Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Εμενα τις τελευταιες 2 εβδομαδες με ενοχλει το στομαχι μου και γενικα η κοιλια μου.. Συν οτι εχω μια ελαφρια δυσκοιλιοτητα και καουρες! Γενικως το στομαχι ηταν καλυτερα στην αρχη της εγκυμοσυνης παρα τωρα... Και εχω παρατηρησει οτι με ενοχλει η σοκολατα! Τις κοβω εννοειται, γιατι αυτη η αισθηση της αδιαθεσιας ειναι πολυ δυσαρεστη!

Just now, Polly1 είπε:

Κι εμένα σημερα όταν ήμουν ξαπλωμένη μ επιανε!Αλλά σχεδόν πάντα πρέπει να είναι ξαπλωμένη! Πάντως είναι πολύ ενοχλητικό!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Εγώ έχω κλασικά το στομάχι μου. Όταν φάω, παρόλο που έχω ελαττώσει στο μισό τις μερίδες που τρώω, φουσκώνει το στομάχι, τσιτώνει η κοιλιά, και έχω δύσπνοια. Χώρια τις ανακατωσούρες, την άσχημη γεύση, την καούρα, τις ξινίλες. Επίσης, κατά τη διάρκεια της μέρας με πιάνει αδυναμία και δεν μπορώ να σταθώ όρθια. Τα βράδια δεν βολεύομαι με την κοιλιά και στριφογυρίζω. Τετάρτη βράδυ βγήκαμε για φαγητό με φίλους και επειδή ο φωτισμός ήταν χαμηλός, άρχισαν να σκοτεινιάζουν τα μάτια μου, να με κόβει κρύος ιδρώτας και να θέλω να ξαπλώσω. Αν δεν έβγαινα έξω στο χωλ του εστιατορίου που είχε αέρα, φως και καναπέ, θα είχα σίγουρα λιποθυμήσει. Έχω την υποψία ότι το αυξημένο αμνιακό πιέζει πιο πολύ τα πάντα εκεί μέσα γι' αυτό έχω όλα αυτά τα συμπτώματα. Όμως, πέρασε ο Ιανουάριος, και αύριο μπαίνουμε με το καλό στον κουτσοφλέβαρο!!! Κάποιες γεννάτε κιόλας μέσα στο Φλεβάρη, άντε να ακολουθήσουμε κι εμείς σιγά σιγά! 

Έχετε αρχίσει να σκέφτεστε καθόλου τον τοκετό; 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα! Εγώ έχω κλασικά το στομάχι μου. Όταν φάω, παρόλο που έχω ελαττώσει στο μισό τις μερίδες που τρώω, φουσκώνει το στομάχι, τσιτώνει η κοιλιά, και έχω δύσπνοια. Χώρια τις ανακατωσούρες, την άσχημη γεύση, την καούρα, τις ξινίλες. Επίσης, κατά τη διάρκεια της μέρας με πιάνει αδυναμία και δεν μπορώ να σταθώ όρθια. Τα βράδια δεν βολεύομαι με την κοιλιά και στριφογυρίζω. 

Ακριβως τα ιδια εχω και εγω τις τελευταιες μερες! Ναι λογικα ειναι αυτο που λες με το αμνιακο! Αν το σκεφτεις μεγαλωνει και το μωρο και ο σακος και πιεζονται ολα εκει μεσα οποτε και αυτη η δυσφορια! Και μετα το φαγητο ακομα πιο εντονα!! Και απο γνωστες μου εχω ακουσει τα ιδια συμπτωματα!! Φτανουμε στον τελος σιγα σιγα.. λιγο εμεινε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα! Εγώ έχω κλασικά το στομάχι μου. Όταν φάω, παρόλο που έχω ελαττώσει στο μισό τις μερίδες που τρώω, φουσκώνει το στομάχι, τσιτώνει η κοιλιά, και έχω δύσπνοια. Χώρια τις ανακατωσούρες, την άσχημη γεύση, την καούρα, τις ξινίλες. Επίσης, κατά τη διάρκεια της μέρας με πιάνει αδυναμία και δεν μπορώ να σταθώ όρθια. Τα βράδια δεν βολεύομαι με την κοιλιά και στριφογυρίζω. Τετάρτη βράδυ βγήκαμε για φαγητό με φίλους και επειδή ο φωτισμός ήταν χαμηλός, άρχισαν να σκοτεινιάζουν τα μάτια μου, να με κόβει κρύος ιδρώτας και να θέλω να ξαπλώσω. Αν δεν έβγαινα έξω στο χωλ του εστιατορίου που είχε αέρα, φως και καναπέ, θα είχα σίγουρα λιποθυμήσει. Έχω την υποψία ότι το αυξημένο αμνιακό πιέζει πιο πολύ τα πάντα εκεί μέσα γι' αυτό έχω όλα αυτά τα συμπτώματα. Όμως, πέρασε ο Ιανουάριος, και αύριο μπαίνουμε με το καλό στον κουτσοφλέβαρο!!! Κάποιες γεννάτε κιόλας μέσα στο Φλεβάρη, άντε να ακολουθήσουμε κι εμείς σιγά σιγά! 

