Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , EleniKel είπε:

Pagor, διόρθωσε με αν κάνω λάθος....να ας πούμε εσύ προσπαθεις καιρό, αλλά είχες ένα θέματακι... Το βρήκες κ το έλυσες. Ξέρεις το λόγο που δεν έμενες. Εγώ όμως, γιατί;;;;;;;; αφού έκανα εξαλετασεις. Γιατί τώρα να υποφέρω 12 μήνες;;; η σχέση μου έχει φθαρεί πλέον. Δεν ξέρω από ποτέ έχω να βρεθώ μα τον άντρα μου για ευχαρίστηση. Ακόμα κ εκείνη την ώρα, το μωρό έχω κατά νου

Να σου πω κάτι...και τι κατάφερα όσο καιρό ήμουν ανχομενη και εγώ όπως εσύ έτσι τα σκεφτόμουν...είχα παντρευτεί μόλις, γυρναγαμε απο χώρα σε χώρα ,κάναμε συνέχεια ταξίδια στο εξωτερικό και αντί να το χαιρόμαι όσο δεν πάει σκεφτόμουν μόνο το μωρό...ξέρεις κάτι???νοιώθω ότι έχασα όλο τον πρώτο χρόνο του γάμου μου μέσα στο ανχος...κακός πολύ κακός...ναι όντως είχα τα πολύποδακια και τα έλυσα και τώρα όλα καλά αλλά αυτο για εμενα δεν ακυρώνει το 1,5 χρόνο αναμονής μου... κορίτσακι μου γλυκό ζήσε την ευτυχία που έχεις μέσα στο σπίτι σου....μην έρθει η στιγμή που δεν θα την θυμάσαι γιατί θα έχεις χαθεί κ εσύ μέσα στο ανχος σου...πάρε αγκαλιά τον άντρα σου και κάνε ότι κανείς μαζί του επειδή θες εκεινον...τα παιδιά θα έρθουν ...θα μεγαλώσουν και θα φύγουν από εμάς...αυτό ι άνθρωπος θα είναι εκεί όμως...μην τον αφήνεις πίσω...έχεις γίνει μάνα...να το χαίρεσαι αυτό ..να είσαι ευγνώμων και ευτυχισμένη για αυτό... χαμόγελα κοριτσακι μου ...έχεις όλα τα καλά μέσα στα χέρια σου...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Muffin είπε:

Καλημερα!!! Την Τριτη εχω γιατρο και η αληθεια ειναι οτι εχω αρκετο αγχος!!Σας ευχαριστω πολυ που ρωτατε... :)

Ολα να πανε τελεια! Ποσο θα εισαι;

Just now, EleniKel είπε:

Pagor, διόρθωσε με αν κάνω λάθος....να ας πούμε εσύ προσπαθεις καιρό, αλλά είχες ένα θέματακι... Το βρήκες κ το έλυσες. Ξέρεις το λόγο που δεν έμενες. Εγώ όμως, γιατί;;;;;;;; αφού έκανα εξαλετασεις. Γιατί τώρα να υποφέρω 12 μήνες;;; η σχέση μου έχει φθαρεί πλέον. Δεν ξέρω από ποτέ έχω να βρεθώ μα τον άντρα μου για ευχαρίστηση. Ακόμα κ εκείνη την ώρα, το μωρό έχω κατά νου

Στα γραφει πολυ ωραια η @Pagor εγω περσυ επειδη γκρινιαζα για κατι ασχετο με παιδι μας ετυχε μια ασχημη αναποδια για καποιους μήνες και δεν μπορουσαμε να έχουμε επαφες σωστες! Ειπα τοτε τερμα να ειμαστε εμεις καλα κ ολα θα τα ξεπερασουμε. Μην αφηνεις το αγχος να σε τρωει.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Moomin θα ειμαι 8 εβδομαδων και 3 ημερων! :wub:

@Pagor απο την πρωτη πρωτη μερα σας στελνω ολη τη μωρουδοσονη του κοσμου!! Ελπιζω να ειναι ολα καλα γιατι ενα αγχος το χω κ εγω!

