Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Εννοειται πως δν θα κοιτας τ αρνητικα γτ μονο σ καταθλιψη θ οδηγουμαστε κ δν θ τολμουσαμε τπτ!! Εγω μιλησα ξεκαθαρα γ τ θεμα του ν δωσεις χρονο σ μια τετοια αποφαση ωστε ν μπορεις ν την υποστηριξεις..μην την παιρνεις επιβαλλοντας την στον εαυτο σ δλδ άμεσα..γτ δυο παιδια μπορει να γινουν κολλητοι αλλα θελουν κ μια υγειη μαμα κ ενα υγειη μπαμπά..θελουν χρονο κ θυσία σ πολλα επιπεδα ειδικα στον εγωισμο μας..θελουνε να υγειες περιβάλλον γενικοτερα για να λαβουν την αγαπη κ τν φροντίδα π χρειαζονται..
οποτε απο κει πρεπει να ξεκινησει καποιος χωρις να αποθαρρυνθεί φυσικα κ εννοειται δουλευουμε συνεχως την οικογενειακη ζωη κ παλεύουμε γ τ καλυτερο δυνατο!!

Σε πλς περιπτωσεις η βοηθεια ειναι σημαντική κ υπεροχο το να υπαρχει αλλα τα παιδια ειναι δικα μας κ μεις θα λογοδοτήσουμε για αυτα..οσο κ αν τα καλομαθουν οι παππουδες κ οι θειοι..

Εννοειται καθε προτυπο π εχει ο καθενας στο μυαλό τ ειναι σεβαστο κ δν σε εμποδιζει καποιος απλα παρατηθοντας εδω το θέμα γραφω κ γω κατι π θεωρω θα ειναι χρησιμο γενικοτερα..

Με το καλο η βαπτιση κ ολα ν πανε κλα ευχομαι!!

Καλα εκανες κ τν μετεφερες!! Μακαρι να παει καλα η μεταβαση στην κούνια..εγω τ είχα αγχος κ κοιμαται εκει απο τν πρωτη μερα κ δν τ περίμενα!! :)

Προς το παρόν κοιμάται (!!!) εκει για μεσημέρι!! Θα δω το βράδυ τι θα γίνει!!!Πάντως στο ξενοδοχείο κοιμόταν χωρίς προβλημα

Just now, fairytale18 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, διάβασα όλα όσα γράψατε, όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, έχουμε ακούσει διάφορες ιστορίες για αδερφικές σχέσεις κατά καιρούς. Πάντως πέρα από αυτό το κίνητρο θα ήθελα να ζήσω ξανά την εγκυμοσύνη, να κάνω ένα δεύτερο μωράκι παρά τα άγχη που περνάμε κατά καιρούς σε όλη την διαδικασία. Θα δούμε.. Ας γίνει για την καθεμιά μας αυτό που είναι το ιδανικό για την δική της φάση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά σύντομα και με τα μωράκια που κάτι τα απασχολεί και όσες πήγατε διακοπές καλή επιστροφή στην καθημερινότητα! Εμείς δεν πήγαμε κάπου, ετοιμάζουμε και την βάφτιση τώρα που θα την κάνουμε τελικά παρά τα όσα γίνονται με τους προβλεπόμενους περιορισμούς φυσικά εκτός αν γίνει γενικό lockdown.

Με το καλό ή βάφτιση! Πότε θα την κανετε;; Έχουν επιβάλει κατι καινουργιο τωρα από Αυγουστο; Εμείς την κάναμε Ιούλιο και δεν είχαμε κάποιο θέμα με τα 80 ατομα! Βέβαια επιλέξαμε ξωκλήσι και ο κόσμος μοιράστηκε, όχι χαιρετουρες και φιλιά και το catering μετά στο χώρο της εκκλησίας περιλάμβανε αντισηπτικό, μασκα, γαντια(για τον σερβιτόρο που εξυπηρετούσε τον κόσμο, για να μην πιάνει κανεις με τα χέρια του).Όλα πήγαν Καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Προς το παρόν κοιμάται (!!!) εκει για μεσημέρι!! Θα δω το βράδυ τι θα γίνει!!!Πάντως στο ξενοδοχείο κοιμόταν χωρίς προβλημα

Με το καλό ή βάφτιση! Πότε θα την κανετε;; Έχουν επιβάλει κατι καινουργιο τωρα από Αυγουστο; Εμείς την κάναμε Ιούλιο και δεν είχαμε κάποιο θέμα με τα 80 ατομα! Βέβαια επιλέξαμε ξωκλήσι και ο κόσμος μοιράστηκε, όχι χαιρετουρες και φιλιά και το catering μετά στο χώρο της εκκλησίας περιλάμβανε αντισηπτικό, μασκα, γαντια(για τον σερβιτόρο που εξυπηρετούσε τον κόσμο, για να μην πιάνει κανεις με τα χέρια του).Όλα πήγαν Καλά!! 

Ευχαριστούμε, απλώς είναι πλέον υποχρεωτική η χρήση της μάσκας και τα άτομα αυστηρά μέχρι εκατό. Αυτό το τελευταίο δεν με απασχολεί γιατί δεν θα καλούσαμε πολύ κόσμο πέρα από τα μέτρα, δεν θα ήταν και το καλύτερο όμως να είμαστε στο video με τις μάσκες. Όπως και να εξελιχθούν τα πράγματα θα την κάνουμε την βάφτιση δεν θα την αναβάλλουμε. Ωραία, να σας ζήσει λοιπόν, εύχομαι υγεία και πάντα να έχει αγάπη στη ζωή της. Πάντως και η δικιά μας άνετα προσαρμόστηκε και στο παρκοκρέβατο και στην κούνια μετά την καλαθούνα. Και παντού κάθεται δηλαδή, καρότσι, μάρσιππος, καθισματάκι αυτοκινήτου, ριλάξ, δεν είχαμε θέμα μέχρι τώρα τουλάχιστον.

