τους ειπα απο δω και περα θα παιρνω μαζι μου την καθε μια τους ξεχωριστα.γιατι να ερθουν οικογενειακος δε γινεται.ελπιζω μονο να μη βαλει τα κλαμματα και με παρουν κι εμενα τα ζουμια.το χω πολυ ευκολο στην εγκυμοσυνη αυτη.

 

Καλα ειμαι κι εγω,μονο που δεν κοιμαμαι καθολου πλεον το βραδυ.

Κατερινα εχεις δικιο κανονικα πρεπει να το γραφει η αυχενικη,εμενα το γραφει και η β επιπεδου.οι εβρυολογοι ειναι εξιδεικευμενοι πανω σε αυτα.εκει που πηγαινω εγω βλεπω οτι ειναι πολυ σχολαστικος και δε βιαζεται στην εξεταση.μεχρι και τα γεννητικα οργανα εχει γραψει περα απο το φυλο του μωρου και το γεγονος οτι ειναι φυσιολογικα.εχοντας να συγκρινω τους υπερηχους των κοριτσιων μου που εγιναν στο ελενας σε σχεση με τον υπερηχο του μπεμπη σε πιστοποιημενο εμβρυολογο εχω να πω οτι η διαφορα ειναι τεραστια!

Κοριτσια μου εγω που ειμαι τεταρτομανουλα το ιδιο αγχος εχω μη σας πω και περισσοτερο.οπως ειπατε ειναι και θεμα χαρακτηρα.που να με δειτε πως γινομαι οταν μου λενε τα κοριτσια μου οτι δε νιωθουν καλα.τις προαλλες αρρωστησε λιγο η μεγαλη,με πηρε τηλ το παιδι και ολη νυχτα δε κοιμηθηκα απο την εννοια μου.την αλλη μερα ηρθε σπιτι και τρομαξα και να την πεισω να ερθει γιατι φοβοταν μη με κολλησει.μολις ερχονται τα παιδια στη ζωη μας ειμαστε μονιμα αγχωμενες.το θεμα ειναι να προσπαθουμε να το διαχειριστουμε γιατι αλλιως κι εκεινα τα τρελαινουμε κι σ εμας δε κανει καλο.

Ωχ έχεις ήδη θέμα με τον ύπνο το βράδυ; Κουράγιο. Εγώ ως επί το πλείστον κοιμάμαι κανονικά αλλά ζεσταίνομαι υπερβολικά. Ξυπνάω ιδρωμένη. Από αύριο θα βάλω ανεμιστήρα. Ουφ.  

Να τα παίρνεις μαζί και τα κορίτσια βέβαια. Τι όμορφα ρε συ. Φαντάζομαι θα τον ζουληξουν τον μικρό όταν γεννηθεί. Χιχιχιχι. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλά θα κάνεις να το έχεις στο νου σου. Προς το παρόν πάντως από ότι βλέπω δεν τίθεται θέμα ανησυχίας. Νομίζω από 14 και πάνω είναι θέμα. Απλώς πρόσεχε το. Κι όλα καλά θα πάνε.

Ωχ έχεις ήδη θέμα με τον ύπνο το βράδυ; Κουράγιο. Εγώ ως επί το πλείστον κοιμάμαι κανονικά αλλά ζεσταίνομαι υπερβολικά. Ξυπνάω ιδρωμένη. Από αύριο θα βάλω ανεμιστήρα. Ουφ.  

Να τα παίρνεις μαζί και τα κορίτσια βέβαια. Τι όμορφα ρε συ. Φαντάζομαι θα τον ζουληξουν τον μικρό όταν γεννηθεί. Χιχιχιχι. 

Κοριτσάκι μου μόλις πριν 10 λεπτά μέτρησα πίεση κ είχα 10,5 με 7 κ 85 σφυγμούς. Παιζει κ τις υπόλοιπες φορές να βγαίνει παραπάνω από το αγχος μου. Γιατί αυτή τη στιγμή είμαι τελείως ήρεμη.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Καλά θα κάνεις να το έχεις στο νου σου. Προς το παρόν πάντως από ότι βλέπω δεν τίθεται θέμα ανησυχίας. Νομίζω από 14 και πάνω είναι θέμα. Απλώς πρόσεχε το. Κι όλα καλά θα πάνε.

Ωχ έχεις ήδη θέμα με τον ύπνο το βράδυ; Κουράγιο. Εγώ ως επί το πλείστον κοιμάμαι κανονικά αλλά ζεσταίνομαι υπερβολικά. Ξυπνάω ιδρωμένη. Από αύριο θα βάλω ανεμιστήρα. Ουφ.  

Να τα παίρνεις μαζί και τα κορίτσια βέβαια. Τι όμορφα ρε συ. Φαντάζομαι θα τον ζουληξουν τον μικρό όταν γεννηθεί. Χιχιχιχι. 

Αχ αυτό με τον ιδρώτα το βράδυ μεγάλο μαρτύριο... Και εγω μούσκεμα γίνομαι.. Ευτυχώς γεννάω το Σάββατο μήπως και επανέλθει η θερμοκρασία μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 said:

Αχ αυτό με τον ιδρώτα το βράδυ μεγάλο μαρτύριο... Και εγω μούσκεμα γίνομαι.. Ευτυχώς γεννάω το Σάββατο μήπως και επανέλθει η θερμοκρασία μου

Ωπ. Πότε αυτό το Σάββατο κοπέλα μου; 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Κι εμεις εδω στο νησι εχουμε ζεστη,σημερα εβαλα και σορτσ:D.ευτυχως μου εκανε,γιατι ειναι απο προ εγκυμοσυνης.κι εγω θελω να τον ρωτησω αν επιτρεπει τα μπανια λογω του τραχηλου.αν οχι θα αρκεστω στο ντουζ μου8).κι εμενα που ειπε οτι με την ξεκουραση και την προγεστερονη μπορει ν ανεβει λιγο το μηκος του.κολπικα το μετρησατε?οταν μετρηθει κοιλιακα δειχνει λιγο μεγαλυτερος απ οτι κολπικα.ετσι τουλαχαχιστον μου χε πει ο εμβρυολογος στη β επιπεδου οταν μου εξηγησε γιατι προτιμαει την κολπικη μετρηση.παντως οτι μαθαινουμε κατι καινουργιο καθε φορα ειναι γεγονος.εγω μετα απο τοσα χρονια που χουν περασει νιωθω λες και εχουν αλλαξει τα παντα.

