Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Η ενδοκρινολογος μου που ειχαμε αυτη την κουβεντα, μου ειπε πως αν τρεφομαι σωστα και παιρνω ολα τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα και νορμαλ θερμιδες, δεν επηρεαζεται ο θηλασμος. εδω σε τριτοκοσμικες χωρες θηλαζουν γυναικες που υποσιτιζονται κι εχει αποδειχτει οτι το γαλα ειναι ιδιο ποσοτικα και ποιοτικα.  Μπορεις να δοκιμασεις να κοψεις εντελως γλυκα και ζαχαρες, λιπαρα, σαλτσες, κρεμες γαλακτος, κιτρινα τυρια. Να αντικαταστησεις τους λευκους υδατανθρακες με μαυρους. Να τρως πολλα λαχανικα και φρουτα. και πιστευω θα δεις διαφορα..και μαλιστα τρεφομενη πολυ πιο ισορροπημενα. Οσο για γυμναστικη, θεωρω πως και το ολη μερα περα δωθε με το μωρο κατι ειναι και μπορεις να το βαζεις μαρσιπο και να βγαινεις μιση - μια ωρα τη μερα.. Θα δεις οτι θα πιανεται ολο σου το σωμα.. Μετεπειτα, μπορεις να πας γυμναστηριο δυο τρεις φορες τη βδομ απο 30 με 40λεπτα, αν μπορει καποιος να το κραταει. Εγω πρωτα ο Θεος απο βδομ αυτο θα κανω. 40λεπτα προπονηση και 10πηγαινελα...κι ο μπαμπας ας τα δει ολα κολυωμενα..χεχεχε το καλο ειναι οτι γυμναζεται κι ο ιδιος καθημερινα και με προτρεπει απο μονος του να ξεκινησω. Στην τελικη σκεφτομαι οτι 50λεπτα θα ειναι...οπως καταλαβαινεις προσπαθω κι εγω να το αποφασισω οτι θα την αφηνω μονη. αλλα δε γινεται κι αλλιως. περα απο μαμαδες πρεπει να μαστε και καλα ψυχολογικα... οσο μανικιουρ πεντικιουρ συμπασχω...λεω να τα κανω μονη μου καμια μερα.

Αυτο που σου ειπε η ενδοκρινολογος ακουγεται πολυ λογικο. Αρα δε θα υπαρξει προβλημα να ξεκινησω. Ομως το γυμναστηριο δε το φοβασαι; Ειναι ο νουμερο ενα χωρος για μεταδοση του κοβιντ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Τοτε το λογικο ειναι να χορταινει με στηθος. Ποσο ειναι τωρα το μικρο σου θυμησε μου?? Μπορει αν έκλεισε 3μηνες ν μειωσει αναπτυξη αρκετα, αλλιως μερικα μωρα παιρνουν πιο σταδιακα κ δεν μειωνουν στους 3μηνες αλλα συνεχιζουν το σταδιακο τους.

Ειναι 3μηνων κ μιας εβδομαδας. Να σας πω τωρα εκανα χτες κ σημερα δοκιμη να τ δωσω μπιμπερο πριν το θηλασμο για να βεβαιωθω οτι ο λογος ειναι οτι χορταινει κ οτι το εχει ξεχασει το μπιμπερο...κ τωρα δεν το θελει καν να το δει το μπιμπερο...ενω την προηγ βδομαδα π τ εδωσα πριν το θηλασμο μια φορα ηπιε....τι να πω ελπιζω να χορταινει κ να μην ειναι το οτι δεν τ αρεσει το μπιμπερο, τωρα αγχωθηκα πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki είπε:

Αυτο που σου ειπε η ενδοκρινολογος ακουγεται πολυ λογικο. Αρα δε θα υπαρξει προβλημα να ξεκινησω. Ομως το γυμναστηριο δε το φοβασαι; Ειναι ο νουμερο ενα χωρος για μεταδοση του κοβιντ. 

Πηγαινω σε ενα στουντιο με γκρουπ 4 ατομων που παιρνεις απλα το στρωμα σου και ολες οι ασκησεις ειναι με βαρος σωματος κι αεροβιες, δεν εχει εξοπλισμο κλπ κι οι κοπελες που το εχουν ειναι πολυ τυπικες και βρεφομανες κι οι δυο. Οποτε θεωρω οσο φοβαμαι εγω, αλλο τοσο φοβουνται κι αυτες.