Έχετε αρχίσει να σκέφτεστε καθόλου τον τοκετό; 

 

Just now, mpoukitsa said:

Ακριβως τα ιδια εχω και εγω τις τελευταιες μερες! Ναι λογικα ειναι αυτο που λες με το αμνιακο! Αν το σκεφτεις μεγαλωνει και το μωρο και ο σακος και πιεζονται ολα εκει μεσα οποτε και αυτη η δυσφορια! Και μετα το φαγητο ακομα πιο εντονα!! Και απο γνωστες μου εχω ακουσει τα ιδια συμπτωματα!! Φτανουμε στον τελος σιγα σιγα.. λιγο εμεινε!!! 

Καλημερα! Κοριτσακια μου υπομονη κ ολα ειναι φυσιολογικα αυτα που λετε... θα περασει ο καιρος να μπουμε στον μηνα μας να ερθουν τα μωρακια κ μετα ολα περασμενα ξεχασμενα! Προσοχη στο μπανιο μην ζαλιστειτε γιατι το εχω παθει κ αυτο κ ευτυχως οταν εβγαινα κ προλαβα ντυθηκα κ ανοιξα την πόρτα..με βρηκανε στο πατωμα μετα απο κανα 2λεπτο γτ ειχα φωναξει για βοηθεια κ συνηλθα εκείνη την ωρα.. δεν λυποθημησα αλλα ειχαν σκοτεινιασει ολα δεν εβλεπα κ δεν ακουγα τιποτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

 

Καλημερα! Κοριτσακια μου υπομονη κ ολα ειναι φυσιολογικα αυτα που λετε... θα περασει ο καιρος να μπουμε στον μηνα μας να ερθουν τα μωρακια κ μετα ολα περασμενα ξεχασμενα! Προσοχη στο μπανιο μην ζαλιστειτε γιατι το εχω παθει κ αυτο κ ευτυχως οταν εβγαινα κ προλαβα ντυθηκα κ ανοιξα την πόρτα..με βρηκανε στο πατωμα μετα απο κανα 2λεπτο γτ ειχα φωναξει για βοηθεια κ συνηλθα εκείνη την ωρα.. δεν λυποθημησα αλλα ειχαν σκοτεινιασει ολα δεν εβλεπα κ δεν ακουγα τιποτα...

Καλημέρα κορίτσια!! Ναι, αυτο με το μπάνιο πολυ βασικό που λες!! Είναι πάντα ή η μαμα ή ο άντρας μου μαζί, ποτέ μονη εδω και κάνα μήνα. 

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα! Εγώ έχω κλασικά το στομάχι μου. Όταν φάω, παρόλο που έχω ελαττώσει στο μισό τις μερίδες που τρώω, φουσκώνει το στομάχι, τσιτώνει η κοιλιά, και έχω δύσπνοια. Χώρια τις ανακατωσούρες, την άσχημη γεύση, την καούρα, τις ξινίλες. Επίσης, κατά τη διάρκεια της μέρας με πιάνει αδυναμία και δεν μπορώ να σταθώ όρθια. Τα βράδια δεν βολεύομαι με την κοιλιά και στριφογυρίζω. Τετάρτη βράδυ βγήκαμε για φαγητό με φίλους και επειδή ο φωτισμός ήταν χαμηλός, άρχισαν να σκοτεινιάζουν τα μάτια μου, να με κόβει κρύος ιδρώτας και να θέλω να ξαπλώσω. Αν δεν έβγαινα έξω στο χωλ του εστιατορίου που είχε αέρα, φως και καναπέ, θα είχα σίγουρα λιποθυμήσει. Έχω την υποψία ότι το αυξημένο αμνιακό πιέζει πιο πολύ τα πάντα εκεί μέσα γι' αυτό έχω όλα αυτά τα συμπτώματα. Όμως, πέρασε ο Ιανουάριος, και αύριο μπαίνουμε με το καλό στον κουτσοφλέβαρο!!! Κάποιες γεννάτε κιόλας μέσα στο Φλεβάρη, άντε να ακολουθήσουμε κι εμείς σιγά σιγά! 