Α τοτε ναι βρε το μωρο ειναι,εγω καταλαβα λαθος,εμενα κραταει γυρω στο λεπτο οπως ειπε ο γιατρος σου.ειπες στιγμιαια και εγω το καταλαβα λαθος.ελπιζω να μη σε ανησυχησα δε θα το ηθελα.

Γειά σου κοπέλα μου!! Ναι άσε απότομη ζέστη!! Τον τράχηλο τον μετρήσαμε διακοιλιακα οντως υπάρχει μια πολύ μικρή απόκλιση με κολπική μέτρηση...αλλά κ πάλι αυξήθηκε αρκετά!!Καλό αυτό!!Άντε κοπέλα μου να αρχίσουμε τα μπανάκια να δροσιστούμε :-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 said:

Ναι αυτό το Σάββατο αν δεν βγει νωρίτερα η μπέμπα γτ ήδη έχει δώσει κάποια σημάδια.. 

Με το καλό κορίτσι μου. Μ έναν πόνο. Όλα να πάνε σούπερ. Να ξεφουσκωσεις κι εσύ και να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Just now, Evi89 said:

Γειά σου κοπέλα μου!! Ναι άσε απότομη ζέστη!! Τον τράχηλο τον μετρήσαμε διακοιλιακα οντως υπάρχει μια πολύ μικρή απόκλιση με κολπική μέτρηση...αλλά κ πάλι αυξήθηκε αρκετά!!Καλό αυτό!!Άντε κοπέλα μου να αρχίσουμε τα μπανάκια να δροσιστούμε :-P

Ρε κορίτσια θα κάνετε μπάνια φέτος; Εγώ αισθάνομαι σαν φοράδα. Άσε που έχει γίνει ήδη η κοιλιά μου τουρλα. Λέω να μην κάνω φέτος αν και θα υποφέρω να βλέπω την θάλασσα με το μακαρόνι. Σνιφ σνιφ.

Just now, Katerina 88 said:

Κοριτσάκι μου μόλις πριν 10 λεπτά μέτρησα πίεση κ είχα 10,5 με 7 κ 85 σφυγμούς. Παιζει κ τις υπόλοιπες φορές να βγαίνει παραπάνω από το αγχος μου. Γιατί αυτή τη στιγμή είμαι τελείως ήρεμη.

Μέτρα το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο. Εγώ αυτό κάνω καθημερινά. Νωρίτερα Επειδή είσαι στην κίνηση μπορεί να σου δείχνει αλλά άντ' άλλων. Και μην αγχώνεσαι. Ότι και να είναι αντιμετωπίζεται. 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Μ έναν πόνο. Όλα να πάνε σούπερ. Να ξεφουσκωσεις κι εσύ και να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Ρε κορίτσια θα κάνετε μπάνια φέτος; Εγώ αισθάνομαι σαν φοράδα. Άσε που έχει γίνει ήδη η κοιλιά μου τουρλα. Λέω να μην κάνω φέτος αν και θα υποφέρω να βλέπω την θάλασσα με το μακαρόνι. Σνιφ σνιφ.

Μέτρα το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο. Εγώ αυτό κάνω καθημερινά. Νωρίτερα Επειδή είσαι στην κίνηση μπορεί να σου δείχνει αλλά άντ' άλλων. Και μην αγχώνεσαι. Ότι και να είναι αντιμετωπίζεται. 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Εγώ δεν θα κάνω μπάνιο παντως!!!Σαν μπαλόνα νιώθω!!! Χαχαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Μ έναν πόνο. Όλα να πάνε σούπερ. Να ξεφουσκωσεις κι εσύ και να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου.

Ρε κορίτσια θα κάνετε μπάνια φέτος; Εγώ αισθάνομαι σαν φοράδα. Άσε που έχει γίνει ήδη η κοιλιά μου τουρλα. Λέω να μην κάνω φέτος αν και θα υποφέρω να βλέπω την θάλασσα με το μακαρόνι. Σνιφ σνιφ.

Μέτρα το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο. Εγώ αυτό κάνω καθημερινά. Νωρίτερα Επειδή είσαι στην κίνηση μπορεί να σου δείχνει αλλά άντ' άλλων. Και μην αγχώνεσαι. Ότι και να είναι αντιμετωπίζεται. 

Σε ευχαριστω πολύ να είσαι καλά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 said:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Εγώ δεν θα κάνω μπάνιο παντως!!!Σαν μπαλόνα νιώθω!!! Χαχαχαχαχαχαχα

Ναι άστα κι εγώ έτσι νοιώθω. Και να σου πω λέω ότι θα αισθάνομαι κάπως να βγω με μπικίνι και να πετάγεται η κοιλάρα. Χαχαχαχαχα! Δεν πειράζει του χρόνου πρώτα ο Θεός. Θα βουτήξουμε και τα μπεμπινια. Χιχιχιχι.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...