@EleniKel κορτισι μου εχουν δικιο τα υπολοιπα κοριτσια..Σκεφτεσαι να ερθει μια στιγμη σε ενα η δυο χρονια που θα λες οτι εχασες στιγμες με τον συντροφο σου? Δυστυχως εχουμε ξανακουσει στο παρελθον σχεσεις ζευγαριων να χαλανε γιατι πολυ απλα δεν ερχεται ενα παιδι..Η δικη σου περιπτωση ειναι ακομη πιο αδικη γιατι εχεις ηδη ενα παιδακι και νομιζω θα σε εκανε πιο χαρουμενη να κανεις φοκους σε αυτα που εχεις, συντροφο και παιδι! Να εισαι αισιοδοξη και οοοολα θα ερθουν αρκει να υπαρχει πολυ πολυ αγαπη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όσο κ να σας ευχαριστήσω, είναι λίγο. Pagor, δε θα πω ειδικά εσένα, γιατί θα αδικήσω όλες τις άλλες. Αλλά κάποια στιγμή ακούμε κάτι κ μας γυρίζει το μυαλό. Νιώθω, διαβάζοντας το μνμ σου, σαν να έκανα επίσκεψη σε ψυχολόγο. Κορίτσια, εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου, να έρθει σε όλες μας το πολυπόθητο. 

Έχω χάσει ήδη στιγμές με τον άντρα μου. Επειδή πάντα έχω κάτι να με αγχώνει. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EleniKel είπε:

Κορίτσια, όσο κ να σας ευχαριστήσω, είναι λίγο. Pagor, δε θα πω ειδικά εσένα, γιατί θα αδικήσω όλες τις άλλες. Αλλά κάποια στιγμή ακούμε κάτι κ μας γυρίζει το μυαλό. Νιώθω, διαβάζοντας το μνμ σου, σαν να έκανα επίσκεψη σε ψυχολόγο. Κορίτσια, εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου, να έρθει σε όλες μας το πολυπόθητο. 

Έχω χάσει ήδη στιγμές με τον άντρα μου. Επειδή πάντα έχω κάτι να με αγχώνει. 

Γλυκό μου κορίτσακι όλες οι κοπέλες βοηθάμε η μια την άλλη απλά με αυτά που έχουμε περάσει εμείς...τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.. έτσι λοιπόν κ εμένα καποτε που ήμουν πάρα πολύ χάλια ψυχολογικά και πέρναγα κατάθλιψη αλλες κοπέλες από εδώ μεσα με εκαναν και εμένα να κάνω ένα κλικ μέσα μου και όλα τα βλέπω αισιόδοξα....και πρέπει να τα βλέπουμε αισιοδοξα...ούτε εγώ είμαι κάθε μέρα στα καλύτερα μου...και υπάρχουν μέρες που πέφτω πολύ και κλαιω κ στεναχωριέμαι και όλα...αλλά οφείλω στο ευατο μου και στο άντρα μου να γίνομαι αμέσως καλά και ο εαυτος μου....και να είμαι εκεί καλα για εκείνον...είπαμε να κανουμε ένα παιδί να μπει στην ήδη ευτυχία που έχουμε όχι να χάσουμε αυτή που έχουμε για να κανουμε ένα παιδί ..γιατί αν χάσουμε αυτό που έχουμε σαν ζευγάρι και χίλια παιδιά να κάνουμε δεν θα το ξαναβρούμε ποτέ ..και εγώ δεν θέλω να χάσω ποτέ τον άντρα μου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Muffin είπε:

Καλημερα!!! Την Τριτη εχω γιατρο και η αληθεια ειναι οτι εχω αρκετο αγχος!!Σας ευχαριστω πολυ που ρωτατε... :)

Επιτέλους έφτασε η μέρα...! Αχ ναι σε καταλαβαίνω αλλά θα ειιιιναι οοολα καλά!!! Πόσο είσαι τώρα ? 8 εβδομάδων? Α το είπες πιο πάνω δεν το είδα χαχαχ!! Το υπολόγισα στο περίπου!! Άντε κοριτσάκι μου θα ακούσεις και τον μαγικό ήχο της καρδούλας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Επιτέλους έφτασε η μέρα...! Αχ ναι σε καταλαβαίνω αλλά θα ειιιιναι οοολα καλά!!! Πόσο είσαι τώρα ? 8 εβδομάδων? Α το είπες πιο πάνω δεν το είδα χαχαχ!! Το υπολόγισα στο περίπου!! Άντε κοριτσάκι μου θα ακούσεις και τον μαγικό ήχο της καρδούλας

Ουπς ειπα οτι εχω ραντεβου την Τριτη αλλα οχι αυριο, την αλλη! Μπερδευτηκα..! Τωρα ειμαι 7 εβδομαδω οποτε την αλλη θα ειμαι 8! Τωρα θα μπαινω σε αυτο το θεμα για να παρω καποια ..ειμαι σιγουρη οτι η αρχη θα γινει τον Απριλιο...!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Muffin είπε:

Ουπς ειπα οτι εχω ραντεβου την Τριτη αλλα οχι αυριο, την αλλη! Μπερδευτηκα..! Τωρα ειμαι 7 εβδομαδω οποτε την αλλη θα ειμαι 8! Τωρα θα μπαινω σε αυτο το θεμα για να παρω καποια ..ειμαι σιγουρη οτι η αρχη θα γινει τον Απριλιο...!! 