Just now, souzanna7 είπε:

Ειναι 3μηνων κ μιας εβδομαδας. Να σας πω τωρα εκανα χτες κ σημερα δοκιμη να τ δωσω μπιμπερο πριν το θηλασμο για να βεβαιωθω οτι ο λογος ειναι οτι χορταινει κ οτι το εχει ξεχασει το μπιμπερο...κ τωρα δεν το θελει καν να το δει το μπιμπερο...ενω την προηγ βδομαδα π τ εδωσα πριν το θηλασμο μια φορα ηπιε....τι να πω ελπιζω να χορταινει κ να μην ειναι το οτι δεν τ αρεσει το μπιμπερο, τωρα αγχωθηκα πιο πολυ

Κοριτσι μου ετσι οπως τα περιγραφεις το μωρο σου φαινεται μια χαρα χορτατο γι αυτο αρνειται και το μπιμπερο. Περιμεμε να δεις και το επομενο ζυγισμα κι ελιζω να χει παρει ικανοποιητικο βαρος.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

βγήκα που λετε εχτες χρυσαφενιες μ κ γυριζω σπιτι κ βλεπω την μικρη τουρλα τα ματια να παιζει στο λικνο της κ ο μπαμπας της με το κεφάλι τ πλαγια μεσα στο λικνο να κοιμαται..ε αγαπη ηρθα τ λεω...ναι ναι μ λεεει να τη κοιμάται ολα καλα...τι λες μανα μ τ λεω γαι δες????

ωραια την προσέχεις τ λεω....αφου δεν κλαιει μ λεει αστην παιζει...τι λες χριστιαννε μ τ λεω η ωρα εινςι 4 το πρωι....τιιιιιιιιιιιιι????? μ λεει...κ άρχιζει...ελα νανι ναι το απιδι του μπαμπα...οοοοοο οοοοοοο ...ρε τι πλακα ειχαν

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Πηγαινω σε ενα στουντιο με γκρουπ 4 ατομων που παιρνεις απλα το στρωμα σου και ολες οι ασκησεις ειναι με βαρος σωματος κι αεροβιες, δεν εχει εξοπλισμο κλπ κι οι κοπελες που το εχουν ειναι πολυ τυπικες και βρεφομανες κι οι δυο. Οποτε θεωρω οσο φοβαμαι εγω, αλλο τοσο φοβουνται κι αυτες.

Κοριτσι μου ετσι οπως τα περιγραφεις το μωρο σου φαινεται μια χαρα χορτατο γι αυτο αρνειται και το μπιμπερο. Περιμεμε να δεις και το επομενο ζυγισμα κι ελιζω να χει παρει ικανοποιητικο βαρος.

Μπραβο που με τοσο λιγο υπνο μπορεις να πηγαινεις γυνναστικη!!! Εγω ειμαι συνεχεια εξαντλημενη. Παω μονο την πρωινη βολτα το μωρο. Και οποτε εχω ενεργεια κανω τις δουλειες του σπιτιου και μαγειρεμα. Ο αντρας μου δεν κανει τιποτα σχεδον τα σκ και τις καθημερινες γυρναει αργα. Και τη νυχτα δεν εχει σηκωθει ποτε. Σημερα ας πουμε η μπεμπα απο τις 4 που ξυπνησε να φαει δεν ξανακοιμηθηκε. Ηθελε παιχνιδια και ηταν ολο γελια και χαρα. Αλλα δεν καθοταν και μονη της με ηθελε παρεα αλλιως φωναζε. Το πρωι κοιμηθηκε αλλα επρεπε να μαγειρεψω να σιδερωσω κτλ. Τωρα σκεφτομαι μονο ποτε θα παει βραδυ να κοιμηθω. Ο αντρας παλι σκεφτεται  ποτε θα κανουμε τρελιτσες και η μπεμπα σκεφτεται το βυζι οπου θελει να καθεται με τις ωρες οποτε ο καθενας το δικο του.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

βγήκα που λετε εχτες χρυσαφενιες μ κ γυριζω σπιτι κ βλεπω την μικρη τουρλα τα ματια να παιζει στο λικνο της κ ο μπαμπας της με το κεφάλι τ πλαγια μεσα στο λικνο να κοιμαται..ε αγαπη ηρθα τ λεω...ναι ναι μ λεεει να τη κοιμάται ολα καλα...τι λες μανα μ τ λεω γαι δες????