Έχετε αρχίσει να σκέφτεστε καθόλου τον τοκετό; 

Καλημέρα!! Ο Ιανουάριος όπως πάντα ατελείωτος!! Μεσα Μαρτίου έχω ΠΗΤ, αλλά ο στόχος για αρχή είναι να φτάσω μέσα Φεβρουαρίου και να μπω στον μήνα μου!!! Ο τοκετός μια με αγχώνει μις οχι! Θελω να ναι φυσιολογικός μα πάνω από όλα να είμαστε και οι 2 υγιείς! Όλα τα υπόλοιπα εκεινη την ωρα ξέρω ότι θα μου φανούν λεπτομέρειες! Πολλές φορές σκέφτομαι ότι η ζωή μου θα αλλάξει τελείως και για πάντα! Ανάμεικτα συναισθήματα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky είπε:

 

Καλημερα! Κοριτσακια μου υπομονη κ ολα ειναι φυσιολογικα αυτα που λετε... θα περασει ο καιρος να μπουμε στον μηνα μας να ερθουν τα μωρακια κ μετα ολα περασμενα ξεχασμενα! Προσοχη στο μπανιο μην ζαλιστειτε γιατι το εχω παθει κ αυτο κ ευτυχως οταν εβγαινα κ προλαβα ντυθηκα κ ανοιξα την πόρτα..με βρηκανε στο πατωμα μετα απο κανα 2λεπτο γτ ειχα φωναξει για βοηθεια κ συνηλθα εκείνη την ωρα.. δεν λυποθημησα αλλα ειχαν σκοτεινιασει ολα δεν εβλεπα κ δεν ακουγα τιποτα...

Πω πω αληθεια λες?? Δεν το ειχα σκεφτει.. παλι καλα δεν επαθες κατι χειροτερο!! Υπομονη και ολα θα περασουν! Δεν με ενοχλουν τα συμπτωματα να σου πω την αληθεια, αυτα ξεπερνιουνται και αλλωστε ξερουμε απο που προερχονται.. να ειναι τα εμβρυακια μας καλα εχει σημασια!! Στο κατω κατω για τα πιο σημαντικα πλασματα της ζωης μας μιλαμε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ναι, αυτο με το μπάνιο πολυ βασικό που λες!! Είναι πάντα ή η μαμα ή ο άντρας μου μαζί, ποτέ μονη εδω και κάνα μήνα. 

Καλημέρα!! Ο Ιανουάριος όπως πάντα ατελείωτος!! Μεσα Μαρτίου έχω ΠΗΤ, αλλά ο στόχος για αρχή είναι να φτάσω μέσα Φεβρουαρίου και να μπω στον μήνα μου!!! Ο τοκετός μια με αγχώνει μις οχι! Θελω να ναι φυσιολογικός μα πάνω από όλα να είμαστε και οι 2 υγιείς! Όλα τα υπόλοιπα εκεινη την ωρα ξέρω ότι θα μου φανούν λεπτομέρειες! Πολλές φορές σκέφτομαι ότι η ζωή μου θα αλλάξει τελείως και για πάντα! Ανάμεικτα συναισθήματα!

 

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ναι, αυτο με το μπάνιο πολυ βασικό που λες!! Είναι πάντα ή η μαμα ή ο άντρας μου μαζί, ποτέ μονη εδω και κάνα μήνα. 

Καλημέρα!! Ο Ιανουάριος όπως πάντα ατελείωτος!! Μεσα Μαρτίου έχω ΠΗΤ, αλλά ο στόχος για αρχή είναι να φτάσω μέσα Φεβρουαρίου και να μπω στον μήνα μου!!! Ο τοκετός μια με αγχώνει μις οχι! Θελω να ναι φυσιολογικός μα πάνω από όλα να είμαστε και οι 2 υγιείς! Όλα τα υπόλοιπα εκεινη την ωρα ξέρω ότι θα μου φανούν λεπτομέρειες! Πολλές φορές σκέφτομαι ότι η ζωή μου θα αλλάξει τελείως και για πάντα! Ανάμεικτα συναισθήματα!

