Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Κατερίνα Α είπε:

Καλημέρα μανουλες!!!! Πότε σταματάτε δουλειά όσες δουλεύετε?? πλησιάζει ο καιρός να σταματήσω κ δεν περνάει με τίποτα

Καλησπέρα!  Εγώ έχω σταματήσει με αναρρωτικη γιατί έχω συσπασεις και δεν πρέπει να κουραζομαι.  Έχω και το τερατακι μου στο σπίτι τα απογεύματα...  Ευτυχώς το πρωί πάει ακόμα στον παιδικό!  Τον Αύγουστο να δω το θα κάνω που θα τον έχω όλη μέρα εδώ...  Ελπίζω οι συσπασεις να σταματήσουν και να πάμε κάπου διακοπές! 

Ποτέ σταματάς κανονικά?  

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanst είπε:

Καλησπέρα!  Εγώ έχω σταματήσει με αναρρωτικη γιατί έχω συσπασεις και δεν πρέπει να κουραζομαι.  Έχω και το τερατακι μου στο σπίτι τα απογεύματα...  Ευτυχώς το πρωί πάει ακόμα στον παιδικό!  Τον Αύγουστο να δω το θα κάνω που θα τον έχω όλη μέρα εδώ...  Ελπίζω οι συσπασεις να σταματήσουν και να πάμε κάπου διακοπές! 

Ποτέ σταματάς κανονικά?  

Είναι να σταματήσω περίπου 20 Σεπτεμβρίου αλλά είχα κρατήσει όλη την άδεια κ ετσι 16 Αυγούστου είναι η τελευταία μετά δουλειά!!! Μετα Θα με δουν του χρόνου τον Αύγουστο!!!

  • Μου αρέσει 2

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες...σημερα αποφασισα να γραψω κ εγω γιατι εδω κ λιγες μερες ξαπλωσα λογω μιας αποκολλησης μικρης μεν αλλα με εχει παρει λιγο απο κατω...γιατι μεχρι τωρα ημουν πολυ καλα μεχρι που ξεχνουσα το θαυματακι μ....ειμαι στην 21 βδομαδα...ειμαι λιγο κακοδιαθετη γιαυτο κ αποφασισα να μιλησω μαζι σας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoumpou1 είπε:

Καλησπερα σε ολες...σημερα αποφασισα να γραψω κ εγω γιατι εδω κ λιγες μερες ξαπλωσα λογω μιας αποκολλησης μικρης μεν αλλα με εχει παρει λιγο απο κατω...γιατι μεχρι τωρα ημουν πολυ καλα μεχρι που ξεχνουσα το θαυματακι μ....ειμαι στην 21 βδομαδα...ειμαι λιγο κακοδιαθετη γιαυτο κ αποφασισα να μιλησω μαζι σας...

Καλησπέρα!  Μην ανησυχείς,  οσο  μπορείς ξεκουρασου...  Είναι παγίδα το δεύτερο τριμηνο,  νιώθουμε καλά, κάνουμε πράγματα και ξεχνάμε τα μικρούλια.  Κι εγώ είμαι στο σπίτι σε κατάσταση ηπιας δραστηριοτητας λόγω συσπασεων.  Με ξεκούραση θα επουλωθει η αποκολληση.  Να μην αγχώνεσαι,  όσο μπορείς να απολαύσεις την ξεκούραση σου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanst είπε:

Καλησπέρα!  Μην ανησυχείς,  οσο  μπορείς ξεκουρασου...  Είναι παγίδα το δεύτερο τριμηνο,  νιώθουμε καλά, κάνουμε πράγματα και ξεχνάμε τα μικρούλια.  Κι εγώ είμαι στο σπίτι σε κατάσταση ηπιας δραστηριοτητας λόγω συσπασεων.  Με ξεκούραση θα επουλωθει η αποκολληση.  Να μην αγχώνεσαι,  όσο μπορείς να απολαύσεις την ξεκούραση σου! 

