Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, iliana88 είπε:

Δεν μ αφηνει να την πιάνω καθολου από τον 4 μηνα για τις συσπάσεις. Παιρνω τοκολυτικα χαπια. 

Έχω κάνει περιδεση, αλλά ο τράχηλος είναι εντάξει 2,6 σημερα τον μετρήσαμε. Αλλά μ αγχώνει με τις κινήσεις συνεχεια. Είμαι σ ακινησία.αλλα με πηγαινοφέρνει Χαλκιδα-Αθήνα.αληθεια δεν ξερω.ειναι μια χαρα μου είπε και το αμνιακο

Νομίζω αγάπη μου δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Πριν λίγες ώρες εκεί ήσουν κι όλα ήταν μια χαρά. Μπορεί και το μωρό να χει κάτσει κάπως διαφορετικά τώρα... Πάραυτα όταν το νιώσεις, να μας το γράψεις...ακούς κακομοίρα μου;; Μας άγχωσες κι εσύ κι ο γιατρός σου βραδιάτικο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Sweet_child είπε:

Στο site του Μητέρα το έχει αλλά θα τους πάρω καλού κακού τηλέφωνο τη Δευτέρα να ρωτήσω.

Γεννάει καμια άλλη κοπέλα στο Μητέρα;

Εγω γένναω στο μητερα. Θα το χω μαζί μου κι αν το χρειαστώ, καλως!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, iliana88 είπε:

Ναι :) ο γιατρος μου είναι στο Ιασω.Δεν θα μ έκλεινε μέσα αν ήταν; Δεν ξερω 

Άντε γειτονισσες ειμαστε!! Ναι κ εγω έτσι πιστεύω οτι απο μόνος του αν ήταν θα σου έλεγε, δεν θα το ρίσκαρε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Νομίζω αγάπη μου δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Πριν λίγες ώρες εκεί ήσουν κι όλα ήταν μια χαρά. Μπορεί και το μωρό να χει κάτσει κάπως διαφορετικά τώρα... Πάραυτα όταν το νιώσεις, να μας το γράψεις...ακούς κακομοίρα μου;; Μας άγχωσες κι εσύ κι ο γιατρός σου βραδιάτικο!

Ναι γράψε μας οπωσδήποτε .εγω ειμαι υστερική με αυτο το θεμα .αφου η μαία μου θελει να μου φέρει ψυχίατρο .δοκιμασε παντως αν θες να πιεις κατι δροσερό γλυκό .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, iliana88 said:

Ναι :) ο γιατρος μου είναι στο Ιασω.Δεν θα μ έκλεινε μέσα αν ήταν; Δεν ξερω 

Γενικα ειναι μια ιατρική συμβουλη αυτή που δινεται απο πολλους γιατρους. Δες πως εξελίσσεται κ ακολουθησε το ενστικτο σου οσο γινεται παραμερίζοντας το αγχος. Πες κ μας εννοειται! Θα ακουστω τρελη αλλα θα το πω..εχω στηθοσκοπιο σπιτι για αλλο λογο κ αν ανησυχω το βαζω στην κοιλια ν ακουσω την καρδουλα του μωρου κ ηρεμω! Δεν εχεις περάσει λιγα κ ειναι απολυτα φυσικο να φυσας κ εσυ το γιαουρτι.. :/

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι δεν μου εχει πει τιποτα τετοιο! Νομιζω σε αγχωσε παραπανω ο γιατρος σου ισως για να ειναι και ο ιδιος ησυχος τι να πω.. παντως και εμενα το μωρο ειναι γενικα πολυ ησυχο απο την αρχη! Να φανταστεις τον νιωθω πολυ λιγο και εγω! Και καποιες ωρες της μερας! Απο το πρωι ως το μεσημερι παντως με τιποτα 10 φορες δεν φτανω!! Πιο πολυ το βραδυ και παλι απαλους κυματισμους οχι κλωτσιες δυνατες! Ειναι και αναλογα το μωρο! Παντως αν το νιωσεις πες μας γιατι καταλαβαινω το αγχος σου και ολες μας εδω τις ιδιες ανησυχιες εχουμε πανω κατω!!

Just now, KNecky είπε:

Γενικα ειναι μια ιατρική συμβουλη αυτή που δινεται απο πολλους γιατρους. Δες πως εξελίσσεται κ ακολουθησε το ενστικτο σου οσο γινεται παραμερίζοντας το αγχος. Πες κ μας εννοειται! Θα ακουστω τρελη αλλα θα το πω..εχω στηθοσκοπιο σπιτι για αλλο λογο κ αν ανησυχω το βαζω στην κοιλια ν ακουσω την καρδουλα του μωρου κ ηρεμω! Δεν εχεις περάσει λιγα κ ειναι απολυτα φυσικο να φυσας κ εσυ το γιαουρτι.. :/

Σοβαρα λειτουργει αυτο με το στηθοσκοπιο?? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Γενικα ειναι μια ιατρική συμβουλη αυτή που δινεται απο πολλους γιατρους. Δες πως εξελίσσεται κ ακολουθησε το ενστικτο σου οσο γινεται παραμερίζοντας το αγχος. Πες κ μας εννοειται! Θα ακουστω τρελη αλλα θα το πω..εχω στηθοσκοπιο σπιτι για αλλο λογο κ αν ανησυχω το βαζω στην κοιλια ν ακουσω την καρδουλα του μωρου κ ηρεμω! Δεν εχεις περάσει λιγα κ ειναι απολυτα φυσικο να φυσας κ εσυ το γιαουρτι.. :/