Καλημέρα.. Κι εγώ σκέφτομαι τον τοκετό, αλλά δεν με αγχώνει καθόλου. Ίσα ίσα τον περιμένω με πολύ ανυπομονησία. Αν μπορούσα θα τηλεμεταφερόμουν σε εκείνη τη στιγμή, το λέω και το πιστεύω από την αρχή. Θέλω να συναντήσω την μπεμπούλα, να την δω, να είναι γερή και να την αγκαλιάσω. Ξέρω ότι θα γεννήσω με καισαρική γιατί έχω πλακούντα επιπωματικό, αλλά δεν με αγχώνει το χειρουργείο. Ίσως επειδή έχω βιώσει κι άλλα και με μέθη και με ολική, δεν ξέρω αυτό μου φαίνεται το λιγότερο...κι ειδικά γνωρίζοντας ότι θα γίνει για να αποκτήσω το παιδάκι μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Δεν εχω τετοια συμτωματα που λετε εχω μονο καουρες κατα διαστηματα, οχι παντα κ φυσικα πονους!! Απο το πρωι που σηκωνομαι μεχρι το βραδυ η κοιλια ειναι πετρωμενη. Δεν μπορω να παω  καλα καλα απο το ενα δωματιο στο αλλο. Εχω κ τον μικρο μια εβδομαδα στο σπιτι, δεν το στελνω παιδικο. Εδω τουλαχιστον σε εμας η ιωση ειναι σε εξαρση. Τα σχολεια εχουν κλεισει, οποτε ειναι ακομα πιο δυσκολα μονη με τον μικρο. Τον ειχα αρρωστο κ ηταν συνεχεια αγκαλια επανω μου.

Αυτο με το μπιανιο που ειπες, ουτε που το σκεφτηκα. Θα το εχω στο μυαλο μου. Τον τοκετο κοριτσια αρχισα να τον σκεφτομαι απο τοτε που ξεκινησα μαθηματα τοκετου. Σε δυο εβδομαδες μπαινω στο μηνα μου. Αντε κοριτσια σιγα σιγα να ελευθερωθουμε!! Εσεις κοριτσια ετοιμασατε τα πραγματακια σας??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniart είπε:

Καλημερα κοριτσια. Δεν εχω τετοια συμτωματα που λετε εχω μονο καουρες κατα διαστηματα, οχι παντα κ φυσικα πονους!! Απο το πρωι που σηκωνομαι μεχρι το βραδυ η κοιλια ειναι πετρωμενη. Δεν μπορω να παω  καλα καλα απο το ενα δωματιο στο αλλο. Εχω κ τον μικρο μια εβδομαδα στο σπιτι, δεν το στελνω παιδικο. Εδω τουλαχιστον σε εμας η ιωση ειναι σε εξαρση. Τα σχολεια εχουν κλεισει, οποτε ειναι ακομα πιο δυσκολα μονη με τον μικρο. Τον ειχα αρρωστο κ ηταν συνεχεια αγκαλια επανω μου.

Αυτο με το μπιανιο που ειπες, ουτε που το σκεφτηκα. Θα το εχω στο μυαλο μου. Τον τοκετο κοριτσια αρχισα να τον σκεφτομαι απο τοτε που ξεκινησα μαθηματα τοκετου. Σε δυο εβδομαδες μπαινω στο μηνα μου. Αντε κοριτσια σιγα σιγα να ελευθερωθουμε!! Εσεις κοριτσια ετοιμασατε τα πραγματακια σας??

Καλημέρα. Εφόσον έχεις πετρώματα συνέχεια, το ξέρεις ότι πρέπει να είσαι συνέχεια ξαπλωμένη, να χαλαρώνεις και να ηρεμείς;; Έχεις συμβουλευτεί τον γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημέρα. Εφόσον έχεις πετρώματα συνέχεια, το ξέρεις ότι πρέπει να είσαι συνέχεια ξαπλωμένη, να χαλαρώνεις και να ηρεμείς;; Έχεις συμβουλευτεί τον γιατρό σου;

