Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

      Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, souzanna7 said:

Κοπελα μ οχι, δεν το πινει μετα το θηλασμο, πριν ναι αλλα σκοπος ειναι μετα κ οποτε δεν τ δινω. Μιλησα ξανα κ με τον παιδιατρο κ τ ειπα να παω να τον ζυγισουμε μια φορα κ ενδιαμεσα, για να νοικιασω ζυγαρια μ ειπε οχι, τωρα τι να πω...Σε συμβουλο ακομα δεν πηρα τηλ, μαζευω αποριες με τιις μερες να της ρωτησω ολα μαζι

Τοτε το λογικο ειναι να χορταινει με στηθος. Ποσο ειναι τωρα το μικρο σου θυμησε μου?? Μπορει αν έκλεισε 3μηνες ν μειωσει αναπτυξη αρκετα, αλλιως μερικα μωρα παιρνουν πιο σταδιακα κ δεν μειωνουν στους 3μηνες αλλα συνεχιζουν το σταδιακο τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα! Θελω τα φώτα σας.. ο μικρός μου απ όταν ξεκίνησε να κοιμάται 8ωρα κ  9ωρα μέσα στην μερα τρώει ανα 1 ωρα. Είναι νορμαλ αυτό; Θεωρείτε στην πορεία θα στρώσει το προγραμμα του; Γιατι πλέον δεν μπορώ να κουνήσω ρούπι κ κακά τα ψέματα λίγο με κουράζει να τον έχω όλη μερα πάνω μου.. αν κ πιο πολύ με ανησυχεί η πορεία, δηλαδή μετά τους 6 μηνες.. κ επιπλέον τον προηγούμενο μήνα πήρε 400 γρ, κ όπως μας βλέπω κ σ αυτόν πάλι για τοσο πάμε.. μήπως να με ανησυχήσει; Ο παιδίατρος μ είπε θα τον δούμε κ αυτόν τον μήνα αλλα δεν ξέρω τι εχει κατα νου αν κ αυτόν τον μήνα μείνουμε στα ίδια.. εσείς τι γνώμη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Κορίτσια καλημέρα! Θελω τα φώτα σας.. ο μικρός μου απ όταν ξεκίνησε να κοιμάται 8ωρα κ  9ωρα μέσα στην μερα τρώει ανα 1 ωρα. Είναι νορμαλ αυτό; Θεωρείτε στην πορεία θα στρώσει το προγραμμα του; Γιατι πλέον δεν μπορώ να κουνήσω ρούπι κ κακά τα ψέματα λίγο με κουράζει να τον έχω όλη μερα πάνω μου.. αν κ πιο πολύ με ανησυχεί η πορεία, δηλαδή μετά τους 6 μηνες.. κ επιπλέον τον προηγούμενο μήνα πήρε 400 γρ, κ όπως μας βλέπω κ σ αυτόν πάλι για τοσο πάμε.. μήπως να με ανησυχήσει; Ο παιδίατρος μ είπε θα τον δούμε κ αυτόν τον μήνα αλλα δεν ξέρω τι εχει κατα νου αν κ αυτόν τον μήνα μείνουμε στα ίδια.. εσείς τι γνώμη έχετε;

Ειναι λογικο ναι κ αλλες κοπελες περνανε το αντίστοιχο κ προσπαθει τ μωρο ν καλυψει τους θηλασμους π δν κανει την νυχτα! Ισως αν προσπαθεις ν τον ξυπνας την νυχτα να βοηθησει λιγο την μερα.

Αφου κλείσουν τον 3ο μηνα μπορει να εχουν συνολικα στο μηνα εως κ 320γρ μονο αυξηση κ ειναι φυσιολογικο. Αλλιως μπορει να παίρνει πιο σταδιακα τ βάρος τ παιδακι κ οχι ολα μαζι γ αυτο δν ανησυχει ο γιατρός! Επισης αν πηρε πολλα στην αρχη καπου φρεναρουν ετσι κ αλλιώς στο βαρος. Μην ξεχναμε πως αναπτυξη μετριεται κ με υψος, νοητικη αναπτυξη κλπ ετσι.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Αναποδογυρίζουν και τα δικά σας μωρά μπρούμυτα;

