Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα; Εγώ βρε κορίτσια όταν περπατάω η είμαι όρθια νιώθω ένα βάρος χαμηλά που μάλλον είναι το μωρό γιατί η κοιλιά μου είναι στρογγυλή κ με κλίση προς τα κάτω ,πάει κ κάθεται εκεί κ δυσκολεύομαι λίγο ..δλδ στον 8ο δεν θα μπορώ να περπατήσω;; Εσείς νιώθετε καθόλου βάρος;;

Κορίτσια μου την κρέμα simulcium την κρέμα που είναι για ραγαδες την ξέρετε;; Είναι φαρμακευτική κ μου είπαν είναι πολύ καλή κ σκέφτομαι να την πάρω γιατί σαν να αρχίζω να κάνω ραγαδες στα πλαϊνά..:shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα; Εγώ βρε κορίτσια όταν περπατάω η είμαι όρθια νιώθω ένα βάρος χαμηλά που μάλλον είναι το μωρό γιατί η κοιλιά μου είναι στρογγυλή κ με κλίση προς τα κάτω ,πάει κ κάθεται εκεί κ δυσκολεύομαι λίγο ..δλδ στον 8ο δεν θα μπορώ να περπατήσω;; Εσείς νιώθετε καθόλου βάρος;;

Κορίτσια μου την κρέμα simulcium την κρέμα που είναι για ραγαδες την ξέρετε;; Είναι φαρμακευτική κ μου είπαν είναι πολύ καλή κ σκέφτομαι να την πάρω γιατί σαν να αρχίζω να κάνω ραγαδες στα πλαϊνά..:shock:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Μάλλον είναι η θέση του μωρού γιατί κάποιες φορές το νιώθω κ εγώ αλλά όχι συνεχώς. Την κρέμα την είχα χρησιμοποιήσει για λίγο πιο παλιά, καλή μου φάνηκε. Τώρα βάζω λαδακι bioil!

 

@4shinediamonds κοριτσακι μου πως είσαι??τι σου λένε οι γιατροί??

 

Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ χρησιμοποιώ την frezyderm prevenstria και είναι πολύ καλή.

Βάρος χαμηλά νιώθω και εγώ πού και πού, ρώτησα την γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό καθώς αυξάνεται το βάρος του μωρού. Εγώ είμαι 29+4 εβδομάδων. 

Ήθελα να σας ρωτήσω.. κάθε μέρα το μωρό το νιώθετε το ίδιο έντονα;; Υπάρχουν σε πούμε μέρες που είναι πιο ήσυχο;

Καλημέρα σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Μάλλον είναι η θέση του μωρού γιατί κάποιες φορές το νιώθω κ εγώ αλλά όχι συνεχώς. Την κρέμα την είχα χρησιμοποιήσει για λίγο πιο παλιά, καλή μου φάνηκε. Τώρα βάζω λαδακι bioil!

 

@4shinediamonds κοριτσακι μου πως είσαι??τι σου λένε οι γιατροί??

 

Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

Ναι κ εγώ έτσι νομίζω... Τώρα που θα λιγοστεύει κ ο χώρος θα είναι ζορικα κ για αυτά..κ εγώ bioil βάζω αλλά μάλλον χρειάζομαι κάτι πιο δραστικό... πριν λίγο πήγα κ την πήρα..

@4shinediamonds πως εισαι; Καλημέρα κ από μένα!! Κάνω κ εγώ συσπάσεις (προπαρασκευαστικές) αλλά το προηγούμενο σκ έκανα πιο πολλές μέσα στη μέρα κ είχα κ πόνους περιόδου κ έμεινα ξάπλα όλο το ΣΚ με υπόθετο algofren ... Κ τώρα έχουν επανέλθει στα κανονικά τους κάνω πάλι αλλά πιο λίγες... Υπομονή κοριτσάκι μου...λίγο έμεινε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evi89 είπε:

Ναι κ εγώ έτσι νομίζω... Τώρα που θα λιγοστεύει κ ο χώρος θα είναι ζορικα κ για αυτά..κ εγώ bioil βάζω αλλά μάλλον χρειάζομαι κάτι πιο δραστικό... πριν λίγο πήγα κ την πήρα..

