Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Just now, georgiaf-k είπε:

 

Όλα θα είναι καλά....κ εγώ τότε στον γιο μου είχα φοβηθεί αλλά όλα πήγαν καλά!Παντως το έχω ακούσει από πολλές άλλες μαμάδες που περίμεναν αγοράκια ότι είχαν κάποια στιγμή στην εγκυμοσύνη  τους αποκόλληση κ χρειάστηκε να είναι σε αναπαυση!Δεν ξέρω αν έχει βάση όλο αυτό ιατρικά!Τώρα περιμένω κοριτσάκι αλλά προσέχω υπερβολικά γιατί μου έχει μείνει τραυματικη εμπειρία από την πρώτη

Εχω ακουσει οτι υπαρχει πιθανοτητα κ στην επομενη εγκυμοσυνη να τυχει αποκολληση αν εχει συμβει κ σε καποια προηγουμενη..γνωριζεις κατι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , mpoumpou1 είπε:

Εχω ακουσει οτι υπαρχει πιθανοτητα κ στην επομενη εγκυμοσυνη να τυχει αποκολληση αν εχει συμβει κ σε καποια προηγουμενη..γνωριζεις κατι;;

Δεν ξέρω κορίτσια αν έχει βάση ιατρικά...  Εγώ στον γιο μου δεν είχα καμία αποκολληση.  Τώρα που είναι κοριτσάκι είχα αποκολληση στο πρώτο τρίμηνο.  Θεωρώ ότι είναι τυχαίο...  Η θέση του πλακουντα,  η κούραση ή κάτι που δεν μπορούμε να ελέγξουμε.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mpoumpou1 είπε:

Εχω ακουσει οτι υπαρχει πιθανοτητα κ στην επομενη εγκυμοσυνη να τυχει αποκολληση αν εχει συμβει κ σε καποια προηγουμενη..γνωριζεις κατι;;

Δεν το γνωρίζω αυτό....θεωρώ ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική κ υπάρχουν πολλοί παράγοντες που καθορίζουν κάθε φορά μια αποκόλληση 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
16 ώρες πρίν, georgiaf-k είπε:

Καλή σας μέρα!Εύχομαι να είστε όλες καλά το ίδιο και τα μωράκια σας!Έχετε κάνει την καμπύλη σακχάρου η όχι ακόμα;

 

Καλημέρα!! Έχω κάνει τη μικρή καμπύλη περίπου στις 20 εβδομάδες λόγο ιστορικού στη πρώτη εγκυμοσύνη.βγηκε μια χαρά κ περιμένω τη μεγάλη να κάνω όπου να ναι αλλά δεν είμαι αισιόδοξη.παιρνω ζαχαρο μετά το φαγητό κ είναι στα όρια πολλές φορές κ φοβάμαι νότια θα έχω πάλι...εσύ έκανες??

  • Μου αρέσει 1

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κατερίνα Α είπε:

Καλημέρα!! Έχω κάνει τη μικρή καμπύλη περίπου στις 20 εβδομάδες λόγο ιστορικού στη πρώτη εγκυμοσύνη.βγηκε μια χαρά κ περιμένω τη μεγάλη να κάνω όπου να ναι αλλά δεν είμαι αισιόδοξη.παιρνω ζαχαρο μετά το φαγητό κ είναι στα όρια πολλές φορές κ φοβάμαι νότια θα έχω πάλι...εσύ έκανες??

Θα κάνω την Δευτέρα στις 26+5εβδομαδες γιατί ο γιατρός εντόπισε στον υπέρηχο ότι υπάρχει αυξημένο αμνιακό υγρό που το απέδωσε στο γεγονός ότι μπορεί να έχω σάκχαρο...στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα τετοιο θέμα οπότε λίγο έχω αγχωθει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !

εγω έκανα καμπύλη ζαχαρου κ βγήκε οριακή στα 120’. Κ μου είπε να κάνω διατροφή. Ελεγχόμενη κατανάλωση υδατανθράκων.. τακτικά, μικρα γεύματα κ εννοείται όχι ζάχαρη, γλυκά κλπ. Που έτσι κ αλλιώς γλυκά δεν έτρωγα. 

@georgiaf-k και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα ...ούτε καν προδιάθεση για ζάχαρο, αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι! Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Δεν είναι ανάγκη να ανησυχείς ούτε να αγχώνεσαι, με σωστή διατροφή μπορεί να ελεγχθεί.

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 16/8/2019 at 4:25 ΜΜ, Vassia13 είπε:

Κορίτσια! Χαθήκαμε!! Για όσες δεν είστε στο fb να έρθετε! Στείλτε μου μνμα να σας προσθέσουμε !!! Τα λέμε από κει!!

Γειά σας κορίτσια!!! Ειμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να συμμετέχω κι εγώ στην ομάδα και να ενημερώνομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια γιατί εξαφανίστηκατε;;; Εμείς που δεν έχουμε Facebook τι θα κάνουμε :( ????

πως πάτε ;; Πως περάσατε το καλοκαίρι.. ;;

έχουμε  μπει στην τελική ευθεία!!

Κάνατε Doppler?? 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2019 at 9:00 ΜΜ, Kallioph__ είπε:

Ρε κορίτσια γιατί εξαφανίστηκατε;;; Εμείς που δεν έχουμε Facebook τι θα κάνουμε :( ????

πως πάτε ;; Πως περάσατε το καλοκαίρι.. ;;

έχουμε  μπει στην τελική ευθεία!!

Κάνατε Doppler?? 

Εμένα το καλοκαίρι με δυσκόλεψε αρκετά. Περιμένω πώς και πώς να περάσει η ζέστη, να φθινοπωριάσει... Ήταν ταλαιπωρία να βγαίνω έξω από το σπίτι τα πρωινά. Εσύ πώς τα πέρασες; Το Doppler θα το κάνω την Τρίτη. Εσύ το έκανες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πάει το καλοκαίρι...Αρχίζει να δροσίζει σιγά σιγα!!!!

Doppler έχω στις 18 του μήνα και γιατρό πάλι 2 Οκτώβρη. Χθες μπήκα στον 8ο και η μικρή ήταν τη Δευτέρα 1554 γραμμάρια!

Με έχει πιάσει ένα άγχος να προλάβω να τα κάνω όλα πριν έρθει το μωρό. Μετά σκέφτομαι ότι είναι νωρίς για κάποια να τα κάνω από τώρα. Μετά ξανασκέφτομαι ότι μετά δε θα έχω τα ίδια κουράγια.. Και κάπως έτσι πελαγώνω μόνη μου και δεν ξέρω τι να κάνω!

 

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...