Εδώ και λίγες μέρες το μωρό μου αναποδογυρίζει και τη νύχτα δεν το παίρνω χαμπάρι μέχρι να αρχίσει να τσιρίζει. Αναγκαστικά τον πήρα στο κρεβάτι μου τώρα και δεν ξέρω πότε θα επιστρέψει στο κρεβάτι του γιατί ενώ γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα, δεν μπορεί να γυρίσει κ από μπρούμυτα ανάσκελα και φοβάμαι μην πνιγεί. Σε ποια ηλικία είναι ασφαλές να επιστρέψει στο κρεβάτι του; Εμπειρίες από μαμάδες με μεγαλύτερα μωρά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Γεια σας κορίτσια! Αναποδογυρίζουν και τα δικά σας μωρά μπρούμυτα;

Εδώ και λίγες μέρες το μωρό μου αναποδογυρίζει και τη νύχτα δεν το παίρνω χαμπάρι μέχρι να αρχίσει να τσιρίζει. Αναγκαστικά τον πήρα στο κρεβάτι μου τώρα και δεν ξέρω πότε θα επιστρέψει στο κρεβάτι του γιατί ενώ γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα, δεν μπορεί να γυρίσει κ από μπρούμυτα ανάσκελα και φοβάμαι μην πνιγεί. Σε ποια ηλικία είναι ασφαλές να επιστρέψει στο κρεβάτι του; Εμπειρίες από μαμάδες με μεγαλύτερα μωρά; 

Ωχ καταλαβαίνω τον φοβο σου..ενα βραδυ ειχα βρει ετσι τον μεγαλο μου κ επαθα ταρακουλο. Κανονικα πρπεει ως το ετος να τα γυριζουμε ανάσκελα μου εχει πει η γιατρος μας. Αν γυρναει μονο τ πισω ειναι οκ αλλα καλο ν τ γυρνας γ ν εχει σιγουρεψει την αναπτυξη κ την δυναμη του.. τωρα σε αυτη την φαση η συγκοιμηση μου φαινεται ο μονος τροπος..μηπως στ κρεβατακι του εχει κατι που το βοηθα ν γυρισει μπρούμυτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky said:

Ωχ καταλαβαίνω τον φοβο σου..ενα βραδυ ειχα βρει ετσι τον μεγαλο μου κ επαθα ταρακουλο. Κανονικα πρπεει ως το ετος να τα γυριζουμε ανάσκελα μου εχει πει η γιατρος μας. Αν γυρναει μονο τ πισω ειναι οκ αλλα καλο ν τ γυρνας γ ν εχει σιγουρεψει την αναπτυξη κ την δυναμη του.. τωρα σε αυτη την φαση η συγκοιμηση μου φαινεται ο μονος τροπος..μηπως στ κρεβατακι του εχει κατι που το βοηθα ν γυρισει μπρούμυτα?

Κοιμόταν σε λίκνο μέχρι τώρα όπου ο χώρος είναι σχετικά περιορισμένος και δεν γύριζε ακόμα. Τώρα στο κρεβάτι του έχει πιο πολύ άπλα και ίσως για αυτό έχει τη δυνατότητα να γυρίζει έτσι. Μήπως να πάρω φωλίτσα; Να μην μπορεί να βγει από μέσα; Ή δε με σώζει ούτε αυτό;

Αλλιώς με βλέπω μέχρι την άνοιξη να μοιραζόμαστε το κρεβάτι μου. Και πέφτω και ξερή από την κούραση, ούτε τον εαυτό μου εμπιστεύομαι να πω την αλήθεια. Αν γυρίσει από την αντίθετη προς εμένα μεριά, ούτε καν θα το καταλάβω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θελω τα φώτα σας.. ο μικρός μου απ όταν ξεκίνησε να κοιμάται 8ωρα κ  9ωρα μέσα στην μερα τρώει ανα 1 ωρα. Είναι νορμαλ αυτό; Θεωρείτε στην πορεία θα στρώσει το προγραμμα του; Γιατι πλέον δεν μπορώ να κουνήσω ρούπι κ κακά τα ψέματα λίγο με κουράζει να τον έχω όλη μερα πάνω μου.. αν κ πιο πολύ με ανησυχεί η πορεία, δηλαδή μετά τους 6 μηνες.. κ επιπλέον τον προηγούμενο μήνα πήρε 400 γρ, κ όπως μας βλέπω κ σ αυτόν πάλι για τοσο πάμε.. μήπως να με ανησυχήσει; Ο παιδίατρος μ είπε θα τον δούμε κ αυτόν τον μήνα αλλα δεν ξέρω τι εχει κατα νου αν κ αυτόν τον μήνα μείνουμε στα ίδια.. εσείς τι γνώμη έχετε;

