Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, duchess.sunshine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

εμένα χθες πονουσε η κοιλια μου περιπου στον αφαλο πηρα τον γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε οτι ειναι απο το βαρος που εχει το μωρο και επειδη καθομαι συνεχομενα 8ωρες σε καρεκλα λογω δουλειας... οταν γυρναω σπιτι μου ειπε η ορθια η ξαπλωμενη. Ωστε να εχει χωρο το μωρο. Θελει ξεκούραση ο μπεμπης... Ψιλοτρομαξα αλλα ευτυχως με καθυσηχασε... ειμαι 28+3ημ. Ετοιμασιες για το δωματιο του μωρου θα κανουμε σε κανενα μηνα γιατι προς το παρον κανουμε ανακαινιση στο σπιτι... οποτε να τακτοποιηθουμε και στο τελος το δωμάτιο του μπεμπη...

Η θεση που καθομαστε παιζει σιγουρα ρολο σε καποια πραγματα,καποιες φορες αναλογα με το πως καθομαι και για ποση ωρα, με πιανουν στα πλαινα της κοιλιας τραβηγματα οπως ειναι ενας μυικος πονος.οχι και στις δυο πλευρες ταυτοχρονα,ποτε στη μια ποτε πλευρα ποτε στην αλλη.μολις ξαπλωσω μετα απο λιγο περναει.μεγαλωνουν και οι κοιλιτσες οποτε..

Με το καλο οι ετοιμασιες!!

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου!!!Μάλλον είναι η θέση του μωρού γιατί κάποιες φορές το νιώθω κ εγώ αλλά όχι συνεχώς. Την κρέμα την είχα χρησιμοποιήσει για λίγο πιο παλιά, καλή μου φάνηκε. Τώρα βάζω λαδακι bioil!

 

@4shinediamonds κοριτσακι μου πως είσαι??τι σου λένε οι γιατροί??

 

Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια!!!!

 

Just now, Evi89 είπε:

Ναι κ εγώ έτσι νομίζω... Τώρα που θα λιγοστεύει κ ο χώρος θα είναι ζορικα κ για αυτά..κ εγώ bioil βάζω αλλά μάλλον χρειάζομαι κάτι πιο δραστικό... πριν λίγο πήγα κ την πήρα..

@4shinediamonds πως εισαι; Καλημέρα κ από μένα!! Κάνω κ εγώ συσπάσεις (προπαρασκευαστικές) αλλά το προηγούμενο σκ έκανα πιο πολλές μέσα στη μέρα κ είχα κ πόνους περιόδου κ έμεινα ξάπλα όλο το ΣΚ με υπόθετο algofren ... Κ τώρα έχουν επανέλθει στα κανονικά τους κάνω πάλι αλλά πιο λίγες... Υπομονή κοριτσάκι μου...λίγο έμεινε...

 

Just now, Mar.da είπε:

Καλησπερα!!υπαρχουν μερες που ολη μερα κουνιεται και υπαρχουν μερες που ειναι λιγο πιο ησυχος.σε γενικες γραμμες κουνιεται πολυ αλλα εγω ειμαι και τις πιο πολλες ωρες ξαπλωμενη ή καθιστη οποτε παιζει ρολο.απο δω και περα ομως θα περιοριστει ο χωρος τους και θα κινουνται λιγοτερο.

Καλα ειμαι κατερινακι μου,κοιταγα σημερα για κανα σορτσακι στο ιντερνετ γιατι αρχισαν οι ζεστες και πως τη βγαλουμε?αλλα ειναι πανακριβα ρε παιδι μου.

Θα σας κανει τη χαρη σημερα να τον δειτε πιο καθαρα:-D,θα ναι καλο παιδι:mrgreen:.

 @4shinediamonds πως εισαι κοριτσακι μου??η σκεψη μου ειναι μαζι σου!

Κορίτσια μου καλησπέρα,Σας ευχαριστώ για την αγάπη και την συμπαράσταση σας,συγγνώμη που δεν απαντάω σε κάθε μία ξεχωριστά,συγγνώμη αν ξέχασα κάποια στην παράθεση,απλά.έχω ορούς και δυσκολεύομαι να γράψω.Είμαστε αισιόδοξοι,εχει ο Θεούλης,σας ευχαριστώ για όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

 

Κορίτσια μου καλησπέρα,Σας ευχαριστώ για την αγάπη και την συμπαράσταση σας,συγγνώμη που δεν απαντάω σε κάθε μία ξεχωριστά,συγγνώμη αν ξέχασα κάποια στην παράθεση,απλά.έχω ορούς και δυσκολεύομαι να γράψω.Είμαστε αισιόδοξοι,εχει ο Θεούλης,σας ευχαριστώ για όλα!