Ναι Pagotoula. Απο τον πεντε μηνα ειμαι ετσι. Κ στη πρωτη εγκυμοσυνη τα ειχα. Ο γιατρος μου ειπε ξαπλα κ δεν κανεις τιποτα. Αλλα δεν γινεται αυτο. Δεν υπαρχει βοηθεια εκτος απο τον αντρα μου, οταν σχολαει κ με ενα τριχρονο στο σπιτι. Αφου εχω ξεκινησει εδω κ καιρο να ετοιμαζω λιγα λιγα τα πραγματα του μεαιυτηριου γιατι δεν μπορω ολα μαζι. Σημερα μου καρφωθηκε να ετοιμασω το τσαντακι τοκετου. Τουλαχιστον αμα γινει κατι, να εχει ρουχαλακια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, eleniart είπε:

Ναι Pagotoula. Απο τον πεντε μηνα ειμαι ετσι. Κ στη πρωτη εγκυμοσυνη τα ειχα. Ο γιατρος μου ειπε ξαπλα κ δεν κανεις τιποτα. Αλλα δεν γινεται αυτο. Δεν υπαρχει βοηθεια εκτος απο τον αντρα μου, οταν σχολαει κ με ενα τριχρονο στο σπιτι. Αφου εχω ξεκινησει εδω κ καιρο να ετοιμαζω λιγα λιγα τα πραγματα του μεαιυτηριου γιατι δεν μπορω ολα μαζι. Σημερα μου καρφωθηκε να ετοιμασω το τσαντακι τοκετου. Τουλαχιστον αμα γινει κατι, να εχει ρουχαλακια!!!

Ωχ κατάλαβα... Και πώς την παλεύεις; Δεν νιώθεις δυσφορία ή πόνο; 

Τι είναι το τσαντάκι τοκετού; 

Μόνο για την βαλίτσα με τα ρούχα μας, είδη υγιεινής και ρούχα μωρού για ρην έξοδο, είχα στο μυαλό μου... Την οποία και δεν έχω έτοιμη.. Και πρέπει να πάω να βγάλω και την χαρτούρα... Ληξιαρχική πράξη γάμου κλπ... Περιμένω από την Τρίτη πια που θα σταματήσω τη δουλειά. Σε 3,5 βδομ μπαίνω στο μήνα μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniart είπε:

Καλημερα κοριτσια. Δεν εχω τετοια συμτωματα που λετε εχω μονο καουρες κατα διαστηματα, οχι παντα κ φυσικα πονους!! Απο το πρωι που σηκωνομαι μεχρι το βραδυ η κοιλια ειναι πετρωμενη. Δεν μπορω να παω  καλα καλα απο το ενα δωματιο στο αλλο. Εχω κ τον μικρο μια εβδομαδα στο σπιτι, δεν το στελνω παιδικο. Εδω τουλαχιστον σε εμας η ιωση ειναι σε εξαρση. Τα σχολεια εχουν κλεισει, οποτε ειναι ακομα πιο δυσκολα μονη με τον μικρο. Τον ειχα αρρωστο κ ηταν συνεχεια αγκαλια επανω μου.

Αυτο με το μπιανιο που ειπες, ουτε που το σκεφτηκα. Θα το εχω στο μυαλο μου. Τον τοκετο κοριτσια αρχισα να τον σκεφτομαι απο τοτε που ξεκινησα μαθηματα τοκετου. Σε δυο εβδομαδες μπαινω στο μηνα μου. Αντε κοριτσια σιγα σιγα να ελευθερωθουμε!! Εσεις κοριτσια ετοιμασατε τα πραγματακια σας??

Εχω ετοιμάσει μόνο τη χαρτουρα και έχω αγοράσει αυτα που χρειάζομαι.  Δεν τα εχω πακετάρει ομως ακομη.

Κορίτσια Μόλις διάβασα κατι για γνωστο μαιευτήριο στο πλαίσιο αύξησης της πελατείας του Και ενώ στην αρχή πίστευα πως ήταν πλάκα,διαβάζοντας όλο το άρθρο καταλαβα ότι τελικα δεν είναι.  Λέει ότι οι γονείς θα μπορούν με την προσκόμιση της απόδειξης πληρωμής του μαιευτηρίου και εντός 40 ημερών από τον τοκετό ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΊΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ!!!! Και μάλιστα αναφέρει ότι ξέρουν ότι κανεις δε θα το κάνει γιατι όσο και να κλαίνε(!) υπάρχει και η κοινωνική πίεση (!) για να μην κάνουν κατι τετοιο, αλλά τουλάχιστον δίνει στους γονεις τη σιγουριά ότι θα πάρουν χρήματα πισω, οπότε αυτο θα αυξήσει τις γεννήσεις στο εν λόγω μαιευτήριο με την παροχή αυτή που προσφέρει...