@4shinediamonds πως εισαι; Καλημέρα κ από μένα!! Κάνω κ εγώ συσπάσεις (προπαρασκευαστικές) αλλά το προηγούμενο σκ έκανα πιο πολλές μέσα στη μέρα κ είχα κ πόνους περιόδου κ έμεινα ξάπλα όλο το ΣΚ με υπόθετο algofren ... Κ τώρα έχουν επανέλθει στα κανονικά τους κάνω πάλι αλλά πιο λίγες... Υπομονή κοριτσάκι μου...λίγο έμεινε...

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!Μεγια!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ χρησιμοποιώ την frezyderm prevenstria και είναι πολύ καλή.

Βάρος χαμηλά νιώθω και εγώ πού και πού, ρώτησα την γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό καθώς αυξάνεται το βάρος του μωρού. Εγώ είμαι 29+4 εβδομάδων. 

Ήθελα να σας ρωτήσω.. κάθε μέρα το μωρό το νιώθετε το ίδιο έντονα;; Υπάρχουν σε πούμε μέρες που είναι πιο ήσυχο;

Καλημέρα σε όλες

Καλημέρα κορίτσι μου!!εγώ είμαι 28 εβδομαδων,καμιά φορά όταν περπατάω κρατάω την κοιλιά με τα χέρια μου -την ανασηκωνω - κ αισθάνομαι καλύτερα άρα είναι το μωρό κ όπως λες ...όσο βάζει βάρος -θα έχουμε κ εμείς βάρος!Εγώ σε γενικές γραμμές το ίδιο το νιώθω... ειδικά το βράδυ χορεύει.... Ή μόλις ξυπνήσω κ μιλήσω κατευθείαν κλοτσαει...:) εσύ δεν το νιώθεις το ίδιο σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Evi89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε σήμερα; Εγώ βρε κορίτσια όταν περπατάω η είμαι όρθια νιώθω ένα βάρος χαμηλά που μάλλον είναι το μωρό γιατί η κοιλιά μου είναι στρογγυλή κ με κλίση προς τα κάτω ,πάει κ κάθεται εκεί κ δυσκολεύομαι λίγο ..δλδ στον 8ο δεν θα μπορώ να περπατήσω;; Εσείς νιώθετε καθόλου βάρος;;

Κορίτσια μου την κρέμα simulcium την κρέμα που είναι για ραγαδες την ξέρετε;; Είναι φαρμακευτική κ μου είπαν είναι πολύ καλή κ σκέφτομαι να την πάρω γιατί σαν να αρχίζω να κάνω ραγαδες στα πλαϊνά..:shock:

@Evi89 μου καλημερα!εμενα η κοιλιτσα ειναι μπροστα και ακομα δε νιωθω αυτο το βαρος.θυμαμαι στα κοριτσια μου ειχα αυτο το θεμα απο νωρις σχετικα.τη simulcium τη χρησιμοποιουσα στις προηγουμενες εγκυμοσυνες και δεν εκανα ραγαδες.τοτε ηταν λιγο ακριβουτσικη,τωρα δε ξερω.εγω χρησιμοποιω το bio oil και νιωθω οτι την κοιλιτσα μου ενυδατωμενη ολη μερα.εχω ακουσει ομως οτι αν το δερμα εχει την ταση να κανει ραγαδες,θα κανει.ισως οι κρεμες και τα λαδακια να βοηθουν να μη γινουν πολλες.

πρίν από 19 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Μάλλον είναι η θέση του μωρού γιατί κάποιες φορές το νιώθω κ εγώ αλλά όχι συνεχώς. Την κρέμα την είχα χρησιμοποιήσει για λίγο πιο παλιά, καλή μου φάνηκε. Τώρα βάζω λαδακι bioil!