Και κανει δουλεια δηλαδή αυτο το στηθοσκοπίο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, iliana88 είπε:

Ναι :) ο γιατρος μου είναι στο Ιασω.Δεν θα μ έκλεινε μέσα αν ήταν; Δεν ξερω 

Σίγουρα θα σ έκλεινε!! Εμένα μ έχει απλα ρωτήσει αν το νιώθω! Μη σε αγχώνει ετσι!! Εκτός πια κι αν δεν το νιώσεις καθολου για ένα 24ωρο! Χθες και προχθές το ενιωσα ελάχιστα και ανησύχησα κι Εγω! Δεν είναι όλες οι μερες ίδιες! Κι εμείς καποιες έχουμε κέφια και κάποιες Όχι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, iliana88 είπε:

Μόλις το αισθάνθηκα μέσα από τόσες ώρες αλλά πολύ λίγο .σαν μπουρμπουλήθρες το νιώθω. Και όχι κλωτσιές. Σας ευχαριστω όλες κορίτσια :) καλό βραδυ . 

Δεν είναι πάντα κλωτσιές βρε. Ειδικά πλέον που το μωράκι είναι μεγάλο και δεν έχει τον ίδιο χώρο. Μπορεί να είναι απαλές κινήσεις, τεντώματα στην κοιλιά, κυματισμοί, πεταρίσματα, λόξυγκας...όλα αυτά κινήσεις θεωρούνται. Άντε...έφυγε ένα άγχος... Καλή σου ξεκούραση!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, iliana88 said:

Μόλις το αισθάνθηκα μέσα από τόσες ώρες αλλά πολύ λίγο .σαν μπουρμπουλήθρες το νιώθω. Και όχι κλωτσιές. Σας ευχαριστω όλες κορίτσια :) καλό βραδυ . 

Τελεια κοπελα μου ξεκουράσου ηρεμη κ ειναι καλα το μικρουλι σου! :)

Just now, mpoukitsa said:

Εμενα παλι δεν μου εχει πει τιποτα τετοιο! Νομιζω σε αγχωσε παραπανω ο γιατρος σου ισως για να ειναι και ο ιδιος ησυχος τι να πω.. παντως και εμενα το μωρο ειναι γενικα πολυ ησυχο απο την αρχη! Να φανταστεις τον νιωθω πολυ λιγο και εγω! Και καποιες ωρες της μερας! Απο το πρωι ως το μεσημερι παντως με τιποτα 10 φορες δεν φτανω!! Πιο πολυ το βραδυ και παλι απαλους κυματισμους οχι κλωτσιες δυνατες! Ειναι και αναλογα το μωρο! Παντως αν το νιωσεις πες μας γιατι καταλαβαινω το αγχος σου και ολες μας εδω τις ιδιες ανησυχιες εχουμε πανω κατω!!

Σοβαρα λειτουργει αυτο με το στηθοσκοπιο?? 

 

Just now, Pennymav said:

Και κανει δουλεια δηλαδή αυτο το στηθοσκοπίο;

Το ειχα διαβασει καπου στην 1η εγκυμοσυνη κ το δοκιμασα κ ναι ισχύει παιδια ακους την καλπαστη καρδουλα οπως στους υπερηχους αλλα εννοειται πιο απαλος ο ηχος!! :) Αργοτερα εμαθα πως τ κανουν κ μαιες στο εξωτερικο. Βεβαια εξαρτάται κ πως καθεται το μωρο γ ν το βρεις γιατί ειχα περασει ολη την κοιλιτσα μεχρι να βρω που ακουγεται.. κ θελει ησυχια.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, iliana88 είπε:

Μόλις το αισθάνθηκα μέσα από τόσες ώρες αλλά πολύ λίγο .σαν μπουρμπουλήθρες το νιώθω. Και όχι κλωτσιές. Σας ευχαριστω όλες κορίτσια :) καλό βραδυ . 

Έχει αλλάξει θέση μάλλον αγάπη μου. Πολύ σε αγχώνει ο γιατρός σου. Εννοείται να έχεις το νου σου, κι εγώ αγχώνομαι για τις κινήσεις, αφού ξυπνάω το βράδυ και περιμένω να κουνηθεί! Αλλά έχουμε που έχουμε τα άγχη μας από μόνες μας, δεν χρειάζεται να μας φορτώνουν και με περισσότερα. Καμιά φορά είναι και ο τρόπος που το λέει κάποιος. 

Εύχομαι όλα καλά για όλες μας βρε κορίτσια μου! Καλό σας βράδυ!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ζυγίστηκα και μέσα σε 6 μέρες έχασα άλλα 1,2 κιλά! Νομίζω ότι πάω καλά!!! Συνολικά είμαι 1,6 κιλά κάτω. Ελπίζω να χάσω άλλο τόσο μέχρι να μπω στο μήνα μου! Δεν είναι τόσο δύσκολο τελικά και δεν νιώθω ότι στερούμαι κάτι. 

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα κορίτσια! Ζυγίστηκα και μέσα σε 6 μέρες έχασα άλλα 1,2 κιλά! Νομίζω ότι πάω καλά!!! Συνολικά είμαι 1,6 κιλά κάτω. Ελπίζω να χάσω άλλο τόσο μέχρι να μπω στο μήνα μου! Δεν είναι τόσο δύσκολο τελικά και δεν νιώθω ότι στερούμαι κάτι. 

Καλημέρα! Μπραβο ρε συ! Αν τωρα χανεις ετσι ευκολα μετα τον τοκετο θα επανελθεις τσακ μπαμ! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...