Αγαπη ολα καλα θα πανε!!:x:x

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

 

Κορίτσια μου καλησπέρα,Σας ευχαριστώ για την αγάπη και την συμπαράσταση σας,συγγνώμη που δεν απαντάω σε κάθε μία ξεχωριστά,συγγνώμη αν ξέχασα κάποια στην παράθεση,απλά.έχω ορούς και δυσκολεύομαι να γράψω.Είμαστε αισιόδοξοι,εχει ο Θεούλης,σας ευχαριστώ για όλα!

Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μου!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

@4shinediamonds εύχομαι να βγεις γρήγορα

Και να είσαι αισιόδοξης

Κορίτσια να σας πω και κάτι σαν συμβουλή..να προσεύχεστε καθημερινά στην Αγία Άννα, την έχω προστάτιδα και βοηθά πολύ τις έγκυες και τις μανουλες. Όλα θα περάσουν!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τώρα έφυγα από τον γιατρό, το μωρό είναι 814 γραμμάρια. Όμως έχω αυξημένα αμνιακα, ξεκινάω μετρήσεις για το σάκχαρο με το μηχανάκι κ ειδική διατροφή κ μου έβαλαν ένα σωρό εξετάσεις για τα νεφρά κ το υπαρ κ παράλληλα θα κάνω κ λεύκωμα 24ωρου. Είμαι πολύ στενοχωρημενη κ αγχωμένη.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τώρα έφυγα από τον γιατρό, το μωρό είναι 814 γραμμάρια. Όμως έχω αυξημένα αμνιακα, ξεκινάω μετρήσεις για το σάκχαρο με το μηχανάκι κ ειδική διατροφή κ μου έβαλαν ένα σωρό εξετάσεις για τα νεφρά κ το υπαρ κ παράλληλα θα κάνω κ λεύκωμα 24ωρου. Είμαι πολύ στενοχωρημενη κ αγχωμένη.

Κατερινα μου εχω ακουσει κι αλλες κοπελες με αυξημενα αμνιακα και εξελιχθηκαν ολα μια χαρα.οι εξετασεις αυτες ειναι προληπτικες?τωρα να σου πω να μην αγχωνεσαι?ξερω πως δε γινεται,να σκεφτεσαι θετικα και θα πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τώρα έφυγα από τον γιατρό, το μωρό είναι 814 γραμμάρια. Όμως έχω αυξημένα αμνιακα, ξεκινάω μετρήσεις για το σάκχαρο με το μηχανάκι κ ειδική διατροφή κ μου έβαλαν ένα σωρό εξετάσεις για τα νεφρά κ το υπαρ κ παράλληλα θα κάνω κ λεύκωμα 24ωρου. Είμαι πολύ στενοχωρημενη κ αγχωμένη.

@loyloyεχει περάσει καιρός αλλά νομιζω θυμάμαι σωστα και αν δεν θυμάμαι θα με συγχωρήσεις εσυ δεν ειχες παρόμοιο θέμα γλυκιά μου θα μπορουσες να πεις κάποια πράγματα στο Κατερινακι μας

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@loyloyεχει περάσει καιρός αλλά νομιζω θυμάμαι σωστα και αν δεν θυμάμαι θα με συγχωρήσεις εσυ δεν ειχες παρόμοιο θέμα γλυκιά μου θα μπορουσες να πεις κάποια πράγματα στο Κατερινακι μας

 

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τώρα έφυγα από τον γιατρό, το μωρό είναι 814 γραμμάρια. Όμως έχω αυξημένα αμνιακα, ξεκινάω μετρήσεις για το σάκχαρο με το μηχανάκι κ ειδική διατροφή κ μου έβαλαν ένα σωρό εξετάσεις για τα νεφρά κ το υπαρ κ παράλληλα θα κάνω κ λεύκωμα 24ωρου. Είμαι πολύ στενοχωρημενη κ αγχωμένη.

