Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Είμαι στην 6 εβδομάδα εγκυμοσύνης. Έπαιρνα αντισυλληπτικα για να φτιάξω την περίοδο μου, μένω εκτός μάλλον αρχές του μήνα και επειδή δεν το έχω καταλάβει συνεχίζω να παίρνω τα χάπια μέχρι που τα σταμάτησα και είδα ότι δεν μου ερχόταν περίοδος. 

Σήμερα έχω ελαφρύ πόνο χαμηλά στη κοιλιά και είδα και αίμα, στην αρχή κόκκινο και όσο περνάει η ώρα σκούρο προς καφέ και πιο λίγο.

Τι μπορεί να συμβεί αν παίρνεις αντισυλληπτικα ενω είσαι έγκυος;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Maria Sak είπε:

Είμαι στην 6 εβδομάδα εγκυμοσύνης. Έπαιρνα αντισυλληπτικα για να φτιάξω την περίοδο μου, μένω εκτός μάλλον αρχές του μήνα και επειδή δεν το έχω καταλάβει συνεχίζω να παίρνω τα χάπια μέχρι που τα σταμάτησα και είδα ότι δεν μου ερχόταν περίοδος. 

Σήμερα έχω ελαφρύ πόνο χαμηλά στη κοιλιά και είδα και αίμα, στην αρχή κόκκινο και όσο περνάει η ώρα σκούρο προς καφέ και πιο λίγο.

Τι μπορεί να συμβεί αν παίρνεις αντισυλληπτικα ενω είσαι έγκυος;;; 

Αχ βρε κοριτσι δεν εχω ιδεα..ο γιατροσ σου τι σου ειπε?? 

Παντωσ ειναι θετικο που εγινε καφε το αιμα..κατσε ξεκουρασου κ ακολουθησε τισ οδηγιεσ του γιατρου σου? Δεν σου δωσε  utrogestan;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria Sak είπε:

Εχθές έκανα εξέταση αίματος και έχουμε κλείσει ραντεβού για αύριο δεν με έχει δει ακόμα 

Απο εδω κ περα θα τον ενημερωνεισ για το παραμικρο..

Αν δεν του χεισ πει πωσ ειδεσ αιμα κ εχετε αργα ραντεβου ενοχλησε τον το πεωι για να σου πει τι να κανεισ.

Η χοριακη σου τι τιμη ειχε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Maria Sak είπε:

13 χιλιάδες κάτι 

Τελεια..ευχομαι με το καλο.

Σημερα στον υπερηχο θα στα εξηγησει ολα..

Κ εγω ειχα ελαχιστο αιματακι κ πιο πολυ καφε κ στισ 2 εγκυμοσυνεσ

.κ ποτε δεν βρηκαμε τι ηταν..δεν φαινοταν καν αποκολληση..

Σου ευχομαι με το καλο..κ στειλε να μασ πεισ ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Maria Sak είπε:

Είμαι στην 6 εβδομάδα εγκυμοσύνης. Έπαιρνα αντισυλληπτικα για να φτιάξω την περίοδο μου, μένω εκτός μάλλον αρχές του μήνα και επειδή δεν το έχω καταλάβει συνεχίζω να παίρνω τα χάπια μέχρι που τα σταμάτησα και είδα ότι δεν μου ερχόταν περίοδος. 

Σήμερα έχω ελαφρύ πόνο χαμηλά στη κοιλιά και είδα και αίμα, στην αρχή κόκκινο και όσο περνάει η ώρα σκούρο προς καφέ και πιο λίγο.

Τι μπορεί να συμβεί αν παίρνεις αντισυλληπτικα ενω είσαι έγκυος;;; 

Γλυκια μου ναι υπαρχει περιπτωση να μεινεις εγκυος συγκεκριμενα μια γνωστη μου εμεινε σε διδυμα!πηρες καποια αλλη φαρμακευτικη αγωγη?καποια αντιβιωση?επικοινωνησε αμεσαμε τον γυναικολογο σου καλυτερα!η μονη μεθοδος αντισυλληψης που ξερεις πως σε καμια περιπτωση δεν θα μεινεις εγκυος συμφωνα με την δικη μου γυναικολογο ειναι η αποχη!

Just now, happysmile είπε:

Γλυκια μου ναι υπαρχει περιπτωση να μεινεις εγκυος συγκεκριμενα μια γνωστη μου εμεινε σε διδυμα!πηρες καποια αλλη φαρμακευτικη αγωγη?καποια αντιβιωση?επικοινωνησε αμεσαμε τον γυναικολογο σου καλυτερα!η μονη μεθοδος αντισυλληψης που ξερεις πως σε καμια περιπτωση δεν θα μεινεις εγκυος συμφωνα με την δικη μου γυναικολογο ειναι η αποχη!

Χιλια συγνωμη δεν καταλαβα οτι εισαι ηδη!!νομιζα ρωτουσες αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης συγχαρητηρια με το καλο!!πολυ καλη χοριακη ευχομαι τα καλυτερα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Τελεια..ευχομαι με το καλο.

Σημερα στον υπερηχο θα στα εξηγησει ολα..

Κ εγω ειχα ελαχιστο αιματακι κ πιο πολυ καφε κ στισ 2 εγκυμοσυνεσ

.κ ποτε δεν βρηκαμε τι ηταν..δεν φαινοταν καν αποκολληση..

Σου ευχομαι με το καλο..κ στειλε να μασ πεισ ευχαριστα

Κ

 

On 3/7/2019 at 10:12 ΠΜ, Maria Sak είπε:

13 χιλιάδες κάτι 

Κοριτσι τι εγινε τελικα?? Ολα καλα??

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μικρή αποκόλληση, μου έδωσε utrogestan αλλά εχθές το βράδυ μέχρι και τώρα βγάζω πάλι λίγο αίμα

Καρδιά δεν ακούσαμε ακόμη, την Πέμπτη που θα ξανά πάμε μας είπε

Ξέρετε αν τα utrogestan είναι για να σταματάνε το αίμα; να κολλάνε τον πλακούντα που έχει αποκολληθεί; ή για να βγάλουν το αίμα που έχει μείνει μέσα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...