ωραια την προσέχεις τ λεω....αφου δεν κλαιει μ λεει αστην παιζει...τι λες χριστιαννε μ τ λεω η ωρα εινςι 4 το πρωι....τιιιιιιιιιιιιι????? μ λεει...κ άρχιζει...ελα νανι ναι το απιδι του μπαμπα...οοοοοο οοοοοοο ...ρε τι πλακα ειχαν

Χαχαχ!!!! Ωωωω, βραδινή εξοδος;; Εγώ πήγα για έναν πρωινό καφέ με κουμπάρα για μια ωριτσα Και μου φάνηκε σούπερ άθλος!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Χαχαχ!!!! Ωωωω, βραδινή εξοδος;; Εγώ πήγα για έναν πρωινό καφέ με κουμπάρα για μια ωριτσα Και μου φάνηκε σούπερ άθλος!!!

ναιιιιιι το κατά ευχαριστηθηκα σ λεω...ντυθηκα γυναίκα τακουνι βαψινο κ βουρ...ολη μερα μαλλι κότσο πυτζανες κ γαλατα είμαι..αχαχαχαζακ συ πολύ καλα εκανες 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Χρησιμοποίησες κάποιο ειδικό Μάνο που δεν περιέχει βλαβερές ουσιες; Το ζήτησες από την κοπέλα που σου τα έφτιαξε;

Όχι τώρα μόνη μου τα έφτιαξα. Είχα πάρει ειδικά Μάνο όσο ήμουν έγκυος αλλά τελικά δεν τα χρησιμοποίησα γιατί πήγαινα και μου τα έφτιαχναν. Τώρα πόδια έκανα μόνο μόνη μου. Χερια δεν έκανα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Όχι τώρα μόνη μου τα έφτιαξα. Είχα πάρει ειδικά Μάνο όσο ήμουν έγκυος αλλά τελικά δεν τα χρησιμοποίησα γιατί πήγαινα και μου τα έφτιαχναν. Τώρα πόδια έκανα μόνο μόνη μου. Χερια δεν έκανα.

εισται κ ολες μακρια μ αλλιως θα σας εκανα δωρο χερια ποδια σε ολες σας....κ προσωπο επισης.....κ γω θελω να παω να μ τα κάνουν κ οταν παω δεκ τα κανουμμν σαν εμενα κ τα βαγζω...κ ετσι τα κανω μονη μ....ςχαχχαχ

λοιπον κοριτσια λετε για τριχόπτωση κτλ...εγω πηρα κ δοκιμασα το λαδι απο """ μελενια ομορφια """" sto fb....λεγεται ραπουνζελ κ ειδα διάφορα  στα μαλλια μ....δεν το πίστευα να σας πω αλλα ειπα δνε χανω κατι....μια χαρα μ εκατσε....δεν κανω διαφήμιση να ξερετε πυτε καν τους ξερω....οποια θελει δεν χανει κατι να το δοκιμασει..κ άλλη μια μασκα που λανω μονη μ κ ειδα δοαφορα ειναι.....κροκος αυγου μονο....μελι  κ βουτυρο κακάο...κανει τα μαλλια τέλεια...κ επισης αλλο μια αλοε βερα με λαδι φαγητού λιγο.....τα αφήνετε κανια ωρα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ναιιιιιι το κατά ευχαριστηθηκα σ λεω...ντυθηκα γυναίκα τακουνι βαψινο κ βουρ...ολη μερα μαλλι κότσο πυτζανες κ γαλατα είμαι..αχαχαχαζακ συ πολύ καλα εκανες 

Κρίμα που μένεις μακριά να μ έπαιρνες και μένα μαζί!!! Και Τώρα που το σκέφτομαι κοιμιζω μωρο έστω 12 και μετά ξεπορτιζουμε!!! Θ αφήσω τη μαμα να την προσέχει!!! Ένα ποτό ρε παιδια που εχω να πιω ένα χρόνο!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Κρίμα που μένεις μακριά να μ έπαιρνες και μένα μαζί!!! Και Τώρα που το σκέφτομαι κοιμιζω μωρο έστω 12 και μετά ξεπορτιζουμε!!! Θ αφήσω τη μαμα να την προσέχει!!! Ένα ποτό ρε παιδια που εχω να πιω ένα χρόνο!!!