Σ ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση...εσυ σε ποιο μηνα εισαι;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mpoumpou1 είπε:

Καλησπερα σε ολες...σημερα αποφασισα να γραψω κ εγω γιατι εδω κ λιγες μερες ξαπλωσα λογω μιας αποκολλησης μικρης μεν αλλα με εχει παρει λιγο απο κατω...γιατι μεχρι τωρα ημουν πολυ καλα μεχρι που ξεχνουσα το θαυματακι μ....ειμαι στην 21 βδομαδα...ειμαι λιγο κακοδιαθετη γιαυτο κ αποφασισα να μιλησω μαζι σας...

Περαστικα σου βρε κοριτσι..να δεισ που θα περασει γρηγορα..απο κουραση το επαθεσ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Περαστικα σου βρε κοριτσι..να δεισ που θα περασει γρηγορα..απο κουραση το επαθεσ?

Σ ευχαριστω πολυ πολυ..δν μ ειπε κατι ο γιατρος..εχω ραντεβου ξανα την αλλη βδομαδα...ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα γιατι ανησυχω...προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα γινεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, mpoumpou1 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση...εσυ σε ποιο μηνα εισαι;;

Στον 6ο, είμαι 24ων εβδομάδων.  Έχω εμπειρία από την πρώτη εγκυμοσύνη τα έχω ξαναπερασει αλλά στο πρώτο παιδάκι μου ξεκίνησαν αργότερα.  Προσπαθώ να ξεκουραζομαι αλλά δεν είναι εύκολο κάθε μέρα!  Έχω και τον άλλον... Και δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια από γιαγιά παππού κτλ. 

Μην το σκέφτεσαι και μην αγχώνεσαι,  διάβασε,  δες σειρές,  ταινίες να μην σκέφτεσαι συνέχεια την αποκολληση.  Θα δεις θα περάσουν οι μέρες,  θα είσαι μια χαρά και θα είναι σαν να μην έγινε ποτέ! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, mpoumpou1 είπε:

Καλησπερα σε ολες...σημερα αποφασισα να γραψω κ εγω γιατι εδω κ λιγες μερες ξαπλωσα λογω μιας αποκολλησης μικρης μεν αλλα με εχει παρει λιγο απο κατω...γιατι μεχρι τωρα ημουν πολυ καλα μεχρι που ξεχνουσα το θαυματακι μ....ειμαι στην 21 βδομαδα...ειμαι λιγο κακοδιαθετη γιαυτο κ αποφασισα να μιλησω μαζι σας...

Επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στον γιο μου πέρασα κ εγώ την εμπειρία της αποκόλλησης και μάλιστα πολύ νωρίς ( μόλις είχα κλείσει τον 3 μήνα) να ξερεις πως αν χαλαρώσεις ,ξεκουραστείς και ακούς τις οδηγίες του γιατρού σου όλα θα πάνε καλα!Σκέψου μόνο θετικά γιατί το άγχος δεν θα σε βοηθήσει καθόλου!Το μωράκι σου κάνει κολπακια από τώρα για να δηλώσει την παρουσία του:)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ioanst είπε:

Στον 6ο, είμαι 24ων εβδομάδων.  Έχω εμπειρία από την πρώτη εγκυμοσύνη τα έχω ξαναπερασει αλλά στο πρώτο παιδάκι μου ξεκίνησαν αργότερα.  Προσπαθώ να ξεκουραζομαι αλλά δεν είναι εύκολο κάθε μέρα!  Έχω και τον άλλον... Και δυστυχώς δεν έχουμε βοήθεια από γιαγιά παππού κτλ. 

Μην το σκέφτεσαι και μην αγχώνεσαι,  διάβασε,  δες σειρές,  ταινίες να μην σκέφτεσαι συνέχεια την αποκολληση.  Θα δεις θα περάσουν οι μέρες,  θα είσαι μια χαρά και θα είναι σαν να μην έγινε ποτέ! 

