Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Φόβος


Recommended Posts

Καλησπέρα κ Χριστος Ανέστη. Πως σας βρήκα ούτε εγώ ξέρω. Διαβάζω κ καλά κ άσχημα εδω μέσα. Μου μπήκε στο μυαλό για 3ο. Έκλεισα τα 42! Έχω αλλά δύο παιδάκι. Το ένα το έκανα στις 32 βδομάδες λόγω πίεσης κ το άλλο 36, με φτ. Έχω πλέον υπέρταση κ παίρνω μισό χάπι! Πριν μια βδομάδα Εχασα τη Φίλη μου. Έγκυος στον 7ο μήνα, 40 χρόνων με δύο παιδάκια. Έκανε αιματολογικες, κάτι δε του άρεσε του γιατρού κ της λέει πας νοσοκομείο. Αυτή πήγε την άλλη μέρα. Το μωρο νεκρό. Καισαρική με ολική. Κ φεύγει εντατική. Προεκλαμψια, σύνδρομο help, οξιά λευχαιμία, αιμοραγιες κλπ κλπ. Πιο έφερε τι, δε ξέρω. Ψάχνανε αίμα, αιμοπεταλια. Βρέθηκαν όλα. Άλλοι λένε το μωρό αν μείνει μέσα σου νεκρό παθαίνεις συψαιμια. Άλλοι λένε η ηλικία. Το θέμα είναι ότι πήγα στην κηδεία της φίλης μου, με το μωρό της. Ο σύζυγός θέλει 3ο, τα παιδιά το ζητάνε, το θέλω κ γω. Αλλά μετά απ αυτό, πως να τολμισω!!! 

Παράθεση

 

Παράθεση

 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kuknos είπε:

Καλησπέρα κ Χριστος Ανέστη. Πως σας βρήκα ούτε εγώ ξέρω. Διαβάζω κ καλά κ άσχημα εδω μέσα. Μου μπήκε στο μυαλό για 3ο. Έκλεισα τα 42! Έχω αλλά δύο παιδάκι. Το ένα το έκανα στις 32 βδομάδες λόγω πίεσης κ το άλλο 36, με φτ. Έχω πλέον υπέρταση κ παίρνω μισό χάπι! Πριν μια βδομάδα Εχασα τη Φίλη μου. Έγκυος στον 7ο μήνα, 40 χρόνων με δύο παιδάκια. Έκανε αιματολογικες, κάτι δε του άρεσε του γιατρού κ της λέει πας νοσοκομείο. Αυτή πήγε την άλλη μέρα. Το μωρο νεκρό. Καισαρική με ολική. Κ φεύγει εντατική. Προεκλαμψια, σύνδρομο help, οξιά λευχαιμία, αιμοραγιες κλπ κλπ. Πιο έφερε τι, δε ξέρω. Ψάχνανε αίμα, αιμοπεταλια. Βρέθηκαν όλα. Άλλοι λένε το μωρό αν μείνει μέσα σου νεκρό παθαίνεις συψαιμια. Άλλοι λένε η ηλικία. Το θέμα είναι ότι πήγα στην κηδεία της φίλης μου, με το μωρό της. Ο σύζυγός θέλει 3ο, τα παιδιά το ζητάνε, το θέλω κ γω. Αλλά μετά απ αυτό, πως να τολμισω!!! 

 

με υπερταση κ τετοιο ιστορικο στις γεννες βρε κοπελα μου αλλα πραγματικα δεν.αξιζει ουτε καν.να το σκεφτεσε. δεν ξερω αν σε αναλαβει κ κανενας γιατρος. μια χαρα εισαι με τα παιδακια σου . ο οργανισμος ζοριζετε με τις εγκυμοσυνες κ οταν υπαρχει προβλημα ηδη μεγενθυνετε η καρδια δεν.θελει κ πολυ. ασε το τριτο θα χαρεις σε λιγα χρονια τα εγγονια σου κ θα ειναι διπλη η χαρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

με υπερταση κ τετοιο ιστορικο στις γεννες βρε κοπελα μου αλλα πραγματικα δεν.αξιζει ουτε καν.να το σκεφτεσε. δεν ξερω αν σε αναλαβει κ κανενας γιατρος. μια χαρα εισαι με τα παιδακια σου . ο οργανισμος ζοριζετε με τις εγκυμοσυνες κ οταν υπαρχει προβλημα ηδη μεγενθυνετε η καρδια δεν.θελει κ πολυ. ασε το τριτο θα χαρεις σε λιγα χρονια τα εγγονια σου κ θα ειναι διπλη η χαρα. 

