Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, asda είπε:

Όχι. Όλα θα εξαρτηθούν από το τι ώρα σηκώνεται το πρωί. Τίποτα Δεν ειναι στάνταρ εκτός του ότι κάνει τουλάχιστον 2 υπνους μεσα στη μερα. Πρωι και μεσημερι. Μεγαλωνοντας και οταν μπαινουν και πι στέρεες μπορούμε να μιλάμε για προγραμμα τπνου αλλιως νομιζβ τωρα ειναι νωρις ακομα..

Α, ναι; Τοτε μπαίνει καπως το πρόγραμμα; Και νόμιζα ότι μόνο η δικιά μου κάνει ο τι να Ναι!!

Just now, Murtw.st είπε:

Εμένα απ όταν ξεκίνησε να κοιμάται όλο το βράδυ έκοψε τους ύπνους μες τη μερα.. τωρα εχει καμία βδομάδα που ανακάλυψε το μπρούμυτα κ κοιμάται έτσι... τουλάχιστον ένα δίωρο μες τη μερα.. κ μ φαίνεται σαν όνειρο! 

Κι εμένα το χει ανακαλύψει και κοιμάται! Λες να ναι από την ανακάλυψη του μπρούμυτα;; χαχα!!Της αρέσει και στο πλάι!! Την βάζω ανάσκελα εγώ και τη βρίσκω όπως να Ναι!!!

πρίν από 59 λεπτά , asda είπε:

Καλησπέρα! Εμένα Ναι. Κανει και πρωινό ύπνο και μεσημεριανό. Πολλές φορές κάνει και απογευματινό. Ο πρωινός γίνεται 2-3 ώρες αφού ξυπνησει το πρωί και διαρκεί από 20 λεπτά έως μια ώρα. Ο μεσημεριανός της είναι σίγουρα μια ώρα και πολλές φορές αρκετά παραπάνω. Και το απόγευμα κοιμάται κάνα μισάωρο στη βόλτα στο καροτσι. Αν δεν βγούμε βόλτα μπορεί και να μην κοιμηθεί οπότε δεν είναι στάνταρ.

 

πρίν από 42 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

μπα κ μενα ολη μερα δεν εχει στάνταρ ορι γουσταρει κανει...μονο το βράδυ ειναο σταθερή 

 

Just now, fairytale18 είπε:

Καλησπέρα, συνήθως κοιμάται ένα δίωρο το μεσημέρι συνεχές ή διακεκομμένο, σίγουρα δύο ώρες το πρωί αφού φάει και ένα δυο μισάωρα μαζεμένα τις υπόλοιπες ώρες που είναι κυρίως ξύπνια.

 

Just now, Murtw.st είπε:

Εμένα απ όταν ξεκίνησε να κοιμάται όλο το βράδυ έκοψε τους ύπνους μες τη μερα.. τωρα εχει καμία βδομάδα που ανακάλυψε το μπρούμυτα κ κοιμάται έτσι... τουλάχιστον ένα δίωρο μες τη μερα.. κ μ φαίνεται σαν όνειρο! 

 

Just now, KNecky είπε:

Κ μενα οτι να ναι μες τη μερα..μπορει κ 3ωρο μπορει κ καθολου..συνηθως καθολου ή κανα 20λεπτο πανω μου μονο..

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Συνολικά παντως με το ζόρι να κοιμάται 12 ώρες το 24ωρο!! Δε βγαίνουν παραπανω!! 

Just now, Anna-Vangelis είπε:

@Polly1 το μεσημέρι σίγουρα κοιμάται ένα συνεχόμενο 2ωρο με απόκλιση μισής ώρας ως προς το ωράριο. Αλλά και 2-3 διάσπαρτα 20λεπτα μέσα στην ημέρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Α, ναι; Τοτε μπαίνει καπως το πρόγραμμα; Και νόμιζα ότι μόνο η δικιά μου κάνει ο τι να Ναι!!

Κι εμένα το χει ανακαλύψει και κοιμάται! Λες να ναι από την ανακάλυψη του μπρούμυτα;; χαχα!!Της αρέσει και στο πλάι!! Την βάζω ανάσκελα εγώ και τη βρίσκω όπως να Ναι!!!

