Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Πολυ μου να σε ρωτησω πως βρισκεις συμβουλο θηλασμου? Απο το ιντερνετ? Πηρες τηλ? Εχει καποια χρέωση? Σορυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλα εχω το ιδιο θεμα! Εχει καιρο που τρωει απο το ενα μονο(βεβαια αυτο δεν ειναι κακο απο οσο ξερω, ισα ισα παιρνουν και το λιπαρο κομματι) αλλα εχει μειώσει πολυ τον χρονο! Σχεδον μηνα τωρα τρωει 5 λεπτα μαξ απο το ενα και ανα 2,5 ωρες αλλα μπορει και στις 3,5. Χθες ειχαμε εμβολιο και που τον ζύγιζε εχει παρει 800γρ. Αλλα πηρε καλο βαρος και ας τρωει 5λεπτα! Απλα τρωει γρηγορα και χωρις διακοπη! 

Αχ κοριτσια απο χθες που εκανε το εμβολιο εχει απιστευτη γκρινια! Οταν δεν κοιμαται κλαιει...εκανε και πυρετο το βραδυ! Πολυ ταλαιπωρειται... εσας πως ηταν στο δευτερο εμβολιο απο παρενεργειες?

Από το ίντερνετ, ναι, έχει λίστα!! Δε σε χρεώνουν κατι, μια ερώτηση τους κανεις!! Ναι, μαθαίνουν να τρώνε πιο γρήγορα όσο περνάει ο καιρός, εμένα το έκανε απότομα ομως και με κλάμα, οπότε και ανησύχησα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμένα που γεννήθηκε 1700 κ τώρα είναι 4300 είναι οκ για 2 μηνών??? ειμαι ουφο δλατα μαθηματικά κάντο μ.εσυ...αχχαχαχαχ

να το και το κουσούρι που σας έμεινε κ σας....ένα βυζι...εμ τι μόνο εμείς  θα έχουμε ,??

Αυτό δεν είναι κουσούρι, είναι μου πήρες το παιδί και μου φερες αλλο!!! Με το πιστολάκι τη βγαζουμε!!! Και μια χαρα τα κιλά σας!! Τόσο ήμασταν εμείς στους 2 μηνες και γεννηθήκαμε κι ένα κιλό πιο πάνω περίπου από εσάς!!χαχαχΑαα

Just now, mpoukitsa είπε:

Πολυ μου να σε ρωτησω πως βρισκεις συμβουλο θηλασμου? Απο το ιντερνετ? Πηρες τηλ? Εχει καποια χρέωση? Σορυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλα εχω το ιδιο θεμα! Εχει καιρο που τρωει απο το ενα μονο(βεβαια αυτο δεν ειναι κακο απο οσο ξερω, ισα ισα παιρνουν και το λιπαρο κομματι) αλλα εχει μειώσει πολυ τον χρονο! Σχεδον μηνα τωρα τρωει 5 λεπτα μαξ απο το ενα και ανα 2,5 ωρες αλλα μπορει και στις 3,5. Χθες ειχαμε εμβολιο και που τον ζύγιζε εχει παρει 800γρ. Αλλα πηρε καλο βαρος και ας τρωει 5λεπτα! Απλα τρωει γρηγορα και χωρις διακοπη! 

Αχ κοριτσια απο χθες που εκανε το εμβολιο εχει απιστευτη γκρινια! Οταν δεν κοιμαται κλαιει...εκανε και πυρετο το βραδυ! Πολυ ταλαιπωρειται... εσας πως ηταν στο δευτερο εμβολιο απο παρενεργειες?

Δεν έκανε πυρετό, έκανε ολα τ Αλλά!! Γκρίνια στο μέγιστο, υπνηλια και λίγο φαΐ!

