Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Lila ki είπε:

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

On 29/6/2019 at 3:30 ΜΜ, georgiaf-k είπε:

Καλημέρα σας!Χθες έκανα την β' επιπέδου στο μαιευτήριο και ήταν όλα τέλεια!Μας έφυγε ένα μεγάλο άγχος!Ο γιατρός που μου την έκανε ήταν αναλυτικοτατος,ομιλητικοτατος και με μεγάλη υπομονή καθώς η μικρή μας κοιμόταν και την κουνούσε διαρκώς για να τσεκαρει όλα όσα ήθελε!Πήραμε και τα δωράκια μας από το μαιευτήριο και φύγαμε ανακουφισμένοι!:-D

Το αστείο της όλης διαδικασίας ήταν ότι κάποια στιγμή μας λέει ο γιατρός προφανώς και για να μας χαλαρωσει" η μικρή σας τρολαρει από τώρα,δείτε σας μουτζωνει," και πείραζε τον άνδρα μου λέγοντας του ότι θα τον "τρεχει" μεγαλώνοντας!

Εύχομαι σε όλες να έχουν το ίδιο καλά αποτελέσματα !

Μπράβο κορίτσι μου!!! Ξεκινά σιγά σιγά λίστα για ψώνια τώρα!!!!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 29/6/2019 at 3:30 ΜΜ, georgiaf-k είπε:

Καλημέρα σας!Χθες έκανα την β' επιπέδου στο μαιευτήριο και ήταν όλα τέλεια!Μας έφυγε ένα μεγάλο άγχος!Ο γιατρός που μου την έκανε ήταν αναλυτικοτατος,ομιλητικοτατος και με μεγάλη υπομονή καθώς η μικρή μας κοιμόταν και την κουνούσε διαρκώς για να τσεκαρει όλα όσα ήθελε!Πήραμε και τα δωράκια μας από το μαιευτήριο και φύγαμε ανακουφισμένοι!:-D

Το αστείο της όλης διαδικασίας ήταν ότι κάποια στιγμή μας λέει ο γιατρός προφανώς και για να μας χαλαρωσει" η μικρή σας τρολαρει από τώρα,δείτε σας μουτζωνει," και πείραζε τον άνδρα μου λέγοντας του ότι θα τον "τρεχει" μεγαλώνοντας!

Εύχομαι σε όλες να έχουν το ίδιο καλά αποτελέσματα !

Μπράβο!!! Τέλεια τα νέα σου !!! Μόνο τέτοιες ειδήσεις να έχουμε όλες !!! Ώρα για ψώνια :) 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για να παραταθεί η αγωνία μου (και τα ψώνια) θα ξαναπάμε για την υπόλοιπη β την επόμενη εβδομάδα! Είδαμε τα μισά αλλά η πεισματάρα δεν άλλαζε θέση ακόμα και μετά από ένα μπακλαβά που έφαγα! Όσα είδαμε ήταν τέλεια! 435 γραμμάρια το κοριτσάκι μας! Ελπίζω να έχει γυρίσει την επόμενη εβδομάδα γιατί σκεφτόμαστε την παράλλη να πάμε και για καμιά βουτιά εκτός Αθήνας για κάποιες μέρες.

Θα δω τα θετικά! 1ον ό,τι είδαμε ήταν μια χαρά, 2ον θα πάω στον γυναικολόγο την Πέμπτη και μετά πάλι την άλλη Τετάρτη και θα ευχαριατηθώ να βλέπω μωρό! 3ον ξέρουμε πλέον φύλο στα σίγουρα 4ον τα βασικά είναι σούπερ (καρδιά, εγκέφαλος, αμνιακό, πλακούντας). Και 4 δάχτυλα να έχει στο δεξί χεράκι, και 6 να είναι θα τη βολέψουμε!:-P 5ον Αναγκαστικά θα κρατηθώ με τα ψώνια μέχρι να αρχίσουν οι εκπτώσεις, άρα θα μου βγει πιο οικονομικό! Χεχε

Άντε και στα υπόλοιπα καλά αποτελέσματα! Και τα δικά μου και τα δικά σας!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Clue είπε:

Έτσι για να παραταθεί η αγωνία μου (και τα ψώνια) θα ξαναπάμε για την υπόλοιπη β την επόμενη εβδομάδα! Είδαμε τα μισά αλλά η πεισματάρα δεν άλλαζε θέση ακόμα και μετά από ένα μπακλαβά που έφαγα! Όσα είδαμε ήταν τέλεια! 435 γραμμάρια το κοριτσάκι μας! Ελπίζω να έχει γυρίσει την επόμενη εβδομάδα γιατί σκεφτόμαστε την παράλλη να πάμε και για καμιά βουτιά εκτός Αθήνας για κάποιες μέρες.