 

 

 

 

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! Συνολικά παντως με το ζόρι να κοιμάται 12 ώρες το 24ωρο!! Δε βγαίνουν παραπανω!! 

 

Ο γιος μου παντα απο νεογεννητο ως τωρα ειναι κατω απο τον ελαχιστο ύπνο για την ηλικια του. Δεν σημαινει τπτ αυτο είναι στο παιδι ετσι να μην ειναι υπναρας σας την μαμα του!! :P  Η κορη προς τ παρόν παει ορος τα χναρια του με μικρη απόκλιση..θα δειξει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Επανηλθα στην παρεα.. 

Η αλήθεια είναι ότι τις 16 ώρες υπνου που προβλεπετσι για την ηλικία της ουτε η δική μου τις κάνει.. Συνήθως 11-14 ώρες το 24ωρο κάνει.. Κοιμάται μετά από κάθε γευμα αφου παίξουμε λίγο για να κουραστει..μόλις της βάλω το νσνουρισμα της μέρας (τη νυχτα έχουμε άλλο) είναι σαν να αποδέχεται ότι θα κοιμηθεί..παντως αποκοιμιετσι πιο γρήγορα από παλιοτερα κ μου δίνει την αίσθηση ότι πλρον ξέρει τη ρουτίνα που ακολουθούμε.. Φυσικά κσθε μερά είναι διαφορετική κ κάτι νέο ή νέα παραξενια θα βγάλει.. poly κ γω έτσι νόμιζα ότι θα έχει προγραμμα με ακρίβεια αλλά διαπιστώνω ότι δε γίνεται να περιμενουμε κάτι τέτοιο γτ ειναι παιδακια όχι ρομποτακια

  • Μου αρέσει 4

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει παιχνίδια και αν ναι, τί έχετε πάρει;Εμείς γυμναστήριο, κύβους υφασματινους, κρεμαστά με θόρυβο, λούτρινα με μουσική και φως και μασητικά.

Επίσης τώρα πήραμε ένα χαλί δραστηριοτήτων στο οποίο την ξαπλώνω, εκείνη γυρίζει μπρούμυτα και πάει προς τα μπροστά σαν να προσπαθεί να μπουσουλήσει.

  • Μου αρέσει 3

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Επανηλθα στην παρεα.. 

Η αλήθεια είναι ότι τις 16 ώρες υπνου που προβλεπετσι για την ηλικία της ουτε η δική μου τις κάνει.. Συνήθως 12-14 ώρες το 24ωρο κάνει.. Κοιμάται μετά από κάθε γευμα αφου παίξουμε λίγο για να κουραστει..μόλις της βάλω το νσνουρισμα της μέρας (τη νυχτα έχουμε άλλο) είναι σαν να αποδέχεται ότι θα κοιμηθεί..παντως αποκοιμιετσι πιο γρήγορα από παλιοτερα κ μου δίνει την αίσθηση ότι πλρον ξέρει τη ρουτίνα που ακολουθούμε.. Φυσικά κσθε μερά είναι διαφορετική κ κάτι νέο ή νέα παραξενια θα βγάλει.. poly κ γω έτσι νόμιζα ότι θα έχει προγραμμα με ακρίβεια αλλά διαπιστώνω ότι δε γίνεται να περιμενουμε κάτι τέτοιο γτ ειναι παιδακια όχι ρομποτακια

Τι πρόγραμμα με ακριβεια;; Μια συμπεριφορά που να επαναλαμβάνεται καπως κάθε μέρα και θα Μουν ευχαριστημένη!! Χαχαχα!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fairytale18 said:

Έχετε πάρει παιχνίδια και αν ναι, τί έχετε πάρει;Εμείς γυμναστήριο, κύβους υφασματινους, κρεμαστά με θόρυβο, λούτρινα με μουσική και φως και μασητικά.

Επίσης τώρα πήραμε ένα χαλί δραστηριοτήτων στο οποίο την ξαπλώνω, εκείνη γυρίζει μπρούμυτα και πάει προς τα μπροστά σαν να προσπαθεί να μπουσουλήσει.