κοιτα.. παιζει ρολο κι η γενικη εικονα του μωρου. αν εχει γενικα καλο βαρος δεν ειναι αναγκη να ανησυχεις πλεον τοσο, και 80γρ τη βδομ θεωρουνται καλα. απο κει κι επειτα εφοσον κοιμαται τοσες ωρες, ειναι λογικο να αναπληρωνει γευματα αλλα και αναγκη για επαφη μες στη μερα. οτι ειναινπολυ δυσκολο ειναι το μονο σιγουρο. κι εμενα η μικρη δεν εχει καθολου προγραμμα, επισης κοιμαται μονο πανω μου και θελει γενικα ολο αγκαλια μου να ειναι, οποτε υπαρχουν μερες που απλα διαλυομαι και σωματικα και τα νευρα μου...θα θελα πχ να μπορω να παω 2 ωρες για ενα καφε καθε τοσο η γυμναστηριο, αλλα δεν παιρνει ουτε μπιμπερο το γαλα μου και γενικα πανω απο μισαωρο δεν καθεται με,αλλον...πλανταζει...οποτε υπομονη..εδω θελω να παω να κανω ενα μαθημα χορου και λεω να την εχω μαζι στο καροτσι..να τη θηλασω..κι οταν δεν την παλευει αλλο να φυγουμε..ευτυχως ειναι φιλη μου η κοπελα που χει τη σχολη κι εγκυος στο 3ο παιδι της..οποτε συμπασχει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Κοιμόταν σε λίκνο μέχρι τώρα όπου ο χώρος είναι σχετικά περιορισμένος και δεν γύριζε ακόμα. Τώρα στο κρεβάτι του έχει πιο πολύ άπλα και ίσως για αυτό έχει τη δυνατότητα να γυρίζει έτσι. Μήπως να πάρω φωλίτσα; Να μην μπορεί να βγει από μέσα; Ή δε με σώζει ούτε αυτό;

Αλλιώς με βλέπω μέχρι την άνοιξη να μοιραζόμαστε το κρεβάτι μου. Και πέφτω και ξερή από την κούραση, ούτε τον εαυτό μου εμπιστεύομαι να πω την αλήθεια. Αν γυρίσει από την αντίθετη προς εμένα μεριά, ούτε καν θα το καταλάβω..

Μιλα με παιδιάτρο μήπως εχει καποια ιδεα..εγω κ την φωλια την φοβαμαι μην αναποδογυρισει μαζι κ γενικα πολλοι γιατροι ειναι κατα. Τον κοιμιζεις στο πλαι μήπως?? Αν ναι ισως ειναι καλυτερα ανασκελα μήπως δεν μπορεί ν γυρισει ετσι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, souzanna7 είπε:

την ποδια απο ιντερνετ κοριτσια εγω την πηρα κ ειναι κ πολυ δροσερη. Ναι @Troufaki για θηλασμο εξω κ δε φαινεται τπτ π θα σηκωδω μπλουζα. Κ γω για σεξ ουτε λογος! Αυτο το παιδι μ προχτες κ παραπροχτες 8ωρα παλι μετα απο καιρο, χτες 4ωρα κ σημερα 2ωρο 2ωρο κ 3ωρο...καθε νυχτα ειναι μια εκπληξη :-)