Θα δω τα θετικά! 1ον ό,τι είδαμε ήταν μια χαρά, 2ον θα πάω στον γυναικολόγο την Πέμπτη και μετά πάλι την άλλη Τετάρτη και θα ευχαριατηθώ να βλέπω μωρό! 3ον ξέρουμε πλέον φύλο στα σίγουρα 4ον τα βασικά είναι σούπερ (καρδιά, εγκέφαλος, αμνιακό, πλακούντας). Και 4 δάχτυλα να έχει στο δεξί χεράκι, και 6 να είναι θα τη βολέψουμε!:-P 5ον Αναγκαστικά θα κρατηθώ με τα ψώνια μέχρι να αρχίσουν οι εκπτώσεις, άρα θα μου βγει πιο οικονομικό! Χεχε

Άντε και στα υπόλοιπα καλά αποτελέσματα! Και τα δικά μου και τα δικά σας!

Μπράβο σου!!! Μια χαρουλα είναι το μωράκι σου. Θα το δεις και ολόκληρο να το ευχαριστηθεις! Πολύ χάρηκα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Clue είπε:

Έτσι για να παραταθεί η αγωνία μου (και τα ψώνια) θα ξαναπάμε για την υπόλοιπη β την επόμενη εβδομάδα! Είδαμε τα μισά αλλά η πεισματάρα δεν άλλαζε θέση ακόμα και μετά από ένα μπακλαβά που έφαγα! Όσα είδαμε ήταν τέλεια! 435 γραμμάρια το κοριτσάκι μας! Ελπίζω να έχει γυρίσει την επόμενη εβδομάδα γιατί σκεφτόμαστε την παράλλη να πάμε και για καμιά βουτιά εκτός Αθήνας για κάποιες μέρες.

Θα δω τα θετικά! 1ον ό,τι είδαμε ήταν μια χαρά, 2ον θα πάω στον γυναικολόγο την Πέμπτη και μετά πάλι την άλλη Τετάρτη και θα ευχαριατηθώ να βλέπω μωρό! 3ον ξέρουμε πλέον φύλο στα σίγουρα 4ον τα βασικά είναι σούπερ (καρδιά, εγκέφαλος, αμνιακό, πλακούντας). Και 4 δάχτυλα να έχει στο δεξί χεράκι, και 6 να είναι θα τη βολέψουμε!:-P 5ον Αναγκαστικά θα κρατηθώ με τα ψώνια μέχρι να αρχίσουν οι εκπτώσεις, άρα θα μου βγει πιο οικονομικό! Χεχε

Άντε και στα υπόλοιπα καλά αποτελέσματα! Και τα δικά μου και τα δικά σας!

Μπράβοοοο!!!! τέλεια τα νέα σου !!! Θα ευχαριστηθείς να το βλέπεις το μωράκι σου !! :) 

  • Ευχαριστώ 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!  Όλα καλά και με την δική μου β' επιπέδου,  μας επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι είναι κοριτσάκι!  580 γρ,  είναι λίγο μεγάλη αλλά αυτό το ξέραμε! Εφόσον έχω χαμηλό (πολύ χαμηλό όμως) ζαχαρο δεν μας ανησυχεί.  Οπότε μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος! Ψώνια λέω να μην ξεκινήσω ακόμα,  να βγάλουν τα χειμωνιατικα!  Καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες μανούλες!!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ioanst είπε:

Καλησπέρα!  Όλα καλά και με την δική μου β' επιπέδου,  μας επιβεβαίωσε ο γιατρός ότι είναι κοριτσάκι!  580 γρ,  είναι λίγο μεγάλη αλλά αυτό το ξέραμε! Εφόσον έχω χαμηλό (πολύ χαμηλό όμως) ζαχαρο δεν μας ανησυχεί.  Οπότε μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος! Ψώνια λέω να μην ξεκινήσω ακόμα,  να βγάλουν τα χειμωνιατικα!  Καλή επιτυχία και στις υπόλοιπες μανούλες!!!! 