Just now, teta2 είπε:

Αν είσαι Αθήνα και ενδιαφέρεσαι σου συστήνω την δικιά μου.. στείλε πμ αν θες για να σου πω

Τετα, να σε ρωτησω, η σύμβουλος θηλασμού που έχεις, την ξέρεις Προσωπικά, έχει έρθει στο σπιτι κτλ; Ή απλά την παίρνεις τηλ και λες αποριες;;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Αυτό δεν είναι κουσούρι, είναι μου πήρες το παιδί και μου φερες αλλο!!! Με το πιστολάκι τη βγαζουμε!!! Και μια χαρα τα κιλά σας!! Τόσο ήμασταν εμείς στους 2 μηνες και γεννηθήκαμε κι ένα κιλό πιο πάνω περίπου από εσάς!!χαχαχΑαα

Δεν έκανε πυρετό, έκανε ολα τ Αλλά!! Γκρίνια στο μέγιστο, υπνηλια και λίγο φαΐ!

Τετα, να σε ρωτησω, η σύμβουλος θηλασμού που έχεις, την ξέρεις Προσωπικά, έχει έρθει στο σπιτι κτλ; Ή απλά την παίρνεις τηλ και λες αποριες;;

πιστολάκι εσείς απορροφητηρα εμείς....χαχαχαχαχα κ στο φουλ κάποιες φορές ετσι για να γουστάρει η κυρία...

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

πιστολάκι εσείς απορροφητηρα εμείς....χαχαχαχαχα κ στο φουλ κάποιες φορές ετσι για να γουστάρει η κυρία...

Να της αλλάξεις λευκό ήχο γιατι σε βλέπω να ξηλωνεις απορροφητηρα και να τον παίρνεις παραμάσχαλα μαζί με το μωρό όταν θα βγαίνεις εξω! Χαχαχαχα!! Εντωμεταξύ  βρηκα εφαρμογή στο κινητό με λευκούς ήχους και της βάζω πιστολάκι και δε το θέλει! Θελει το δικό μας και ο ήχος είναι ελάχιστα διαφορετικός! Τι να πω μ αυτο το παιδί!! Ίδια η μάνα της!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Αυτό δεν είναι κουσούρι, είναι μου πήρες το παιδί και μου φερες αλλο!!! Με το πιστολάκι τη βγαζουμε!!! Και μια χαρα τα κιλά σας!! Τόσο ήμασταν εμείς στους 2 μηνες και γεννηθήκαμε κι ένα κιλό πιο πάνω περίπου από εσάς!!χαχαχΑαα

Δεν έκανε πυρετό, έκανε ολα τ Αλλά!! Γκρίνια στο μέγιστο, υπνηλια και λίγο φαΐ!

Τετα, να σε ρωτησω, η σύμβουλος θηλασμού που έχεις, την ξέρεις Προσωπικά, έχει έρθει στο σπιτι κτλ; Ή απλά την παίρνεις τηλ και λες αποριες;;

Μου την σύστησε μια φίλη.μου, είχε πάει σπίτι της φίλης για να την βοηθήσει με τον θηλασμό αλλά όταν την χρειαστηκα εγώ ήταν μέσα στην καραντίνα οπότε συναντηθήκαμε σε άλλο χώρο και όχι στο σπίτι μου. Μετά μιλούσαμε καθημερινά σχεδόν για κάποιο διάστημα με μηνύματα ή μέσω σκαιπ για να δει πως πάει. Εγώ την πλήρωσα για την φορά που βρεθήκαμε , από κει και πέρα όχι, απλά μιλούσαμε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Polly1 said:

 

 

