Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια 3η φορα διάρροια...λιγότερη ποσότητα από τις άλλες 2.. καθαρή ούτε βλεννα ούτε αιμα. ήσυχος ο μικρός.. δεν φαίνεται να ποναει. τρώει...

Η γιατρός μου είπε ίσως είναι κρυωμα αν ξανά κάνει να την πάρω  παλι

Καλημέρα μπεμπακι μας....σήμερα Σ έκανε 3 δίαριες ??? κ μένα κανει αλλα είναι από το γάλα που έπινε....πάντως ο γιατρός μ δεν ανησυχεί κ μ πε θα φτιάξει....μην ανχωνεσαι αφού το παιδάκι σ είναι καλά κ τρώει κ δεν πονάει δεν έχει κάτι...κ λίγο κρύωμα να έχει δεν θα πάθει κάτι....είναι γερά μωράκια τα δικά μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα μπεμπακι μας....σήμερα Σ έκανε 3 δίαριες ??? κ μένα κανει αλλα είναι από το γάλα που έπινε....πάντως ο γιατρός μ δεν ανησυχεί κ μ πε θα φτιάξει....μην ανχωνεσαι αφού το παιδάκι σ είναι καλά κ τρώει κ δεν πονάει δεν έχει κάτι...κ λίγο κρύωμα να έχει δεν θα πάθει κάτι....είναι γερά μωράκια τα δικά μας

Καλημέρα αγάπη.  Όχι έκανε μια την Δευτέρα  μια χθες και μια σήμερα.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια 3η φορα διάρροια...λιγότερη ποσότητα από τις άλλες 2.. καθαρή ούτε βλεννα ούτε αιμα. ήσυχος ο μικρός.. δεν φαίνεται να ποναει. τρώει...

Η γιατρός μου είπε ίσως είναι κρυωμα αν ξανά κάνει να την πάρω  παλι

Έχει τύχει να μου κάνει απανωτές διαρροιες, ίσα  με πέντε φορές,  είχα φάει μπανοφι, εδώ θέρισε εμένα το παιδί θα άφηνε...Δεν είναι τίποτα,  θα δεις τώρα θα κάνει όλο και πιο λίγο...Εγώ σκεφτόμουν παίρνουν κιλά με τόσο χέσιμο..Και όμως παίρνουν...

@Rafaelatarzan την Καλημέρα μου!!!!Τι κάνει το κορίτσι σου?

Εμείς φάγαμε και τώρα αγκαλίτσα....το βράδυ που την ταισα μετά την έβαζα καλαθουνα για ύπνο γιατί κούνια είναι ο  εχθρός της και δεν κοιμόταν....το σκατο έχει μάθει να κοιμάται στην αγκαλιά μου,  τελικά την πήρα κρεβάτι μέχρι να αποκοιμηθεί....πάει κάηκα!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Έχει τύχει να μου κάνει απανωτές διαρροιες, ίσα  με πέντε φορές,  είχα φάει μπανοφι, εδώ θέρισε εμένα το παιδί θα άφηνε...Δεν είναι τίποτα,  θα δεις τώρα θα κάνει όλο και πιο λίγο...Εγώ σκεφτόμουν παίρνουν κιλά με τόσο χέσιμο..Και όμως παίρνουν...

@Rafaelatarzan την Καλημέρα μου!!!!Τι κάνει το κορίτσι σου?

Εμείς φάγαμε και τώρα αγκαλίτσα....το βράδυ που την ταισα μετά την έβαζα καλαθουνα για ύπνο γιατί κούνια είναι ο  εχθρός της και δεν κοιμόταν....το σκατο έχει μάθει να κοιμάται στην αγκαλιά μου,  τελικά την πήρα κρεβάτι μέχρι να αποκοιμηθεί....πάει κάηκα!!!