Καλησπερα.ειμαι απο τις μαμαδες δεκεμβριου. Εχω εναν αντρακλα 5μιση μηνων.υγιεστατα.και εγω σαν εσενα ειχα αυξημένο αμνιακο υγρο.τελικα ηταν ζαχαρο.η καμπύλη μου ηταν καλη αλλα φανηκε μονο στις μετρησεις με μηχανάκι και ετσι εκανα διατροφη.μεχρι να γεννήσω ειχα αυξημενο αμνιακό υγρό. Το μονο αρνητικο?πειναγα συνεχεια και δν εκανε να φαω τπτ. Οτι θες στειλε μου πμ αν θες να μιλήσουμε. Χαλαρωσε.ειναι μια χσρα το μπεμπακι σου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

 

Καλησπερα.ειμαι απο τις μαμαδες δεκεμβριου. Εχω εναν αντρακλα 5μιση μηνων.υγιεστατα.και εγω σαν εσενα ειχα αυξημένο αμνιακο υγρο.τελικα ηταν ζαχαρο.η καμπύλη μου ηταν καλη αλλα φανηκε μονο στις μετρησεις με μηχανάκι και ετσι εκανα διατροφη.μεχρι να γεννήσω ειχα αυξημενο αμνιακό υγρό. Το μονο αρνητικο?πειναγα συνεχεια και δν εκανε να φαω τπτ. Οτι θες στειλε μου πμ αν θες να μιλήσουμε. Χαλαρωσε.ειναι μια χσρα το μπεμπακι σου.

Κοριτσάκι μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!Σου στέλνω!!

Just now, Mar.da είπε:

Κατερινα μου εχω ακουσει κι αλλες κοπελες με αυξημενα αμνιακα και εξελιχθηκαν ολα μια χαρα.οι εξετασεις αυτες ειναι προληπτικες?τωρα να σου πω να μην αγχωνεσαι?ξερω πως δε γινεται,να σκεφτεσαι θετικα και θα πανε ολα καλα!

Έτσι καταλαβα κ εγώ κοριτσακι μου επειδή έχω κ το ιστορικό κ δεν είναι να αφήνουμε τπτ στην τύχη.

Just now, Giotitsa είπε:

@loyloyεχει περάσει καιρός αλλά νομιζω θυμάμαι σωστα και αν δεν θυμάμαι θα με συγχωρήσεις εσυ δεν ειχες παρόμοιο θέμα γλυκιά μου θα μπορουσες να πεις κάποια πράγματα στο Κατερινακι μας

Γλυκούλα μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!Σου στέλνω!!

Έτσι καταλαβα κ εγώ κοριτσακι μου επειδή έχω κ το ιστορικό κ δεν είναι να αφήνουμε τπτ στην τύχη.

Γλυκούλα μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Τιποτα αγάπη θυμομουν οτι η loyloy είχε ακριβώς το ίδιο θέμα 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Η θεση που καθομαστε παιζει σιγουρα ρολο σε καποια πραγματα,καποιες φορες αναλογα με το πως καθομαι και για ποση ωρα, με πιανουν στα πλαινα της κοιλιας τραβηγματα οπως ειναι ενας μυικος πονος.οχι και στις δυο πλευρες ταυτοχρονα,ποτε στη μια ποτε πλευρα ποτε στην αλλη.μολις ξαπλωσω μετα απο λιγο περναει.μεγαλωνουν και οι κοιλιτσες οποτε..

Με το καλο οι ετοιμασιες!!

Ευχαριστω!!

δεν ειναι κατι ανησυχητικό αλλα πρεπει να προσεχουμε...  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

@Evi89 μου καλημερα!εμενα η κοιλιτσα ειναι μπροστα και ακομα δε νιωθω αυτο το βαρος.θυμαμαι στα κοριτσια μου ειχα αυτο το θεμα απο νωρις σχετικα.τη simulcium τη χρησιμοποιουσα στις προηγουμενες εγκυμοσυνες και δεν εκανα ραγαδες.τοτε ηταν λιγο ακριβουτσικη,τωρα δε ξερω.εγω χρησιμοποιω το bio oil και νιωθω οτι την κοιλιτσα μου ενυδατωμενη ολη μερα.εχω ακουσει ομως οτι αν το δερμα εχει την ταση να κανει ραγαδες,θα κανει.ισως οι κρεμες και τα λαδακια να βοηθουν να μη γινουν πολλες.

