Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Cupcake είπε:

Πολλά κοινά ευχάριστα και δυσάρεστα!! Ελληνική φιλολογία εδω στην Αθήνα, εσυ;

Αγγλική Φιλολογία στην Αθήνα ! Ναι όντως .... Ξεκινήσατε προσπαθείες ; Όχι ακόμα να φανταστώ ; Ο γιατρός σου τι σου είπε ; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

Αγγλική Φιλολογία στην Αθήνα ! Ναι όντως .... Ξεκινήσατε προσπαθείες ; Όχι ακόμα να φανταστώ ; Ο γιατρός σου τι σου είπε ; 

Όχι ακομη, τον Ιούνιο θα ξεκινήσουμε!! Και δεν περνάνε γρηγορα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ηρθε χθες περίοδος κ είχα πολύ άσχημη ψυχολογία. Προσπαθώ εδώ κ 12 μήνες. Θηλάζω ακόμα αρκετά την 15μηνων κόρη μου, κ έχω περίοδο σταθερά τους τελευταίους 12 μήνες. Έχω απογοητευτεί γιατί δεν ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω. Τον τελευταίο μήνα χρησιμοποίησα κ τεστακια, βρήκα τηω ωορρηξία, έκανα κάθε μέρα στις γόνιμες, κ μετά από 14 μέρες, να τη η περίοδος. Αλλά κ κάθε μήνα κάναμε στις γόνιμες. Έχω άδικο ρε κορίτσια που ειμί χάλια κ έχω απογοητευτεί; 12 μήνες είναι αυτοί. Κ το πρώτο το έπιασα τόσο εύκολα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Εμένα μου ηρθε χθες περίοδος κ είχα πολύ άσχημη ψυχολογία. Προσπαθώ εδώ κ 12 μήνες. Θηλάζω ακόμα αρκετά την 15μηνων κόρη μου, κ έχω περίοδο σταθερά τους τελευταίους 12 μήνες. Έχω απογοητευτεί γιατί δεν ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω. Τον τελευταίο μήνα χρησιμοποίησα κ τεστακια, βρήκα τηω ωορρηξία, έκανα κάθε μέρα στις γόνιμες, κ μετά από 14 μέρες, να τη η περίοδος. Αλλά κ κάθε μήνα κάναμε στις γόνιμες. Έχω άδικο ρε κορίτσια που ειμί χάλια κ έχω απογοητευτεί; 12 μήνες είναι αυτοί. Κ το πρώτο το έπιασα τόσο εύκολα.. 

αν θηλαζεις μπορει κ να μην αφηνει ο οργανοσμος σου να γινει συλληψη κοπελα μου. δεν αντιδρα το ιδιο σε ολες τις γυναικες η προλακτινη σου μπορει να ειναι στα υψη με το θηλασμο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@EleniKel να χαιρεσαι τη κορουλα σου! Και η μαμα μου ηθελε να μου χαρισει αδελφακι μετα τα δυο χρονια και αγχωνοταν αρκετα. Αποτελεσμα να εχω 4 χρονια διαφορα με την αδελφη μου. Θα ερθει και το 2ο, ισως φταιει και αυτο που σου εγραψε η Λινα. Εχεις ηδη γινει μαμα και θα ξαναγινεις! 

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Εμένα μου ηρθε χθες περίοδος κ είχα πολύ άσχημη ψυχολογία. Προσπαθώ εδώ κ 12 μήνες. Θηλάζω ακόμα αρκετά την 15μηνων κόρη μου, κ έχω περίοδο σταθερά τους τελευταίους 12 μήνες. Έχω απογοητευτεί γιατί δεν ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω. Τον τελευταίο μήνα χρησιμοποίησα κ τεστακια, βρήκα τηω ωορρηξία, έκανα κάθε μέρα στις γόνιμες, κ μετά από 14 μέρες, να τη η περίοδος. Αλλά κ κάθε μήνα κάναμε στις γόνιμες. Έχω άδικο ρε κορίτσια που ειμί χάλια κ έχω απογοητευτεί; 12 μήνες είναι αυτοί. Κ το πρώτο το έπιασα τόσο εύκολα.. 

Αχχχ κοριτσακι μου σε κατάλαβαινω και εγω όταν μου έρχεται θέλω μια δυο μέρες για να είμαι καλά ξανά.... τουλάχιστον έχεις ένα μιρκουλακι δίπλα σου ...που θα πάει θα έρθει και το άλλο...εγω τι να πω και παραπάνω μήνες και τίποτα...θα δεις ο Απρίλιος θα είναι ο πιο τυχερός μήνας για όλες. ..