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα δν νομιζω οτι τα καταφερνω πολυ καλα....προσπαθω ομως για τον μπεμπουλη μ...μ φαινονται ατελειωτες οι μερες..τι περιμενετε αγορακι η κοριτσακι;;;

1 ώρα πρίν, georgiaf-k είπε:

Επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στον γιο μου πέρασα κ εγώ την εμπειρία της αποκόλλησης και μάλιστα πολύ νωρίς ( μόλις είχα κλείσει τον 3 μήνα) να ξερεις πως αν χαλαρώσεις ,ξεκουραστείς και ακούς τις οδηγίες του γιατρού σου όλα θα πάνε καλα!Σκέψου μόνο θετικά γιατί το άγχος δεν θα σε βοηθήσει καθόλου!Το μωράκι σου κάνει κολπακια από τώρα για να δηλώσει την παρουσία του:)

Σ ευχαριστω για την συμπαρασταση...προσπαθω να χαλαρωσω αλλα δν περνανε οι μερες να παω στον γιατρο να δω αν θα μ πει κατι αλλο..το κακο ειναι οτι μενω μακρια κ δν εχουμε γιατρο..ο γιατρος μ ειναι στην πολη των γονιων μ...κ τωρα εχω μετακομισει στο σπιτι των δικων μ...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mpoumpou1 είπε:

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα δν νομιζω οτι τα καταφερνω πολυ καλα....προσπαθω ομως για τον μπεμπουλη μ...μ φαινονται ατελειωτες οι μερες..τι περιμενετε αγορακι η κοριτσακι;;;

Σ ευχαριστω για την συμπαρασταση...προσπαθω να χαλαρωσω αλλα δν περνανε οι μερες να παω στον γιατρο να δω αν θα μ πει κατι αλλο..το κακο ειναι οτι μενω μακρια κ δν εχουμε γιατρο..ο γιατρος μ ειναι στην πολη των γονιων μ...κ τωρα εχω μετακομισει στο σπιτι των δικων μ...

Έχω ήδη ένα αγοράκι και περιμένω κοριτσάκι.  Είχα και εγώ αποκολληση στην αρχή της εγκυμοσύνης.  Γενικά ξέρω πόσο δύσκολο είναι να είσαι μέσα ξαπλωμενη,  δεν περνάει ο καιρός.  Κάνε υπομονή!  Και να έχεις μόνο θετικές σκέψεις!  

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, mpoumpou1 είπε:

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα δν νομιζω οτι τα καταφερνω πολυ καλα....προσπαθω ομως για τον μπεμπουλη μ...μ φαινονται ατελειωτες οι μερες..τι περιμενετε αγορακι η κοριτσακι;;;

Σ ευχαριστω για την συμπαρασταση...προσπαθω να χαλαρωσω αλλα δν περνανε οι μερες να παω στον γιατρο να δω αν θα μ πει κατι αλλο..το κακο ειναι οτι μενω μακρια κ δν εχουμε γιατρο..ο γιατρος μ ειναι στην πολη των γονιων μ...κ τωρα εχω μετακομισει στο σπιτι των δικων μ...

 

13 ώρες πρίν, mpoumpou1 είπε:

Προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα δν νομιζω οτι τα καταφερνω πολυ καλα....προσπαθω ομως για τον μπεμπουλη μ...μ φαινονται ατελειωτες οι μερες..τι περιμενετε αγορακι η κοριτσακι;;;

Σ ευχαριστω για την συμπαρασταση...προσπαθω να χαλαρωσω αλλα δν περνανε οι μερες να παω στον γιατρο να δω αν θα μ πει κατι αλλο..το κακο ειναι οτι μενω μακρια κ δν εχουμε γιατρο..ο γιατρος μ ειναι στην πολη των γονιων μ...κ τωρα εχω μετακομισει στο σπιτι των δικων μ...

Όλα θα είναι καλά....κ εγώ τότε στον γιο μου είχα φοβηθεί αλλά όλα πήγαν καλά!Παντως το έχω ακούσει από πολλές άλλες μαμάδες που περίμεναν αγοράκια ότι είχαν κάποια στιγμή στην εγκυμοσύνη  τους αποκόλληση κ χρειάστηκε να είναι σε αναπαυση!Δεν ξέρω αν έχει βάση όλο αυτό ιατρικά!Τώρα περιμένω κοριτσάκι αλλά προσέχω υπερβολικά γιατί μου έχει μείνει τραυματικη εμπειρία από την πρώτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...