Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina 88 είπε:

Τίποτα κοριτσακι μου!!! Χαίρομαι που ησύχασες!!!Άρα έχω σωστά τις αντιλαμβάνομαι!!!

Να εισαι καλά γλυκιά μου,πάντα απαντάς και καθυσηχαζεις❤

Ναι εφόσον είναι κάτι στιγμιαίο είναι μόνο κινήσεις του μωρού,οι συσπάσεις έχουν διάρκεια λεπτού και πάνω.Εσύ πως το αισθάνεσαι;

Just now, Rita1976 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εδώ κ μερικές μέρες έχουν πρηστεί τα πόδια μου με το δεξί να έχει αρκετά πιο έντονο πρήξιμο. Αστράγαλος δεν ξεχωρίζει σχεδόν καθόλου. Ακόμη κ όταν ξυπνάω το πρωί είναι έτσι, δεν πρηζεται από την κούραση. Γενικά έχω πρήξιμο κ στα χέρια κ το πρόσωπο αλλά τα πόδια είναι έντονα. Πίεση έχω γύρω συνήθως 12/9 κ έκανα κ εξέταση ούρων που έδειξε για πρώτη φορά λεύκωμα 30mg/dl κ πολλά πλακωδη επιθήλια. Ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση είναι οκ, αλλά έχω αγχωθεί για προεκλαμψία λόγω ηλικίας κ δίδυμης κύησης. Έχει καμία σχετική εμπειρία;

Δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου να σε διαφωτισω.Ο γιατρός σου,πέρα από την εξέταση,τι άλλο σου είπε;Το σάκχαρο σου πως ειναι;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rita1976 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εδώ κ μερικές μέρες έχουν πρηστεί τα πόδια μου με το δεξί να έχει αρκετά πιο έντονο πρήξιμο. Αστράγαλος δεν ξεχωρίζει σχεδόν καθόλου. Ακόμη κ όταν ξυπνάω το πρωί είναι έτσι, δεν πρηζεται από την κούραση. Γενικά έχω πρήξιμο κ στα χέρια κ το πρόσωπο αλλά τα πόδια είναι έντονα. Πίεση έχω γύρω συνήθως 12/9 κ έκανα κ εξέταση ούρων που έδειξε για πρώτη φορά λεύκωμα 30mg/dl κ πολλά πλακωδη επιθήλια. Ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση είναι οκ, αλλά έχω αγχωθεί για προεκλαμψία λόγω ηλικίας κ δίδυμης κύησης. Έχει καμία σχετική εμπειρία;

Κοριτσάκι μου δεν γνωρίζω καθόλου, το μόνο που μου είπε ο γυναικολόγος την Τετάρτη είναι να μετράω την πίεση ανά 3 ημέρες κ αν δω 9 τη μικρή ή 14 την μεγάλη να τον ενημερώσω.Εσενα τι σου είπε να κάνεις εφόσον εμφανισες λεύκωμα? παίρνεις σαλοσπιρ?

Just now, 4shinediamonds είπε:

Να εισαι καλά γλυκιά μου,πάντα απαντάς και καθυσηχαζεις❤

Ναι εφόσον είναι κάτι στιγμιαίο είναι μόνο κινήσεις του μωρού,οι συσπάσεις έχουν διάρκεια λεπτού και πάνω.Εσύ πως το αισθάνεσαι;

Δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου να σε διαφωτισω.Ο γιατρός σου,πέρα από την εξέταση,τι άλλο σου είπε;Το σάκχαρο σου πως ειναι

Τίποτα κοριτσακι μου γι'αυτό είμαστε εδώ!!Εγώ έχω νιώσει την σύσπαση σε ολόκληρη την κοιλιά, σκλήρυνε ολόκληρη κ είχα μείνει ξάπλα.