Πάνω-κάτω κι εμείς αυτά έχουμε, συν κάποια παιχνίδια για μικρές κινήσεις όπως λέγονται. Αν πας στον Μουστάκα, τα ράφια είναι ταξινομημένα έτσι ώστε να βρεις παιχνίδια βάσει της ηλικίας του παιδιού. Τελευταία πρόσεξα ότι υπάρχουν ακόμα και βιβλία (!) για βρέφη μέχρι 1ος έτους. Γενικά καλό θα ήταν να συνειδητοποιούμε ότι τα μωρά εκτός από βιολογική οντότητα είναι και ψυχολογική και εκτός από μαμ-κακά και νάνι θα πρέπει να 'τροφοδοτείται' και αυτή η πλευρά τους. Αλλά βέβαια η κάθε μαμά ανάλογα και με τις δικές της δυνατότητες και ικανότητες θα απασχολήσει (ή όχι) το παιδί της. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, fairytale18 είπε:

Έχετε πάρει παιχνίδια και αν ναι, τί έχετε πάρει;Εμείς γυμναστήριο, κύβους υφασματινους, κρεμαστά με θόρυβο, λούτρινα με μουσική και φως και μασητικά.

Επίσης τώρα πήραμε ένα χαλί δραστηριοτήτων στο οποίο την ξαπλώνω, εκείνη γυρίζει μπρούμυτα και πάει προς τα μπροστά σαν να προσπαθεί να μπουσουλήσει.

Καλημέρα!! Όσα είπες εκτος από τους κύβους και το χαλί!! Της αρέσουν ακομη πολυ οι κουδουνιστρες

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Πάνω-κάτω κι εμείς αυτά έχουμε, συν κάποια παιχνίδια για μικρές κινήσεις όπως λέγονται. Αν πας στον Μουστάκα, τα ράφια είναι ταξινομημένα έτσι ώστε να βρεις παιχνίδια βάσει της ηλικίας του παιδιού. Τελευταία πρόσεξα ότι υπάρχουν ακόμα και βιβλία (!) για βρέφη μέχρι 1ος έτους. Γενικά καλό θα ήταν να συνειδητοποιούμε ότι τα μωρά εκτός από βιολογική οντότητα είναι και ψυχολογική και εκτός από μαμ-κακά και νάνι θα πρέπει να 'τροφοδοτείται' και αυτή η πλευρά τους. Αλλά βέβαια η κάθε μαμά ανάλογα και με τις δικές της δυνατότητες και ικανότητες θα απασχολήσει (ή όχι) το παιδί της. 

Ναι, πανινα και χνουδωτά βιβλία!! Της αρέσει να βλέπει τα ζωάκια μεσα και αυτός ο εκνευριστικός θόρυβος σαν να τσαλακωνεις αλουμινόχαρτο που έχουν!! Χαχα!! Δυστυχώς δεν έχω μουστακα και πολύ κοντά μου! Βρίσκω από το ίντερνετ τι ταιριαζει στην ηλικία της αν και τα καλύτερα παιχνίδια είναι με οικιακά υλικα (για πιο μετά βεβαια)

Καλημέρα κορίτσια!! Είδα σημερα στο ημερολόγιο ότι διανύουμε ήδη την 23η βδομαδα που είναι η αρχή του άλματος 23-26! @Necky κι εσείς!! Κι εγώ χάρηκα που Κοιμάται καπως παραπανω αυτές τις μερες και νόμιζα ότι δημιουργείται και ρουτίνα!! Από το άλμα είναι ο υπνος μάλλον!! Χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fairytale18 said:

Έχετε πάρει παιχνίδια και αν ναι, τί έχετε πάρει;Εμείς γυμναστήριο, κύβους υφασματινους, κρεμαστά με θόρυβο, λούτρινα με μουσική και φως και μασητικά.

Επίσης τώρα πήραμε ένα χαλί δραστηριοτήτων στο οποίο την ξαπλώνω, εκείνη γυρίζει μπρούμυτα και πάει προς τα μπροστά σαν να προσπαθεί να μπουσουλήσει.

