Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

εμένα τώρα η το ποναει ή κοιλίτσα  ή  περνάμε αλμα....

α και κάτι ακόμα..  Ενώ έχει φάει βάζει τα χέρια στο στόμα του.

Είναι φυσιολογικό να βάζει τα χέρια στο στόμα.Προσφερε στήθος εκεινη την ωρα και αν δε θέλει πράγματι να φάει, ασ τον να τα βάζει τα χέρια στο στόμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τα φώτα σας! Έχετε ασφαλίσει τα μωρά σας στον ΕΦΚΑ? Γιατί εμείς στείλαμε email για ραντεβού και μας έστειλαν απλώς τα δικαιολογητικά. Και δεύτερον, εφόσον δεν είναι ασφαλισμένο το μωρό στον ΕΦΚΑ, πόσο θα πληρώσω infanrix hexa και rotarix? Γιατί είδα κάτι τρελές τιμές στον Γαληνό... θα πάρω και τη γιατρό το απόγευμα.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας! Έχετε ασφαλίσει τα μωρά σας στον ΕΦΚΑ? Γιατί εμείς στείλαμε email για ραντεβού και μας έστειλαν απλώς τα δικαιολογητικά. Και δεύτερον, εφόσον δεν είναι ασφαλισμένο το μωρό στον ΕΦΚΑ, πόσο θα πληρώσω infanrix hexa και rotarix? Γιατί είδα κάτι τρελές τιμές στον Γαληνό... θα πάρω και τη γιατρό το απόγευμα.

Εμας το ασφαλισαν σε μενα στο μαιευτηριο κι ηδη ο παιδιατρος μου συνταγογραφησε το πρωτο εμβολιο κ δεν πληρωσα τιποτα. Λογικα στο εκαναν στο μαιευτηριο ηδη μαζι με την αιτηση για το επιδομα. δεν σε ρωτησαν σε ποιον απο τους δυο γονεις να ασφαλιστει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας! Έχετε ασφαλίσει τα μωρά σας στον ΕΦΚΑ? Γιατί εμείς στείλαμε email για ραντεβού και μας έστειλαν απλώς τα δικαιολογητικά. Και δεύτερον, εφόσον δεν είναι ασφαλισμένο το μωρό στον ΕΦΚΑ, πόσο θα πληρώσω infanrix hexa και rotarix? Γιατί είδα κάτι τρελές τιμές στον Γαληνό... θα πάρω και τη γιατρό το απόγευμα.

 

Just now, Pagotoula είπε:

Εμας το ασφαλισαν σε μενα στο μαιευτηριο κι ηδη ο παιδιατρος μου συνταγογραφησε το πρωτο εμβολιο κ δεν πληρωσα τιποτα. Λογικα στο εκαναν στο μαιευτηριο ηδη μαζι με την αιτηση για το επιδομα. δεν σε ρωτησαν σε ποιον απο τους δυο γονεις να ασφαλιστει;

Κι εμένα από το μαιευτήριο ακομη έγιναν οι ενέργειες για την ασφάλιση του παιδιού και μετά στο ΙΚΑ για τα υπόλοιπα. Ούτε εγώ πλήρωσα κάτι για το πρώτο εμβόλιο ούτε για το 2ο που θα το κάνει την Πέμπτη 

Κορίτσια σημερα και χθες τις μεσημεριανές ώρες μου τρώει κατι 5 λεπτά μόνο και κοιμάται. Μη σας πω και 3λεπτα. Το ΣΚ είχα επισκέψεις και μας έβγαλε τρελούς που λέγαμε σ όλους ποσο γκρινιάρα είναι. Πήγαινε σε όλους και ήταν ήσυχη! Μήπως βαριέται μόνο μαζί μου και άντε λίγες ώρες με τον μπαμπα της και τη μανα μου και θέλει κόσμο το παιδί? Της μιλάω πάρα πολυ και παίζουμε, μου γελάει κτλ, είναι ευδιάθετη, δεν το περίμενα ομως να είναι τόσο ήσυχη στους άγνωστους για εκεινη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