Καλημέρα ξένη μ...Αφού έφαγε τον αμπακο εμένα στις 9.30 180 μλ παρακαλώ κιολας δεν κοιμόταν με τιπιτα...ήθελε κουβέντα...3 ώρες κάναμε να την κοιμησουμε..ευτυχώς δεν γκρίνιαζε ήταν καλή...με τα πολλά κοιμήθηκε τλεικα κ σηκώθηκε  τις 5 ξανά έφαγε τον αμπακο αλλά 150 μλ κ τώρα είναι έξω μαζί μ αυλή χαζεύει γύρω γύρω ήρεμη κ κάθεται....την σκοτώνεις η όχι μετά...έλα πες μ....χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα 

Just now, mpempaki1 είπε:

Καλημέρα αγάπη.  Όχι έκανε μια την Δευτέρα  μια χθες και μια σήμερα.  

δεν Είναι τίποτα...εμένα μ κάνει την ημέρα 4 5 φορές...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα ξένη μ...Αφού έφαγε τον αμπακο εμένα στις 9.30 180 μλ παρακαλώ κιολας δεν κοιμόταν με τιπιτα...ήθελε κουβέντα...3 ώρες κάναμε να την κοιμησουμε..ευτυχώς δεν γκρίνιαζε ήταν καλή...με τα πολλά κοιμήθηκε τλεικα κ σηκώθηκε  τις 5 ξανά έφαγε τον αμπακο αλλά 150 μλ κ τώρα είναι έξω μαζί μ αυλή χαζεύει γύρω γύρω ήρεμη κ κάθεται....την σκοτώνεις η όχι μετά...έλα πες μ....χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα 

δεν Είναι τίποτα...εμένα μ κάνει την ημέρα 4 5 φορές...

Έτσι λέω και εγώ...της λέω πριν να σου δώσω μια...της δίνεις όμως...με τίποτα...εμένα έχει μείνει σταθερή,  στήθος ούτε καν τρώει δύο γουλιές και τέρμα,  μην σου πω αηδιάζει με την θηλή μου κιόλας..απο αυτο που έχω κατάψυξη κάτι παίζει γιατί και αυτό το αηδιάζει...Δεν ξέρω αν έχει διαφορετική γεύση και δεν της αρέσει,  φρέσκο που βγάζω το τρώει μονοκοπανια αλλά δεν μπορώ να την κάλυψη για όλα τα γεύματα,  άντε για τα τρία,  τα υπόλοιπα ξένο το οποίο κουράζεται να το πιει γιατί είναι πηχτό,  άντε να πιει 90μλ στο μισάωρο...δράμα...Δεν ξέρω τι να κάνω...τα νεύρα που στο θεό..Δεν με νοιάζει πλέον ένα γάλα θέλω να της δίνω να ξεμπερδεύω...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Εμείς φάγαμε και τώρα αγκαλίτσα....το βράδυ που την ταισα μετά την έβαζα καλαθουνα για ύπνο γιατί κούνια είναι ο  εχθρός της και δεν κοιμόταν....το σκατο έχει μάθει να κοιμάται στην αγκαλιά μου,  τελικά την πήρα κρεβάτι μέχρι να αποκοιμηθεί....πάει κάηκα!!!

Βαδίζεις σε επικίνδυνα μονοπάτια.. χαχαχα αστειεύομαι.

Με την κούνια ψυχολογικό έχουν; τι φαση; εγω μπορεί να την βάλω μέσα στη μερα να χαζεψει τα παιχνίδια της για να κάνω καμία δουλειά στα γρήγορα και κάθεται. Όταν είναι να την βάλω μισοκοιμοσμενη για ύπνο, δεν θέλει με τίποτα. Πρέπει να κοιμάται για τα καλά και να μην το πάρει χαμπάρι ότι έχει μπει στο λίκνο. Ενώ στο ριλαξ επισης καθεται, την παίρνει ο ύπνος κανον7κα και κανει εκεί τους ωραιότερους ύπνους. Βέβαια έχει ρύθμιση να την κουνάει το ριλαξ οπότε παίζει και αυτό ίσως. Τι να πω. Θα μας τρελάνουν..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Βαδίζεις σε επικίνδυνα μονοπάτια.. χαχαχα αστειεύομαι.