Κ μεις  περα αυτων βιβλια κ γ την ηλικια υφασματινα αλλα κ απλες ιστοριες π διαβαζω στν μεγαλο.σιγα σιγά π θ καθονται θ αρχισουν ν παιζουν μονα τους κ είναι τοσο όμορφο!! ^_^

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα!! Όσα είπες εκτος από τους κύβους και το χαλί!! Της αρέσουν ακομη πολυ οι κουδουνιστρες

Ναι, πανινα και χνουδωτά βιβλία!! Της αρέσει να βλέπει τα ζωάκια μεσα και αυτός ο εκνευριστικός θόρυβος σαν να τσαλακωνεις αλουμινόχαρτο που έχουν!! Χαχα!! Δυστυχώς δεν έχω μουστακα και πολύ κοντά μου! Βρίσκω από το ίντερνετ τι ταιριαζει στην ηλικία της αν και τα καλύτερα παιχνίδια είναι με οικιακά υλικα (για πιο μετά βεβαια)

Καλημέρα κορίτσια!! Είδα σημερα στο ημερολόγιο ότι διανύουμε ήδη την 23η βδομαδα που είναι η αρχή του άλματος 23-26! @Necky κι εσείς!! Κι εγώ χάρηκα που Κοιμάται καπως παραπανω αυτές τις μερες και νόμιζα ότι δημιουργείται και ρουτίνα!! Από το άλμα είναι ο υπνος μάλλον!! Χαχαχα!!!

Παρουσες!!! 3 μερες ο υπνος μας την νυχτα ειναι αρκετα κακος..θελει ν πινει συνεχόμενα γαλα κ ποτε κοιμαμαι κ την βρισκω να πινει με λαχταρα μετα απο 2 ωρες..ποτε ξυπναει ανα ωρα γτ το αφησε κ το ψαχνει μες τη νύστα της..μακαρι ν κοιμοταν λιγακι παραπανω αλλα δεεν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Κ μεις  περα αυτων βιβλια κ γ την ηλικια υφασματινα αλλα κ απλες ιστοριες π διαβαζω στν μεγαλο.σιγα σιγά π θ καθονται θ αρχισουν ν παιζουν μονα τους κ είναι τοσο όμορφο!! ^_^

Παρουσες!!! 3 μερες ο υπνος μας την νυχτα ειναι αρκετα κακος..θελει ν πινει συνεχόμενα γαλα κ ποτε κοιμαμαι κ την βρισκω να πινει με λαχταρα μετα απο 2 ωρες..ποτε ξυπναει ανα ωρα γτ το αφησε κ το ψαχνει μες τη νύστα της..μακαρι ν κοιμοταν λιγακι παραπανω αλλα δεεν..

Κοιμάστε μαζί στο ίδιο κρεβάτι;; Εμάς μπορεί να μας πάρει ο ύπνος (εμένα μαλλον δηλαδη γιατι οποτε ξυπνάω τη βρίσκω ήδη ξύπνια) κανα μισαωρο το μεσημέρι καμιά φορά στο διπλο γιατι τωρα τελευταία τη θηλάζω και ξαπλωτή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω συγκλονιστεί σήμερα με τις καταστροφές που έκανε η χθεσινοβραδινή βροχή στην περιοχή μου. Ευτυχώς εμείς πέραν του οτι δεν έχουμε ρεύμα απο τα ξημερώματα δεν έχουμε άλλες ζημιές, αλλα στο μισό χιλιόμετρο απ το σπίτι μας έχουν καταρρεύσει γέφυρες, έχουν πλυμηρισει σπίτια κ επιχειρήσεις.. έχω συγκλονιστεί ειλικρινά, ειδικά με το βρέφος που πνίγηκε. Κοιτάζω το δικό μου παιδί κ κάνω στο σταυρο μου! Το σπίτι της γιαγιάς μου εχει νερό στο ύψος των καναπεδων, οι ζημιές είναι ανεπανόρθωτες.. 

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια έχω συγκλονιστεί σήμερα με τις καταστροφές που έκανε η χθεσινοβραδινή βροχή στην περιοχή μου. Ευτυχώς εμείς πέραν του οτι δεν έχουμε ρεύμα απο τα ξημερώματα δεν έχουμε άλλες ζημιές, αλλα στο μισό χιλιόμετρο απ το σπίτι μας έχουν καταρρεύσει γέφυρες, έχουν πλυμηρισει σπίτια κ επιχειρήσεις.. έχω συγκλονιστεί ειλικρινά, ειδικά με το βρέφος που πνίγηκε. Κοιτάζω το δικό μου παιδί κ κάνω στο σταυρο μου! Το σπίτι της γιαγιάς μου εχει νερό στο ύψος των καναπεδων, οι ζημιές είναι ανεπανόρθωτες.. 