Αχ βρε κορίτσια ποσό πολύ χαίρομαι που όλες μέχρι στιγμης έχουμε καλές β επιπέδου !!!!! Μπράβο μας !! Καλά αποτελέσματα κ στις υπόλοιπες!! 

  • Μου αρέσει 2

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα..χτεσ καναμε κ εμεισ τη β επιπεδου..σχεδον ολα καλα..το μονο θεμα μασ ειναι πωσ στην καρδια εχει το μπαλακι του γκολφ..επαθα ενα σοκ οταν μου μιλησε η γιατροσ το αιματολογικο τεστ..μετα τηλεφωνησα στον γυναικολογο μου κ μου ειπε πωσ εξναι πολυ συνηθισμενο κ πωσ κατα 99.99 % δεν ειναι τιποτα..( το οτι ειναι συνηθισμενο κ οτι ειναι το λιγοτερο ανησυχητικο σημαδι μασ το ειπε κ η εμβρυολογοσ βεβαια.διαφορετικα μου πε θα προτεινε αμνιο.)η αυχενικη μου τελεια..αλλον δεικτη για συνδρομο down εκτοσ απο το μπαλακι του γκολφ κ την ηλικια μου που μολισ μπηκα στα 38 δεν εχουμε..θα εμπιστευτω τον γιατρο μου κ δεν θα κανω τιποτα.γιατι στην ερωτηση του κ πωσ κατι να εχει θα το ριχνεσ ? Κολωσα.. Πραγματικα κ μονο που το αισθανομαι ηδη δεν νομιζω πωσ μπορω..κ απο την αλλη ειμαι σιγουρη πωσ δεν ειναι τιποτα...

Ααα κ η ανηψια μου στουσ υπερηχουσ ειζε το μπαλακι αλλα κ κυστεσ στον εγκεφαλο κ ειναι ενα πανεξυπνο ζωντοβολο σχεσον 3 χρονων που μιλαει απο 1 ετουσ..

Ευχομαι σε ολεσ να πανε ολα καλα..καλα αποτελεσματα κοριτσια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια καλημερα..χτεσ καναμε κ εμεισ τη β επιπεδου..σχεδον ολα καλα..το μονο θεμα μασ ειναι πωσ στην καρδια εχει το μπαλακι του γκολφ..επαθα ενα σοκ οταν μου μιλησε η γιατροσ το αιματολογικο τεστ..μετα τηλεφωνησα στον γυναικολογο μου κ μου ειπε πωσ εξναι πολυ συνηθισμενο κ πωσ κατα 99.99 % δεν ειναι τιποτα..( το οτι ειναι συνηθισμενο κ οτι ειναι το λιγοτερο ανησυχητικο σημαδι μασ το ειπε κ η εμβρυολογοσ βεβαια.διαφορετικα μου πε θα προτεινε αμνιο.)η αυχενικη μου τελεια..αλλον δεικτη για συνδρομο down εκτοσ απο το μπαλακι του γκολφ κ την ηλικια μου που μολισ μπηκα στα 38 δεν εχουμε..θα εμπιστευτω τον γιατρο μου κ δεν θα κανω τιποτα.γιατι στην ερωτηση του κ πωσ κατι να εχει θα το ριχνεσ ? Κολωσα.. Πραγματικα κ μονο που το αισθανομαι ηδη δεν νομιζω πωσ μπορω..κ απο την αλλη ειμαι σιγουρη πωσ δεν ειναι τιποτα...

Ααα κ η ανηψια μου στουσ υπερηχουσ ειζε το μπαλακι αλλα κ κυστεσ στον εγκεφαλο κ ειναι ενα πανεξυπνο ζωντοβολο σχεσον 3 χρονων που μιλαει απο 1 ετουσ..

Ευχομαι σε ολεσ να πανε ολα καλα..καλα αποτελεσματα κοριτσια..