Καλημερα κορίτσια μου!!! Πριν κάνα μήνα επιχείρησα 2, 3 φορες να την ξυπνάω εγώ το βραδυ και δεν ξυπνούσε με Τίποτα, ούτε έτρωγε Φυσικά!! Οπορε αυτο που με σώζει είναι να ξυπνάει από μόνη της, όπως έγινε αποψε! Ξύπνησε 2, 6, 9 και έχουμε κάνει ήδη 3 θηλασμούς γυρω στο 10λεπτο γιατι ήταν νυσταγμένη!! Τώρα τη μέρα θα δεινοπαθησω αλλα έχω το περιθώριο του χρόνου εστω να ολοκληρωθούν οι 8 θηλασμοι. Κι εμενα με κοιταει στα ματια και τη ρωτάω "θα φας λιγο τωρα " και κανει νευμα σαν να μου λεει "οχι" χαχαχαχα!! Και μετα κλαμα και μετα τρωει για 4, 5 λεπτά  ενώ είναι ήδη νηστικη 3 ωρες!! Αυτό μου κάνει εντύπωση, ότι την αφήνω και 3ωρο μεσα στη μερα και πάλι πίνει 5 λεπτά και από το 1 κιολας!! Και όταν ο πρώτος θηλασμός γίνεται στις 8 το πρωί δεν υπάρχει το περιθώριο του 3ωρου ετσι κι άλλιως!! Εγώ Necky τη ζύγιζω κάθε Πέμπτη, δεν μπορώ κάθε μήνα!! Τι κάθε μηνα; Αποκλείεται!!! Χαχαχα!! Έχουν διπλασιάσει το βαρος γέννησης μιας και μιλαμε για κιλα;; 

Παγωτουλα μια τελείως άκυρη ερώτηση! Αν θυμάμαι καλα θα χρησιμοποιουσες βαφή μαλλιών της apivita? Την χρησιμοποίησες τελικα; Σου  αρεσε; Θελω να τα ξαναβαψω, έχουν περάσει 40 μερες, είναι εντάξει το διαστημα, κοριτσια; Ή να περιμένω κι αλλο;

Κοντεύουμε να διπλασσιασουμε αλλα δν ξερω κ μην με ρωτας οχι οχι  δν θα παω να ζυγισω τωρα χαχαχαχα!!!

4 hours ago, Polly1 said:

Αχ, νομίζω κάνει δίαιτα για τη βάφτιση!! Χαχα!! Να τωρα πχ είναι νηστικη από τις 9 κι ήπιε 3 λεπτά από το 1.Κάνουμε βόλτες στο σαλόνι με το καροτσι μήπως ξεχαστεί. Εμένα γεννήθηκε μικρή, 2590 και διπλασίασε 10 μερες πριν κλείσει τον 3ο.Τωρα είναι 5500.

Μια χαρά κοντά κοντα τα μωρα μας ακομα στο βαρος.

1 hour ago, MarakiKakkin said:

Ναι πήγα αφού σαραντισα και μου είπε ότι όλα έχουν επανέλθει και η τομή έχει επουλωθεί άριστα. Μετά το διλεπτο που πονάω δεν έχω τίποτα, αφού πιέζω την περιοχή και δεν νοιώθω καθόλου πόνο. Πολύ περίεργο.

Κοπελα μου να σου ζησει! Ρώτα τον γιατρο σου για καλο κ για κακο. Παντως εμενα αυτο το εκανε η τομη κ συνεχιζε για 1-2 χρόνια καθε φορα π αλλαζε ο καιρος σαν παλιο τραυμα πετουσε κάτι μαχαιριες που κ που. Τωρα πέρασε καιρος αλλα αν εχει παρα πλ υγρασια μπορει ν νιωσω καπως μια δυσφορία στην μια άκρη της τομης σε ανύποπτο χρονο. Βεβαια εγω δν ειμαι ο μεσος ορος συμπεριφορας τομης καισαρικης γτ επεσα σε χασαπηδες...

22 minutes ago, mpoukitsa said:

Πολυ μου να σε ρωτησω πως βρισκεις συμβουλο θηλασμου? Απο το ιντερνετ? Πηρες τηλ? Εχει καποια χρέωση? Σορυ για τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλα εχω το ιδιο θεμα! Εχει καιρο που τρωει απο το ενα μονο(βεβαια αυτο δεν ειναι κακο απο οσο ξερω, ισα ισα παιρνουν και το λιπαρο κομματι) αλλα εχει μειώσει πολυ τον χρονο! Σχεδον μηνα τωρα τρωει 5 λεπτα μαξ απο το ενα και ανα 2,5 ωρες αλλα μπορει και στις 3,5. Χθες ειχαμε εμβολιο και που τον ζύγιζε εχει παρει 800γρ. Αλλα πηρε καλο βαρος και ας τρωει 5λεπτα! Απλα τρωει γρηγορα και χωρις διακοπη! 