5 ώρες πρίν, Evi89 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου... Σήμερα είχα γιατρό είδαμε την μικρούλα μας!:) Όλα μια χαρά... 900 γρ. είναι κ είμαι στις 26w4d ..πολύ καλά...ψηλή μας είπε θα βγεί... Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι με τον τράχηλο ενώ στην β επιπέδου μου μέτρησαν 30 τώρα ο γιατρός μου τον μέτρησε λίγο πιο κάτω από 40 είπε...κ τον ρώτησα πώς γίνεται αυτό να αυξήθηκε;; Κ μου είπε ότι μπορεί εκείνη τη στιγμή να πιεζε το μωρό κ να μικραίνε στη μέτρηση ... Δεν είναι μεταλλικός μου λέει αυξομειώνει ανάλογα...

Έκανα κ καμπύλη σήμερα όλα καλά...το μόνο που είπε είναι αντί να τρώω πχ 2 μεγάλα γεύματα να τα κάνω 6 μικρά για να κρατιέται το ζάχαρο σε ένα επίπεδο ίδιο...κ αν θέλω κ κανένα γλυκάκι που κ πού κ όχι σοκολάτα γιατί κάνει συσπάσεις...... :shock:Τι θα κάνω χωρίς σοκολάτα;;; Κ που κ πού;;;;; Εγώ γλυκά τρώω κάθε μέρα........ Αυτά τα νέα μου!! Εσείς κορίτσια μου;;

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!Κ εμένα αυξήθηκε ο τράχηλος!!!του τρελού η κατασταση δηλαδή!!!ναι αν τρως μικρά συχνά γεύματα παραμένει το σάκχαρο σταθερό!!!για την σοκολάτα δεν το γνώριζα κ κατεβάζω αρκετή!!!την Τετάρτη έχω κ εγώ καμπύλη!!!

πρίν από 27 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Έλα καλέ όλα καλά θα πάνε. Μπορεί να σου ξεμυτισει και λίγο νωρίτερα δεν ξέρεις. Απλώς είναι ανεπτυγμένο το ζουζούνι. Τρώει καλά από την μαμά του φαίνεται. Χιχιχιχι .

Κορίτσια μου τι κάνετε οι υπόλοιπες; Εγώ τραβάω ζόρια με την δουλειά γι αυτό έχω ψιλοχαθει. Να ρωτησω; Έχει καμία από εσάς διαρροιες; Ή εγώ είμαι η τυχερή. Έχω 2-3 μέρες τώρα δεν συμμαζευομαι και νοιώθω ότι δεν είναι ίωση. Μάλλον κάτι που τρώω με ενοχλεί. 

Περαστικά κοριτσάκι μου!!!να τρως ελαφρυα αυτές τις ημέρες για να νιώσεις καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου δεν γνωρίζω καθόλου, το μόνο που μου είπε ο γυναικολόγος την Τετάρτη είναι να μετράω την πίεση ανά 3 ημέρες κ αν δω 9 τη μικρή ή 14 την μεγάλη να τον ενημερώσω.Εσενα τι σου είπε να κάνεις εφόσον εμφανισες λεύκωμα? παίρνεις σαλοσπιρ?

Τίποτα κοριτσακι μου γι'αυτό είμαστε εδώ!!Εγώ έχω νιώσει την σύσπαση σε ολόκληρη την κοιλιά, σκλήρυνε ολόκληρη κ είχα μείνει ξάπλα.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!Κ εμένα αυξήθηκε ο τράχηλος!!!του τρελού η κατασταση δηλαδή!!!ναι αν τρως μικρά συχνά γεύματα παραμένει το σάκχαρο σταθερό!!!για την σοκολάτα δεν το γνώριζα κ κατεβάζω αρκετή!!!την Τετάρτη έχω κ εγώ καμπύλη!!!

Περαστικά κοριτσάκι μου!!!να τρως ελαφρυα αυτές τις ημέρες για να νιώσεις καλύτερα!!!

Κατάλαβα Κατερινακι!Είμαστε πρωταρες μωρέ,όλα μας είναι πρωτόγνωρα!

Άσχετο, αυτό με την σοκολάτα και εγώ πρώτη φορά το ακούω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κατάλαβα Κατερινακι!Είμαστε πρωταρες μωρέ,όλα μας είναι πρωτόγνωρα!

Άσχετο, αυτό με την σοκολάτα και εγώ πρώτη φορά το ακούω.