 

@4shinediamonds κοριτσακι μου πως είσαι??τι σου λένε οι γιατροί??

 

Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

Κατερινακι μου καλημερα ή μαλλον καλησπερα:P.τι ωρα εχεις ραντεβου με τον υιο σου??:x

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

@Evi89 μου καλημερα!εμενα η κοιλιτσα ειναι μπροστα και ακομα δε νιωθω αυτο το βαρος.θυμαμαι στα κοριτσια μου ειχα αυτο το θεμα απο νωρις σχετικα.τη simulcium τη χρησιμοποιουσα στις προηγουμενες εγκυμοσυνες και δεν εκανα ραγαδες.τοτε ηταν λιγο ακριβουτσικη,τωρα δε ξερω.εγω χρησιμοποιω το bio oil και νιωθω οτι την κοιλιτσα μου ενυδατωμενη ολη μερα.εχω ακουσει ομως οτι αν το δερμα εχει την ταση να κανει ραγαδες,θα κανει.ισως οι κρεμες και τα λαδακια να βοηθουν να μη γινουν πολλες.

Κατερινακι μου καλημερα ή μαλλον καλησπερα:P.τι ωρα εχεις ραντεβου με τον υιο σου??:x

Καλησπέρα Κοριτσάκι μου!!!Στις 18.00 θα τον δω κ ελπιζω να μην έχει τα χέρια στο πρόσωπο όπως πριν 2 εβδομάδες!!! Εσύ πως είσαι???


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ χρησιμοποιώ την frezyderm prevenstria και είναι πολύ καλή.

Βάρος χαμηλά νιώθω και εγώ πού και πού, ρώτησα την γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό καθώς αυξάνεται το βάρος του μωρού. Εγώ είμαι 29+4 εβδομάδων. 

Ήθελα να σας ρωτήσω.. κάθε μέρα το μωρό το νιώθετε το ίδιο έντονα;; Υπάρχουν σε πούμε μέρες που είναι πιο ήσυχο;

Καλημέρα σε όλες

Καλησπερα!!υπαρχουν μερες που ολη μερα κουνιεται και υπαρχουν μερες που ειναι λιγο πιο ησυχος.σε γενικες γραμμες κουνιεται πολυ αλλα εγω ειμαι και τις πιο πολλες ωρες ξαπλωμενη ή καθιστη οποτε παιζει ρολο.απο δω και περα ομως θα περιοριστει ο χωρος τους και θα κινουνται λιγοτερο.

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλησπέρα Κοριτσάκι μου!!!Στις 18.00 θα τον δω κ ελπιζω να μην έχει τα χέρια στο πρόσωπο όπως πριν 2 εβδομάδες!!! Εσύ πως είσαι???

Καλα ειμαι κατερινακι μου,κοιταγα σημερα για κανα σορτσακι στο ιντερνετ γιατι αρχισαν οι ζεστες και πως τη βγαλουμε?αλλα ειναι πανακριβα ρε παιδι μου.

Θα σας κανει τη χαρη σημερα να τον δειτε πιο καθαρα:-D,θα ναι καλο παιδι:mrgreen:.

 @4shinediamonds πως εισαι κοριτσακι μου??η σκεψη μου ειναι μαζι σου!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/5/2019 at 10:26 ΜΜ, 4shinediamonds είπε:

Έτσι είναι νομίζω,κάποιες ημέρες είναι περισσότερο κινητικά και άλλες λιγότερο,ειδικά σε εμάς με πρόσθιο,γιατί είναι δύσκολο να αντιληφθούμε όλες τις κινήσεις λόγω θέσης πλακούντα.