Με την κούνια ψυχολογικό έχουν; τι φαση; εγω μπορεί να την βάλω μέσα στη μερα να χαζεψει τα παιχνίδια της για να κάνω καμία δουλειά στα γρήγορα και κάθεται. Όταν είναι να την βάλω μισοκοιμοσμενη για ύπνο, δεν θέλει με τίποτα. Πρέπει να κοιμάται για τα καλά και να μην το πάρει χαμπάρι ότι έχει μπει στο λίκνο. Ενώ στο ριλαξ επισης καθεται, την παίρνει ο ύπνος κανον7κα και κανει εκεί τους ωραιότερους ύπνους. Βέβαια έχει ρύθμιση να την κουνάει το ριλαξ οπότε παίζει και αυτό ίσως. Τι να πω. Θα μας τρελάνουν..

ολα ειναι θεμα συνηθειας, θα την μαθει την κουνια αμα την βαζεις. εγω που απο την πρωτη μερα την εχω στην κουνια και στο δωματιο της, κοιμαται σαν πουλακι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Έτσι λέω και εγώ...της λέω πριν να σου δώσω μια...της δίνεις όμως...με τίποτα...εμένα έχει μείνει σταθερή,  στήθος ούτε καν τρώει δύο γουλιές και τέρμα,  μην σου πω αηδιάζει με την θηλή μου κιόλας..απο αυτο που έχω κατάψυξη κάτι παίζει γιατί και αυτό το αηδιάζει...Δεν ξέρω αν έχει διαφορετική γεύση και δεν της αρέσει,  φρέσκο που βγάζω το τρώει μονοκοπανια αλλά δεν μπορώ να την κάλυψη για όλα τα γεύματα,  άντε για τα τρία,  τα υπόλοιπα ξένο το οποίο κουράζεται να το πιει γιατί είναι πηχτό,  άντε να πιει 90μλ στο μισάωρο...δράμα...Δεν ξέρω τι να κάνω...τα νεύρα που στο θεό..Δεν με νοιάζει πλέον ένα γάλα θέλω να της δίνω να ξεμπερδεύω...

μπες Βαιμπερ να βρούμε θηλη εχω λίγο χρόνο...

Just now, Pagotoula είπε:

ολα ειναι θεμα συνηθειας, θα την μαθει την κουνια αμα την βαζεις. εγω που απο την πρωτη μερα την εχω στην κουνια και στο δωματιο της, κοιμαται σαν πουλακι.

κ γω την βάζω κούνια μια χαρά κοιμάται....το λίκνο δεν θέλει να το δει ...μιλάμε με τιπιτα....άσε τζάμπα το πήρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

ολα ειναι θεμα συνηθειας, θα την μαθει την κουνια αμα την βαζεις. εγω που απο την πρωτη μερα την εχω στην κουνια και στο δωματιο της, κοιμαται σαν πουλακι.

Ναι ε; εμένα μέσα στη μερα δεν θέλει με τίποτα. Το βραδυ δεν έχει θέμα. Ίσως θέλει να είναι μαζί μας στο σαλόνι και γι'αυτό προτιμάει το ριλαξ; να έχει συνηθίσει να κοιμάται με φασαρία μέσα στη μερα Και στην ουσία να μην είναι το θέμα ριλαξ/λίκνο αλλά μόνη της/με παρεα; δεν ξέρω. Την έχεις Δηλαδή μόνη στο δωμάτιο και το βράδυ σηκώνεσαι για τάισμα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Ναι ε; εμένα μέσα στη μερα δεν θέλει με τίποτα. Το βραδυ δεν έχει θέμα. Ίσως θέλει να είναι μαζί μας στο σαλόνι και γι'αυτό προτιμάει το ριλαξ; να έχει συνηθίσει να κοιμάται με φασαρία μέσα στη μερα Και στην ουσία να μην είναι το θέμα ριλαξ/λίκνο αλλά μόνη της/με παρεα; δεν ξέρω. Την έχεις Δηλαδή μόνη στο δωμάτιο και το βράδυ σηκώνεσαι για τάισμα; 