Έτσι ακριβώς κοριτσάκι μου!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 said:

Κοριτσάκι μου δεν γνωρίζω καθόλου, το μόνο που μου είπε ο γυναικολόγος την Τετάρτη είναι να μετράω την πίεση ανά 3 ημέρες κ αν δω 9 τη μικρή ή 14 την μεγάλη να τον ενημερώσω.Εσενα τι σου είπε να κάνεις εφόσον εμφανισες λεύκωμα? παίρνεις σαλοσπιρ?

Τίποτα κοριτσακι μου γι'αυτό είμαστε εδώ!!Εγώ έχω νιώσει την σύσπαση σε ολόκληρη την κοιλιά, σκλήρυνε ολόκληρη κ είχα μείνει ξάπλα.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!Κ εμένα αυξήθηκε ο τράχηλος!!!του τρελού η κατασταση δηλαδή!!!ναι αν τρως μικρά συχνά γεύματα παραμένει το σάκχαρο σταθερό!!!για την σοκολάτα δεν το γνώριζα κ κατεβάζω αρκετή!!!την Τετάρτη έχω κ εγώ καμπύλη!!!

Περαστικά κοριτσάκι μου!!!να τρως ελαφρυα αυτές τις ημέρες για να νιώσεις καλύτερα!!!

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκούλα. Καλή επιτυχία την Τετάρτη στην καμπύλη. Όλα να πάνε σούπερ.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Μια χαρα η μπεμπουλιτσα!!ειναι πολυ καλο το μηκος του τραχηλου σου!αυτο για τη σοκολατα δε το ηξερα,εγω που εχω συσπασεις δε μου το πε ο γιατρος.αν και σοκολατα δε πολυτρωω,μονο στο παγωτο.

Καλησπερα κοριτσι μου.εγω που κανω συσπασεις δεν ποναω και ειναι ετσι οπως το περιγραφεις.τωρα μπορει σε σενα να μην ειναι το ιδιο βεβαια.εχουμε μικρη διαφορα οι δυο μας,28 γινομαι την πεμπτη.η μεση θα μας ενοχλει απο δω και περα.συσπασεις εχουμε φυσιολογικες μες την διαρκεια της μερας παντως.μηπως κουραστηκες σημερα?μια ερωτηση στο γιατρο σου για να σου φυγει η ανυσηχια δε ειναι κακο.

Μια χαρα θα ειναι ολα.σε ειδε τελικα?

Ναι με είδε. Δ βρήκε κάτι. Είπε μπορεί καμιά αποκόλληση που δε φαίνεται. Τι ν πω. Τώρα προσέχω και θα δείξει 

7 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Ο γιατρος μου χει πει οτι εχουμε φυσιολογικες συσπασεις,απλα εγω εκανα πιο συχνα με την ημερα και λογο του τραχηλου τον ειχα ειδοποιησει.τωρα μετα απο τοσο καιρο εχουν μειωθει σημαντικα.οταν νιωθεις ετσι να ξεκουραζεσαι καλο ειναι.

@Sophiav κι εσυ που εχεις πολλες συσπασεις πως ειναι?

Μηπως καθε μια μας το νιωθει διαφορετικα?στα κοριτσια μου δε τα χα αυτα,τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη τα βλεπω.οποτε και για μενα πρωτογνωρο ειναι κοριτσια.

Μπορει να ναι και το μωρακι μη σε επηρεαζω κοριτσι,απλα η περιγραφη σου ειναι οπως οι συσπασεις που εχω.

