Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και εύχομαι κάθε μέρα οι κοιλιτσες να μεγαλώνουν και οι κλωτσιές να πληθαίνουν!:-D:-DΕγώ έχω την επόμενη Παρασκευή 28/6 Β επιπέδου....ελπιζω να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, georgiaf-k said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και εύχομαι κάθε μέρα οι κοιλιτσες να μεγαλώνουν και οι κλωτσιές να πληθαίνουν!:-D:-DΕγώ έχω την επόμενη Παρασκευή 28/6 Β επιπέδου....ελπιζω να πάνε όλα καλά!

Τέλεια! Θα μεσολαβήσουν κι άλλα καλά νέα πριν τα δικά μου!!!

Με το καλό σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Βγήκε κ η nipt όλα τέλεια!! Κ έχω κοριτσάκι!!! Είχα πει του γιου μου ότι θα παίζει με τον αδερφό του αλλά τώρα πρέπει να το αλλάξω!!!

On 13/6/2019 at 10:59 ΠΜ, Clue είπε:

Καλημέρα!

Καλά αποτελέσματα!!!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κατερίνα Α είπε:

Καλημέρα!! Βγήκε κ η nipt όλα τέλεια!! Κ έχω κοριτσάκι!!! Είχα πει του γιου μου ότι θα παίζει με τον αδερφό του αλλά τώρα πρέπει να το αλλάξω!!!

 

Καλημέρα μπράβο κ εγώ έκανα nipt  ευτυχώς όλα καλά. Εγώ έχω αγοράκι.  Με το καλό τ νεο μέλος

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι! Μόνο όμορφα νέα να έχουμε!! Άντε να τελειώνουμε και με τις β επιπέδου! Και να οργανώσουμε εξόρμηση όλες μαζί για κάνα βρεφικό! Και φυσικά φαι και καφέ!! Χαχαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 2

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες! Έχω καιρό να γράψω γιατί δεν προλαβαίνω...  Εγώ έχω β' επιπέδου στις 5 Ιουλίου. Αύριο έχω γιατρό και έχω ένα άγχος γιατί έχω ένα μήνα να πάω!  Κλωτσιές,  μπουνιές χαμός νωρίς το πρωί και αργά το βράδυ ...  Έχω βαρυνει όμως πολύ,  κουραζομαι και η ζέστη δεν βοηθάει...  Και είναι ακόμα τόσο νωρίς!  Πως θα βγει το καλοκαίρι???  Σκέφτομαι να πάρω άδεια από την δουλειά μου από τώρα... 

Εσεις?  Δουλεύει καμία ή οι εργαζομενες έχετε πάρει άδεια? 

Επίσης,  θάλασσα μπαίνετε?  Δεν έχω βουτηξει ακόμα γιατί μου φαινεται λίγο κρύα και φοβάμαι. Θα ρωτήσω τον γιατρό αύριο.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σασ κ απο μενα..

Εμασ μασ εδωσε ο γιατροσ ημερομηνια για 14 νοεμβριου αλλα επειδη ειμαστε με καισαρικη θα γεννησω στισ αρχεσ...( ειχα κανει 2 λαπαροσκοπησεισ μια για εξωμητριο κ μια για ινομυωματα οποτε ηξερα απο την 1η στιγμη πωσ δεν θα γεννουσα φυσιολογικα)

Β επιπεδου εχουμε 10 ιουλιου..κ αν  κ τον ιουνιο μπηκα στα 38 λογω καλησ αυχενικησ κ παπει δεν τεθηκε συζητηση για αμνιο η το nipt test.

Στην θαλασσα εχουμε μια βδομαδα που μπαινουμε..σημερα θα κανουμε το 5ο μπανιο μασ με την μικρη μου που ειναι 21 μηνων κ τρελαινεται..ειναι πολυ ζεστη..ο γιατροσ στην 1η εγκυμοσυνη μου χε πει πωσ αν ζεστανει η θαλασσα εννοειται πωσ μπορω να κανω μπανια..

Ευχομαι να πανε ολα.καλα για ολεσ μασ κ να κρατησουμε αγκαλια τα μωρακια μασ...

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2019 at 6:58 ΜΜ, ioanst είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Έχω καιρό να γράψω γιατί δεν προλαβαίνω...  Εγώ έχω β' επιπέδου στις 5 Ιουλίου. Αύριο έχω γιατρό και έχω ένα άγχος γιατί έχω ένα μήνα να πάω!  Κλωτσιές,  μπουνιές χαμός νωρίς το πρωί και αργά το βράδυ ...  Έχω βαρυνει όμως πολύ,  κουραζομαι και η ζέστη δεν βοηθάει...  Και είναι ακόμα τόσο νωρίς!  Πως θα βγει το καλοκαίρι???  Σκέφτομαι να πάρω άδεια από την δουλειά μου από τώρα... 

Εσεις?  Δουλεύει καμία ή οι εργαζομενες έχετε πάρει άδεια? 

Επίσης,  θάλασσα μπαίνετε?  Δεν έχω βουτηξει ακόμα γιατί μου φαινεται λίγο κρύα και φοβάμαι. Θα ρωτήσω τον γιατρό αύριο.  

Ευτυχώς έχω άδειες από την αρχή (αναρρωτικες μου δίνει ο γιατρός) έχω κάνει 2 μπάνια και μόλις μπαίνω η δικιά μου τρελενεται από χαρά και κουνιέται!!! Οπότε β επιπέδου έχουμε μαζί!!! Τι καλαααα!!!

