Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Mar.da είπε:

Μια χαρα η μπεμπουλιτσα!!ειναι πολυ καλο το μηκος του τραχηλου σου!αυτο για τη σοκολατα δε το ηξερα,εγω που εχω συσπασεις δε μου το πε ο γιατρος.αν και σοκολατα δε πολυτρωω,μονο στο παγωτο.

Καλησπερα κοριτσι μου.εγω που κανω συσπασεις δεν ποναω και ειναι ετσι οπως το περιγραφεις.τωρα μπορει σε σενα να μην ειναι το ιδιο βεβαια.εχουμε μικρη διαφορα οι δυο μας,28 γινομαι την πεμπτη.η μεση θα μας ενοχλει απο δω και περα.συσπασεις εχουμε φυσιολογικες μες την διαρκεια της μερας παντως.μηπως κουραστηκες σημερα?μια ερωτηση στο γιατρο σου για να σου φυγει η ανυσηχια δε ειναι κακο.

Μια χαρα θα ειναι ολα.σε ειδε τελικα?

Έλα κορίτσι μου,ευχαριστώ για την απάντηση.Είσαι πιο έμπειρη γνωρίζεις.Αυτές οι κινήσεις πάνε και έρχονται.Δεν είναι κάτι που επιμένει.Λες συσπάσεις είναι ε;Φυσιολογικό είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Έλα κορίτσι μου,ευχαριστώ για την απάντηση.Είσαι πιο έμπειρη γνωρίζεις.Αυτές οι κινήσεις πάνε και έρχονται.Δεν είναι κάτι που επιμένει.Λες συσπάσεις είναι ε;Φυσιολογικό είναι;

Ο γιατρος μου χει πει οτι εχουμε φυσιολογικες συσπασεις,απλα εγω εκανα πιο συχνα με την ημερα και λογο του τραχηλου τον ειχα ειδοποιησει.τωρα μετα απο τοσο καιρο εχουν μειωθει σημαντικα.οταν νιωθεις ετσι να ξεκουραζεσαι καλο ειναι.

@Sophiav κι εσυ που εχεις πολλες συσπασεις πως ειναι?

Μηπως καθε μια μας το νιωθει διαφορετικα?στα κοριτσια μου δε τα χα αυτα,τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη τα βλεπω.οποτε και για μενα πρωτογνωρο ειναι κοριτσια.

Just now, Mar.da είπε:

Ο γιατρος μου χει πει οτι εχουμε φυσιολογικες συσπασεις,απλα εγω εκανα πιο συχνα με την ημερα και λογο του τραχηλου τον ειχα ειδοποιησει.τωρα μετα απο τοσο καιρο εχουν μειωθει σημαντικα.οταν νιωθεις ετσι να ξεκουραζεσαι καλο ειναι.

@Sophiav κι εσυ που εχεις πολλες συσπασεις πως ειναι?

Μηπως καθε μια μας το νιωθει διαφορετικα?στα κοριτσια μου δε τα χα αυτα,τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη τα βλεπω.οποτε και για μενα πρωτογνωρο ειναι κοριτσια.

Μπορει να ναι και το μωρακι μη σε επηρεαζω κοριτσι,απλα η περιγραφη σου ειναι οπως οι συσπασεις που εχω.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ο γιατρος μου χει πει οτι εχουμε φυσιολογικες συσπασεις,απλα εγω εκανα πιο συχνα με την ημερα και λογο του τραχηλου τον ειχα ειδοποιησει.τωρα μετα απο τοσο καιρο εχουν μειωθει σημαντικα.οταν νιωθεις ετσι να ξεκουραζεσαι καλο ειναι.

@Sophiav κι εσυ που εχεις πολλες συσπασεις πως ειναι?

Μηπως καθε μια μας το νιωθει διαφορετικα?στα κοριτσια μου δε τα χα αυτα,τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη τα βλεπω.οποτε και για μενα πρωτογνωρο ειναι κοριτσια.

