Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα.. Γίνεται όντως με τα κοχυλια?? Δε θα χυνεται? Στον υπνο δεν τα έχω δοκιμάσει.. Αλλά στην αρχή που τα φόρεσα 2-3 φορές, όταν εσκυβα γτ ξεχνιομουν χυνοταν.. Φαντάζομαι το ίδιο δν θα γίνει αν εισαι ξαπλα?? 

χυνεται αν γυρισεις πλαι, γιατι εχει τρυπες μπροστα. μονο τα επιθεματα το απορροφανε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα.. Γίνεται όντως με τα κοχυλια?? Δε θα χυνεται? Στον υπνο δεν τα έχω δοκιμάσει.. Αλλά στην αρχή που τα φόρεσα 2-3 φορές, όταν εσκυβα γτ ξεχνιομουν χυνοταν.. Φαντάζομαι το ίδιο δν θα γίνει αν εισαι ξαπλα?? 

Ααα δεν ήξερα ότι χύνεται. Νόμιζα ήταν μόνο πάνω οι τρύπες και ότι αν κοιμάσαι ανάσκελα δεν χύνεται.. άκυρο τότες.. 

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Για πείτε βρε κόρες, κανένα θέμα για βάπτιση αγοριού, που σκέφτεστε για τα παιδάκια/ανιψάκια/βαφτιστήρια σας, μπας και πάρω καμιά ιδέα...!

Μ αρέσει σαν θέμα τα ζωάκια της ζούγκλας. Για αγόρι που έχω πάει έχουν συνήθως τον Μίκυ Ή κάτι με παπιγιον. Επίσης με τον μικρό πρίγκιπα έχω δει ενώ ένα που μου άρεσε ήταν τα ταξίδια(αεροσυνοδός η μαμα)-Αεροπλάνα και τα σχετικά και μπομπονιέρα βαλιτσάκι. Αλλα απ ολα μου αρεσε το πρώτο. Έχεις σκεφτεί εσύ κατι; για ποτέ έχεις κλεισει; για φθινόπωρο μου αρέσουν και τα ζωάκια του δάσους. Σκατζοχοιρακια αλεπουδιτσες και τα σχετικα. Και αν δεν το κατάλαβες μ αρέσουν τα ζωάκια.. χεχε

Εμάς ήρθε χθες ο νονος και μας ζήτησε και επισήμως να βαφτίσει τη μικρή. Είπαμε για Σεπτέμβρη και μένει να αποφασίσω αν θα την κάνω κλειστή Ή πιο ανοιχτή και τι θα κάνω μετά με τραπέζι και τα σχετικά. Έχω μπερδευτεί. Υπάρχει μια επιλογή να κάνω μια πιο κλειστή βάφτιση τύπου 50-100 άτομα και μετά όλους να τους καλέσω στο πατρικό μου που έχουν χώρο και να κάνουμε εκεί catering οπότε η εκκλησία να είναι εκεί κοντά. Η άλλη λύση είναι κοντά στο δικό μας το σπίτι και μετά μόνο οι οικογένειες και οι νονοι για φαγητό. Τέλος σκεφτόμουν να κάνω μπομπονιέρες προσκλητήρια σε κάποιο ίδρυμα. Έχει καμία εμπειρία σε αυτο; καποια πρόταση πέραν του χαμόγελου του παιδιού και του make a wish? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Για πείτε βρε κόρες, κανένα θέμα για βάπτιση αγοριού, που σκέφτεστε για τα παιδάκια/ανιψάκια/βαφτιστήρια σας, μπας και πάρω καμιά ιδέα...!

Εμένα για αγοράκι μου αρέσει πολυ το αερόστατο!! Και το αστέρι.... Βέβαια αυτά είναι ουδέτερα γτ τα φτιάχνεις ότι χρώμα θες οπότε ταιριάζει κ για τα 2 φυλα.. Εγω σκεφτόμουν για τη μπέμπα τη μελισσουλα, είναι κ μελισσοκόμος ο πσππους της που θα παρει το όνομα του κ έλεγα να το συνδυάσω έτσι.. Αλλά κορίτσια πειτε ιδέες γενικά για βάφτιση κορίτσιου κ αγοριού.. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Εμένα για αγοράκι μου αρέσει πολυ το αερόστατο!! Και το αστέρι.... Βέβαια αυτά είναι ουδέτερα γτ τα φτιάχνεις ότι χρώμα θες οπότε ταιριάζει κ για τα 2 φυλα.. Εγω σκεφτόμουν για τη μπέμπα τη μελισσουλα, είναι κ μελισσοκόμος ο πσππους της που θα παρει το όνομα του κ έλεγα να το συνδυάσω έτσι.. Αλλά κορίτσια πειτε ιδέες γενικά για βάφτιση κορίτσιου κ αγοριού.. 