Τώρα αυτές τις μέρες συνέχεια κανει αισθητή την παρουσία του κατάλαβα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Καλησπερα!!υπαρχουν μερες που ολη μερα κουνιεται και υπαρχουν μερες που ειναι λιγο πιο ησυχος.σε γενικες γραμμες κουνιεται πολυ αλλα εγω ειμαι και τις πιο πολλες ωρες ξαπλωμενη ή καθιστη οποτε παιζει ρολο.απο δω και περα ομως θα περιοριστει ο χωρος τους και θα κινουνται λιγοτερο.

Καλα ειμαι κατερινακι μου,κοιταγα σημερα για κανα σορτσακι στο ιντερνετ γιατι αρχισαν οι ζεστες και πως τη βγαλουμε?αλλα ειναι πανακριβα ρε παιδι μου.

Θα σας κανει τη χαρη σημερα να τον δειτε πιο καθαρα:-D,θα ναι καλο παιδι:mrgreen:.

 @4shinediamonds πως εισαι κοριτσακι μου??η σκεψη μου ειναι μαζι σου!

Καλά κάνεις κοριτσάκι μου!!!Εγώ έχω παραγγείλει κάτι φορέματα να φοράω από τα hm (όχι εγκυμοσύνης αλλά κανονικά) αλλά γενικότερα νιώθω ότι θα σκάσω!χαχαχα σε ένα μήνα να δω πως θα είμαι!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

εμένα χθες πονουσε η κοιλια μου περιπου στον αφαλο πηρα τον γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε οτι ειναι απο το βαρος που εχει το μωρο και επειδη καθομαι συνεχομενα 8ωρες σε καρεκλα λογω δουλειας... οταν γυρναω σπιτι μου ειπε η ορθια η ξαπλωμενη. Ωστε να εχει χωρο το μωρο. Θελει ξεκούραση ο μπεμπης... Ψιλοτρομαξα αλλα ευτυχως με καθυσηχασε... ειμαι 28+3ημ. Ετοιμασιες για το δωματιο του μωρου θα κανουμε σε κανενα μηνα γιατι προς το παρον κανουμε ανακαινιση στο σπιτι... οποτε να τακτοποιηθουμε και στο τελος το δωμάτιο του μπεμπη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 88 είπε:

Καλά κάνεις κοριτσάκι μου!!!Εγώ έχω παραγγείλει κάτι φορέματα να φοράω από τα hm (όχι εγκυμοσύνης αλλά κανονικά) αλλά γενικότερα νιώθω ότι θα σκάσω!χαχαχα σε ένα μήνα να δω πως θα είμαι!!!

Φορεματακια εχω απο πριν την εγκυμοσυνη και μου κανουν,ειναι η φορμα τους τετοια που θα χωραει η κοιλιτσα.σορτσ ειδα κι εγω απο το   hnm αλλα δε ξερω μηπως με ενοχλει η ραφη που εχουν στο κατω μερος της κοιλιας.αθηνα θα παω στις 32 εβδομαδες για το ντοπλερ για να τα δοκιμαζα.θα χω λιωσει ως τοτε:P

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Φορεματακια εχω απο πριν την εγκυμοσυνη και μου κανουν,ειναι η φορμα τους τετοια που θα χωραει η κοιλιτσα.σορτσ ειδα κι εγω απο το   hnm αλλα δε ξερω μηπως με ενοχλει η ραφη που εχουν στο κατω μερος της κοιλιας.αθηνα θα παω στις 32 εβδομαδες για το ντοπλερ για να τα δοκιμαζα.θα χω λιωσει ως τοτε:P

Χαχαχα εγώ πάντως έχω ρούχα εγκυμοσύνης από το hm, μέχρι και τζιν αλλά με βολεύουν απλά τώρα με τη ζέστη δεν τη παλεύω με παντελόνια!!Όταν έρθεις με το καλό πήγαινε να τα δοκιμάσεις απλά να ξέρεις δεν έχουν όλα τα καταστήματα hm την συλλογή maternity.

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...