Πόσο τραγικό μπορεί να είναι όλο αυτο;; Ακομη δεν μπορώ να πιστέψω ότι σοβαρολογουσε αυτος ο "κύριος ", "διευθυντης" της κλινικής...

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Εχω ετοιμάσει μόνο τη χαρτουρα και έχω αγοράσει αυτα που χρειάζομαι.  Δεν τα εχω πακετάρει ομως ακομη.

Κορίτσια Μόλις διάβασα κατι για γνωστο μαιευτήριο στο πλαίσιο αύξησης της πελατείας του Και ενώ στην αρχή πίστευα πως ήταν πλάκα,διαβάζοντας όλο το άρθρο καταλαβα ότι τελικα δεν είναι.  Λέει ότι οι γονείς θα μπορούν με την προσκόμιση της απόδειξης πληρωμής του μαιευτηρίου και εντός 40 ημερών από τον τοκετό ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΊΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ!!!! Και μάλιστα αναφέρει ότι ξέρουν ότι κανεις δε θα το κάνει γιατι όσο και να κλαίνε(!) υπάρχει και η κοινωνική πίεση (!) για να μην κάνουν κατι τετοιο, αλλά τουλάχιστον δίνει στους γονεις τη σιγουριά ότι θα πάρουν χρήματα πισω, οπότε αυτο θα αυξήσει τις γεννήσεις στο εν λόγω μαιευτήριο με την παροχή αυτή που προσφέρει...

Πόσο τραγικό μπορεί να είναι όλο αυτο;; Ακομη δεν μπορώ να πιστέψω ότι σοβαρολογουσε αυτος ο "κύριος ", "διευθυντης" της κλινικής...

Κορίτσι μου μιας κ τα έχεις μαζέψει τα γραφειοκρατικά, να σε ρωτήσω... οικογενειακή μερίδα έχετε κοινή με τον άντρα σου; Την ανοίξατε εσείς η απλα όταν καταθέσατε το γάμο στο ληξιαρχείο έγινε αυτόματα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ωχ κατάλαβα... Και πώς την παλεύεις; Δεν νιώθεις δυσφορία ή πόνο; 

Τι είναι το τσαντάκι τοκετού; 

Μόνο για την βαλίτσα με τα ρούχα μας, είδη υγιεινής και ρούχα μωρού για ρην έξοδο, είχα στο μυαλό μου... Την οποία και δεν έχω έτοιμη.. Και πρέπει να πάω να βγάλω και την χαρτούρα... Ληξιαρχική πράξη γάμου κλπ... Περιμένω από την Τρίτη πια που θα σταματήσω τη δουλειά. Σε 3,5 βδομ μπαίνω στο μήνα μου.

Δεν την παλευω, απλα!!! Τι να κανω, καθε μερα φοβαμαι μην γινει τιποτα. Το τσαντακι τοκετου ειναι τα πρωτα ρουχα που χρειαζονται στην αιθουσα τοκετου μολις γεννηθει. Φορμακι, φανελακι, καλτσες, μπουρνουζι, πανα, χτενακι,σκουφακι,κουβερτουλα. Ολα μαζι στο τσαντακι. Το ειχα κανει κ στη πρωτη μου γεννα κ βολεψε πολυ κ εμενα κ τις μαιες. Ουτε ψαχνεις εκεινη την ωρα μεσα στη βαλιτσα. Τα χαρτια δεν τα ετοιμασα, Θα τα εκτυπωσω απο το ιντερνετ. Καλα που το ειπες, να τα κανω να τελειωσω κ με αυτα. Υπομονη λιγο ακομα κ τελος η δουλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσι μου μιας κ τα έχεις μαζέψει τα γραφειοκρατικά, να σε ρωτήσω... οικογενειακή μερίδα έχετε κοινή με τον άντρα σου; Την ανοίξατε εσείς η απλα όταν καταθέσατε το γάμο στο ληξιαρχείο έγινε αυτόματα; 

Έγινε αυτόματα στο δημαρχείο! Επίσης ο ιερέας μας είχε δώσει ένα γαλάζιο χαρτάκι που αναγράφει το επώνυμο που θέλουμε να πάρουν τα παιδιά μας και το δειχνουμε και αυτό στο μαιευτήριο . Βεβαια κατι τετοιο δεν αναφερεται πουθενα στα απαραίτητα έγγραφα που μας έδωσε το μαιευτήριο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...