 

Κι εμένα από το μαιευτήριο ακομη έγιναν οι ενέργειες για την ασφάλιση του παιδιού και μετά στο ΙΚΑ για τα υπόλοιπα. Ούτε εγώ πλήρωσα κάτι για το πρώτο εμβόλιο ούτε για το 2ο που θα το κάνει την Πέμπτη 

Κορίτσια σημερα και χθες τις μεσημεριανές ώρες μου τρώει κατι 5 λεπτά μόνο και κοιμάται. Μη σας πω και 3λεπτα. Το ΣΚ είχα επισκέψεις και μας έβγαλε τρελούς που λέγαμε σ όλους ποσο γκρινιάρα είναι. Πήγαινε σε όλους και ήταν ήσυχη! Μήπως βαριέται μόνο μαζί μου και άντε λίγες ώρες με τον μπαμπα της και τη μανα μου και θέλει κόσμο το παιδί? Της μιλάω πάρα πολυ και παίζουμε, μου γελάει κτλ, είναι ευδιάθετη, δεν το περίμενα ομως να είναι τόσο ήσυχη στους άγνωστους για εκεινη

κ μενα τα ιδια. τρωει 5λεπτα. κοιμαται ενα τεταρτο. ξυπναει. κλαιει. τρωει παλι 3λεπτα κ ξανα μανα . νομιζω οτι νυσταζει οικτρα, αλλα δεν κοιμαται οποτε γι αυτο η γκρινια κ η ολη συμπεριφορα. Το γιατι δεν κοιμαται δεν ξερω. γτ πανω μου μια χαρα κοιμαται. με το που την αφηνω...ξυπναει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας! Έχετε ασφαλίσει τα μωρά σας στον ΕΦΚΑ? Γιατί εμείς στείλαμε email για ραντεβού και μας έστειλαν απλώς τα δικαιολογητικά. Και δεύτερον, εφόσον δεν είναι ασφαλισμένο το μωρό στον ΕΦΚΑ, πόσο θα πληρώσω infanrix hexa και rotarix? Γιατί είδα κάτι τρελές τιμές στον Γαληνό... θα πάρω και τη γιατρό το απόγευμα.

Για ραντεβού εννοείς στο ικα; όταν ήσουν στο μαιευτήριο δεν σου ήρθε μήνυμα με το αμκα του παιδιού και ότι διαθέτει ασφαλιστική ικανότητα; γιατί αν Ναι, τότε μπορεί η γιατρός να σου γράψει το εμβόλιο και ας μην έχεις πάει ακόμα στο ΙΚΑ. Τουλάχιστον εμάς έτσι έγινε γιατί αργήσαμε να πάμε αλλά το εμβόλιο μας το έγραψε ένα μήνα πριν που είχαμε πάει για απλή επίσκεψη. Το είχα πάρει κανονικά και θα το κάνουμε την Πέμπτη. Οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

κ μενα τα ιδια. τρωει 5λεπτα. κοιμαται ενα τεταρτο. ξυπναει. κλαιει. τρωει παλι 3λεπτα κ ξανα μανα . νομιζω οτι νυσταζει οικτρα, αλλα δεν κοιμαται οποτε γι αυτο η γκρινια κ η ολη συμπεριφορα. Το γιατι δεν κοιμαται δεν ξερω. γτ πανω μου μια χαρα κοιμαται. με το που την αφηνω...ξυπναει

Και μένα με το που την αφήνω το πολυ να κοιμηθεί τέταρτο. Επίσης πήρα μάρσιπο και εφαγα ήττα. ΔΕΝ ΚΆΘΕΤΑΙ!! Βέβαια την έβαλα πρώτη φορά τη μέρα που είχε καύσωνα στο σπιτι βεβαια!!!Θα ξαναπροσπαθησω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Και μένα με το που την αφήνω το πολυ να κοιμηθεί τέταρτο. Επίσης πήρα μάρσιπο και εφαγα ήττα. ΔΕΝ ΚΆΘΕΤΑΙ!! Βέβαια την έβαλα πρώτη φορά τη μέρα που είχε καύσωνα στο σπιτι βεβαια!!!Θα ξαναπροσπαθησω 

