Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου. Μόλις γυρισαμε απο τη Β'επιπέδου. Όλα τα βρήκε τέλεια, ο μπέμπης έίναι σούπερ! Σχολίασε όμως το αρκετό αμνιακό υγρό και έίπε πως σημερα οσες εχουν πάει για εξεταση εχουν αρκετο αμνιακο υγρο. Ειπε πως θα μπορουσε να ειναι ενδειξη ζαχαρου....και εχω φρικαρει τωρα γιατι τελευταια φορα ειχα 70 που ειναι πολυ καλο και γενικα δεν τρωω πολλα γλυκα ουτε πολλα μακαρονια γιατι προσεχω. Με ρωτησε αν ετρωγα πολυ σταφυλι και ειπα ναι...θα κανω αμεσα καμπυλη ζαχαρου. Δε φοβαμαι αν ειναι απλα ανεβασμενο το ζαχαρο τον διαβητη φοβαμαι...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις γύρισαμε κι εμείς απο τη β επιπέδου! Πλακούντας οκ, τράχηλος οκ, αμνιακό οκ, ο μπέμπης βγαίνει κοντά δέκα μέρες μεγαλύτερος και μου είπε κι εμένα για ζάχαρο! Στις δύο προηγούμενες μετρήσεις χωρίς να προσέχω, τη μια διαδικασία φάει την προηγούμενη μακαρόνια με κιμά, είχε βγει οριακό! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μόλις γύρισαμε κι εμείς απο τη β επιπέδου! Πλακούντας οκ, τράχηλος οκ, αμνιακό οκ, ο μπέμπης βγαίνει κοντά δέκα μέρες μεγαλύτερος και μου είπε κι εμένα για ζάχαρο! Στις δύο προηγούμενες μετρήσεις χωρίς να προσέχω, τη μια διαδικασία φάει την προηγούμενη μακαρόνια με κιμά, είχε βγει οριακό! 

Μπράβο κοπελα μου για το μωράκι σου! Σε ποιες μετρησεις εννοεις; Απλο σακχαρο.ή καμπυλη ζαχαρου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ακόμα καμπύλη! Στις εξετάσεις αίματος έβγαινα κοντά στο όριο! Προφανώς είναι οι υδατάνθρακες, γιατί από γλυκά δεν μπορώ να πω ότι είμαι τρελή γλυκατζου!!! Αλλά το φαγητουλι το τρώω όλο!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Δεν έχω κάνει ακόμα καμπύλη! Στις εξετάσεις αίματος έβγαινα κοντά στο όριο! Προφανώς είναι οι υδατάνθρακες, γιατί από γλυκά δεν μπορώ να πω ότι είμαι τρελή γλυκατζου!!! Αλλά το φαγητουλι το τρώω όλο!!!!

Κι εγώ το ίδιο,  το φαγάκι μου το τρώω, όχι γλυκά...πάίζουν πολλά ρόλο όμως όπως το άγχος και το περπάτημα. Εγώ τον μήνα που εφαγα τον περισσότερο υδατάνθρακα και κάτι παραπάνω σε γλυκά (στις διακοπές που έκανα 20 μέρες) γύρισα και έίχα το χαμηλότερο ως τώρα ζάχαρο! 70! Ενώ στην πρώτη μέτρηση στην 6η βδομ που το έίχα ρημάξει στα γλυκά αλλά και στο άγχος είχα 99!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια !!!
Μπράβο για τις Β επιπέδου σας !! Τα μωράκια σας μεγαλώνουν μια χαρά !!! Μπράβο βρε κορίτσι μου και για την καμπύλη ζαχάρου...Κι εγώ την έχω έννοια..σε 3 βδομάδες νομίζω θα κάνω..Αλλά επειδή έχω υπέρηχο τη Δευτέρα το βράδυ θα μου πει και ο γιατρός !!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, pennymom είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!
Μπράβο για τις Β επιπέδου σας !! Τα μωράκια σας μεγαλώνουν μια χαρά !!! Μπράβο βρε κορίτσι μου και για την καμπύλη ζαχάρου...Κι εγώ την έχω έννοια..σε 3 βδομάδες νομίζω θα κάνω..Αλλά επειδή έχω υπέρηχο τη Δευτέρα το βράδυ θα μου πει και ο γιατρός !!!

