Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Κι εγώ για Αρκάδι λέω, βέβαια είδα και ένα άλλο στο σούπερ που λέγεται fleriana και είναι βιολογικό και λίγο πιο ακριβό από τα υπόλοιπα...ακόμα δεν ξέρω τι θα πάρω. Θέλω σιγά σιγά να τα ετοιμάζω αυτά δλδ ρούχα κτλ. γιατί δεν ξέρω αν τις τελευταίες εβδομάδες θα μπορώ να ασχοληθώ με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

μπανάκι έχετε πάρει; θα πάρετε η θα το πλένετε ακουμπισμένο στο χέρι; Δεν ξέρω πώς να το εξηγησω.. 

Πήρα και μπανακι της Fisher price αυτο με το διχτακι-πανακι, διάβασα καλές κριτικες

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα!! Αντε να μπαινουμε σιγα σιγά στο μηνα μας λιγες λιγες, να αδειαζουν οι κοιλιτσες να γεμισουν αγκαλιτσες!! ^_^

Μαλακτικο μου εχουν πει οχι παιδιατροι κ το τηρισα στον γιο μου, εως 1 ετους. Ειδικα αν προκυψει αλεργια ή ατοπική δεν επιτρέπεται.

Μπανακι τον πρωτο καιρο αγκαλιτσα με το χερι θα κανουμε, αλλωστε ειναι μια σταλια κ παιρνει ισα 5 λεπτα..κ οταν φτασει καπου 5-6 μηνων που κάθεται σταθερα παμε στο μπανακι σαν μικρη μπανιερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KNecky είπε:

Καλο μηνα!! Αντε να μπαινουμε σιγα σιγά στο μηνα μας λιγες λιγες, να αδειαζουν οι κοιλιτσες να γεμισουν αγκαλιτσες!! ^_^

Μαλακτικο μου εχουν πει οχι παιδιατροι κ το τηρισα στον γιο μου, εως 1 ετους. Ειδικα αν προκυψει αλεργια ή ατοπική δεν επιτρέπεται.

Μπανακι τον πρωτο καιρο αγκαλιτσα με το χερι θα κανουμε, αλλωστε ειναι μια σταλια κ παιρνει ισα 5 λεπτα..κ οταν φτασει καπου 5-6 μηνων που κάθεται σταθερα παμε στο μπανακι σαν μικρη μπανιερα.

Καλό μας μήνα!!! Με το καλό σε όσες περιμένουν τα μωράκια μες στο Φλεβάρη!!! Οι υπόλοιπες θέλω να κάνουμε λίγο υπομονή ως τον Μάρτη, κι εμείς και τα μωράκια μας, για να βγουν όσο πιο τσουπωτά γίνεται!!

Ούτε τα βρεφικά μαλακτικά επιτρέπονται;;; (αρκάδι, προδέρμ, κλπ)

Επίσης, όσον αφορά το μπανάκι, έγω παράγγειλα αυτό που στερεώνεται στα πλαινά της μπανιέρας και πήρα και το καθισματάκι που βεντουζάρει μέσα, για να μην γλιστράει τι μωρό. Το είχα δει σε φίλη και μου άρεσε και το βρίσκω πιο βολικό και πρακτικό από αυτά με τη βάση και πιάνει λιγότερο χώρο. Σοσ! Χρειάζεται να έχεις σκαμνάκι για να κάθεσαι δίπλα στην μπανιέρα, αλλιώς σου βγαίνει η μέση....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπανάκι πήρα από το mothercare και ήταν δώρο η βάση, δηλαδή είναι μπανάκι που θα στέκεται περίπου στο ύψος της μέσης. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα αυτή η προσφορά, αλλά μπορείτε να το τσεκάρετε, πιστεύω αξίζει :) Επίσης δεν ήξερα ότι δεν πλένουμε μέσα στο μωρό τον πρώτο μήνα.

Α! Επίσης, ποια καλλυντικά πήρατε; Αφρόλουτρο/σαμπουάν/κρέμες κλπ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει και εγώ ότι δεν βολεύει τους πρώτους μήνες  να το πλένεις σε μπανιέρα αλλά να το κρατάς, οπότε λέω να πάρω αργότερα μπανάκι. Ούτε για τα αφρόλουτρά του έχω κάνει κάτι, ξέρω ότι δίνουν πολλά δείγματα στο μαιευτήριο οπότε θα δοκιμάσω αυτά και οποίο μου κάνει θα πάω μετά να το αγοράσω. Πάντως από μια έρευνα που έκανα είδα ότι πολύ καλά είναι τα welleda, νομίζω έτσι λέγονται, που είναι βιολογικά και με μεγάλο ποσοστό από φυσικά υλικά , σκέφτομαι μήπως πάρω κανένα λαδακι από εκεί και βλέποντας...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα .θελω μα σας ρωτησω αν σας εχει τύχει κατι αντίστοιχο .παρατηρησα προν στο εσώρουχο μου μια πολυ άχνη κυλιδα αίματος .ηταν πολυ μικρή που έπρεπε να το παρατηρήσεις για να το δεις .το ειχα ξαναπαθει στην 27 βδομάδα ειχα για μισή μερα στο σκούπισμα κηλίδες αίματος αλλα επειδή δεν υπήρξε κάποιο προβλημα με το μωρό μου ειπε η μαία ότι μπορει να ειναι κ απο την ουρήθρα η κ απο την περιδεση που συμβαίνει καμια φορά .τωρα δεν ξερω απο τι μπορει ν ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα .θελω μα σας ρωτησω αν σας εχει τύχει κατι αντίστοιχο .παρατηρησα προν στο εσώρουχο μου μια πολυ άχνη κυλιδα αίματος .ηταν πολυ μικρή που έπρεπε να το παρατηρήσεις για να το δεις .το ειχα ξαναπαθει στην 27 βδομάδα ειχα για μισή μερα στο σκούπισμα κηλίδες αίματος αλλα επειδή δεν υπήρξε κάποιο προβλημα με το μωρό μου ειπε η μαία ότι μπορει να ειναι κ απο την ουρήθρα η κ απο την περιδεση που συμβαίνει καμια φορά .τωρα δεν ξερω απο τι μπορει ν ειναι .