Κατερινακι μου καλημερα ή μαλλον καλησπερα:P.τι ωρα εχεις ραντεβου με τον υιο σου??:x

Ναι είναι ακριβή γενικά κ έχει πολύ λίγο προϊόν για τα λεφτά της .. βάζω εναλλάξ και bio oil ... Βάζεις κάθε μέρα; Εγώ ξεχνάω... Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έκανα καθόλου ραγαδες αλλά έκανα μόλις γέννησα στο μάζεμα...όχι στην κοιλιά έκανα στα πλαϊνά κ στους γοφούς.. κ τώρα σαν να άρχισα να κάνω στα πλαίνα... 

15 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κορίτσια τώρα έφυγα από τον γιατρό, το μωρό είναι 814 γραμμάρια. Όμως έχω αυξημένα αμνιακα, ξεκινάω μετρήσεις για το σάκχαρο με το μηχανάκι κ ειδική διατροφή κ μου έβαλαν ένα σωρό εξετάσεις για τα νεφρά κ το υπαρ κ παράλληλα θα κάνω κ λεύκωμα 24ωρου. Είμαι πολύ στενοχωρημενη κ αγχωμένη.

Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου.. το έχω ακούσει κ εγώ κ από άλλες κοπέλες.. δεν είναι τόσο ανησυχητικό.. κάνε τις εξετάσεις σου κ αν χρειαστεί να κάνεις το οτιδήποτε θα το κάνεις κ όλα θα είναι μια χαρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Ναι είναι ακριβή γενικά κ έχει πολύ λίγο προϊόν για τα λεφτά της .. βάζω εναλλάξ και bio oil ... Βάζεις κάθε μέρα; Εγώ ξεχνάω... Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έκανα καθόλου ραγαδες αλλά έκανα μόλις γέννησα στο μάζεμα...όχι στην κοιλιά έκανα στα πλαϊνά κ στους γοφούς.. κ τώρα σαν να άρχισα να κάνω στα πλαίνα... 

Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου.. το έχω ακούσει κ εγώ κ από άλλες κοπέλες.. δεν είναι τόσο ανησυχητικό.. κάνε τις εξετάσεις σου κ αν χρειαστεί να κάνεις το οτιδήποτε θα το κάνεις κ όλα θα είναι μια χαρά!!

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Ελπιζω να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Ναι είναι ακριβή γενικά κ έχει πολύ λίγο προϊόν για τα λεφτά της .. βάζω εναλλάξ και bio oil ... Βάζεις κάθε μέρα; Εγώ ξεχνάω... Κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έκανα καθόλου ραγαδες αλλά έκανα μόλις γέννησα στο μάζεμα...όχι στην κοιλιά έκανα στα πλαϊνά κ στους γοφούς.. κ τώρα σαν να άρχισα να κάνω στα πλαίνα... 

Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου.. το έχω ακούσει κ εγώ κ από άλλες κοπέλες.. δεν είναι τόσο ανησυχητικό.. κάνε τις εξετάσεις σου κ αν χρειαστεί να κάνεις το οτιδήποτε θα το κάνεις κ όλα θα είναι μια χαρά!!

@Evi89 μου καλησπερα.πως εισαι?εγω ραγαδες εκανα στους γοφους και στα μπουτια γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη εβαζα μονο στην κοιλια κρεμα,δεν ηξερα..Στην κοιλια δεν εκανα.ουτε και στις επομενες εγκυμοσυνες.τωρα βαζω το bio oil δυο φορες τη μερα,πρωι και βραδυ.

Just now, Katerina 88 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Ελπιζω να πάνε όλα καλά 

Κατερινα μου εκανες τις εξετασεις?κοιγατα τις εξετασεις αιματος και ειδα οτι ο γιατρος μου ειχε βαλει εξεταση για το συκωτι,τα νεφρα και το λευκωμα οποτε μαλλον μας τις βαζουν προληπτικα.

@4shinediamonds πως πας?ελπιζω να μας γραψεις οτι εισαι σπιτι σου:x

@Rinaki88 σε χασαμε!που εισαι βρε κοριτσι?

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε?φιλια σε ολες!!:)


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...