Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Τεστ διαβήτης κύησης


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω ποια εβδομάδα κάνατε το τεστ για διαβήτη?Εγώ όταν έκανα ήμουν 23+0 κ σε κάποια σάιτ διαβάζω ότι καλά θα ήταν να γίνει αργότερα.Ρωτησα τον γιατρό μου ,φυσικά αυτός μου έγραψε την εξέταση λλά δεν μου είπε ακριβώς πότε να την κάνω και εγώ την έκανα σχεδόν αμέσως .Εσείς θυμάστε ποτέ την κάνατε?Εντομεταξυ εχθές στο ραντεβού τον ρώτησα αν πρέπει να κάνω εξετάσεις αίματος λέει οχι.Ειμαι 28+4 σημερα.Ανησυχω μήπως έγινε πολύ νωρίς κ έχω διαβήτη  κ πάθει τίποτα το μωρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοπέλα μου.  εγώ θυμάμαι ότι η ενδοκρινολογος μου είχε ζητήσει να κάνω την εξέταση από την 25η έως την 27η εβδομάδα. συγκεκριμένα τώρα που είδα το σημειωματάριο είχα πάει 26+1. εσυ γιατί ανησυχείς; έδειξε τπτ η εξέταση; Εάν βγήκε καλή γτ αγχώνεσαι; έχεις αυξημένο αμνιακό ; έχει μεγάλο βάρος το μωρό; 

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι βγήκε καλή αγχώνομαι γιατί έγινε νωρίς.Ολα είναι φυσιολογικά με αμνιακό κ μωρό αλλά έτυχε κ το διάβασα κάπου κ αγχώθηκα παρά πολύ .Έχω κ τα κιλακια μου ,ξέρω δεν παίζει ρόλο αυτό αλλά το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

Όχι βγήκε καλή αγχώνομαι γιατί έγινε νωρίς.Ολα είναι φυσιολογικά με αμνιακό κ μωρό αλλά έτυχε κ το διάβασα κάπου κ αγχώθηκα παρά πολύ .Έχω κ τα κιλακια μου ,ξέρω δεν παίζει ρόλο αυτό αλλά το σκέφτομαι

αν ειναι ολα.καλα μην ανχωνεσε . αν θες μπορεις να.κανεις αιματος γλυκοζιωμενη κ.ζαχαρο νηστειας μονη σου ειναι πολυ φθηνη εξεταση κ.δειχνει αν ειχε αναιβει το ζαχαρο.τον τελευταιο καιρο πανω απτα φυσιοκογικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ilios είπε:

Παίζει ρόλο το ζάχαρο νηστείας αν έχεις διαβήτη? Σκέφτομαι να κάνω από Δευτέρα

ε ναι αν εχεις διαβητη πολλες φορες κανεις υπογλυκαιμιες στο νηστειας η ειναι πολυ αυξημενο . η γλυκοζιωμενη παντως θα σου δειξει μια εικονα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Για σιγουριά ξανακάνε μία εξέταση αν θες να σου περάσει το άγχος. Ζήτα από το γιατρό ή κάνε μόνη σου. Εγώ που μάλλον έχω διαβήτη κύησης το πρωί έχω ζάχαρο νηστείας 98-135 ενώ το φυσιολογικό είναι κάτω από 110 γενικά ή κάτω από 95 για την εγκυμοσύνη. Παίζουν ρόλο και οι τιμές μετά το φαγητό αλλά νομίζω πως και η πρωινή θα δείξει. Όταν ξαναπάς στο γιατρό μπορείς να του ξαναπείς για καμπύλη.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ilios είπε:

Όχι βγήκε καλή αγχώνομαι γιατί έγινε νωρίς.Ολα είναι φυσιολογικά με αμνιακό κ μωρό αλλά έτυχε κ το διάβασα κάπου κ αγχώθηκα παρά πολύ .Έχω κ τα κιλακια μου ,ξέρω δεν παίζει ρόλο αυτό αλλά το σκέφτομαι

δεν έχουν σχέση τα κιλακια!! στη τελική, κάνε ξανά μια εξέταση να σου φύγει η ιδέα! Η αν έχεις μηχανήματα που μετράει τι σάκχαρο, κάνε μερικές μετρήσεις μετά τα γεύματα σου μερικές μέρες!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

δεν έχουν σχέση τα κιλακια!! στη τελική, κάνε ξανά μια εξέταση να σου φύγει η ιδέα! Η αν έχεις μηχανήματα που μετράει τι σάκχαρο, κάνε μερικές μετρήσεις μετά τα γεύματα σου μερικές μέρες!

Έχει μηχάνημα η ξαδέρφη μου.Θα το κάνω μερικές μέρες να δω . ευχαριστώ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...