κ πολυ καλα θα κανεις...να βγεις το θες....βαλτην για υπνο 12 οπως λες κ βγες ενα 2ωρο...ντύσου στολίσου βαψου κανε μαλλι κ βουρ εξω....θα ανανεωθείτε....θα σ κανει καλο κ στην ψυχολογια.....σε ολες μας δηλ....το πτι γιναμε μανες δεν σημαινει αφήνουμε  φίλους εξοδους λ τον εαυτό μας....απ ολα πρέπει να κανουμε γαι να κυλαει η ζωη μας ευχαριστα κ γεματξ πλεον με τα παιδια μας....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια σήμερα δοκίμασα άλλο καρεκλάκι και ενώ έκλαιγε στην αρχη με το που την εβαλα αλλα μετά ηρέμησε !!!! Οπότε ίσως να έφταιγε η κλίση που είχε το καρεκλάκι μας. Θα ξαναδοκινασουμε το απογευμα. Όχι τπτ άλλο αλλά το άλλο σκ φεύγουμε διακοπές τελικά και έχουμε ταξίδι μπροστά μας. Έκλεισα με τους γονείς μου 10 μέρες. Βρήκαμε ένα σπίτι 50μ από τη θάλασσα οπότε θα πηγαίνουμε εναλλάξ για να μην παίρνω το μωρό στην παραλία. Τα σκ θα έρθει και ο άντρας μου. Και ο Θεός βοηθός.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Λοιπόν κορίτσια σήμερα δοκίμασα άλλο καρεκλάκι και ενώ έκλαιγε στην αρχη με το που την εβαλα αλλα μετά ηρέμησε !!!! Οπότε ίσως να έφταιγε η κλίση που είχε το καρεκλάκι μας. Θα ξαναδοκινασουμε το απογευμα. Όχι τπτ άλλο αλλά το άλλο σκ φεύγουμε διακοπές τελικά και έχουμε ταξίδι μπροστά μας. Έκλεισα με τους γονείς μου 10 μέρες. Βρήκαμε ένα σπίτι 50μ από τη θάλασσα οπότε θα πηγαίνουμε εναλλάξ για να μην παίρνω το μωρό στην παραλία. Τα σκ θα έρθει και ο άντρας μου. Και ο Θεός βοηθός.. 

Αχ, ωραια!!! Με airbnb το κλεισες;Εγω σημερα βγήκα μπαλκόνι 30 ολόκληρα λεπτα και Έκανα ηλιοθεραπεία!!! Χαχα!!!Κοιμόταν η μικρή !! Δε χανονται τετοιες ευκαιρίες!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Αχ, ωραια!!! Με airbnb το κλεισες;Εγω σημερα βγήκα μπαλκόνι 30 ολόκληρα λεπτα και Έκανα ηλιοθεραπεία!!! Χαχα!!!Κοιμόταν η μικρή !! Δε χανονται τετοιες ευκαιρίες!!!

Όχι. μέσω γνωστού. Από 100 μας το άφησε 70 και θα τα μοιραστούμε με τους γονείς μου. Είναι διαμερισματακι 65τμ. Αρχικά μου λέγανε να το νοικιάσουμε για όλο το μήνα αλλά μου φάνηκε πολύς καιρός. Και μόνο που σκέφτομαι τι έχουμε να κουβαλησουμε με πιάνει απελπισία.. Αλλά από ηβ αλλη βδομάδα θα σας στέλνω από την παραλία πίνοντας μπυρίτσα χωρίς αλκοόλ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kathrin17 said:

Χαχαχα όλοι ίδιοι είναι!! Κ μένα τα ίδια.. Εγώ νευριάζω που νομίζει ότι το παιδι είναι παιχνιδι.. Πχ κοιμάται η μικρή, μπορεί να βλέπει κάτι κ να γκρινιαξει κ επειδή ψιλό ανοίγει τα μάτια, παει κ της λέει "ξυπνησες ομορφιά μου? " Κ της πιανει κουβέντα.. Χιλιες φορές του έχω πει να την κουνάει λίγο για να ηρεμήσει γτ θα συνεχίσει να κοιμαται, αυτός τπτ...κ φυσικά εγω την πληρωνω γτ ο κυριος μετά όλο καποια δουλειά θα χει κ δε μπορει να ασχοληθεί άλλο..Όπως κ χιλιες φορές του έχω πει ότι μετά το μπάνιο μιλάμε ψιθυριστά κ δν παιζουμρ κ αυτός αρχίζει τα πεταχτα φιλακια κ το μια ωραία πεταλουδα!! (Ψιθυριστα)...Κ γω κάθε βράδυ ψιθυριστά του λέω "δν κάνουμε παιχνίδια μετά το μπάνιο" Έλεος 3μηνων έφτασε το παιδι, ποτε θα το εμπεδώσει ο εγκέφαλος του!!! 