Για πες σάιτ ή κατάστημα.. 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θελω τα φώτα σας.. ο μικρός μου απ όταν ξεκίνησε να κοιμάται 8ωρα κ  9ωρα μέσα στην μερα τρώει ανα 1 ωρα. Είναι νορμαλ αυτό; Θεωρείτε στην πορεία θα στρώσει το προγραμμα του; Γιατι πλέον δεν μπορώ να κουνήσω ρούπι κ κακά τα ψέματα λίγο με κουράζει να τον έχω όλη μερα πάνω μου.. αν κ πιο πολύ με ανησυχεί η πορεία, δηλαδή μετά τους 6 μηνες.. κ επιπλέον τον προηγούμενο μήνα πήρε 400 γρ, κ όπως μας βλέπω κ σ αυτόν πάλι για τοσο πάμε.. μήπως να με ανησυχήσει; Ο παιδίατρος μ είπε θα τον δούμε κ αυτόν τον μήνα αλλα δεν ξέρω τι εχει κατα νου αν κ αυτόν τον μήνα μείνουμε στα ίδια.. εσείς τι γνώμη έχετε;

Γεια σου Μυρτώ! Μου το έκανε κι εμένα αυτό όταν πρωτοξεκινησε να κοιμάται 8ωρα. Ήταν οοοολη μέρα πάνω μου μετά. Και κυρίως θηλαζα στο μάρσιπο Δηλαδή γιατί δεν γινόταν να κάθομαι όλη μέρα. Τοτε μου είχε προτείνει η παιδίατρος αν δεν θέλω να γίνεται αυτό να μην την αφήνω να κοιμάται τοσο το βράδυ. Ήταν 2 μηνών. Από βάρος τον 2ο μήνα έβαλε κιλό και τον τρίτο 900 γρ. Οπότε δεν υπήρχε θέμα πρόσληψης βάρους. Τα 8ωρα συνεχίζονται μέχρι και τώρα και μέσα στη μερα θα κάνει 2ωρα πλέον και ίσως και 3ωρα μαξ όμως. Και επίσης ο τελευταίος θηλασμός το βράδυ διαρκεί τουλάχιστον 1 ώρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

κοιτα.. παιζει ρολο κι η γενικη εικονα του μωρου. αν εχει γενικα καλο βαρος δεν ειναι αναγκη να ανησυχεις πλεον τοσο, και 80γρ τη βδομ θεωρουνται καλα. απο κει κι επειτα εφοσον κοιμαται τοσες ωρες, ειναι λογικο να αναπληρωνει γευματα αλλα και αναγκη για επαφη μες στη μερα. οτι ειναινπολυ δυσκολο ειναι το μονο σιγουρο. κι εμενα η μικρη δεν εχει καθολου προγραμμα, επισης κοιμαται μονο πανω μου και θελει γενικα ολο αγκαλια μου να ειναι, οποτε υπαρχουν μερες που απλα διαλυομαι και σωματικα και τα νευρα μου...θα θελα πχ να μπορω να παω 2 ωρες για ενα καφε καθε τοσο η γυμναστηριο, αλλα δεν παιρνει ουτε μπιμπερο το γαλα μου και γενικα πανω απο μισαωρο δεν καθεται με,αλλον...πλανταζει...οποτε υπομονη..εδω θελω να παω να κανω ενα μαθημα χορου και λεω να την εχω μαζι στο καροτσι..να τη θηλασω..κι οταν δεν την παλευει αλλο να φυγουμε..ευτυχως ειναι φιλη μου η κοπελα που χει τη σχολη κι εγκυος στο 3ο παιδι της..οποτε συμπασχει. 

Κοίταξε γενικά είναι ένα στρουμπουλό μωρό, με τις διπλές του με τις ζάρες του με τα όλα!! Βέβαια δεν θεωρείται πολύ μεγάλο σε καμία περίπτωση αλλα σε σχέση με το βάρος που γεννήθηκε νομίζω είναι καλα. Γεννήθηκε 2.400 48 εκ κ πριν 15 μέρες στους 4 μήνες ήταν 6 κιλά κ 62 εκ.. αστα είναι θέμα αυτό κ μένα δεν κάθεται σε κανέναν. Βέβαια η αλήθεια είναι οτι κ ο άντρας μου δεν εχει εξαντλήσει τις προσπάθειες, κανει κ λίγο το κορόιδο μόλις φωνάξει ο μικρός κ τον παίρνω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κοίταξε γενικά είναι ένα στρουμπουλό μωρό, με τις διπλές του με τις ζάρες του με τα όλα!! Βέβαια δεν θεωρείται πολύ μεγάλο σε καμία περίπτωση αλλα σε σχέση με το βάρος που γεννήθηκε νομίζω είναι καλα. Γεννήθηκε 2.400 48 εκ κ πριν 15 μέρες στους 4 μήνες ήταν 6 κιλά κ 62 εκ.. αστα είναι θέμα αυτό κ μένα δεν κάθεται σε κανέναν. Βέβαια η αλήθεια είναι οτι κ ο άντρας μου δεν εχει εξαντλήσει τις προσπάθειες, κανει κ λίγο το κορόιδο μόλις φωνάξει ο μικρός κ τον παίρνω εγω.