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! Κοίτα να μην το σκέφτεσαι!! Όπως είπε και ο γιατρός συμβαίνει!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια καλημερα..χτεσ καναμε κ εμεισ τη β επιπεδου..σχεδον ολα καλα..το μονο θεμα μασ ειναι πωσ στην καρδια εχει το μπαλακι του γκολφ..επαθα ενα σοκ οταν μου μιλησε η γιατροσ το αιματολογικο τεστ..μετα τηλεφωνησα στον γυναικολογο μου κ μου ειπε πωσ εξναι πολυ συνηθισμενο κ πωσ κατα 99.99 % δεν ειναι τιποτα..( το οτι ειναι συνηθισμενο κ οτι ειναι το λιγοτερο ανησυχητικο σημαδι μασ το ειπε κ η εμβρυολογοσ βεβαια.διαφορετικα μου πε θα προτεινε αμνιο.)η αυχενικη μου τελεια..αλλον δεικτη για συνδρομο down εκτοσ απο το μπαλακι του γκολφ κ την ηλικια μου που μολισ μπηκα στα 38 δεν εχουμε..θα εμπιστευτω τον γιατρο μου κ δεν θα κανω τιποτα.γιατι στην ερωτηση του κ πωσ κατι να εχει θα το ριχνεσ ? Κολωσα.. Πραγματικα κ μονο που το αισθανομαι ηδη δεν νομιζω πωσ μπορω..κ απο την αλλη ειμαι σιγουρη πωσ δεν ειναι τιποτα...

Ααα κ η ανηψια μου στουσ υπερηχουσ ειζε το μπαλακι αλλα κ κυστεσ στον εγκεφαλο κ ειναι ενα πανεξυπνο ζωντοβολο σχεσον 3 χρονων που μιλαει απο 1 ετουσ..

Ευχομαι σε ολεσ να πανε ολα καλα..καλα αποτελεσματα κοριτσια..

Όλα τέλεια θα είναι με το μπεμπέ!!!! Εμπιστέψου τους γιατρους σου και να σκέφτεσαι μόνο θετικά για το μωράκι σου!! 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια καλημερα..χτεσ καναμε κ εμεισ τη β επιπεδου..σχεδον ολα καλα..το μονο θεμα μασ ειναι πωσ στην καρδια εχει το μπαλακι του γκολφ..επαθα ενα σοκ οταν μου μιλησε η γιατροσ το αιματολογικο τεστ..μετα τηλεφωνησα στον γυναικολογο μου κ μου ειπε πωσ εξναι πολυ συνηθισμενο κ πωσ κατα 99.99 % δεν ειναι τιποτα..( το οτι ειναι συνηθισμενο κ οτι ειναι το λιγοτερο ανησυχητικο σημαδι μασ το ειπε κ η εμβρυολογοσ βεβαια.διαφορετικα μου πε θα προτεινε αμνιο.)η αυχενικη μου τελεια..αλλον δεικτη για συνδρομο down εκτοσ απο το μπαλακι του γκολφ κ την ηλικια μου που μολισ μπηκα στα 38 δεν εχουμε..θα εμπιστευτω τον γιατρο μου κ δεν θα κανω τιποτα.γιατι στην ερωτηση του κ πωσ κατι να εχει θα το ριχνεσ ? Κολωσα.. Πραγματικα κ μονο που το αισθανομαι ηδη δεν νομιζω πωσ μπορω..κ απο την αλλη ειμαι σιγουρη πωσ δεν ειναι τιποτα...

Ααα κ η ανηψια μου στουσ υπερηχουσ ειζε το μπαλακι αλλα κ κυστεσ στον εγκεφαλο κ ειναι ενα πανεξυπνο ζωντοβολο σχεσον 3 χρονων που μιλαει απο 1 ετουσ..

Ευχομαι σε ολεσ να πανε ολα καλα..καλα αποτελεσματα κοριτσια..

Όλα καλά θα είναι! Λογικό να φοβάσαι αλλά αν ήταν κάτι σημαντικό θα επεμεναν οι γιατροί να κάνεις κ κάτι άλλο.γερο θα είναι το μωράκι...

  • Μου αρέσει 2

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Κατερίνα Α said:

Καλημέρα μανουλες!!!! Πότε σταματάτε δουλειά όσες δουλεύετε?? πλησιάζει ο καιρός να σταματήσω κ δεν περνάει με τίποτα

Καλησπέρα! Εγώ είμαι "σχετικά" τυχερή γιατί δουλεύω με σύμβαση σε σχολεία, οπότε έχω σταματήσει από 21 Ιουνίου. Το θετικό είναι ότι δε δουλεύω, αλλά το αρνητικό είναι ότι δε δουλεύω :-P! Μπαίνω στο ταμείο ανεργίας κάθε καλοκαίρι και περιμένω να δω πότε θα με πάρουν. Δυστυχώς μάλλον θα χάσω και το έξτρα επίδομα του οαεδ... Ας είναι καλά το μωράκι και όλα τα άλλα θα τα βρούμε!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...