Αχ κοριτσια απο χθες που εκανε το εμβολιο εχει απιστευτη γκρινια! Οταν δεν κοιμαται κλαιει...εκανε και πυρετο το βραδυ! Πολυ ταλαιπωρειται... εσας πως ηταν στο δευτερο εμβολιο απο παρενεργειες?

Υπομονή καλή μου κ θ περάσει, ολα ειναι στις παρενέργειες εμβολιου κ θελει 48 ώρες χοντρικα ν περασουν ολα. Βαλε δροσερη κομπρεσα στ ποδαρακι κ δωστου λιγακι ντεπον αν νιωθει πολυ ζορισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Κοντεύουμε να διπλασσιασουμε αλλα δν ξερω κ μην με ρωτας οχι οχι  δν θα παω να ζυγισω τωρα χαχαχαχα!!!

Μια χαρά κοντά κοντα τα μωρα μας ακομα στο βαρος.

Κοπελα μου να σου ζησει! Ρώτα τον γιατρο σου για καλο κ για κακο. Παντως εμενα αυτο το εκανε η τομη κ συνεχιζε για 1-2 χρόνια καθε φορα π αλλαζε ο καιρος σαν παλιο τραυμα πετουσε κάτι μαχαιριες που κ που. Τωρα πέρασε καιρος αλλα αν εχει παρα πλ υγρασια μπορει ν νιωσω καπως μια δυσφορία στην μια άκρη της τομης σε ανύποπτο χρονο. Βεβαια εγω δν ειμαι ο μεσος ορος συμπεριφορας τομης καισαρικης γτ επεσα σε χασαπηδες...

Υπομονή καλή μου κ θ περάσει, ολα ειναι στις παρενέργειες εμβολιου κ θελει 48 ώρες χοντρικα ν περασουν ολα. Βαλε δροσερη κομπρεσα στ ποδαρακι κ δωστου λιγακι ντεπον αν νιωθει πολυ ζορισμενο.

Χαχαχα!!!Αυτό με το ζυγισμα το χουμε τερματίσει!! Ποσο είχε γεννηθεί εσενα;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, τα μωρα σας τα ζυγιζετε καθε φορα ιδια ωρα; επισης καθε ποτε; μια φορα τη βδομαδα; ααα και κατι ακομα! μεχρι ποιο μηνα πρεπει να τα ζυγιζουμε; ειδικα για οσες νοικιαζουν βρεφοζυγο δηλαδη, μεχρι ποτε θα νοικιαζετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

κοριτσια, τα μωρα σας τα ζυγιζετε καθε φορα ιδια ωρα; επισης καθε ποτε; μια φορα τη βδομαδα; ααα και κατι ακομα! μεχρι ποιο μηνα πρεπει να τα ζυγιζουμε; ειδικα για οσες νοικιαζουν βρεφοζυγο δηλαδη, μεχρι ποτε θα νοικιαζετε;

Καλησπερα, η παιδιατρος μου ειπε να μην την ξαναζυγισω αλλα εγω δεν αντεχω και θελω να τη ζυγιζω καθε μερα! Ο αντρας μου μου φωναζει οποτε με βλεπει βεβαια! Τη ζυγιζω παντα πριν κανει το βραδινο μπανακι γυρω στις 9 -9.30. Το σωστο πιστευω ειναι μια φορα τη βδομαδα αλλα δεν αντεχω. Εχουν περασει και 4 μερες που δεν εχει παρει καθολου και εχω αγχωθει αλλα και αλλη που εχει βαλει 100 γρμ σε μια μερα. Αλλα μπορει να σχετιζεται και με τα κακα της. Μπορει να κανει μια φορα μονο τη μια μερα και την επομενη 6-7! Και εγω εχω νοικιασει τη ζυγαρια και νομιζω θα την κρατησω μεχρι τον 6ο μηνα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Χαχαχα!!!Αυτό με το ζυγισμα το χουμε τερματίσει!! Ποσο είχε γεννηθεί εσενα;;