Άλλη μια μέρα μου έμεινε αγκαλιά με την σιχαμενη....από μεθαύριο όμως????? αχχχχχ ποσο θέλω να μην την ξαναδώ δεν λέγεται....πήγα και πήρα από το σούπερ μάρκετ σερβίετες και τις είχε μια συν μία δώρο και  πήρα μόνο 2 πακέτα και μου λέει ο άντρας μου πάρε να έχεις αφού τις έχει μια συν μία και του λέω μέχρι του χρόνου που θα μου ξαναέρθει θα ξαναβγούν σε προσφορά ..γελαγε μέσα στο σούπερ μάρκετ... χαχχαχάχαχααχαχαχα....τι να κάνω κοριτσια μου πρέπει να σκέφτομαι θετικά...

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Αχ κ γω το σκεφτομουν αυτο χθες. Καλα δεν πανε χαμενες...θα χεις για του χρονου :)

Ούτε να τις βλέπω δεν θέλω...ασεμε...σήμερα άνοιγα το ντουλάπι κάθε φορά που πήγαινα στο μπάνιο να πάρω μια και έλεγα θα το κλειδώσω εγώ αυτό ντουλαπάκι και θα το ανοίξω ξανά σε 9 μήνες..  θα λέω καλέ έχω και αυτό εδώ?? χαχχαχαχ...τόσο θέλω να το ξεχάσω.. που θα πάει θα έρθει η ώρα μας...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Ούτε να τις βλέπω δεν θέλω...ασεμε...σήμερα άνοιγα το ντουλάπι κάθε φορά που πήγαινα στο μπάνιο να πάρω μια και έλεγα θα το κλειδώσω εγώ αυτό ντουλαπάκι και θα το ανοίξω ξανά σε 9 μήνες..  θα λέω καλέ έχω και αυτό εδώ?? χαχχαχαχ...τόσο θέλω να το ξεχάσω.. που θα πάει θα έρθει η ώρα μας...

Είσαι αγχωμένη...κ δεν βοηθάει..Δυστυχώς είναι σαράκι κ έχω μπει κ εγω στο τρυπάκι..Από την στιγμή που έχουμε μπει σε φορουμ κ λέμε λέμε σημαίνει οτι το μυαλό μας το έχουμε στην εγκυμοσύνη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ALEX210 είπε:

Είσαι αγχωμένη...κ δεν βοηθάει..Δυστυχώς είναι σαράκι κ έχω μπει κ εγω στο τρυπάκι..Από την στιγμή που έχουμε μπει σε φορουμ κ λέμε λέμε σημαίνει οτι το μυαλό μας το έχουμε στην εγκυμοσύνη..

Να σου πω την αλήθεια αχνομενη δεν είναι...όχι πια..πέρα από την πλάκα...δυστηχως πέρασα περιοδο ανχους με αυτό το θέμα και δεν θέλω να την θυμάμαι...πιο πολύ χαρά έχω τον τελευταίο καιρό και ας μην έρχεται ακόμα.....ίσως με βοήθησε πολύ και το εδώ με τα κορίτσια ...που τα λέμε που γελάμε...πολλές κοπέλες μου είπαν ότι δεν έμπαιναν πια γιατί τους ανχωνει και δεν θέλουν να βλέπουν τίποτα...εμένα με βοήθησε..ότι το σκέφτομαι το σκέφτομαι...τι να πω ψέματα... χαχχάχαχα...αν δεν το σκεφτόμασταν δεν θα μπαίναμε καν εδω...αλλά και εδώ να μην μπεις αν είναι και σε  τρώει θα σε τρώει και μόνη σου που θα κάθεσαι..το θέμα είναι να το αντιμετωπιζουμε με χιούμορ και αισιοδοξία...και ΟΟΟΟΟΛΛΛΑ θα έρθουν...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Να σου πω την αλήθεια αχνομενη δεν είναι...όχι πια..πέρα από την πλάκα...δυστηχως πέρασα περιοδο ανχους με αυτό το θέμα και δεν θέλω να την θυμάμαι...πιο πολύ χαρά έχω τον τελευταίο καιρό και ας μην έρχεται ακόμα.....ίσως με βοήθησε πολύ και το εδώ με τα κορίτσια ...που τα λέμε που γελάμε...πολλές κοπέλες μου είπαν ότι δεν έμπαιναν πια γιατί τους ανχωνει και δεν θέλουν να βλέπουν τίποτα...εμένα με βοήθησε..ότι το σκέφτομαι το σκέφτομαι...τι να πω ψέματα... χαχχάχαχα...αν δεν το σκεφτόμασταν δεν θα μπαίναμε καν εδω...αλλά και εδώ να μην μπεις αν είναι και σε  τρώει θα σε τρώει και μόνη σου που θα κάθεσαι..το θέμα είναι να το αντιμετωπιζουμε με χιούμορ και αισιοδοξία...και ΟΟΟΟΟΛΛΛΑ θα έρθουν...