  • Μου αρέσει 2

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

On 6/23/2019 at 6:58 PM, ioanst said:

Καλησπέρα σε όλες! Έχω καιρό να γράψω γιατί δεν προλαβαίνω...  Εγώ έχω β' επιπέδου στις 5 Ιουλίου. Αύριο έχω γιατρό και έχω ένα άγχος γιατί έχω ένα μήνα να πάω!  Κλωτσιές,  μπουνιές χαμός νωρίς το πρωί και αργά το βράδυ ...  Έχω βαρυνει όμως πολύ,  κουραζομαι και η ζέστη δεν βοηθάει...  Και είναι ακόμα τόσο νωρίς!  Πως θα βγει το καλοκαίρι???  Σκέφτομαι να πάρω άδεια από την δουλειά μου από τώρα... 

Εσεις?  Δουλεύει καμία ή οι εργαζομενες έχετε πάρει άδεια? 

Επίσης,  θάλασσα μπαίνετε?  Δεν έχω βουτηξει ακόμα γιατί μου φαινεται λίγο κρύα και φοβάμαι. Θα ρωτήσω τον γιατρό αύριο.  

Πως πήγε ο γιατρός???

Εμένα μου έχει πει οκ με το μπάνιο αρκεί να μην είναι 12 με 5, να αλλάζω μαγιώ αμέσως και να μην κάθομαι στον ήλιο. Αύριο λέω να κάνω το πρώτο μου!!!

Δουλειά δεν έχω από χθες. Τελείωσε η σύμβαση και μπήκα ταμείο... Και θετικό και αρνητικό (οικονομικά μόνο).

1 εβδομάδα έμεινε ως τη β επιπέδου. Έχω πολλή αγωνία.....


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Με ειδοποιησαν το πρωί ότι ο γιατρός θα έλειπε και να πάω την επόμενη Δευτέρα 1/7. Αν θέλω κάτι μέχρι τότε να τον καλέσω στο κινητό. Οπότε αναγκαστικά θα περιμένω... 

Vassia13 τι καλά!!!  Την επόμενη Παρασκευή και οι δύο!  Να σε ρωτήσω για τις αναρρωτικες...  Είσαι στον δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/6/2019 at 10:44 ΜΜ, ioanst είπε:

Με ειδοποιησαν το πρωί ότι ο γιατρός θα έλειπε και να πάω την επόμενη Δευτέρα 1/7. Αν θέλω κάτι μέχρι τότε να τον καλέσω στο κινητό. Οπότε αναγκαστικά θα περιμένω... 

Vassia13 τι καλά!!!  Την επόμενη Παρασκευή και οι δύο!  Να σε ρωτήσω για τις αναρρωτικες...  Είσαι στον δημόσιο ή στον ιδιωτικό τομέα? 

Στον ιδιωτικό τομέα!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Vassia13 είπε:

Στον ιδιωτικό τομέα!

Καλημέρα!  Και εγώ,  ο γιατρός μου δεν έχει πρόβλημα να μου γράφει αναρρωτικες,  στην δουλειά μου δεν έχουν πρόβλημα.  Αντιμετωπισες κάτι με το ΙΚΑ?  Η δεν τους ενδιαφέρει?  Κάτι για επιτροπές μου είπαν...  Είναι κάτι αυστηρό?  Αν ξέρεις... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ioanst είπε:

Καλημέρα!  Και εγώ,  ο γιατρός μου δεν έχει πρόβλημα να μου γράφει αναρρωτικες,  στην δουλειά μου δεν έχουν πρόβλημα.  Αντιμετωπισες κάτι με το ΙΚΑ?  Η δεν τους ενδιαφέρει?  Κάτι για επιτροπές μου είπαν...  Είναι κάτι αυστηρό?  Αν ξέρεις... 

Ναι ξέρω! Έχω περάσει 2 φορές επιτροπή! Εννοείται ότι δεν πας εσύ (υποτίθεται πως είσαι στο κρεβάτι) πάει ο άντρας σου η η μαμα-μπαμπας οποίος μπορεί ... Βάζουν μια υπογραφή και είστε οκ!!

  • Ευχαριστώ 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Χθες έκανα την β' επιπέδου στο μαιευτήριο και ήταν όλα τέλεια!Μας έφυγε ένα μεγάλο άγχος!Ο γιατρός που μου την έκανε ήταν αναλυτικοτατος,ομιλητικοτατος και με μεγάλη υπομονή καθώς η μικρή μας κοιμόταν και την κουνούσε διαρκώς για να τσεκαρει όλα όσα ήθελε!Πήραμε και τα δωράκια μας από το μαιευτήριο και φύγαμε ανακουφισμένοι!:-D

Το αστείο της όλης διαδικασίας ήταν ότι κάποια στιγμή μας λέει ο γιατρός προφανώς και για να μας χαλαρωσει" η μικρή σας τρολαρει από τώρα,δείτε σας μουτζωνει," και πείραζε τον άνδρα μου λέγοντας του ότι θα τον "τρεχει" μεγαλώνοντας!

Εύχομαι σε όλες να έχουν το ίδιο καλά αποτελέσματα !

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Βλεπω αρκετα αγορια... Στο fb στην ομαδα μας επικρατει γυναικοκρατια... 15/7 εχω β επιπεδου.. αν κ τελευταια φορα ο γιατρος απο κορη μου ειπε γιο.. το πολυ πολυ να ξαναπει κορη...:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...