Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Η αιματολογος που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη,μου είχε πει πως υπάρχουν κάποιοι παραγοντες που παίζουν ρόλο στο αν πρέπει μια γυναίκα να κάνει προληπτικά αντιπηκτικες ενέσεις στην εγκυμοσύνη.Καπνισμα,ηλικια,φάρμακα εξωσωματικής, κληρονομικότητα.Αν δεν έχεις θρομβοφιλια,θα κάνεις μικρή δόση ηπαρινης,για προληπτικούς λόγους.Αυτο βέβαια μετά από συνεννόηση με την αιματολογο και τον γυναικολόγο

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      πρίν από 5 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      Α τώρα είδα που έγραψες. Θετικό είναι καλε!! Συγχαρητήρια! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Κοπελα μ καταρχας σ ευχομαι να πανε ολα καλα! Εμενα το πρωτο τεστ ειχε χοριακη 29 κ μετα απο 3 μερες ειχα αχνες ροζ σταγονες. Λογικα απο την εμφυτευση!

Just now, Κατερίνακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έκανα εχθές μια χωριακη η οποία μου βγήκε χαμιλη 24.75 μονάδες ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω αύριο να δούμε αν ανέβουν η μονάδες εχει τύχη σε κάμοια σάς έχω πολλή ανχος... Έχω και λίγο ροζ αχνό αίμα σταγόνες... Μου είπαν ότι ήταν από την εμφύτευση ξέρετε κάτι η έχει τύχη κάτι παρόμοιο σε κάποια σάς???

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κατερίνακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έκανα εχθές μια χωριακη η οποία μου βγήκε χαμιλη 24.75 μονάδες ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω αύριο να δούμε αν ανέβουν η μονάδες εχει τύχη σε κάμοια σάς έχω πολλή ανχος... Έχω και λίγο ροζ αχνό αίμα σταγόνες... Μου είπαν ότι ήταν από την εμφύτευση ξέρετε κάτι η έχει τύχη κάτι παρόμοιο σε κάποια σάς???

Καλησπέρα! Το νούμερο της μοριακής δε λέει κάτι από μόνο του, μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός  κάθε 2 μέρες. Το αίμα είναι πολύ συχνό φαινομενο. Ειχα κι εγω! Το είπες στον γιατρό σου; Ισως χρειαστεί να πάρεις προγεστερόνη. Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!! Η ξαπλα κάνει θαύματα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κατάλαβα...άντε να βρω για μινιον κεφάλι τώρα....σας είπε ο ντοκ για θάλασσα??? εμάς μας αφήνει μολις κλείσει τον 3 μηνα ...σε 15 μέρες που έχουμε κ τ εμβόλιο...να δω κουσούρι που θα μείνει τώρα...

Κοιτά εμενα μ ειπε 5 μηνών ότι μπορει !ειναι θεμα γιατρού λογικα τελικα .εγω λεω να της παρω μια μικρή πισινουλα που ειναι σαν σωσίβιο και να τη βάζω εκει μεσα σ αυτο μες στη θάλασσα και να της ρίχνω νερό εκει μεσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κατάλαβα...άντε να βρω για μινιον κεφάλι τώρα....σας είπε ο ντοκ για θάλασσα??? εμάς μας αφήνει μολις κλείσει τον 3 μηνα ...σε 15 μέρες που έχουμε κ τ εμβόλιο...να δω κουσούρι που θα μείνει τώρα...

Εμας δεν μας αφηνει για φετος.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι του το είπα και μου είπε να ξανακάνω επαναληπτική και βλέπουμε αν ανεβαίνουν η μονάδες..αυτό μου είπε κανονικα θα έπρεπε να είχα παραπάνω μονάδες αλλά μπορεί να είναι η αρχή μου είπε.!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Κοιτά εμενα μ ειπε 5 μηνών ότι μπορει !ειναι θεμα γιατρού λογικα τελικα .εγω λεω να της παρω μια μικρή πισινουλα που ειναι σαν σωσίβιο και να τη βάζω εκει μεσα σ αυτο μες στη θάλασσα και να της ρίχνω νερό εκει μεσα.

ωραία ιδέα κ αυτό που είπες...πισίνα της εχω σπίτι μια μεγάλη αλλα δεν έχει μπει ακόμα...χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνακι είπε:

Ναι του το είπα και μου είπε να ξανακάνω επαναληπτική και βλέπουμε αν ανεβαίνουν η μονάδες..αυτό μου είπε κανονικα θα έπρεπε να είχα παραπάνω μονάδες αλλά μπορεί να είναι η αρχή μου είπε.!!! 

Ποτε περιμένεις να αδιαθετησεις; Η έχεις ήδη καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνακι είπε:

Έχω είδη καθυστέρηση περίμενα 30 του μήνα αλλά δν έχω σταθερό κύκλο 

Ποτε έκανες έμβρυομεταφορα;αν κ δν εχω κανει εξωσωματική ξερω ομως πολυ καλα απο την αδερφή μου .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Εμας δεν μας αφηνει για φετος.... :(

 

Just now, Sweet_child είπε:

Κι εμάς μας είπε καλύτερα όχι, ότι δεν του προσφέρει κάτι.

Καλά κι εμάς που μας αφήνει, σιγα μην πάμε!! Εγω σε θαλασσες της Αττικης το παιδι δε θα το βαλω, τις θεωρω ολες βρωμερες!! Αλλα φετος δεν το κοβω να πηγαινουμε στο εξοχικο να πάρει τον αέρα του τον καθαρό τον θαλασσινό!! Αυτό μόνο αρκεί και όχι απαραίτητα να μπει στη θάλασσα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweet_child είπε:

Κι εμάς μας είπε καλύτερα όχι, ότι δεν του προσφέρει κάτι.

Κι εμας αυτο μας ειπε, οτι δεν του προσφερει κατι σε τοσο βρεφικη ηλικια κι ουτε του μενει σαν αναμνηση, μονο δροσιζεται. κι οτι αν δεν ειναι πεντακαθαρη η θαλασσα κι ειμαστε μονοι κλπ, κινδυνευει απο ουρολοιμωξη λογω αδυναμου ανοσοποιητικου... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κατερίνακι είπε:

Δν έχει χω κάνει έμβρυο μεταφορά ούτε εξωσωματική... Φυσικά; Προσπαθούμε

2 είναι οι πιθανότητες λοιπόν η απλα είχες αργά ωορρηξία εφόσον δεν έχεις σταθερό κύκλο κ είναι τοσο χαμηλή η τιμή γιατι την έπιασες στην αρχή, η δεν θελω να σε στεναχωρήσω αλλα υπάρχει η πιθανότητα να είναι βιοχημική, έτσι ήταν εμένα η προηγούμενη  εγκυμοσύνη. Το μόνο που μπορείς να κανεις είναι υπομονή να δεις αν θα διπλασιαστεί. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 50 την επόμενη φορά.. κ το αίμα νορμαλ είναι σύνηθες στις αρχές απλα πρόσεξε λίγο παραπάνω κ ξεκουράσου όσο μπορείς 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...