Για τα μαλλιά λες εεεε... Εγώ παντα μαδουσα, τώρα ίσως είναι λίγο παραπανω.. Μη βάλω κ αυτα που χάνω από το τράβηγμα της μπέμπας!!!! Κ δεν τα αφήνει το ζουλαπι!! Χαχαχα

Χαχα κ μενα τα τραβαει οτι απεμεινε!

17 hours ago, Pagotoula said:

Εγω μαδαω παντα..και στην εγκυμοσυνη που λενε οτι δυναμωνουν τα μαλλια..περιπτωση ειμαι...τωρα ολο τα χω και κοτσιδα για να μην τα αρπαζει η μπεμπα κι οποτε τη λυνω γεμιζει ο τοπος τριχες...

Αυτό με τον κοτσο πφφ κ γω..κ ψαχνω φιλικοτερο τροπο προς τ μαλλο ν τ πιασω κ δεν μου αφηνει τριχα η μικρη μετα..

17 hours ago, Troufaki said:

Εγω δε μαδαω αλλα μαδαει η μπεμπα. Εχει γινει μοικανα της εχουν φυγει τελειως τα μαλλια στα πλαγια.  Εγω φταιω γιατι της εβαζα λαδακι για τη νινιδα και μαζι εφυγαν και τα μαλλακια της. 
Μπορει να μη μαδαω αλλα οι ανταυγειες εχουν φτασει στα αφτια. Ο αντρας μου μου λεει μα εσυ δε μου ελεγες οτι εισαι φυσικη ξανθια; Χαχα για αντιποινα τον ξυπναω στις 6 που ξυπναει και η μπεμπα. 
Γενικα νιωθω λιγο χαλια. Μανικιουρ πεντικιουρ εχω να κανω απο πριν την εγκυμοσυνη. Τοτε φοβομουνα καμια μολυνση τωρα δεν εχω χρονο αλλα και λογω κοβιντ. 
Επισης η κοιλια δεν εχει πεσει καθολου και πως να πεσει αφου δεν κινουμαι καθολου. Εγω ειχα παρει πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη και δεν εχω χασει καθολου!!! Πρεπει να κανω πολυ αυστηρη διατροφη για να χασω και θελω αλλα φοβαμαι μηπως μειωθει το γαλα. Ξερετε αν θα μειωθει αν κανω αυστηρη διαιτα; 

Νομιζω κ γω θα εξαντληθεις αν κανεις σε αυτη τη φαση αυστηρή δίαιτα..εκτος αν εννοεις να κοψεις αυτα που ανεφεραν πιο πανω τα κοριτσια περι ζαχαρης κ υδατανθρακων..θες καλα λιπαρα γ να εχεις ενέργεια σίγουρα ομως κ πολλα μικρα γευματα! Μην σαβουριαζεις οσο μπορεις..

Εμενα δυστυχως με εσωσε η αποχη ευτυχως.. :P Ελαχιστα γλυκα μπορω να φαω ετοιμα..πρεπει να φτιαξω κ που χρονος?!

 

14 hours ago, Pagotoula said:

πολλυ, τα εχω ξαναγραψει, η δικια μου νομιζω κανει τα ιδια και χειροτερα. θελει ολο αγκαλια και μαλιστα ορθια. κοιμαται μονο πανω μου κανα δυο 20λεπτα τη μερα. παντα εκδηλωνει με γκρινια την δυσαρεσκεια της που κλιμακωνεται σε απεριγραπτο κλαμα. ησυχαζει μονο μαζι μου. δεν μπορει να κατσει ουτε με μπαμπα ουτε με γιαγια ανω του 20λεπτου οοοοτι κι αν κανουν, μετα πλανταζει στο κλαμα. δεν παιρνει πιπιλα. δεν παιρνει μπιμπερο με αντλημενο. καροτσι παντα κλαιει. το ιδιο και στο αυτοκινητο. γινεται ο κακος χαμος. το βραδυ ξυπνα ανα 2 με μαξ 3 ωρες και στις 5μιση με 6 εχει το τελικο ξυπνημα που συνεχιζεται 1 ωρα μονο αν κοιμηθει πανω μου. ουφ....ξεχναω κατι;;; δε νομιζω...χαχαχ υπαρχει καλυτερο;; οχι πες μου...κι εγω σκεφτομαι κι ολο το αγχος της εγκυμοσυνης και το οτι εμεινε μενν 6 μερες, αλλα κι αλλα τοσα μωρα μειναν μενν και πολυ παραπανω κι αλλες τοσες μαναδες με αγχος ξερω και τα μωρα βγηκαν αγγελουδια..οποτε δεν μπορει να φταιει αυτο.. κι αν την κακομαθα στην αγκαλια...συγγνωμη αλλα πως να αφησω ενα βρεφος που πλανταζει να σκασει απο το κλαμα;;;; εχω καταληξει οτι ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα..δηλαδη η δικια μου φαινεται σε ολα πολυ πεισματαρα, τσαουσα, πολυ drama queen και γενικα φαινεται οτι ηδη εχει αποψη και την δειχνει.. παιδι μου βλεπει τον πατερα μου η τον αδερφο μου, της μιλανε γλυκα κι ωραια και αυτη βλεπει τις φατσες τους και μπιγει αμεσως κλαματα..ασε που οποιος την παρει κλαιει διχως αυριο και με ψαχνει με το βλεμμα απεγνωσμενη... αρχιζω να το παιρνω αποφαση οτι ειναι ο χαρακτηρας της..καποια παιδια ειναι πιο ευκολα...κι αλλα πιο δυσκολα. απλα ελπιζω μεγαλωνοντας που θα συνεννοουμαστε περισσοτερο να γινει λιγο πιο διαχειρισιμη η κατασταση...ιδωμεν. προς το παρον υπομονη.

Συμφωνώ..θεμα χαρακτηρα κ οσο τ αποδεχομαστε ξ το δουλεύουμε μαζι με τις ανάγκες τιυ μωρου θα βρεθουν λυσεις σιγα σιγά! Αν αρχισει να μιλαει κ καταλαβαινει θα υπάρχει συνεννόηση κ βοηθαει απιστευτα ρε συ!

3 hours ago, souzanna7 said:

Ειναι 3μηνων κ μιας εβδομαδας. Να σας πω τωρα εκανα χτες κ σημερα δοκιμη να τ δωσω μπιμπερο πριν το θηλασμο για να βεβαιωθω οτι ο λογος ειναι οτι χορταινει κ οτι το εχει ξεχασει το μπιμπερο...κ τωρα δεν το θελει καν να το δει το μπιμπερο...ενω την προηγ βδομαδα π τ εδωσα πριν το θηλασμο μια φορα ηπιε....τι να πω ελπιζω να χορταινει κ να μην ειναι το οτι δεν τ αρεσει το μπιμπερο, τωρα αγχωθηκα πιο πολυ

Κοιτα αν ειναι ευδιάθετος κ ηρεμος δν ειναι θεμα πεινας. Περίμενε την ζυγιση κ θα δειξει. Προσπαθισε να εισαι ηρεμη κ ολα θα ειναι μια χαρα. Περναμε κ στα μωρακια την ανησυχια μας πολλες φορες ..

3 minutes ago, asda said:

Λοιπόν κορίτσια σήμερα δοκίμασα άλλο καρεκλάκι και ενώ έκλαιγε στην αρχη με το που την εβαλα αλλα μετά ηρέμησε !!!! Οπότε ίσως να έφταιγε η κλίση που είχε το καρεκλάκι μας. Θα ξαναδοκινασουμε το απογευμα. Όχι τπτ άλλο αλλά το άλλο σκ φεύγουμε διακοπές τελικά και έχουμε ταξίδι μπροστά μας. Έκλεισα με τους γονείς μου 10 μέρες. Βρήκαμε ένα σπίτι 50μ από τη θάλασσα οπότε θα πηγαίνουμε εναλλάξ για να μην παίρνω το μωρό στην παραλία. Τα σκ θα έρθει και ο άντρας μου. Και ο Θεός βοηθός.. 

Καλα να περασετε κ μακαρι να χαλαρωσεις λιγάκι κ εσυ!! Ξερω κ γω δυο μερες λεω ν παω καπου κ φοβαμαι τι έχω να κουβαλησω..ολο το σπιτι με δυο παιδια!! :P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...