Τραγωδία, το είδα με αφορμή την ανάρτησή σου, δεν είχα ανοίξει καθόλου τηλεόραση. Αντιλήφθηκαν αργά το ότι το σπίτι είχε πλημμυρίσει, έγινε ξαφνικά, ποιός ξέρει; Θα δούμε και στις ειδήσεις...

Ελπίζω να αποκατασταθούν σύντομα οι ζημιές, όσο για το βρέφος και τους γονείς του  δεν υπάρχουν λόγια...


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Κορίτσια έχω συγκλονιστεί σήμερα με τις καταστροφές που έκανε η χθεσινοβραδινή βροχή στην περιοχή μου. Ευτυχώς εμείς πέραν του οτι δεν έχουμε ρεύμα απο τα ξημερώματα δεν έχουμε άλλες ζημιές, αλλα στο μισό χιλιόμετρο απ το σπίτι μας έχουν καταρρεύσει γέφυρες, έχουν πλυμηρισει σπίτια κ επιχειρήσεις.. έχω συγκλονιστεί ειλικρινά, ειδικά με το βρέφος που πνίγηκε. Κοιτάζω το δικό μου παιδί κ κάνω στο σταυρο μου! Το σπίτι της γιαγιάς μου εχει νερό στο ύψος των καναπεδων, οι ζημιές είναι ανεπανόρθωτες.. 

Πρεπει να ηταν εν πολυ ασχημο βραδυ για τους ανθρωπους της περιοχης..ακουγα τα μπουμπουνητα την νυχτα κ ελεγα μεσα μου Θεε μου τι γινεται εκει εξω.. :( Κουραγιο σε οσους χασανε ανθρωπους..ειδικα την οικογενεια τ μωρου.. :(

1 hour ago, Polly1 said:

Κοιμάστε μαζί στο ίδιο κρεβάτι;; Εμάς μπορεί να μας πάρει ο ύπνος (εμένα μαλλον δηλαδη γιατι οποτε ξυπνάω τη βρίσκω ήδη ξύπνια) κανα μισαωρο το μεσημέρι καμιά φορά στο διπλο γιατι τωρα τελευταία τη θηλάζω και ξαπλωτή!

Εμεις εξ αρχης το κάνουμε αυτο απλα κάποια βράδυα την βαζω στην κουνια αν ξυπνήσω κ δν πινει..αλλιως ολη νύχτα μαζι οπως τωρα. Αλλιως θ ειχα καταρευσει στανταρακι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Murtw.st είπε:

Κορίτσια έχω συγκλονιστεί σήμερα με τις καταστροφές που έκανε η χθεσινοβραδινή βροχή στην περιοχή μου. Ευτυχώς εμείς πέραν του οτι δεν έχουμε ρεύμα απο τα ξημερώματα δεν έχουμε άλλες ζημιές, αλλα στο μισό χιλιόμετρο απ το σπίτι μας έχουν καταρρεύσει γέφυρες, έχουν πλυμηρισει σπίτια κ επιχειρήσεις.. έχω συγκλονιστεί ειλικρινά, ειδικά με το βρέφος που πνίγηκε. Κοιτάζω το δικό μου παιδί κ κάνω στο σταυρο μου! Το σπίτι της γιαγιάς μου εχει νερό στο ύψος των καναπεδων, οι ζημιές είναι ανεπανόρθωτες.. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!! Έμαθα πριν λιγο και για το μωρό και  κάνω εικόνα να τους το παίρνει ο χείμαρρος από τα χέρια και τρελαίνομαι! Ας τους δώσει ο Θεός δύναμη. Σε όλους!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...εχω δναν μπεμπη 3ων μηνων ...εδω και μια βδομαδα τρωει μονο μπουκαλι(ενω πριν θηλαζα κιολας) κεχω παρατηρησει βλεννες στα κακα του...το εχει παθει καμμια;;

θα κανουμε καλλιεργεια κοπρανων αν συνεχιστει ...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...