Λογικά η καθεμία τις νιώθει διαφορετικά. Ούτε εγώ έχω πόνο. Ελάχιστες φορές ίσως. Είναι ένα σφίξιμο από κάτω ως κ τον αφαλό που κάνει τ κοιλιά πέτρα. Εμένα μου αφήνει την αίσθηση του φούσκωμα τος από αερια η του πόνου από τ έντερο. Αφού άργησα 10μερες να το πω στο γιατρό γιατί δεν το είχα αντιληφθεί. Παρακολουθήσε το λίγο, κυρίως για να δεις συχνότητα. Αν εντάξουν μπορεί να είναι συσπάσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Εδώ κ μερικές μέρες έχουν πρηστεί τα πόδια μου με το δεξί να έχει αρκετά πιο έντονο πρήξιμο. Αστράγαλος δεν ξεχωρίζει σχεδόν καθόλου. Ακόμη κ όταν ξυπνάω το πρωί είναι έτσι, δεν πρηζεται από την κούραση. Γενικά έχω πρήξιμο κ στα χέρια κ το πρόσωπο αλλά τα πόδια είναι έντονα. Πίεση έχω γύρω συνήθως 12/9 κ έκανα κ εξέταση ούρων που έδειξε για πρώτη φορά λεύκωμα 30mg/dl κ πολλά πλακωδη επιθήλια. Ο γιατρός μου είπε ότι η εξέταση είναι οκ, αλλά έχω αγχωθεί για προεκλαμψία λόγω ηλικίας κ δίδυμης κύησης. Έχει καμία σχετική εμπειρία;

Αγαπη καλημέρα τι κανεις είδα το μύνημα σου και ήθελα να απαντήσω διότι ξςρω τα παντα για το λεύκωμα @Rita1976τα ποδια σου είναι πρησμένα και το χέρια διότι έχεις λεύκωμα πρέπει να κόψεις αμέσως ζάχαρη και αλάτι τιποτα απο αυτά τα δυο με καταλαβαίνεις τιποτα επίσης μετράς πίεση η λες στον γιατρό σου να στην μετράει μήπως η ούρων βγήκε ετσι γιατί δεν πλυθηκες καλά ;;; πρόσεχε πολύ το λεύκωμα Εχω δείγματα προεκλαψιας και μου είπε ο γιατρός απλα καλη παρακολούθηση οτι άλλο μπορείς και εις ρωτά με 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια σας!εγω οταν εχω συσπαση ναι μεν σκληραινει ολη η κοιλια αλλα παντα εχω ενα φουσκωμα δεξια ή αριστερα καο κραταει γυρω στο λεπτο.οταν το χαμε δει στον υπερηχο, ο μικρος κατα τη συσπαση ηταν σα να χε μαζευτει στη μια πλευρα.βεβαια δεν ειναι απολυτο οτι οταν σκληραινει η κοιλια μας οτι προκειτε για συσπαση.μπορει να ειναι τα εντερα που εχουν αλλαξει θεση ή μετα το φαγητο που φουσκωνει και το στομαχι μας.αυτο τουλαχιστον μου ειχε εξηγησει ο γιατρος για μπορω να τις ξεχωρισω.παντως συσπασεις φυσιολογικες θα εχουμε απο δω και περα.η μητρα προετοιμαζεται σταδιακα.

Πως ειστε σημερα?εμεις ξεκινησαμε με ηλιο πρωι πρωι και μου φτιαχνει τη διαθεση:)

Just now, Sophiav είπε:

Ναι με είδε. Δ βρήκε κάτι. Είπε μπορεί καμιά αποκόλληση που δε φαίνεται. Τι ν πω. Τώρα προσέχω και θα δείξει 

Λογικά η καθεμία τις νιώθει διαφορετικά. Ούτε εγώ έχω πόνο. Ελάχιστες φορές ίσως. Είναι ένα σφίξιμο από κάτω ως κ τον αφαλό που κάνει τ κοιλιά πέτρα. Εμένα μου αφήνει την αίσθηση του φούσκωμα τος από αερια η του πόνου από τ έντερο. Αφού άργησα 10μερες να το πω στο γιατρό γιατί δεν το είχα αντιληφθεί. Παρακολουθήσε το λίγο, κυρίως για να δεις συχνότητα. Αν εντάξουν μπορεί να είναι συσπάσεις.

Μια χαρουλα θα εισαι,αφου σε ειδε και η γιατρος ολα καλα.

9 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Έλα καλέ όλα καλά θα πάνε. Μπορεί να σου ξεμυτισει και λίγο νωρίτερα δεν ξέρεις. Απλώς είναι ανεπτυγμένο το ζουζούνι. Τρώει καλά από την μαμά του φαίνεται. Χιχιχιχι .