Αχ τι ωραίο θέμα!! Εγώ θαέχω τον κυκνο! Πολυφορεμενο αλλα μ αρεσει πάρα πολυ!! Έχει πολλή ποικιλία για τα πάντα!! Σκεφτόμουν και την κουκουβάγια γιατι της αρέσουν οι κουκουβάγιες! Ωραίο θέμα είναι το ελεφαντακι και γενικά τα ζώα του δασους

πρίν από 35 λεπτά , Pagotoula είπε:

φαντασου το σαν την χωανη του θηλαστρου με το μπουκαλι που ναι συνδεδεμενη. πως να κοιμηθεις με αυτο βρε τρελεγκω;;; χαχαχαχ.. ποσο κοιμαται η μικρη;; πες μου να σκασω εγω....χαχαχ

Χαχαχα!!! Όντως δε γίνεται να κοιμάμαι μ Αυτό!! Ρε συ ακόμη το στήθος να προσαρμοστεί.Ξυπβαω και είναι τούμπανο και το 1 τρεχει κιολας! Χθες κοιμήθηκε 8ωρο και σημερα 6ωρο!! Να σου πω κατι; Δεν ξέρω αν το προτιμώ!! Γιατί οι θηλασμοι πάνε πίσω, πρέπει να την ταΐζω ανά 2ωρο μετά, αυτή δεν πεινάει να φάει παντα και γίνεται χαμος!!

Just now, asda είπε:

Όχι αλλά μπορείς να πάρεις κοχύλια για αυτή την περίπτωση.

Έχω κάτι κοχύλια της medela Αλλά έχουν τρύπες, τα χα πάρει για να τα βάζω στο σουτιέν να μην ακουμπάει η θηλη στο ύφασμα τοτε που είχαν ματώσει και ήμουν χάλια στις αρχές.Σιγουρα δεν εννοείς αυτα ομως

Just now, asda είπε:

Ααα δεν ήξερα ότι χύνεται. Νόμιζα ήταν μόνο πάνω οι τρύπες και ότι αν κοιμάσαι ανάσκελα δεν χύνεται.. άκυρο τότες.. 

Μ αρέσει σαν θέμα τα ζωάκια της ζούγκλας. Για αγόρι που έχω πάει έχουν συνήθως τον Μίκυ Ή κάτι με παπιγιον. Επίσης με τον μικρό πρίγκιπα έχω δει ενώ ένα που μου άρεσε ήταν τα ταξίδια(αεροσυνοδός η μαμα)-Αεροπλάνα και τα σχετικά και μπομπονιέρα βαλιτσάκι. Αλλα απ ολα μου αρεσε το πρώτο. Έχεις σκεφτεί εσύ κατι; για ποτέ έχεις κλεισει; για φθινόπωρο μου αρέσουν και τα ζωάκια του δάσους. Σκατζοχοιρακια αλεπουδιτσες και τα σχετικα. Και αν δεν το κατάλαβες μ αρέσουν τα ζωάκια.. χεχε

Εμάς ήρθε χθες ο νονος και μας ζήτησε και επισήμως να βαφτίσει τη μικρή. Είπαμε για Σεπτέμβρη και μένει να αποφασίσω αν θα την κάνω κλειστή Ή πιο ανοιχτή και τι θα κάνω μετά με τραπέζι και τα σχετικά. Έχω μπερδευτεί. Υπάρχει μια επιλογή να κάνω μια πιο κλειστή βάφτιση τύπου 50-100 άτομα και μετά όλους να τους καλέσω στο πατρικό μου που έχουν χώρο και να κάνουμε εκεί catering οπότε η εκκλησία να είναι εκεί κοντά. Η άλλη λύση είναι κοντά στο δικό μας το σπίτι και μετά μόνο οι οικογένειες και οι νονοι για φαγητό. Τέλος σκεφτόμουν να κάνω μπομπονιέρες προσκλητήρια σε κάποιο ίδρυμα. Έχει καμία εμπειρία σε αυτο; καποια πρόταση πέραν του χαμόγελου του παιδιού και του make a wish? 