Κ εγω την ίδια ήττα έφαγα! Έχω προσπαθήσει 3-4 φορές αλλα δεν του αρέσει. Βέβαια ούτε απλή αγκαλιά δεν καθεται γυρισμένος προς τα εμένα θέλει ν βλέπει τα παντα. Μέγας κουτσομπόλης. Θα ξαναδοκιμασω όταν μπορώ ν τον βάλω ν κοιτάει μπροστά 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Murtw.st και @Polly1 ποιον πηρατε; τον δοκιμάσετε με το μωρό πριν τον παρετε; είμαι σε έρευνα κι εγώ αν και ένας mei tai που έχω τον λατρεύει. Με το που την βάζω μέσα σε 3 λεπτά έχει κοιμηθεί. Αλλά είναι ζεστός για καλοκαίρι νομίζω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

@Murtw.st και @Polly1 ποιον πηρατε; τον δοκιμάσετε με το μωρό πριν τον παρετε; είμαι σε έρευνα κι εγώ αν και ένας mei tai που έχω τον λατρεύει. Με το που την βάζω μέσα σε 3 λεπτά έχει κοιμηθεί. Αλλά είναι ζεστός για καλοκαίρι νομίζω.. 

Κ γω τέτοιον έχω απο αστεράκι. Είναι σίγουρα πιο δροσερός απο wrap η sling πάντως. Τωρα τους άλλους με τα κουμπωματα δεν τους κοίταξα γιατι ήταν πανάκριβοι, εγω τον δικό μου τον πήρα 50€.. όχι δεν τον δοκίμασα τον παρηγγειλα online! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda είπε:

@Murtw.st και @Polly1 ποιον πηρατε; τον δοκιμάσετε με το μωρό πριν τον παρετε; είμαι σε έρευνα κι εγώ αν και ένας mei tai που έχω τον λατρεύει. Με το που την βάζω μέσα σε 3 λεπτά έχει κοιμηθεί. Αλλά είναι ζεστός για καλοκαίρι νομίζω.. 

κι εμενα στο μει ται καθεται με τις ωρες. κοιμαται συνηθως του καλου καιρου. τον εχω καταευχαριστηθει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κ γω τέτοιον έχω απο αστεράκι. Είναι σίγουρα πιο δροσερός απο wrap η sling πάντως. Τωρα τους άλλους με τα κουμπωματα δεν τους κοίταξα γιατι ήταν πανάκριβοι, εγω τον δικό μου τον πήρα 50€.. όχι δεν τον δοκίμασα τον παρηγγειλα online! 

Ναι ε; έλεγα μήπως τα  ring sling είχαν πιο διάτρητα υφάσματα και έτσι δροσίζει πιο πολύ. Αλλά με προβληματίζει αν πέφτει το βάρος στον έναν ώμο. Άσε εγώ έχω βάλει στο μάτι έναν με κλιπς στα 179€. Και λέω φαντάζεσαι να το πάρω και να μην της αρέσει γιατί έχει συνηθίσει στον αλλον; οπότε ακόμα δεν το χω τολμήσει. Όμως ήθελα να πάμε και να το δοκιμάσω με το μωρό μαζί αλλά ο κορονοιος μας τα χαλάει.. 

Just now, Pagotoula είπε:

κι εμενα στο μει ται καθεται με τις ωρες. κοιμαται συνηθως του καλου καιρου. τον εχω καταευχαριστηθει.