Λες ε! Πάω γυρεύοντας μάλλον. Δε ξέρω. Τι να πω. Άκουσα τρελές ιστορίες εδώ κ επίσης ηλικίες πολύ μεγαλύτερες. Αλλά όπως λες, μου έδωσε ο Θεός τα 2 παιδάκια μου! 

Link to comment
Share on other sites

Kuknos αφου εχεις ηδη υπερταση, στο παρελθον προεκλαμψια και ηδη δυο παιδια το θεωρω τουλαχιστον εγκληματικο  να προχωρησεις σε επομενη εγκυμοσυνη. Ειμαι πολυ συνειδητοποιημενη σε αυτο που σου λεω. Στα 23 μου επαθα κεντρικη αποκολληση πλακουντα, στα 25 μου προεκλαμψια κ στα 29 ρισκαρα με ενα σωρο φαρμακα (χωρις να εχω προηγουμενως υπερταση). Στα 29 οχι στα 42 κ με υπερταση. Καποια στιγμη ειπαμε στιγμιαια με τον συζυγο για τριτο παιδακι αλλα το ξεχασαμε την ιδια στιγμη γιατι 3 φορες κινδυνεψα. Οχι κοριτσι μου. Απολαυσε τα παιδακια σου κ μην ρισκαρεις την ζωη σου.

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2019 at 1:25 ΠΜ, P.L.L. είπε:

Εγώ κορίτσια μου είμαι πολύ πιο τυχερή από εσας. Έχασα το πρώτο παιδάκι μου νωρίς (στον τρίτο υπέρηχο δεν χτυπούσε πια η καρδιά) και ξαναέμεινα χωρις να το προσπαθούμε μετά μια περιοδο. Είχα πολύ κακά προγνωστικά για αυτή την εγκυμοσύνη και παααααρα πολύ αγχος αλλά όλα πήγαν τελεια και τώρα που σας γράφω την κοιτάω που μου χαμογελάει και προσπαθεί να μου μιλήσει με ότι κραυγή μπορεί να βγάλει. Μην σταματάτε να προσπαθείτε κορίτσια. Εγώ όταν πρωτοέγραψα εδω ήμουν απογοητευμένη αλλά είχα πει ότι γράφω από τώρα για να διαβάζουν κάποια στιγμή στο μέλλον άλλες κοπέλες την ιστορία μου και να παίρνουν δύναμη. Πάει ένας χρόνος και ένας μήνας από τότε και μου φαίνεται σαν εχθές! Πλέον δεν υπάρχει το πριν. Μόνο το τώρα με την κόρη μου και τον αντρουλη μου! (Και το σκυλάκι μας :-)) 

Πόσο χαίρομαι για σένα!! Να χαιρεσαι το κουκλακι σου και την οικογενεια σου!! 

Μακαρι να σταθουμε ολες τυχερες και να γινουμε μανουλες! 

Ολα τα καλα ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angel2019 είπε:

Πόσο χαίρομαι για σένα!! Να χαιρεσαι το κουκλακι σου και την οικογενεια σου!! 

Μακαρι να σταθουμε ολες τυχερες και να γινουμε μανουλες! 

Ολα τα καλα ευχομαι!

Θα γίνετε! Να έχετε πίστη και να είστε ευτυχισμένες! Και να θυμάστε ότι για κάποιο λόγο τα μωρά προτιμούν να έρχονται όταν δεν τα περιμένεις!! Καλή τύχη εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! Σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ZWH είπε:

Kuknos αφου εχεις ηδη υπερταση, στο παρελθον προεκλαμψια και ηδη δυο παιδια το θεωρω τουλαχιστον εγκληματικο  να προχωρησεις σε επομενη εγκυμοσυνη. Ειμαι πολυ συνειδητοποιημενη σε αυτο που σου λεω. Στα 23 μου επαθα κεντρικη αποκολληση πλακουντα, στα 25 μου προεκλαμψια κ στα 29 ρισκαρα με ενα σωρο φαρμακα (χωρις να εχω προηγουμενως υπερταση). Στα 29 οχι στα 42 κ με υπερταση. Καποια στιγμη ειπαμε στιγμιαια με τον συζυγο για τριτο παιδακι αλλα το ξεχασαμε την ιδια στιγμη γιατι 3 φορες κινδυνεψα. Οχι κοριτσι μου. Απολαυσε τα παιδακια σου κ μην ρισκαρεις την ζωη σου.

Πω πω Κ συ τι πέρασες!! Όχι, εγώ ευτυχώς δεν έχω περάσει προεκλαμψια. Όλα γινόντουσαν φυσιολογικά, αλλά την δεύτερη φορά έπαιρνα κ χαπάκι πίεσης! Τελικά τι να πω, μάλλον θα μείνω με τα 2 ζουζουνακια μου! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...