Μεγαλο θεμα ανοιξες...νομιζω σχεδον ολοι οι αντρες στο πρωτο κλαψ θα πουν πειναει ή θελει τη μαμα...ή καποια αλλη μλκιουλα και θα το πασαρουν..  Εμενα ο δικος μου κανει και το αλλο κορυφαιο...την εχει αγκαλια και καθεται στον καναπε..αρχιζει αυτη κλαμα και γκρινια γιατι θελει αγκαλια κι ορθια βολτες κι ο δικος μου καθεται και συνεχιζει να την κουναει στον καναπε...ωσαν τον Βουδα...εε πλανταζει η μικρη...παω την παιρνω εγω...αρχιζω ορθια τα ντιρινταχτα ντιρινταχτα, σταματαει η μικρη... να μου λεει εσενα ηθελε παλι..εεεε τα νευρα μου!! γιατι σε αυτη την φαση απλα θελει εναλλαγη παραστασεων... οχι εμενα συγκεκριμενα.. ή το αλλο...οτι εχει φαει...την παιρνει εκεινος και κλαιει...αμεσως μου λεει..ααα πειναει το μωρο παρτο παλι...ρε χριστιανε μου οτι εφαγε μιση ωρα...την παιρνω την σηκωνω και πχ θελει απλα να ρευτει...δηλαδη εφευρετικοτητα μηδεν ρε φιλε....;;; Εμεις πως την παλευουμε και ψαχνουμε να δουμε πως να τα ηρεμησουμε ολη μερα...;;; 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Μεγαλο θεμα ανοιξες...νομιζω σχεδον ολοι οι αντρες στο πρωτο κλαψ θα πουν πειναει ή θελει τη μαμα...ή καποια αλλη μλκιουλα και θα το πασαρουν..  Εμενα ο δικος μου κανει και το αλλο κορυφαιο...την εχει αγκαλια και καθεται στον καναπε..αρχιζει αυτη κλαμα και γκρινια γιατι θελει αγκαλια κι ορθια βολτες κι ο δικος μου καθεται και συνεχιζει να την κουναει στον καναπε...ωσαν τον Βουδα...εε πλανταζει η μικρη...παω την παιρνω εγω...αρχιζω ορθια τα ντιρινταχτα ντιρινταχτα, σταματαει η μικρη... να μου λεει εσενα ηθελε παλι..εεεε τα νευρα μου!! γιατι σε αυτη την φαση απλα θελει εναλλαγη παραστασεων... οχι εμενα συγκεκριμενα.. ή το αλλο...οτι εχει φαει...την παιρνει εκεινος και κλαιει...αμεσως μου λεει..ααα πειναει το μωρο παρτο παλι...ρε χριστιανε μου οτι εφαγε μιση ωρα...την παιρνω την σηκωνω και πχ θελει απλα να ρευτει...δηλαδη εφευρετικοτητα μηδεν ρε φιλε....;;; Εμεις πως την παλευουμε και ψαχνουμε να δουμε πως να τα ηρεμησουμε ολη μερα...;;; 

Εμενα γενικα την κρατάει κ παιζει μαζι της αλλα μου κανει το αλλο το σπαστικο..εχει μολις φαει η μικρη κ την κουναει ή την κρατα ετσι που την ζοριζεται η κοιλια..να τη η γουλια πανω στα ρουχα κ μετα να μου λεει ελα να την αλλαξεις πφφφ...