Δεν έχω κουραστεί καθόλου κορίτσι μου.Και εγώ αυτό ξέρω είναι φυσιολογικές  αυτές οι συσπάσεις .Βασικά σήμερα νιώθω πιο έντονα το μωράκι.Ακόμα και καθιστή νιώθω κινήσεις.Κάτι που μέχρι τώρα ήταν πολύ δύσκολο λόγω πρόσθιου πλακούντα.Τραχηλος 30.Η κοιλιά τεντώνει όσο μεγαλώνει το μωράκι,έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Δεν έχω κουραστεί καθόλου κορίτσι μου.Και εγώ αυτό ξέρω είναι φυσιολογικές  αυτές οι συσπάσεις .Βασικά σήμερα νιώθω πιο έντονα το μωράκι.Ακόμα και καθιστή νιώθω κινήσεις.Κάτι που μέχρι τώρα ήταν πολύ δύσκολο λόγω πρόσθιου πλακούντα.Τραχηλος 30.Η κοιλιά τεντώνει όσο μεγαλώνει το μωράκι,έτσι δεν είναι;

Ε ναι τωρα θα το καταλαβαινεις σε οποια θεση και να εισαι.μια χαρα τραχηλο εχεις!σημερα θα χει κεφια το μπεμπακι σου:D!!εμενα ετσι ηταν εχθες.εχουν κι αυτα τις μερες τους.το τεντωμα στο επομενο διαστημα το νιωθουμε ολο και πιο εντονα.εμενα με τραβαει το δερμα της κοιλιας κυριως στα πλαγια και κατω απο το στηθος.βαζω το bio oil και αμεσως με ανακουφιζει.

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ε ναι τωρα θα το καταλαβαινεις σε οποια θεση και να εισαι.μια χαρα τραχηλο εχεις!σημερα θα χει κεφια το μπεμπακι σου:D!!εμενα ετσι ηταν εχθες.εχουν κι αυτα τις μερες τους.το τεντωμα στο επομενο διαστημα το νιωθουμε ολο και πιο εντονα.εμενα με τραβαει το δερμα της κοιλιας κυριως στα πλαγια και κατω απο το στηθος.βαζω το bio oil και αμεσως με ανακουφιζει.

Εμένα σήμερα η αριστερή πλευρά της κοιλιτσας ήταν πιο σκληρή και είχε κάνει κάτι σαν βουναλακι και η δεξιά πλευρά ήταν πιο μαλακή και πιο χαμηλά από την αριστερή πλευρα.Είναι όλα πρωτόγνωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Εμένα σήμερα η αριστερή πλευρά της κοιλιτσας ήταν πιο σκληρή και είχε κάνει κάτι σαν βουναλακι και η δεξιά πλευρά ήταν πιο μαλακή και πιο χαμηλά από την αριστερή πλευρα.Είναι όλα πρωτόγνωρα!

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!

 

Κοριτσάκι μου μαζί πάμε εμείς γιατί κ εμένα ο μικρούλης κλωτσαει ασταμάτητα Φτου φτου!!! Αυτό που περιγράφεις είναι η θέση του μωρού.Για να είναι σύσπαση πρέπει να πετρώνει για δευτερόλεπτα ολόκληρη η κοιλιά κ να μην πονάς. Εγώ κάθε βράδυ έχω βουναλακι από τη μια πλευρά κ πιο σκληρό εκείνο το σημείο κ όλη η υπόλοιπη κοιλιά είναι μαλακή.Κανω κ συσπάσεις γι'αυτό τα ξεχωρίζω κ στο λέω. Επίσης μπορεί το μωρό όπως κινείται να ακουμπάει τα τοιχώματα της μήτρας κ γι'αυτό να το νιώθεις πιο σκληρό. Όπως κ να έχει να το πεις στο γιατρό σου για να στο εξηγήσει!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Εμένα σήμερα η αριστερή πλευρά της κοιλιτσας ήταν πιο σκληρή και είχε κάνει κάτι σαν βουναλακι και η δεξιά πλευρά ήταν πιο μαλακή και πιο χαμηλά από την αριστερή πλευρα.Είναι όλα πρωτόγνωρα!

Οι συσπάσεις είναι καθαρά κάθεσαι ξάπλα και αν πετρώνει ολόκληρη η κοιλιά ολόκληρη όμως είναι σύσπαση αν γίνεται βουναλακι κάποιο μέλος του μωρού απλα έχει κάτσει εκεί χαχαχχαα μην ανησυχεις δεν είναι σύσπαση οσες νιώθετε τέτοια γενικά μην χαϊδεύετε κοιλιά διότι το μωρό ερεθιζεται

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!