Κορίτσια μου τι κάνετε οι υπόλοιπες; Εγώ τραβάω ζόρια με την δουλειά γι αυτό έχω ψιλοχαθει. Να ρωτησω; Έχει καμία από εσάς διαρροιες; Ή εγώ είμαι η τυχερή. Έχω 2-3 μέρες τώρα δεν συμμαζευομαι και νοιώθω ότι δεν είναι ίωση. Μάλλον κάτι που τρώω με ενοχλεί. 

Γεια σου ρινακι!πως εισαι?σταματησε η διαρροια?πριν μια εβδομαδα μου ετυχε για 2-3 μερες και σταματησε μονο του.εχω την εντυπωση πως με πειραξαν οι αγκιναρες που ειχα φαει.ισως ηταν και τυχαιο.

@Katerina 88 καλη επιτυχια αυριο κοριτσι μου!!

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλημερουδια σας!εγω οταν εχω συσπαση ναι μεν σκληραινει ολη η κοιλια αλλα παντα εχω ενα φουσκωμα δεξια ή αριστερα καο κραταει γυρω στο λεπτο.οταν το χαμε δει στον υπερηχο, ο μικρος κατα τη συσπαση ηταν σα να χε μαζευτει στη μια πλευρα.βεβαια δεν ειναι απολυτο οτι οταν σκληραινει η κοιλια μας οτι προκειτε για συσπαση.μπορει να ειναι τα εντερα που εχουν αλλαξει θεση ή μετα το φαγητο που φουσκωνει και το στομαχι μας.αυτο τουλαχιστον μου ειχε εξηγησει ο γιατρος για μπορω να τις ξεχωρισω.παντως συσπασεις φυσιολογικες θα εχουμε απο δω και περα.η μητρα προετοιμαζεται σταδιακα.

Πως ειστε σημερα?εμεις ξεκινησαμε με ηλιο πρωι πρωι και μου φτιαχνει τη διαθεση:)

Μια χαρουλα θα εισαι,αφου σε ειδε και η γιατρος ολα καλα.

Γεια σου ρινακι!πως εισαι?σταματησε η διαρροια?πριν μια εβδομαδα μου ετυχε για 2-3 μερες και σταματησε μονο του.εχω την εντυπωση πως με πειραξαν οι αγκιναρες που ειχα φαει.ισως ηταν και τυχαιο.

@Katerina 88 καλη επιτυχια αυριο κοριτσι μου!!

 

Καλημέρα κοριτσακι μου!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Όντως θα έχουμε συσπάσεις από εδώ κ μπρος!!!:x

 

Άσχετο, για την καμπύλη πρέπει να είμαι 10-12 ώρες νηστική???Δεν θυμάμαι!!!κ να φανταστείτε ότι ξαναέκανα καμπύλη στις 14 εβδομάδες!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Όντως θα έχουμε συσπάσεις από εδώ κ μπρος!!!:x

 

Άσχετο, για την καμπύλη πρέπει να είμαι 10-12 ώρες νηστική???Δεν θυμάμαι!!!κ να φανταστείτε ότι ξαναέκανα καμπύλη στις 14 εβδομάδες!!!

Ναι θελει 12 ωρες.που να θυμασαι καλε,εδω δε θυμομαστε τι φαγαμε χθες;-).συμπτωμα της εγκυμοσυνης κι αυτο:P

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Ναι θελει 12 ωρες.που να θυμασαι καλε,εδω δε θυμομαστε τι φαγαμε χθες;-).συμπτωμα της εγκυμοσυνης κι αυτο:P

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Άσε κοντεύω άνοια να πάθω!!!

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου δεν γνωρίζω καθόλου, το μόνο που μου είπε ο γυναικολόγος την Τετάρτη είναι να μετράω την πίεση ανά 3 ημέρες κ αν δω 9 τη μικρή ή 14 την μεγάλη να τον ενημερώσω.Εσενα τι σου είπε να κάνεις εφόσον εμφανισες λεύκωμα? παίρνεις σαλοσπιρ?