 Nαι κοριτσι μου. Με ενδοεπικοινωνια. Αλλα το σπιτι γενικα ειναι μικρο κ τα δωματια διπλα διπλα, οποτε ακουγεται κ απευθειας. Το βραδυ παω την παιρνω κ παμε στον καναπε κ θηλαζω. Τον πρωτο καιρο ηταν δυσκολα λογω καισαρικης γιατι πονουσα, αλλα παει περασε αυτο. Εμεις δεν ειχαμε κ πολυ χωρο στο δωματιο μας κ γενικα αποφασισα καλυτερα να τραβηξω το λουκι τον πρωτο καιρο εγω στο πηγαινε ελα, παρα μετεπειτα το παιδι μεχρι να συνηθισει το αλλο περιβαλλον 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

 Nαι κοριτσι μου. Με ενδοεπικοινωνια. Αλλα το σπιτι γενικα ειναι μικρο κ τα δωματια διπλα διπλα, οποτε ακουγεται κ απευθειας. Το βραδυ παω την παιρνω κ παμε στον καναπε κ θηλαζω. Τον πρωτο καιρο ηταν δυσκολα λογω καισαρικης γιατι πονουσα, αλλα παει περασε αυτο. Εμεις δεν ειχαμε κ πολυ χωρο στο δωματιο μας κ γενικα αποφασισα καλυτερα να τραβηξω το λουκι τον πρωτο καιρο εγω στο πηγαινε ελα, παρα μετεπειτα το παιδι μεχρι να συνηθισει το αλλο περιβαλλον 

Μπράβο ρε φίλη,πολύ Μ αρέσει η λογική σου να τραβήξεις εσύ το λούκι παρά μέρα το παιδί(κ εσείς μαζί βέβαια!!)

Αλλά(!) Ρε συυυυ πως θα νιώθω ασφάλεια να κλείσω μάτι τις πρώτες ημέρες που θα είναι τοοοσο μικρό χωρίς να ελέγχω ανά 5' αν είναι καλά????? Δε ξέρω γμτ ήδη το σκεφτομαι κ τρελαινομαι τρομάρα μου!!

Εχω σκοπό να τον έχω 2-3 μήνες δίπλα μου ώστε να μη νιώθω ανασφάλεια εγώ αλλά κ να διευκολύνει τον θηλασμό κ μετά που έχει εδραιωθεί κ ο θηλασμός (ελπίζω) να τον πάω σιγά σιγά στο δικό του..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα ξένη μ...Αφού έφαγε τον αμπακο εμένα στις 9.30 180 μλ παρακαλώ κιολας δεν κοιμόταν με τιπιτα...ήθελε κουβέντα...3 ώρες κάναμε να την κοιμησουμε..ευτυχώς δεν γκρίνιαζε ήταν καλή...με τα πολλά κοιμήθηκε τλεικα κ σηκώθηκε  τις 5 ξανά έφαγε τον αμπακο αλλά 150 μλ κ τώρα είναι έξω μαζί μ αυλή χαζεύει γύρω γύρω ήρεμη κ κάθεται....την σκοτώνεις η όχι μετά...έλα πες μ....χαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα 

δεν Είναι τίποτα...εμένα μ κάνει την ημέρα 4 5 φορές...

Φιλενάδα αστέρι η ανιψιά μου! 180 και 150 ml από τώρα!!!!! Να μου φιλήσεις μπουτάκια, μαγουλάκια και πατουσάκια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μπράβο ρε φίλη,πολύ Μ αρέσει η λογική σου να τραβήξεις εσύ το λούκι παρά μέρα το παιδί(κ εσείς μαζί βέβαια!!)

Αλλά(!) Ρε συυυυ πως θα νιώθω ασφάλεια να κλείσω μάτι τις πρώτες ημέρες που θα είναι τοοοσο μικρό χωρίς να ελέγχω ανά 5' αν είναι καλά????? Δε ξέρω γμτ ήδη το σκεφτομαι κ τρελαινομαι τρομάρα μου!!