Ωραία τα ζώα του δάσους!! Εγώ έκλεισα για Ιούλιο γυρω στα 100 ατομα και catering εξω απο εκκλησάκι! Μας αφήνει ο παπάς και το catering εφαρμόζει μέτρα προστασίας.Μπομπονιερες ξέρω μόνο για αυτά που είπες.Ηθελα να κάνω από κει αλλα έχουν συνεργαζόμενα τυπογραφεια και το δικό τους κέρδος είναι μικρό, οπότε θα προτιμήσω να κάνω μια δωρεά και να έχω και τα πραγματα που μου αρέσουν γιατι η αλήθεια είναι ότι δε με εντυπωσίασαν οι μπομπονιερες !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Εμένα για αγοράκι μου αρέσει πολυ το αερόστατο!! Και το αστέρι.... Βέβαια αυτά είναι ουδέτερα γτ τα φτιάχνεις ότι χρώμα θες οπότε ταιριάζει κ για τα 2 φυλα.. Εγω σκεφτόμουν για τη μπέμπα τη μελισσουλα, είναι κ μελισσοκόμος ο πσππους της που θα παρει το όνομα του κ έλεγα να το συνδυάσω έτσι.. Αλλά κορίτσια πειτε ιδέες γενικά για βάφτιση κορίτσιου κ αγοριού.. 

Εμενα δεν μου αρεσουν τα θεματα..η κυρια περιεργη εγω...αχαχαχ γενικα  στις βαφτισεις μου αρεσουν πολυ λιτα πραγματα (και στους γαμους βασικα).. μου τη δινουν οι στολισμοι..αυτα τα τραπεζια υπερπαραγωγες εξω απο την εκκλησια.. τα πολλα γλυκα και ζαχαρωτα και φαγητα στο προαυλιο.. ολα αυτα...οποτε εμεις θα εχουμε μαξ 20 ατομα, μονο πολυ κοντινοι συγγενεις, γονεις αδερφια και δυο θειοι..και γλυκακι απλα παραδοσιακα μαζι με την μπομπονιεριτσα στην εξοδο της εκκλησιας..οχι εξω.. κ μετα αααν επιτρεπεται, θα παμε να φαμε εξω γονεις κ κουμπαροι. μπομπονιερα θα φτιαξω μονη κατι πολυ απλο. κ τις λαμπαδες κ τα μαρτυρικα θα τα φτιαξει μονη η νονα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εμενα δεν μου αρεσουν τα θεματα..η κυρια περιεργη εγω...αχαχαχ γενικα  στις βαφτισεις μου αρεσουν πολυ λιτα πραγματα (και στους γαμους βασικα).. μου τη δινουν οι στολισμοι..αυτα τα τραπεζια υπερπαραγωγες εξω απο την εκκλησια.. τα πολλα γλυκα και ζαχαρωτα και φαγητα στο προαυλιο.. ολα αυτα...οποτε εμεις θα εχουμε μαξ 20 ατομα, μονο πολυ κοντινοι συγγενεις, γονεις αδερφια κσι δυο θειοι..και γλυκακι απλα παραδοσιακα μαζι με την μπομπονιεριτσα στην εξοδο της εκκλησιας..οχι εξω.. κ μετα αααν επιτρεπεται, θα παμε να φαμε εξω γονεις κ κουμπαροι. μπομπονιερα θα φτιαξω μονη κατι πολυ απλο. 

Εδωσες ιδέα τώρα... Χωρίς θέμα.. Καλυτερα κ δεν παιδευεις το μυαλο σου

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εμενα δεν μου αρεσουν τα θεματα..η κυρια περιεργη εγω...αχαχαχ γενικα  στις βαφτισεις μου αρεσουν πολυ λιτα πραγματα (και στους γαμους βασικα).. μου τη δινουν οι στολισμοι..αυτα τα τραπεζια υπερπαραγωγες εξω απο την εκκλησια.. τα πολλα γλυκα και ζαχαρωτα και φαγητα στο προαυλιο.. ολα αυτα...οποτε εμεις θα εχουμε μαξ 20 ατομα, μονο πολυ κοντινοι συγγενεις, γονεις αδερφια και δυο θειοι..και γλυκακι απλα παραδοσιακα μαζι με την μπομπονιεριτσα στην εξοδο της εκκλησιας..οχι εξω.. κ μετα αααν επιτρεπεται, θα παμε να φαμε εξω γονεις κ κουμπαροι. μπομπονιερα θα φτιαξω μονη κατι πολυ απλο. κ τις λαμπαδες κ τα μαρτυρικα θα τα φτιαξει μονη η νονα.