Με μικροσκόπιο κοιτάς το βρακί σου μαρή;; Θα ρθω εκεί να σε ξεμαλλιάσω!! Αφού είναι τόσο ελάχιστο, μην τρελαίνεσαι. Θα συμφωνήσω ότι από την περίδεση υπάρχει πιθανότητα να συμβούν αυτά.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Καλό μας μήνα!!! Με το καλό σε όσες περιμένουν τα μωράκια μες στο Φλεβάρη!!! Οι υπόλοιπες θέλω να κάνουμε λίγο υπομονή ως τον Μάρτη, κι εμείς και τα μωράκια μας, για να βγουν όσο πιο τσουπωτά γίνεται!!

Ούτε τα βρεφικά μαλακτικά επιτρέπονται;;; (αρκάδι, προδέρμ, κλπ)

Επίσης, όσον αφορά το μπανάκι, έγω παράγγειλα αυτό που στερεώνεται στα πλαινά της μπανιέρας και πήρα και το καθισματάκι που βεντουζάρει μέσα, για να μην γλιστράει τι μωρό. Το είχα δει σε φίλη και μου άρεσε και το βρίσκω πιο βολικό και πρακτικό από αυτά με τη βάση και πιάνει λιγότερο χώρο. Σοσ! Χρειάζεται να έχεις σκαμνάκι για να κάθεσαι δίπλα στην μπανιέρα, αλλιώς σου βγαίνει η μέση....

Ουτε τα βρεφικα μαλακτικα ναι. Γιατί μπορεί να προκαλέσουν αλλεργίες ή να επιδυνωσουν υπαρχουσες. Βεβαια ειναι κ θεμα παιδιάτρου..

Ουτε εγω εχω παρει γτ θ εχουμε τ δείγματα αλλα εχω απο τον γιο μου μια προτιμηση στα helenvita. Ειναι πολυ φιλικα στα δερμα, με φυσικα υλικα κ κανουν για πολυ ευαισθητα δερματα χωρις να ειναι υπερβολικα ακριβα. Κ στα χέρια τα δικα μου η baby lotion κανει θαυματα οταν ειναι σκασμένα! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Με μικροσκόπιο κοιτάς το βρακί σου μαρή;; Θα ρθω εκεί να σε ξεμαλλιάσω!! Αφού είναι τόσο ελάχιστο, μην τρελαίνεσαι. Θα συμφωνήσω ότι από την περίδεση υπάρχει πιθανότητα να συμβούν αυτά.

Με φακό .χαχαχαχα.εχω εμμονή μ αυτα τα πραγματα .παντα στην τουαλέτα κανω ανάλυση ..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Με φακό .χαχαχαχα.εχω εμμονή μ αυτα τα πραγματα .παντα στην τουαλέτα κανω ανάλυση ..

Θα σε δέσω στο κρεβάτι και θα σου ρθω με παπια, να μην μπορείς να ελέγχεις εσύ το βρακί σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Θα σε δέσω στο κρεβάτι και θα σου ρθω με παπια, να μην μπορείς να ελέγχεις εσύ το βρακί σου!

Εδω ο άντρας μου πηρε χαρτί υγείας με κόκκινα σχέδια πανω.κ λεω κοιτά να δεις επίτηδες το έκανε :’)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εδω ο άντρας μου πηρε χαρτί υγείας με κόκκινα σχέδια πανω.κ λεω κοιτά να δεις επίτηδες το έκανε :’)

Εμένα το χε κάνει Αυτό τη βδομαδα που είχα κάνει την περιδεση και τον έβαλα να πάει να πάρει Αλλα!! Ε δε γινόταν!!

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Μπανάκι πήρα από το mothercare και ήταν δώρο η βάση, δηλαδή είναι μπανάκι που θα στέκεται περίπου στο ύψος της μέσης. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα αυτή η προσφορά, αλλά μπορείτε να το τσεκάρετε, πιστεύω αξίζει :) Επίσης δεν ήξερα ότι δεν πλένουμε μέσα στο μωρό τον πρώτο μήνα.

Α! Επίσης, ποια καλλυντικά πήρατε; Αφρόλουτρο/σαμπουάν/κρέμες κλπ;

Κρέμα συγκαματος η παιδιατρος μου είπε ότι δε συστήνει, προτιμά απλο αμυγδαλελαιο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου!! Τι κέφια έχετε;; Στην Αθήνα έχει υπέροχη μέρα σαν άνοιξη...Τυχερές όσες θα βγούνε βόλτα!! Τι καλό θα φάτε/φάγατε σήμερα;; Εγώ στα πλαίσια του προγράμματος πάντα, είπα να το ρίξουμε έξω όσο γίνεται...ψήνω άπαχες μπριζόλες μοσχαρίσιες με λίγο λαδολεμονάκι στο γκριλ, καστανό ρυζάκι με μανιτάρια και σαλάτα λάχανο καρότο...χαμός εε;; Χαχαχαχ!! Για πείτε τα δικά σας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...