Από αστεράκι κι εσυ; εγω εχω amazonas αλλά το πρόβλημα μου είναι όταν είμαι έξω Ή σε άλλο σπίτι δεν έχω βρει τρόπο να τον βγάζω χωρίς να σέρνονται οι ιμάντες (Ή όπως λέγονται αυτές οι ζωνες).. αντιμετωπίζεις κι εσυ το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Και μένα με το που την αφήνω το πολυ να κοιμηθεί τέταρτο. Επίσης πήρα μάρσιπο και εφαγα ήττα. ΔΕΝ ΚΆΘΕΤΑΙ!! Βέβαια την έβαλα πρώτη φορά τη μέρα που είχε καύσωνα στο σπιτι βεβαια!!!Θα ξαναπροσπαθησω 

Θέλει αρκετη επιμονη ειναι η αλήθεια..προτιμησε ώρες που ειναι φαγωμενος κ.ηρεμος κ ιδανικα να φαει κ ενω τον φορας μην σου πω!

Just now, Murtw.st said:

Κ γω τέτοιον έχω απο αστεράκι. Είναι σίγουρα πιο δροσερός απο wrap η sling πάντως. Τωρα τους άλλους με τα κουμπωματα δεν τους κοίταξα γιατι ήταν πανάκριβοι, εγω τον δικό μου τον πήρα 50€.. όχι δεν τον δοκίμασα τον παρηγγειλα online! 

 

Just now, asda said:

Ναι ε; έλεγα μήπως τα  ring sling είχαν πιο διάτρητα υφάσματα και έτσι δροσίζει πιο πολύ. Αλλά με προβληματίζει αν πέφτει το βάρος στον έναν ώμο. Άσε εγώ έχω βάλει στο μάτι έναν με κλιπς στα 179€. Και λέω φαντάζεσαι να το πάρω και να μην της αρέσει γιατί έχει συνηθίσει στον αλλον; οπότε ακόμα δεν το χω τολμήσει. Όμως ήθελα να πάμε και να το δοκιμάσω με το μωρό μαζί αλλά ο κορονοιος μας τα χαλάει.. 

Από αστεράκι κι εσυ; εγω εχω amazonas αλλά το πρόβλημα μου είναι όταν είμαι έξω Ή σε άλλο σπίτι δεν έχω βρει τρόπο να τον βγάζω χωρίς να σέρνονται οι ιμάντες (Ή όπως λέγονται αυτές οι ζωνες).. αντιμετωπίζεις κι εσυ το ίδιο θέμα;

Κοριτσια εψαχνα κ γω για κατι με λεπτο υφασμα κ υπαρχουν ring sling μς καλοκαιρινο υφασμα απο 20ευρο! Αντεχουν βαρος ως 14κιλα νομιζω..Μεχρι κ υφασμα που μπαίνει στην θάλασσα υπαρχει! Αλλα προβληματιζομαι πολυ..λεει περιστασιακη χρηση μονο για ατομα που εχουν προβλημα σε ωμους, μεση, σβερκο..κ φοβαμαι μηπως τελικα μου κανει κακο.. :/

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια  ξημερώματα Κυριακής έκανε διάρροια (αρκετά μεν λιγότερα από άλλες φορές δε) και από τότε τίποτα πάλι... Δευτέρα έχουμε γιατρό και θέλω να κάνω υπομονή κλπ.. Όπως σας έχω πει και μην με κρίνεται  δεν εχω την οικονομική δυνατότητα για 2ο ραντεβού 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια  ξημερώματα Κυριακής έκανε διάρροια (αρκετά μεν λιγότερα από άλλες φορές δε) και από τότε τίποτα πάλι... Δευτέρα έχουμε γιατρό και θέλω να κάνω υπομονή κλπ.. Όπως σας έχω πει και μην με κρίνεται  δεν εχω την οικονομική δυνατότητα για 2ο ραντεβού 

Εισαι σιγουρη ότι ειναι διάρροια ;στο λεω γτ κ εμενα κάθε 2 μερες κανει κ ειναι σαν νερουλά .ομως ο παιδίατρος μ ειπε ότι ειναι φυσιολογικό .διαρροια θεωρείται οταν ειναι πολλές φορές μεσα στη μερα .ετσι νομιζω δηλαδη .δεν θεωρώ ότι ειναι κατι .αλλα δν μπορεις να μιλήσεις μ τν γιατρο να του περιγράψεις ακριβώς ;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...