Εχω σκοπό να τον έχω 2-3 μήνες δίπλα μου ώστε να μη νιώθω ανασφάλεια εγώ αλλά κ να διευκολύνει τον θηλασμό κ μετά που έχει εδραιωθεί κ ο θηλασμός (ελπίζω) να τον πάω σιγά σιγά στο δικό του..

Κοιτα κι εγω την ειχα την απορια, αλλα πιστεψε με κ με φιλες που τα ειχαν διπλα που το συζητουσα, μου λεγαν οτι απο την αυπνια οταν τους επαιρνε ο υπνος, δεν ακουγαν το παιδι παρα μονο οταν εκλαιγε πολυ. Οποτε παιζει με την ενδοεπικοινωνια που μεγενθυνει τους ηχους, να ξυπνας κ πιο ευκολα.  Εγω γενικα κοιμαμαι κ ελαφρια, οποτε ακομη κ κατι ανεπαισθητα βογγητακια της τα ακουω. Δηλαδη αν καποια κοιμαται βαρια κ κοντα να το εχει..αμφιβαλω τι ακουει. Ο αντρας μου πχ εχει τυχει να κοιμηθει μες στη μερα, με το μωρο διπλα στο κατοτσι, να αρχισει το μωρο τη γκρινια κ να το ακουσω εγω απο την κουζινα κ αυτος...χαμπαρι... Επισης τον πρωτο καιρο πανω απο 40 λεπτα με μια ωρα δεν κοιμομουν λογω θηλασμων, οποτε και παλι θεωρω οτι κ διπλα να ηταν δεν θα την ελεγχα συχνοτερα. Θελω να πω οτι η ολη κατασταση νομιζω εχει να κανει με το πως νιωθει περισσοτερη ασφαλεια η καθε γυναικα και τι την βολευει περισσοτερο. Εγω ημουν ανοιχτη κ στο να κοιμαμαι στον καναπε με το μωρο στο καροτσι διπλα μου, αλλα δεν χρειαστηκε. Απλα ξαναλεω οτι ο πρωτος καιρος ειχε ζορι, γιατι μουδιαζα, πονουσα κλπ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Έχει τύχει να μου κάνει απανωτές διαρροιες, ίσα  με πέντε φορές,  είχα φάει μπανοφι, εδώ θέρισε εμένα το παιδί θα άφηνε...Δεν είναι τίποτα,  θα δεις τώρα θα κάνει όλο και πιο λίγο...Εγώ σκεφτόμουν παίρνουν κιλά με τόσο χέσιμο..Και όμως παίρνουν...

@Rafaelatarzan την Καλημέρα μου!!!!Τι κάνει το κορίτσι σου?

Εμείς φάγαμε και τώρα αγκαλίτσα....το βράδυ που την ταισα μετά την έβαζα καλαθουνα για ύπνο γιατί κούνια είναι ο  εχθρός της και δεν κοιμόταν....το σκατο έχει μάθει να κοιμάται στην αγκαλιά μου,  τελικά την πήρα κρεβάτι μέχρι να αποκοιμηθεί....πάει κάηκα!!!

ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι και εγώ. λέω μήπως χάνει βάρος... θα φάω μακαρόνια τώρα..  πιο στέρεες τροφές..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι και εγώ. λέω μήπως χάνει βάρος... θα φάω μακαρόνια τώρα..  πιο στέρεες τροφές..

Κοπελα μου το να ειναι υγρά τα κακακια τους ειναι κατι που συμβαινει που κ που. Αναλογα τι τρωμε. Αν ειχε προβλημα διαρροιας θα εκανε πολλες φορες .δλδ μιλαμε για 2-3 πανες σε λιγη ωρα κ τελειως υγρα να ειναι. Αλλιως δεν υπάρχει ουτε θεμα να χασει βαρος ουτε αφυδάτωσης..

Επισης αν τα κακακια ειναι αρκετα νερουλα κ κρεμωδη χωρις σπορακια, βλενες ειναι φυσιολογικα κ.οχι διάρροια αυτό.

Γενικα αν σε ανησυχει απεφυγε τις πολυ επεξεργασμένες τροφες οπως αλλαντικα, πατατακια κλπ κ θα επανελθει πιστευω συντομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...