Τίποτα κοριτσακι μου γι'αυτό είμαστε εδώ!!Εγώ έχω νιώσει την σύσπαση σε ολόκληρη την κοιλιά, σκλήρυνε ολόκληρη κ είχα μείνει ξάπλα.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!Κ εμένα αυξήθηκε ο τράχηλος!!!του τρελού η κατασταση δηλαδή!!!ναι αν τρως μικρά συχνά γεύματα παραμένει το σάκχαρο σταθερό!!!για την σοκολάτα δεν το γνώριζα κ κατεβάζω αρκετή!!!την Τετάρτη έχω κ εγώ καμπύλη!!!

Περαστικά κοριτσάκι μου!!!να τρως ελαφρυα αυτές τις ημέρες για να νιώσεις καλύτερα!!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Δεν ήξερα καθόλου ότι μπορεί κ να αυξηθεί ήξερα μόνο ότι μπορεί να μειωθεί... του τρελού πραγματικά!! Εντομεταξυ έχει βγάλει μια ζέστη εδώ στο νησί...που ώρες ώρες δεν την παλεύω καθόλου...τι θα κάνουμε κατά τον Ιούλιο θα θελα να ξερα...ο γιατρός μου έδωσε κ το οκ για μπανάκια στη θάλασσα πάλι καλά κ ανυπομονώ!!!Ούτε κ εγώ το ήξερα για την σοκολάτα κ έτρωγα πολυυυ... Τώρα θα το ρίξω στα φρούτα!! Καλη επιτυχία αύριο Κατερινάκι μου!!!!

Κορίτσια για τις συσπάσεις γενικά μου είπε ο γιατρός ότι εγκυμοσύνη κ χωρίς καθόλου συσπάσεις δεν γίνεται.. είναι ζωντανό όργανο η μήτρα... Απλά θέλει ξεκούραση όσο γίνεται,πολύ νερό , μπανάνες...κ όχι σοκολατοειδη (όλο κ κάτι καινούργιο μαθαίνουμε..δεν το ξέρα κ έτρωγα πολυυυ σοκολάτα καθημερινά) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Δεν ήξερα καθόλου ότι μπορεί κ να αυξηθεί ήξερα μόνο ότι μπορεί να μειωθεί... του τρελού πραγματικά!! Εντομεταξυ έχει βγάλει μια ζέστη εδώ στο νησί...που ώρες ώρες δεν την παλεύω καθόλου...τι θα κάνουμε κατά τον Ιούλιο θα θελα να ξερα...ο γιατρός μου έδωσε κ το οκ για μπανάκια στη θάλασσα πάλι καλά κ ανυπομονώ!!!Ούτε κ εγώ το ήξερα για την σοκολάτα κ έτρωγα πολυυυ... Τώρα θα το ρίξω στα φρούτα!! Καλη επιτυχία αύριο Κατερινάκι μου!!!!

Κορίτσια για τις συσπάσεις γενικά μου είπε ο γιατρός ότι εγκυμοσύνη κ χωρίς καθόλου συσπάσεις δεν γίνεται.. είναι ζωντανό όργανο η μήτρα... Απλά θέλει ξεκούραση όσο γίνεται,πολύ νερό , μπανάνες...κ όχι σοκολατοειδη (όλο κ κάτι καινούργιο μαθαίνουμε..δεν το ξέρα κ έτρωγα πολυυυ σοκολάτα καθημερινά) 

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!Αχ τι ωραία που είσαι σε νησί!!!Ρίξε μια βουτιά κ για εμένα!!!Κ εγώ τρώω σοκολατοειδή αλλά όχι πολλά γιατί για κάποιο λόγο έχω κολλήσει τώρα με γλυκό του κουταλιού κεράσι που το τρώω με γιαούρτι.

 

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι μήπως το γνωρίζετε? Πριν μείνω έγκυος είχα πίεση 6-9 κ γενικά ήμουν υποτασσική, τώρα στην εγκυμοσύνη έχω 7-10,7-11, 8-12,5 μέχρι εκεί έχω φτάσει. Είναι λογικό να έχει ανέβει η πίεση κ ουσιαστικά να έχω κανονική πίεση?ενώ μου λένε ότι έχω φυσιολογική πίεση? Επίσης έχω πάντα υψηλούς σφιγμους από 85-110.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...