 

Κοριτσάκι μου μαζί πάμε εμείς γιατί κ εμένα ο μικρούλης κλωτσαει ασταμάτητα Φτου φτου!!! Αυτό που περιγράφεις είναι η θέση του μωρού.Για να είναι σύσπαση πρέπει να πετρώνει για δευτερόλεπτα ολόκληρη η κοιλιά κ να μην πονάς. Εγώ κάθε βράδυ έχω βουναλακι από τη μια πλευρά κ πιο σκληρό εκείνο το σημείο κ όλη η υπόλοιπη κοιλιά είναι μαλακή.Κανω κ συσπάσεις γι'αυτό τα ξεχωρίζω κ στο λέω. Επίσης μπορεί το μωρό όπως κινείται να ακουμπάει τα τοιχώματα της μήτρας κ γι'αυτό να το νιώθεις πιο σκληρό. Όπως κ να έχει να το πεις στο γιατρό σου για να στο εξηγήσει!!!

Έλα κοριτσάκι μου!Την κοιλίτσα πιο πολύ σαν να τεντώνει την νοιώθω,ίσως εμένα μου φαίνεται να σκληραίνει.Τώρα κατάλαβα,οι συσπάσεις είναι σε όλη την κοιλίτσα δλδ;Εγώ την νοιώθω ξαπλωμένη κυρίως κάτω από τον αφαλό ,κοντά στην ηβικη περιοχή,κυριως προς το κέντρο,ανά διαστήματα και ανά σημεία αυτό το σφίξιμο να το πω;κινήσεις;Το αισθάνομαι όμως και σε άλλα σημεία αλλά όχι ταυτόχρονα σε όλη την κοιλίτσα.Κυρίως χαμηλά.

Just now, Giotitsa είπε:

Οι συσπάσεις είναι καθαρά κάθεσαι ξάπλα και αν πετρώνει ολόκληρη η κοιλιά ολόκληρη όμως είναι σύσπαση αν γίνεται βουναλακι κάποιο μέλος του μωρού απλα έχει κάτσει εκεί χαχαχχαα μην ανησυχεις δεν είναι σύσπαση οσες νιώθετε τέτοια γενικά μην χαϊδεύετε κοιλιά διότι το μωρό ερεθιζεται

Ευχαριστώ  πολύ κορίτσι μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Έλα κοριτσάκι μου!Την κοιλίτσα πιο πολύ σαν να τεντώνει την νοιώθω,ίσως εμένα μου φαίνεται να σκληραίνει.Τώρα κατάλαβα,οι συσπάσεις είναι σε όλη την κοιλίτσα δλδ;Εγώ την νοιώθω ξαπλωμένη κυρίως κάτω από τον αφαλό ,κοντά στην ηβικη περιοχή,κυριως προς το κέντρο,ανά διαστήματα και ανά σημεία αυτό το σφίξιμο να το πω;κινήσεις;Το αισθάνομαι όμως και σε άλλα σημεία αλλά όχι ταυτόχρονα σε όλη την κοιλίτσα.Κυρίως χαμηλά.

Ευχαριστώ  πολύ κορίτσι μου!

 

Να σαι καλα αγάπη αν και πεταχτηκα σαν την κλανια παλι αχχαχαχχαχαχχαχαχχα

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Έλα κοριτσάκι μου!Την κοιλίτσα πιο πολύ σαν να τεντώνει την νοιώθω,ίσως εμένα μου φαίνεται να σκληραίνει.Τώρα κατάλαβα,οι συσπάσεις είναι σε όλη την κοιλίτσα δλδ;Εγώ την νοιώθω ξαπλωμένη κυρίως κάτω από τον αφαλό ,κοντά στην ηβικη περιοχή,κυριως προς το κέντρο,ανά διαστήματα και ανά σημεία αυτό το σφίξιμο να το πω;κινήσεις;Το αισθάνομαι όμως και σε άλλα σημεία αλλά όχι ταυτόχρονα σε όλη την κοιλίτσα.Κυρίως χαμηλά.