Καλημέρα κοπέλα μου :-)

Σίγουρα θα σου πει να την κάνεις πιστεύω. Ως τωρα ειναι οκ το ζαχαρο σου στις αιματολογικες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου :-)

Σίγουρα θα σου πει να την κάνεις πιστεύω. Ως τωρα ειναι οκ το ζαχαρο σου στις αιματολογικες; 

Ναι..σίγουρα θα μου πει..Είχα κάνει και στην 1η μου εγκυμοσύνη εννοείται.
Ως τώρα ήμουν πολύ Οκ με τις εξετάσεις και το ζάχαρο (γύρω στο 80 ήταν το Σεπτέμβρη) κτλ..Ωστόσο, τώρα που αρχίσαμε δουλειά, δραστηρίοτητες κτλ έχω φάει γλυκάκια, σταφύλια, σύκα κ όλα αυτά που έχουν ενέργεια αλλά και αυξάνουν το ζάχαρο και έχω μια ανησυχία.
Θα δούμε..!!

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pennymom είπε:

Ναι..σίγουρα θα μου πει..Είχα κάνει και στην 1η μου εγκυμοσύνη εννοείται.
Ως τώρα ήμουν πολύ Οκ με τις εξετάσεις και το ζάχαρο (γύρω στο 80 ήταν το Σεπτέμβρη) κτλ..Ωστόσο, τώρα που αρχίσαμε δουλειά, δραστηρίοτητες κτλ έχω φάει γλυκάκια, σταφύλια, σύκα κ όλα αυτά που έχουν ενέργεια αλλά και αυξάνουν το ζάχαρο και έχω μια ανησυχία.
Θα δούμε..!!

Με τις καύσεις που κάνεις εσύ όλη μέρα που είσαι στο πόδι σιγά μη σου ανέβει το ζάχαρο! Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, σήμερα κάναμε κ εμείς τον β'επιπεδου.. Η μικρούλα μεγαλώνει πολύ καλά ειναι 440γρ τωρα.. Τράχυλος, Αμνυακό, πλακούντας όλα πολύ καλά.. Μηδαμινές πιθανότητες για πρωορότητα κ προεκλαμψία λόγω του θυροειδή μου οπότε όλα μιά χαρούλα.. και συνεχίζουμε δυναμικά... Εγω με ζάχαρο δεν έχω θέμα προς το παρόν γιατί κ γενικά δεν τρώω πολλά ψωμιά κ ζυμαρικά (για τον Θυροειδή) μη ξεφύγω πολύ στα κιλα κ από γλυκά λίγα πράγματα γιατι δεν μου αρέσουν κιόλας.. Καμιά σοκολάτα μπορεί να φάω αλλά όχι συχνά.. θα φανεί στη συνέχεια πως θα εξελιχθεί :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, είστε όλες καλά;

Να κάνω μια ερώτηση...υπάρχει καμία που να έχει κόψει το τσιγάρο τωρα να βρω κάπου παρηγοριά; Δεν κάπνιζα πολύ αλλά με τον καφε το θελω. Κι όσο δεν το σκεφτόμουν το πρωτο τριμηνο τοσο το σκεφτομαι τωρα καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είστε όλες καλά;

Να κάνω μια ερώτηση...υπάρχει καμία που να έχει κόψει το τσιγάρο τωρα να βρω κάπου παρηγοριά; Δεν κάπνιζα πολύ αλλά με τον καφε το θελω. Κι όσο δεν το σκεφτόμουν το πρωτο τριμηνο τοσο το σκεφτομαι τωρα καθε μερα.

Εγώ κάπνιζα αλλά έχει ενάμιση χρόνο που το έκοψα σταδιακά αλλά σχετικά γρήγορα! Για να απασχολούμαι μασουσα καραμέλες! Μπορείς να αλλάξεις καφε για να ξεφύγει από το μυαλό η σύνδεση! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Εγώ κάπνιζα αλλά έχει ενάμιση χρόνο που το έκοψα σταδιακά αλλά σχετικά γρήγορα! Για να απασχολούμαι μασουσα καραμέλες! Μπορείς να αλλάξεις καφε για να ξεφύγει από το μυαλό η σύνδεση! 

Ευχαριστώ για τη συμβουλή σου :-) έχω αλλάξει καφέ....αλλά μου έρχεται η σκέψη της παλιάς μου συνήθειας. :-(

Link to comment
Share on other sites

Δύο εβδομάδες εμένα με ζορισαν! Το δύσκολο είναι όταν το φέρνεις στο μυαλό!! Εγώ πχ έφευγα από το σπίτι και δεν τα έπαιρνα μαζί μου! Είχα φάει τις καραμέλες της ζωής μου!!! Πάρε διάφορες γεύσεις με το κιλό κυριολεκτικά! Οπότε όταν τις μασάς θα ξεφεύγει η σκεψη!!! Ακόμα και σήμερα βρίσκω καραμέλες χωμένες σε τσάντες τσαντάκια κουτάκια! Ελπίζω βέβαια να μην χρειαστείς οδοντίατρο με τις συμβουλές μου!!!:lol:


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...