Αποριουλα...μαδατε κ σεις κοριτσια μου?? :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Μεγαλο θεμα ανοιξες...νομιζω σχεδον ολοι οι αντρες στο πρωτο κλαψ θα πουν πειναει ή θελει τη μαμα...ή καποια αλλη μλκιουλα και θα το πασαρουν..  Εμενα ο δικος μου κανει και το αλλο κορυφαιο...την εχει αγκαλια και καθεται στον καναπε..αρχιζει αυτη κλαμα και γκρινια γιατι θελει αγκαλια κι ορθια βολτες κι ο δικος μου καθεται και συνεχιζει να την κουναει στον καναπε...ωσαν τον Βουδα...εε πλανταζει η μικρη...παω την παιρνω εγω...αρχιζω ορθια τα ντιρινταχτα ντιρινταχτα, σταματαει η μικρη... να μου λεει εσενα ηθελε παλι..εεεε τα νευρα μου!! γιατι σε αυτη την φαση απλα θελει εναλλαγη παραστασεων... οχι εμενα συγκεκριμενα.. ή το αλλο...οτι εχει φαει...την παιρνει εκεινος και κλαιει...αμεσως μου λεει..ααα πειναει το μωρο παρτο παλι...ρε χριστιανε μου οτι εφαγε μιση ωρα...την παιρνω την σηκωνω και πχ θελει απλα να ρευτει...δηλαδη εφευρετικοτητα μηδεν ρε φιλε....;;; Εμεις πως την παλευουμε και ψαχνουμε να δουμε πως να τα ηρεμησουμε ολη μερα...;;; 

Χαχαχα όλοι ίδιοι είναι!! Κ μένα τα ίδια.. Εγώ νευριάζω που νομίζει ότι το παιδι είναι παιχνιδι.. Πχ κοιμάται η μικρή, μπορεί να βλέπει κάτι κ να γκρινιαξει κ επειδή ψιλό ανοίγει τα μάτια, παει κ της λέει "ξυπνησες ομορφιά μου? " Κ της πιανει κουβέντα.. Χιλιες φορές του έχω πει να την κουνάει λίγο για να ηρεμήσει γτ θα συνεχίσει να κοιμαται, αυτός τπτ...κ φυσικά εγω την πληρωνω γτ ο κυριος μετά όλο καποια δουλειά θα χει κ δε μπορει να ασχοληθεί άλλο..Όπως κ χιλιες φορές του έχω πει ότι μετά το μπάνιο μιλάμε ψιθυριστά κ δν παιζουμρ κ αυτός αρχίζει τα πεταχτα φιλακια κ το μια ωραία πεταλουδα!! (Ψιθυριστα)...Κ γω κάθε βράδυ ψιθυριστά του λέω "δν κάνουμε παιχνίδια μετά το μπάνιο" Έλεος 3μηνων έφτασε το παιδι, ποτε θα το εμπεδώσει ο εγκέφαλος του!!! 

Just now, KNecky είπε:

Εμενα γενικα την κρατάει κ παιζει μαζι της αλλα μου κανει το αλλο το σπαστικο..εχει μολις φαει η μικρη κ την κουναει ή την κρατα ετσι που την ζοριζεται η κοιλια..να τη η γουλια πανω στα ρουχα κ μετα να μου λεει ελα να την αλλαξεις πφφφ...

Αποριουλα...μαδατε κ σεις κοριτσια μου?? :P

Για τα μαλλιά λες εεεε... Εγώ παντα μαδουσα, τώρα ίσως είναι λίγο παραπανω.. Μη βάλω κ αυτα που χάνω από το τράβηγμα της μπέμπας!!!! Κ δεν τα αφήνει το ζουλαπι!! Χαχαχα

  • Χαχα 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Εμενα γενικα την κρατάει κ παιζει μαζι της αλλα μου κανει το αλλο το σπαστικο..εχει μολις φαει η μικρη κ την κουναει ή την κρατα ετσι που την ζοριζεται η κοιλια..να τη η γουλια πανω στα ρουχα κ μετα να μου λεει ελα να την αλλαξεις πφφφ...

Αποριουλα...μαδατε κ σεις κοριτσια μου?? :P

Εγω μαδαω παντα..και στην εγκυμοσυνη που λενε οτι δυναμωνουν τα μαλλια..περιπτωση ειμαι...τωρα ολο τα χω και κοτσιδα για να μην τα αρπαζει η μπεμπα κι οποτε τη λυνω γεμιζει ο τοπος τριχες...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...