Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

Δύο εβδομάδες εμένα με ζορισαν! Το δύσκολο είναι όταν το φέρνεις στο μυαλό!! Εγώ πχ έφευγα από το σπίτι και δεν τα έπαιρνα μαζί μου! Είχα φάει τις καραμέλες της ζωής μου!!! Πάρε διάφορες γεύσεις με το κιλό κυριολεκτικά! Οπότε όταν τις μασάς θα ξεφεύγει η σκεψη!!! Ακόμα και σήμερα βρίσκω καραμέλες χωμένες σε τσάντες τσαντάκια κουτάκια! Ελπίζω βέβαια να μην χρειαστείς οδοντίατρο με τις συμβουλές μου!!!:lol:

Χαχαχαχαχαχαχα...όντως! Το μυαλό είναι το θέμα. Καταφερνες να ξεγελιέσαι με τιε καραμέλες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναιιιιιιι!!!! Αλλά μιλάμε για τόνους!!!! Τελείωνε η μία άνοιγα την άλλη!!! Σταματούσα όταν δεν το ζητούσα και μόλις το ξαναθυμομουν ξανάρχιζα!!! Ε μετά τις δύο εβδομάδες λίγο βελτιώθηκε η κατάσταση αλλά όλο το χειμώνα την έβγαλα αγκαλιά με αυτές!!!! Δεν ήθελα ούτε αυτοκόλλητα ούτε ηλεκτρονικό ούτε τσίχλες νικοτίνης! Και τελικά το κόλπο έπιασε! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναιιιιιιι!!!! Αλλά μιλάμε για τόνους!!!! Τελείωνε η μία άνοιγα την άλλη!!! Σταματούσα όταν δεν το ζητούσα και μόλις το ξαναθυμομουν ξανάρχιζα!!! Ε μετά τις δύο εβδομάδες λίγο βελτιώθηκε η κατάσταση αλλά όλο το χειμώνα την έβγαλα αγκαλιά με αυτές!!!! Δεν ήθελα ούτε αυτοκόλλητα ούτε ηλεκτρονικό ούτε τσίχλες νικοτίνης! Και τελικά το κόλπο έπιασε! 

Δεν σε αμφισβητώ. Απλά με μενα συμβαινει το εξης...εκανα 4-5 τσιγαρα κι αυτα μαζι με τον καφε μου. Το 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης δεν το σκεφτομουν καν, ισως επειδη ημουν απορροφημενη στο αγχος μου για την εξελιξη του 1ου τριμ της εγκυμοσυνης. Μετα, απλα ΗΘΕΛΑ τη φαση καφε και τσιγαρο. Φαντασου, δεν ςχω σωματικη νευρικοτητα, δεν ψαχνω να απασχολησω τα χερια μου αλλα ούτε και τσιμπολογαω αντι του τσιγαρου. Θελω απλα να κανω τσιγαρο με καφε. Θα δοκιμασω αυτο με τις καραμελες μηπως καταφερω να αντικαταστησω τη σκεψη αν και μου φαινεται δυσκολο :-(

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασε το. Μπορεί να πιάσει σε εσενα, μπορεί και όχι! Εγώ με τις αναγουλες έκοψα και τον καφέ! Τώρα μπορώ να πω ότι κάποια βραδιά θα ήθελα πολύ να έπινα έναν, αλλά μετά θα κάνω το νυχτοφύλακα! Ο γιατρός με αφήνει έναν την ημερα, αλλά σκέφτομαι μήπως του δημιουργεί υπερένταση και του μείνει και μετά τη γέννηση! Οπότε φαντάζομαι ότι κάπως έτσι νιώθεις κι εσύ με το τσιγάρο! Μακάρι να πιάσει και σε εσένα και να τομκρατησεις και μετά!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναι δοκίμασε το. Μπορεί να πιάσει σε εσενα, μπορεί και όχι! Εγώ με τις αναγουλες έκοψα και τον καφέ! Τώρα μπορώ να πω ότι κάποια βραδιά θα ήθελα πολύ να έπινα έναν, αλλά μετά θα κάνω το νυχτοφύλακα! Ο γιατρός με αφήνει έναν την ημερα, αλλά σκέφτομαι μήπως του δημιουργεί υπερένταση και του μείνει και μετά τη γέννηση! Οπότε φαντάζομαι ότι κάπως έτσι νιώθεις κι εσύ με το τσιγάρο! Μακάρι να πιάσει και σε εσένα και να τομκρατησεις και μετά!!!!