Συμφωνώ μαζί σου. Εμείς θα την κάνουμε σε μοναστήρι και από στολισμό θα έχει μόνο λίγα λουλούδια στην κολυμπήθρα. Και όπως έχω ξαναπεί, θα είναι μόνο οι παππούδες και η αδερφή του άντρα μου με την οικογένειά της, που θα είναι και νονά. 10 άτομα μαζί με τα παιδιά :D Στην κόρη μου είχα φτιάξει εγώ τα πάντα, προσκλητήρια, μπομπονιέρες (μαζί με τη μαμά μου), μαρτυρικά, ακόμη και τα εσώρουχα - λαδόπανα τα είχε πλέξει η μαμά μου. Θέλω όμως ιδέες γιατί θα φτιάξω καμιά 50αρια μπομπονιέρες για να μοιράσουμε, δεν θέλω να είναι άλλο θέμα τα βαπτιστικά, άλλο θέμα οι μπομπονιέρες, ας πούμε. Έχω σκεφτεί το καρουζέλ, είχα βρει κάτι πολύ μικρά χρωματιστά καρουζέλ, δεν ξέρω αν θα τα βρω και τώρα, μου φαίνεται χαριτωμένο φθινοπωρινό θέμα. Τσίρκο είναι μια άλλη ιδέα (μιας και είμαστε και οι ίδιοι τσίρκο, χαχαχα!).

  • Χαχα 5

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

βρε πως την εκπαιδευσες ετσι;;;;;

δεν ξέρω..εκεί που έλεγα πάει δεν θα κοιμάται αυτη περνάει ζάχαρη..χαχαχαχα αν γω επίσης 

..φούσκωνω ύπνο κ επιδερμίδα 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

δεν ξέρω..εκεί που έλεγα πάει δεν θα κοιμάται αυτη περνάει ζάχαρη..χαχαχαχα αν γω επίσης 

..φούσκωνω ύπνο κ επιδερμίδα 

Εμένα όλο τεντώνεται στον υπνο της...Από την παλινδρόμηση,  την σηκώνω και μέσα κάνει βόλτες το γάλα...της πέφτει βαρύ στο στομάχι αυτό ρε γαμωτο...βλέπω διάφορα με το δικό μου όταν της δίνω 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εμένα όλο τεντώνεται στον υπνο της...Από την παλινδρόμηση,  την σηκώνω και μέσα κάνει βόλτες το γάλα...της πέφτει βαρύ στο στομάχι αυτό ρε γαμωτο...βλέπω διάφορα με το δικό μου όταν της δίνω 

κ μένα ακόμα βολτες κάνει αλαλ όχι τόσο πολύ ποια....πςντως κοιμάται άνετα....το θέμα μας ειναο το ρέψιμο...εκεί που ήταν νταλικερης τώρα έγινε κοκκοτα...αργεί πολύ κ ξυπνάει μετά από 1 1ωρα να ρευτει την σηκώνει δηλ κ πέφτει παλι τουφα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κ μένα ακόμα βολτες κάνει αλαλ όχι τόσο πολύ ποια....πςντως κοιμάται άνετα....το θέμα μας ειναο το ρέψιμο...εκεί που ήταν νταλικερης τώρα έγινε κοκκοτα...αργεί πολύ κ ξυπνάει μετά από 1 1ωρα να ρευτει την σηκώνει δηλ κ πέφτει παλι τουφα. 

Έτσι και μένα,  κάνει μικρά ρεψιματα και μετά από αρκετή ώρα την βλέπεις γκρινιάζει στον υπνο της και ξαναρευεται μόλις την σηκώνω....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Έτσι και μένα,  κάνει μικρά ρεψιματα και μετά από αρκετή ώρα την βλέπεις γκρινιάζει στον υπνο της και ξαναρευεται μόλις την σηκώνω....

Έτσι κ μεις...μόνο το βράδυ δεν το πεθάνει στο τελευταίο γεύμα κ πέφτει ξερή έως το πρωί....τελικά δεν θα κλέψω τα παιδιά που κοιμόντουσαν  εδώ μέσα κ το λεγα ...λεω να κρατήσω την δική μ...χαχαχαψαψαψψαψαψα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...