Ε δεν είναι και δυνατόν να μην το σκεφτόμαστε είναι λογικό...απλά αυτό που λες καλό είναι να αποβάλλουμε το άγχος μας!!! Κι εγώ από εδώ μέσα το αντιμετώπισα το άγχος μου και με βοήθησε και ο γυναικολόγος μου πολύ είναι αλήθεια!!! Διαβαζα συνέχεια τις ιστορίες των κοριτσιων πριν κάνω Εγγραφή !! Εγγραφή έκανα όταν πια το είχα αντιμετώπισει χαχαχ!!! Είναι τελείως διαφορετικό να έχεις συναστροφες με κοπέλες που έχουν βιώσει κάτι ίδιο με εσένα από το να ακούς το κλασικό άντε καλέ νέοι είστε ακόμη θα ξαναπροσπάθησετε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Ε δεν είναι και δυνατόν να μην το σκεφτόμαστε είναι λογικό...απλά αυτό που λες καλό είναι να αποβάλλουμε το άγχος μας!!! Κι εγώ από εδώ μέσα το αντιμετώπισα το άγχος μου και με βοήθησε και ο γυναικολόγος μου πολύ είναι αλήθεια!!! Διαβαζα συνέχεια τις ιστορίες των κοριτσιων πριν κάνω Εγγραφή !! Εγγραφή έκανα όταν πια το είχα αντιμετώπισει χαχαχ!!! Είναι τελείως διαφορετικό να έχεις συναστροφες με κοπέλες που έχουν βιώσει κάτι ίδιο με εσένα από το να ακούς το κλασικό άντε καλέ νέοι είστε ακόμη θα ξαναπροσπάθησετε!!

Καλά η τελευταία ειδικά φράση και με εμένα μου γυρνάει το μυαλό...η το άλλο που σε ρωτάνε οοοοολη την ώρα ποτέ κ ποτέ και αφού σε έχουν πρήξει και λες ξέρετε κάτι το προσπαθούμε αλλά δεν ακομα...γυρνάνε με ένα ύφος συμπονετικό και σου λένε εεεε νέοι είστε μην βιάζεστε...ενώ οι ίδιοι σε έχουν ζαλίσει για να τους πεις τι κάνεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Καλά η τελευταία ειδικά φράση και με εμένα μου γυρνάει το μυαλό...η το άλλο που σε ρωτάνε οοοοολη την ώρα ποτέ κ ποτέ και αφού σε έχουν πρήξει και λες ξέρετε κάτι το προσπαθούμε αλλά δεν ακομα...γυρνάνε με ένα ύφος συμπονετικό και σου λένε εεεε νέοι είστε μην βιάζεστε...ενώ οι ίδιοι σε έχουν ζαλίσει για να τους πεις τι κάνεις...

Άστα είναι απλά τραγικοί....!!! Εμένα στο πρώτο μωρό δυστυχώς το έμαθαν αρκετοί οπότε μετά έπρεπε και να ανεχτώ την δήθεν θλίψη τους!! Και τώρα έχουμε άλλο χάλι "άντε με ένα γερό μωρό τώρα" μου γυρνάει το μυαλό κι εμένα!!!! Δόξα το Θεό για το 2 δεν έμαθαν ποτέ τίποτα!!! Δεν θα τους άντεχα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κοριτσια κ γω ειχα διαβασει τοοοσα πριν γραφτω. Κοντα 2 χρονια. Κ δν προσπαθουσα καν. Απλα συνειδητοποιησα οτι δεν ειναι ολα τοσο ευκολο. Εκτος κ αν εισαι απο τις τυχερες. Ελπιζω κ ευχομαι να μην επαληθευτει κατι που ειχα πει στον πατερα μου οταν αποφασισαμε με τον αντρα μου να προχωρησουμε κ μας ελεγε γαμος κ παιδι το 17. Θετικη σκεψη πρεπει να εχουμε! 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...