Α, είχες αναγούλες ε;;; Βάσανο έίναι αλλά να που βοηθάει και στο να κόψεις πράγματα.Εγώ εκανα μια προσπάθεια να κοψω κι αυτον τον εναν καφε αλλα πηγα να κοιμηθω πανω στο γραφειο στη δουλεια κι ετσι δεν το ξαναεπεδιωξα! Αχ, νομιζω πως μονο η σκεψη του μωρου μεσα μου με εμποδιζει απο το να καπνισω γι'αυτο ξερω πως μετα θα το ξαναρχισω...τουλαχιστον δεν καπνιζω πολλα, αυτο με σωζει γιατι κατα τα αλλα το μυαλο μου εκει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!!
Εγώ ευτυχώς ποτέ δεν κάπνισα κ με ενοχλεί κιόλας. Σκεφτείτε πως το έκοψα στον άντρα μου μόλις γνωριστήκαμε..13 χρόνια έχει να καπνίσει..χαχα
Καφέ στην 1η εγκυμοσύνη δεν έπινα..Σε αυτή δε γίνεται χωρίς..Κάθε μέρα φτιάνχω έναν κ προσπαθώ να μην τον πιω ή να μην τον πιο όλο τουλάχιστον..
Απλά σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν μπορώ να μη φάω ένα γλυκάκι και που κ που πατατάκια με ρίγανη που τα λατρεύω..απλά προσπαθώ να είναι πολύ λίγο κ από τα δυο όταν δεν αντέχω να το αποφύγω..!!
Αυτά..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, pennymom είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή εβδομάδα !!!
Εγώ ευτυχώς ποτέ δεν κάπνισα κ με ενοχλεί κιόλας. Σκεφτείτε πως το έκοψα στον άντρα μου μόλις γνωριστήκαμε..13 χρόνια έχει να καπνίσει..χαχα
Καφέ στην 1η εγκυμοσύνη δεν έπινα..Σε αυτή δε γίνεται χωρίς..Κάθε μέρα φτιάνχω έναν κ προσπαθώ να μην τον πιω ή να μην τον πιο όλο τουλάχιστον..
Απλά σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν μπορώ να μη φάω ένα γλυκάκι και που κ που πατατάκια με ρίγανη που τα λατρεύω..απλά προσπαθώ να είναι πολύ λίγο κ από τα δυο όταν δεν αντέχω να το αποφύγω..!!
Αυτά..

Ααα...εσυ το πας αυστηρα το θεμα! Χαχαχα. Γεια σου Πένυ μου :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Ααα...εσυ το πας αυστηρα το θεμα! Χαχαχα. Γεια σου Πένυ μου :-)

Το πήγαινα...στην 1η εγκυμοσύνη..Σε αυτή το έχω λίγο παρακάνει με γλυκά και καμιά αμαρτία όπως τα πατατάκια..αλλά είναι το μόνο που με κρατάει..νιώθω πως με ξεκουράζει..χαχαχα
Με το κάπνισμα δε τα είχα ποτέ καλά..άρα έχω γλιτώσει έναν καημό.


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , pennymom είπε:

Το πήγαινα...στην 1η εγκυμοσύνη..Σε αυτή το έχω λίγο παρακάνει με γλυκά και καμιά αμαρτία όπως τα πατατάκια..αλλά είναι το μόνο που με κρατάει..νιώθω πως με ξεκουράζει..χαχαχα
Με το κάπνισμα δε τα είχα ποτέ καλά..άρα έχω γλιτώσει έναν καημό.

Τον καημό της ζυγαριάς μήπως ξέρει καμία πώς μπορώ να τον γλιτώσω; Ανεβαίνει με προοδευτική ακρίβεια!!! Έλεος....


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Τον καημό της ζυγαριάς μήπως ξέρει καμία πώς μπορώ να τον γλιτώσω; Ανεβαίνει με προοδευτική ακρίβεια!!! Έλεος....