Άντε γλυκούλα μας να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός... επιτέλους έφτασε η μέρα σου...όλα θα είναι τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Muffin είπε:

Ουπς ειπα οτι εχω ραντεβου την Τριτη αλλα οχι αυριο, την αλλη! Μπερδευτηκα..! Τωρα ειμαι 7 εβδομαδω οποτε την αλλη θα ειμαι 8! Τωρα θα μπαινω σε αυτο το θεμα για να παρω καποια ..ειμαι σιγουρη οτι η αρχη θα γινει τον Απριλιο...!! 

Χαχχαχαχαχαχ δεν πειράζει...!! Ααααχχχ μια εβδομα θα περάσει που θα πάει!!  Αχ αυτή η αναμονηηη!!! Καλά κάνεις να της πάρεις οοοοολες άντε αντε!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Υπάρχουν κάποιες στιγμές, που δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Στεναχωριέμαι, λες κ ήρθε η συντέλεια του κόσμου. Λες κ είναι το σημαντικότερο πρόβλημα που έχω. Μου έχει γίνει εμμονή. Πείτε μου ρε κορίτσια. Άραγε περνάει από το χέρι μας αν κ πότε θα μείνουμε έγκυες;;; τι φταίει πια κ δεν μπορώ να ξαναμεινω;;;;;; 

Όσο παράξενο κι αν σου ακούγεται όσο αγχωνόμαστε τόσο εμποδίζουμε τη σύλληψη. Αποδεδειγμένο επιστημονικά...ο μόνος τρόπος είναι να διαχειριζόμαστε το άγχος. Πραγματικά, δεν είναι τυχαίες οι τόσες περιπτώσεις που συνέλαβαν αφού το είχαν αποκλείσει ακόμα κι οι γιατροί, γυνάίκες που όταν απασχόλησαν το μυαλό με άλλα πράγματα τότε ήρθε αυτό. Ισχύει κι όμως!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Χαχχαχαχαχαχ δεν πειράζει...!! Ααααχχχ μια εβδομα θα περάσει που θα πάει!!  Αχ αυτή η αναμονηηη!!! Καλά κάνεις να της πάρεις οοοοολες άντε αντε!

Εσυ τωρα γιατι βγαζεις την ουρα σου απ εξω? Κ εσενα θα παρω απο την κατα τα αλλα ζεστη ομαδουλα!! Ολες..Περιμενω να ανοιξω το θεμα "Χειμωνιατικα Μωρακια" (το εχω σκεφτει κ ολας αναθεμα με!!)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Όσο παράξενο κι αν σου ακούγεται όσο αγχωνόμαστε τόσο εμποδίζουμε τη σύλληψη. Αποδεδειγμένο επιστημονικά...ο μόνος τρόπος είναι να διαχειριζόμαστε το άγχος. Πραγματικά, δεν είναι τυχαίες οι τόσες περιπτώσεις που συνέλαβαν αφού το είχαν αποκλείσει ακόμα κι οι γιατροί, γυνάίκες που όταν απασχόλησαν το μυαλό με άλλα πράγματα τότε ήρθε αυτό. Ισχύει κι όμως!

Φυσικά και ισχύει!!! Έχω τρανό παράδειγμα στον φιλικό μου κύκλο!!! 12 χρόνια προσπαθουσαν...τι μόνοι τους τι με τεστ ωορρηξίας τι με σπερματεχγυση δεν μπορούσε να μείνει με τίποτα έγκυος....οι εξετάσεις τους παραπάνω από το τέλειο!!! Οοοολο αυτό το διάστημα απίστευτο άγχος απίστευτα νεύρα ένα μεγάλο διάστημα ήταν για χωρισμό καιιι όταν επιτέλους πείστηκαν ότι δεν μπορούν να κάνουν παιδί οπότε θα πορευτούν με αυτό εμεινε έγκυος με την μια!!! 

Just now, Muffin είπε:

Εσυ τωρα γιατι βγαζεις την ουρα σου απ εξω? Κ εσενα θα παρω απο την κατα τα αλλα ζεστη ομαδουλα!! Ολες..Περιμενω να ανοιξω το θεμα "Χειμωνιατικα Μωρακια" (το εχω σκεφτει κ ολας αναθεμα με!!)

Χαχαχαχαχ την βγάζω απ'έξω γιατί ακόμη δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσω προσπάθειες κοριτσάκι μου!! Δεν πειράζει παρτες εσύ όλες τώρα και ακολουθώ κι εγώ μετά!!! Χαχαχαχαχ να ανοίξεις το θεματακι βεβαίως βεβαίως υπάρχουν πολλλααααα χειμωνιάτικα μωράκια!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...