Ηταν 2840 βαρος γεννησης κ βγηκαμε 2650 αλλα αργησε να ξεκινησει να παιρνει κ μας φτάσατε γρήγορα. ;)

Just now, Pagotoula said:

κοριτσια, τα μωρα σας τα ζυγιζετε καθε φορα ιδια ωρα; επισης καθε ποτε; μια φορα τη βδομαδα; ααα και κατι ακομα! μεχρι ποιο μηνα πρεπει να τα ζυγιζουμε; ειδικα για οσες νοικιαζουν βρεφοζυγο δηλαδη, μεχρι ποτε θα νοικιαζετε;

Αποσο ξερω συνισταται ως 12 εβδομάδων να ζυγίζουμε ανα εβδομάδα εφοσον μιλαμε για ενα παιδι χωρις καποιο προβλημα υγειας πάντα. Καλο ειναι οπως κ στην εγκυμοσύνη ίδια ωρα κ μερα καθε εβδομαδα να ζυγιζεις. Εγω μονη μου ρωτησα την παιδιατρο κ μου εκοψε την ανά εβδομάδα αλλα δν ξερω αν πρεπει να μετραω τωρα ανα 2εβδ ή αν μηνα γτ ετσι κ αλλιως στις 2εβδ πάνω θ οαμε γ εμβολιο παλι.. απογευματακι ζυγιζα παντα αναμεσα σε γευματα. Παντως ποτε δεν της αρεσε βρε παιδι μου...πολυ κλαμα στο ζυγισμα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

κοριτσια, τα μωρα σας τα ζυγιζετε καθε φορα ιδια ωρα; επισης καθε ποτε; μια φορα τη βδομαδα; ααα και κατι ακομα! μεχρι ποιο μηνα πρεπει να τα ζυγιζουμε; ειδικα για οσες νοικιαζουν βρεφοζυγο δηλαδη, μεχρι ποτε θα νοικιαζετε;

Κι εγώ απογευματάκι τη ζύγιζω να χει κάνει και τα κακά της να μην της δίνουν έξτρα βάρος! Χαχαχα!! Η παιδίατρος μου είχε πει από την αρχη να μην έχω καν ζυγαριά αλλα ούτε καν!! Θεωρητικά μετά τον 2ο μηνα εφοσον εχει εδραιωθει ο θηλασμος και το παιδί παίρνει το φυσιολογικό βάρος δε χρειάζεται !! Εγώ τη ζύγιζω κάθε βδομάδα αλλά ούτε αυτο πλέον είναι σωστό γιατι μπορεί μια βδομάδα να πάρει 0 κατι που θεωρειται οκ, ομως εγω  να πάθω τζάμπα εγκεφαλικά!!Πάντως το καθημερινό πλέον δεν ωφελεί σε καμία περίπτωση, δε δίνει εικονα!! Αλλά και ο μήνας που λένε εμένα μου φαίνεται πολυ!! Θελω να βλέπω την εβδομαδιαία της ανάπτυξη και αν πχ δω κάτι ανησυχητικό μια βδομάδα, να το παρακολουθήσω και τη 2η και να δράσω αναλογα και όχι να αφήσω μήνα!