Κοριτσάκι μου οι συσπάσεις είναι το πέτρωμα σε όλη την κοιλιά κ φυσικά σε αυτό το στάδιο της εγκυμοσύνης χωρίς πόνο. Αυτό που περιγράφεις είναι σαν να ακουμπάει το μωρό τα τοιχώματα της μήτρας. Εγώ τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω.πχ όταν πιάνεις το τεντωμένο δέρμα, ταυτόχρονα θα ακουμπάς κ στην υπόλοιπη κοιλιά να δεις αν είναι μαλακή ή όχι. Εγώ είχα πάθει το ίδιο κ ένιωθα σκληρή την κοιλιά από την ηβική περιοχή κ όλη την πλευρά από δεξιά κ όταν το είπα στον γιατρό μου είπε ότι ήταν η στάση του μωρού γιατί στην συσπαση πρέπει να πετρώσει ολόκληρη η κοιλιά λόγω του μεγάλου μεγέθους της μήτρας.Παρολαυτα πες στο κ στον γιατρό σου όταν πας στο ραντεβού σας για να το ξεκαθαρισετε!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου οι συσπάσεις είναι το πέτρωμα σε όλη την κοιλιά κ φυσικά σε αυτό το στάδιο της εγκυμοσύνης χωρίς πόνο. Αυτό που περιγράφεις είναι σαν να ακουμπάει το μωρό τα τοιχώματα της μήτρας. Εγώ τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω.πχ όταν πιάνεις το τεντωμένο δέρμα, ταυτόχρονα θα ακουμπάς κ στην υπόλοιπη κοιλιά να δεις αν είναι μαλακή ή όχι. Εγώ είχα πάθει το ίδιο κ ένιωθα σκληρή την κοιλιά από την ηβική περιοχή κ όλη την πλευρά από δεξιά κ όταν το είπα στον γιατρό μου είπε ότι ήταν η στάση του μωρού γιατί στην συσπαση πρέπει να πετρώσει ολόκληρη η κοιλιά λόγω του μεγάλου μεγέθους της μήτρας.Παρολαυτα πες στο κ στον γιατρό σου όταν πας στο ραντεβού σας για να το ξεκαθαρισετε!

Ευχαριστώ κορίτσι μου για,τις διευκρινίσεις!Η κοιλίτσα τεντώνει μετά το φαγητό κυρίως.Μετά σε κάποια σημεία είναι πιο σκληρή σε κάποια πιο μαλακή.Είναι όλα πρωτόγνωρα,καταλαβαίνεις!

Just now, Giotitsa είπε:

Να σαι καλα αγάπη αν και πεταχτηκα σαν την κλανια παλι αχχαχαχχαχαχχαχαχχα

Να είσαι καλά κορίτσι μου,ευχαριστώ που απάντησες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου για,τις διευκρινίσεις!Η κοιλίτσα τεντώνει μετά το φαγητό κυρίως.Μετά σε κάποια σημεία είναι πιο σκληρή σε κάποια πιο μαλακή.Είναι όλα πρωτόγνωρα!

Να είσαι καλά κορίτσι μου,ευχαριστώ που απάντησες.

Τίποτα κοριτσακι μου!!!:x

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Τίποτα κοριτσακι μου!!!:x

Έλα κοριτσάκι μου! Λοιπόν,μίλησα με τον γιατρό,μου είπε οι συσπάσεις δεν κρατάνε στιγμιαία,έχουν μια διάρκεια τουλάχιστον λεπτού.Σε εμένα ήταν στιγμιαίες οι κινήσεις αυτές.Και μου είπε μόνο οι κινήσεις του μωρού είναι στιγμιαίες.

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Έλα κοριτσάκι μου! Λοιπόν,μίλησα με τον γιατρό,μου είπε οι συσπάσεις δεν κρατάνε στιγμιαία,έχουν μια διάρκεια τουλάχιστον λεπτού.Σε εμένα ήταν στιγμιαίες οι κινήσεις αυτές.Και μου είπε μόνο οι κινήσεις του μωρού είναι στιγμιαίες.

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!

Τίποτα κοριτσακι μου!!! Χαίρομαι που ησύχασες!!!Άρα έχω σωστά τις αντιλαμβάνομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εδώ κ μερικές μέρες έχουν πρηστεί τα πόδια μου με το δεξί να έχει αρκετά πιο έντονο πρήξιμο. Αστράγαλος δεν ξεχωρίζει σχεδόν καθόλου. Ακόμη κ όταν ξυπνάω το πρωί είναι έτσι, δεν πρηζεται από την κούραση. Γενικά έχω πρήξιμο κ στα χέρια κ το πρόσωπο αλλά τα πόδια είναι έντονα. Πίεση έχω γύρω συνήθως 12/9 κ έκανα κ εξέταση ούρων που έδειξε για πρώτη φορά λεύκωμα 30mg/dl κ πολλά πλακωδη επιθήλια. Ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση είναι οκ, αλλά έχω αγχωθεί για προεκλαμψία λόγω ηλικίας κ δίδυμης κύησης. Έχει καμία σχετική εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...