Ααααααχ κορίτσι μου σε συμπονώ...είναι απίστευτο το ποσο γρηγορα ανεβαίνει! Αύριο μπαίνω στην 24η βδομ κι εχω ήδη πάρει 9 κιλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !!!!!
Χθες κάναμε υπέρηχο..Η μπέμπα μεγαλώνει..η κόρη μου τρελάθηκε που ξαναείδε τη μπέμπα κ μου φωνάζει να φάω πολύ, να μεγαλώσει πιο γρήγορα να βγει γρηγορότερα..Της εξήγησα πως δεν είναι στο χέρι μου, αλλά δεν την έπεισα μάλλον!! χαχα
Η μπέμπα είναι 22cm και 162 gr και ο γιατρός την είδε πολύ καλή !
Β επιπέδου σε 3 εβδομάδες κ καμπύλη ζαχάρου τότε κοντά !!!
Κατά τα άλλα για τα κιλά..το ξέρω το έργο..τώρα αρχίζουμε κ φορτώνουμε βάρος δυστυχώς, χωρίς να αλλάζουμε ουσιαστικά ποσότητα ή είδος φαγητών..
Υπομονή...και στο θηλασμό επίσης βάρος θα πάρουμε..δυστυχώς !!! Σκεφτείτε ξενύχτι κ εξάντληση..άρα επιδρομή σε τροφές που δίνουν ενέργεια..!!
Εγώ προς το παρόν καλά είμαι, αλλά αυτή τη βδομάδα πήρα άλλο ένα κιλό και δε βγαίνει να συνεχίσω έτσι κάθε βδομάδα φυσικά και δεδομένου πως θα μείνω στη δουλειά μέχρι που θα γεννήσω..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !
Παρασκευή επιτέλους !! πολύ τρέξιμο μες στη βδομάδα..Και τα κιλά συνεχίζουν να ανεβαίνουν όντως παρά το τρέξιμο, παρά τις σαλάτες..Υπομονή..Είμαστε κοντά πια και ας σκεφτούμε κι ένα ακόμα θετικό..Γεννάμε Φλεβάρη και επομένως έχουμε 3-4 μήνες να ζοριστούμε να επανέλθουμε μέχρι το καλοκαίρι που θα πάμε τα μικρά μας για μπάνια..
Πώς είστε γενικά; Εμείς ακούμε καθημερινά τη μπέμπα πια, αλλά ξεκίνησα τις τύψεις, γιατί δεν προλαβαίνω να της δώσω την αντίστοιχη προσοχή κ φροντίδα όπως στην 1η εγκυμοσύνη εννοείται..και φυσικά αυτό μου δείχνει πως κ μόλις γεννηθεί..δε θα είναι τόσο τυχερή να έχει την αποκλειστική μας προσοχή όπως η μεγάλη μας κόρη..2ο παιδί είμαι κι εγώ και ξέρω..χαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Αχ αυτά τα κιλά! Αυτή την εβδομάδα απείχα από το ζύγισμα! Το εγκεφαλικό μαζεμένο τη Δευτέρα. Πάντως και από εδώ όσες σαλάτες και να τρώω προκοπή δεν βλέπω. Έχω αρχίσει και βαραίνω απότομα. Καλά δεν μιλάμε για το πρήξιμο χέρια πόδια. Η κοιλιά την τελευταία εβδομάδα έχει προωθηθεί πολύ. Και εμείς τον ακούμε όλη μέρα! Ευτυχώς γιατί αυτό το μαρτύριο της σταγόνας του α τριμήνου να περιμένεις να πας στο γιατρό δεν αντέχεται και πολύ!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , pennymom είπε:

Καλημέρα κορίτσια !
Παρασκευή επιτέλους !! πολύ τρέξιμο μες στη βδομάδα..Και τα κιλά συνεχίζουν να ανεβαίνουν όντως παρά το τρέξιμο, παρά τις σαλάτες..Υπομονή..Είμαστε κοντά πια και ας σκεφτούμε κι ένα ακόμα θετικό..Γεννάμε Φλεβάρη και επομένως έχουμε 3-4 μήνες να ζοριστούμε να επανέλθουμε μέχρι το καλοκαίρι που θα πάμε τα μικρά μας για μπάνια..
Πώς είστε γενικά; Εμείς ακούμε καθημερινά τη μπέμπα πια, αλλά ξεκίνησα τις τύψεις, γιατί δεν προλαβαίνω να της δώσω την αντίστοιχη προσοχή κ φροντίδα όπως στην 1η εγκυμοσύνη εννοείται..και φυσικά αυτό μου δείχνει πως κ μόλις γεννηθεί..δε θα είναι τόσο τυχερή να έχει την αποκλειστική μας προσοχή όπως η μεγάλη μας κόρη..2ο παιδί είμαι κι εγώ και ξέρω..χαχα

Εγω περιμένω το 3ο και έχω τύψεις για τα άλλα 2 τελικά οι ενοχές είναι κομμάτι της γονεικότητας 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...