Just now, KNecky είπε:

Ηταν 2840 βαρος γεννησης κ βγηκαμε 2650 αλλα αργησε να ξεκινησει να παιρνει κ μας φτάσατε γρήγορα. ;)

Αποσο ξερω συνισταται ως 12 εβδομάδων να ζυγίζουμε ανα εβδομάδα εφοσον μιλαμε για ενα παιδι χωρις καποιο προβλημα υγειας πάντα. Καλο ειναι οπως κ στην εγκυμοσύνη ίδια ωρα κ μερα καθε εβδομαδα να ζυγιζεις. Εγω μονη μου ρωτησα την παιδιατρο κ μου εκοψε την ανά εβδομάδα αλλα δν ξερω αν πρεπει να μετραω τωρα ανα 2εβδ ή αν μηνα γτ ετσι κ αλλιως στις 2εβδ πάνω θ οαμε γ εμβολιο παλι.. απογευματακι ζυγιζα παντα αναμεσα σε γευματα. Παντως ποτε δεν της αρεσε βρε παιδι μου...πολυ κλαμα στο ζυγισμα ...

Μια χαρα ειναι το βαρος της παντως!! Ουτε εμενα της αρεσει το ζυγισμα!! Καταλαβαινει οτι ειναι κατι που το παίρνω πολυ στα σοβαρά! Άσε που κουνιέται συνέχεια και ανεβαίνει το κοντέρ με την δύναμη και τη ζύγιζω ξανά ξανά μέχρι να κάτσει ήσυχα! Χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KNecky είπε:

Κοντεύουμε να διπλασσιασουμε αλλα δν ξερω κ μην με ρωτας οχι οχι  δν θα παω να ζυγισω τωρα χαχαχαχα!!!

Μια χαρά κοντά κοντα τα μωρα μας ακομα στο βαρος.

Κοπελα μου να σου ζησει! Ρώτα τον γιατρο σου για καλο κ για κακο. Παντως εμενα αυτο το εκανε η τομη κ συνεχιζε για 1-2 χρόνια καθε φορα π αλλαζε ο καιρος σαν παλιο τραυμα πετουσε κάτι μαχαιριες που κ που. Τωρα πέρασε καιρος αλλα αν εχει παρα πλ υγρασια μπορει ν νιωσω καπως μια δυσφορία στην μια άκρη της τομης σε ανύποπτο χρονο. Βεβαια εγω δν ειμαι ο μεσος ορος συμπεριφορας τομης καισαρικης γτ επεσα σε χασαπηδες...

Υπομονή καλή μου κ θ περάσει, ολα ειναι στις παρενέργειες εμβολιου κ θελει 48 ώρες χοντρικα ν περασουν ολα. Βαλε δροσερη κομπρεσα στ ποδαρακι κ δωστου λιγακι ντεπον αν νιωθει πολυ ζορισμενο.

Σε ευχαριστω πολυ.. του εκανα κομπρεσα με αλουμινόνερο γιατι ηταν πολυ κοκκινο! Και ευτυχως δεν ξαναεκανε πυρετο! Εβγαλα πρωτη φορα με θηλαστρο και εφαγε ο καημενος 120ml. Και τωρα ξεραθηκε στον υπνο! Ολη μερα εφαγε ελαχιστα! Ελπιζω να κοιμηθει καλα! 

Μιας που λεμε για κιλα, χθες που τον ζυγισε η παιδιατρος ηταν 5800. Γεννηθηκε 2680. Οποτε παμε πολυ καλα. Διπλασίασε στους 2,5 μηνες. Αλλα νομιζω τα μωρα που γεννιουνται μικρα αυξανουν ευκολα! Απλα τωρα οσο παει και θα παιρνουν λιγοτερα τον μηνα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Ούτε που ήξερα πως πάνε  όλα αυτά με το βάρος...μόνιμος το έβλεπα κ έλεγα τι λένε ???? χαχαχαχαχαχα χωριό εδώ λεμε τι να κανω δεν τα πάω καλά με αυτά..χαχαχαχαχχ η χοντροπατατα μ....

Κ κατα τα αλλα λένε ότι τα πρόωρα μένουν λιγο πισω σ ανάπτυξη απο τα τελειομηνα για κάποιους μήνες .εμενα η δικιά μ 2 μηνών ηταν 4100 κ γεννήθηκε 2500 .αψωγη ειναι η δικιά σου .σαν να μην υπήρξε ποτε πρόωρη !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...