Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Αυτά τα χαρτιά που λέτε εμένα μου τα ζήτησαν να τα έχω μαζί μου για την δήλωση του μωρού. Όχι για την γεννα. Μήπως εννοείται ότι τα θέλετε όσες γεννήσετε σε ιδιωτικό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 said:

Αυτά τα χαρτιά που λέτε εμένα μου τα ζήτησαν να τα έχω μαζί μου για την δήλωση του μωρού. Όχι για την γεννα. Μήπως εννοείται ότι τα θέλετε όσες γεννήσετε σε ιδιωτικό; 

Ισχυει πως χρειαζονται για την δηλωση στο ληξιαρχείο κ οχι για την εισαγωγη στο ιδιωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ισχυει πως χρειαζονται για την δηλωση στο ληξιαρχείο κ οχι για την εισαγωγη στο ιδιωτικό.

εντάξει. Ευχαριστώ πολύ

Just now, mpempaki1 είπε:

εντάξει. Ευχαριστώ πολύ

να σας ρωτήσω.. εσείς έχετε κραμπες στα ποδια; αν ναι πως τις αντιμετωπίζεται; εγώ παίρνω μαγνήσιο,δεν κουράζομαι αλλά καυε βράδυ με πιάνουν και ποναω. Επίσης χθες ενώ ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα ενόχληση στην κοιλια και μόλις γύρισα ήταν σαν να είχε βγει όλο το μωρό πάνω..(εξογκωμα) δεν το ένιωσα σαν πέτρωμα η Κάτι τέτοιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

εντάξει. Ευχαριστώ πολύ

να σας ρωτήσω.. εσείς έχετε κραμπες στα ποδια; αν ναι πως τις αντιμετωπίζεται; εγώ παίρνω μαγνήσιο,δεν κουράζομαι αλλά καυε βράδυ με πιάνουν και ποναω. Επίσης χθες ενώ ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα ενόχληση στην κοιλια και μόλις γύρισα ήταν σαν να είχε βγει όλο το μωρό πάνω..(εξογκωμα) δεν το ένιωσα σαν πέτρωμα η Κάτι τέτοιο. 

Απο όταν ξεκινησα μαγνησιο με πιανουν σπανια. Ρωτα τον γιατρο σου γιατι ισως χρειαζεσαι κ αλλο μαγνησιο! Το εξογκωμα μου το κανε κ μενα χθες, ειναι που μειώνεται ο χωρος τους κ κανουν πολλα περιεργα, τουρλωνουν πισινουληδες, δινουν αγκωνιες, αστα! :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , KNecky είπε:

Απο όταν ξεκινησα μαγνησιο με πιανουν σπανια. Ρωτα τον γιατρο σου γιατι ισως χρειαζεσαι κ αλλο μαγνησιο! Το εξογκωμα μου το κανε κ μενα χθες, ειναι που μειώνεται ο χωρος τους κ κανουν πολλα περιεργα, τουρλωνουν πισινουληδες, δινουν αγκωνιες, αστα! :wub:

Εσύ πόσα παίρνεις την μέρα. εμένα 2 μου εχει πει.. θα τον ρωτήσω μήπως και πρέπει.. Δεν θα την παλέψω άλλο. το περπάτημα θα βοηθήσει; χαχα κατάλαβα. ωραία τότε γιατί αγχωθηκα.. Ο χώρος ποτε αρχίζει να μειώνεται; παιζει ρολο ο σωματοτυπος; είμαι πολύ πολθ αδύνατη γι αυτο ρωτάω. Δεν έχω μπει ακόμα στον 8ο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 said:

Εσύ πόσα παίρνεις την μέρα. εμένα 2 μου εχει πει.. θα τον ρωτήσω μήπως και πρέπει.. Δεν θα την παλέψω άλλο. το περπάτημα θα βοηθήσει; χαχα κατάλαβα. ωραία τότε γιατί αγχωθηκα.. Ο χώρος ποτε αρχίζει να μειώνεται; παιζει ρολο ο σωματοτυπος; είμαι πολύ πολθ αδύνατη γι αυτο ρωτάω. Δεν έχω μπει ακόμα στον 8ο. 

Ξεκινησα 3 απο αρχες 6ου μηνα. Εχεις περιθωριο, άλλες κοπελες παίρνουν παραπανω απο μενα. Δεν είμαι σιγουρη για το περπάτημα για τις κραμπες. Μπανανουλες κ πολυ νερο βοηθα παντως! Στο 3ο τριμηνο σιγα σιγα μειωνεται κ λογικα παιζει ρολο ο σωματοτυπος για το πως βολευεται το  κ πως το νιωθεις. Σιγουρα κ επειδή παιρνουν βαρος πιο γρηγορα αρχιζεις κ νιωθεις αλλιως τις κινησεις κ απο χτυποι γινονται πιο πληθωρικες στην αισθηση. Εγω απο 7ο κ μετα καταλαβαινω χοντρικα πως καθεται που ειναι το σωματακι κ που το κεφαλι. Αυτο το φουσκωματακι σε συγκεκριμενο σημειο της κοιλιας ειναι στανταρακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sweet_child είπε:

Θα χάσω τρία ως το τέλος του μήνα και θα στα στείλω πακετάκι @Pagotoula μου!!

χαχαχαχ!! άντε μπράβο!! γιατί η κωλοζυγαριά μου δεν λέει να κουνηθεί λιγάκι να ηρεμήσω κι εγώ κι οι ντόκτορες και όλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Καλό μήνα!!♡♡ εμένα μου είπαν μαλακτικό μετά τους 6-7 μήνες. απορρυπαντικό ποιο θα παρεις;εγώ σκέφτομαι το αρκαδι υγρό πλυντηρίου.

Ναι, ε; Δεν έχω ψάξει ακομη μάρκες! Υπαρχει κάποια που έχει ακουστεί αρνητικα;;Εγω μόνο την προδερμ ξέρω να σου πω την Αλήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Έπλυνα σήμερα τα πράγματα του μωρού με Αρκάδι. Χωρίς μαλακτικό και μυρίζουν τέλεια! 

Μου έμεινε να τα σιδερώσω και να βάλω ακόμα ένα πλυντήριο, αύριο μάλλον για να στεγνώσουν έξω στον ήλιο. 

Εν τω μεταξύ, τα έπλυνα στους 20 βαθμούς στο γρήγορα πρόγραμμα του πλυντηρίου επειδή είναι καινούρια και όταν σιδερωθούν θα είναι κομπλέ πιστεύω, ε; Αφού αρχίσει και τα φοράει το μωρό όμως, θα τα βάζω στην κανονική πλύση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...