  • Μου αρέσει 1

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, fairytale18 είπε:

Ευχαριστούμε, απλώς είναι πλέον υποχρεωτική η χρήση της μάσκας και τα άτομα αυστηρά μέχρι εκατό. Αυτό το τελευταίο δεν με απασχολεί γιατί δεν θα καλούσαμε πολύ κόσμο πέρα από τα μέτρα, δεν θα ήταν και το καλύτερο όμως να είμαστε στο video με τις μάσκες. Όπως και να εξελιχθούν τα πράγματα θα την κάνουμε την βάφτιση δεν θα την αναβάλλουμε. Ωραία, να σας ζήσει λοιπόν, εύχομαι υγεία και πάντα να έχει αγάπη στη ζωή της. Πάντως και η δικιά μας άνετα προσαρμόστηκε και στο παρκοκρέβατο και στην κούνια μετά την καλαθούνα. Και παντού κάθεται δηλαδή, καρότσι, μάρσιππος, καθισματάκι αυτοκινήτου, ριλάξ, δεν είχαμε θέμα μέχρι τώρα τουλάχιστον.

Ευχαριστούμε πάρα Πολυ!!!Επίσης!! Χρειάζεται μασκα και στο προαυλιο;; Αν Όχι, ίσως να την κάνετε εξω για να μην έχεις αυτο το θεμα στο βίντεο! Εμένα γενικα δεν κάθεται πουθενα γι αυτο μας φαίνεται περίεργο και χαιρόμαστε τωρα που της αρέσει η κούνια της!!!χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν είναι απαραίτητο μια οικογένεια να κάνει σώνει και καλά δεύτερο παιδί. Όπως αγαπά και αποφασίσει το κάθε ζευγάρι!Κάποιοι θέλουν,άλλοι όχι. Καλό είναι είτε ένα παιδί,είτε δυο,είτε δέκα να είμαστε ισορροπημένοι και όσο το δυνατόν έτοιμοι για τις ευθύνες του παιδιού.Είναι εποχή που όλα μπορείς να τα γνωρίζεις και να προσπαθήσεις να τα εφαρμόσεις,αρκεί να θέλεις. Σημασία δεν έχει η ποσότητα, αλλά η ποιότητα. Να κάνεις το καλύτερο για το παιδί σου!

Δεν ισχύει το"Ένα ίσον κανένα" ή "Με το πρώτο παιδί γίναμε γονείς,με το δεύτερο γίναμε οικογένεια" κλπς σαχλαμάρες!

Και φυσικά δεν σημαίνει ότι τα αδέρφια θα ταιριάξουν και θα συνεχίσουν πορεία ζωής μαζί. Μπορεί ναι, μπορεί να πάρει καθένας το δρόμο του και μακρυά και αγαπημένοι. Ας αφήσουμε τα στερεότυπα γιατί.... Το αίμα γίνεται νερό!!

Αυτό το 1 ισον κανένα πρόλαβαν και μου το είπανε ήδη:  " έλα 1=κανένα, άντε και στο 2ο τωρα και σύντομα, ε; " Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι βασικά για το θράσος του καθενός να πει κανε ή μην κάνεις παιδιά λες και ο αλλος είναι ανήλικος ή ανεγκεφαλος!!Σαφώς και τα παιδιά μπορεί να μην έχουν καλές σχέσεις!! Εχω στο περιβάλλον μου αδέρφια που σφάζονται στα δικαστήρια, γνωρίζω όμως και αδερφό που εσωσε τον αδερφό του δωριζοντας του το νεφρό του! Οι γονείς ευθύνονται ως επί το πλείστον για τις σχέσεις που θα αναπτυχθούν!! Όχι μόνο ως προς τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών αλλα και στο πώς θα χειριστούν οι ίδιοι νομικά και κληρονομικά θέματα! Όλα είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας και πεποιθήσεων που αναπτύχθηκαν στο οικογενειακό περιβάλλον! Για να θεωρούν τα κορίτσια @Anna-Vangelis και @fairytale18τις αδερφές τους ως κολλητές σημαίνει ότι οι γονείς τους έκαναν κάτι πολύ σωστά και αυτο θα ήθελαν να το μεταδώσουν και στα δικά τους παιδια! Δε νομίζω όμως να αποτελεί το μοναδικό τους κίνητρο!! Ακόμη και το οικονομικό είναι σχετικό! Υπάρχουν άνθρωποι που είναι ολιγαρκεις και άλλοι όχι. Άλλοι κάνουν 10 παιδιά και τα ζουν αξιοπρεπώς αλλα οχι με ανέσεις κι άλλοι προτιμούν να πάρουν αυτοκίνητο 50.000 ευρω και όχι να κάνουν ακόμη ένα παιδί! Είναι πραγματικά πώς το βλέπει ο καθένας και η οπτική αυτή είναι τόσο πολυπαραγοντικη γιατι απλα το κάθε ζευγάρι είναι μοναδικό! Προσωπικά ήθελα 3 παιδιά παλαιότερα, τωρα με 2 θα ήμουν κομπλέ! Ομως ακομη και για το 2ο ξέρω ότι θα είναι δύσκολο για το σώμα μου να φέρει εις πέρας την εγκυμοσυνη. Πρέπει να υπάρξει και παλι στενοτατη παρακολούθηση! Αλλα θεωρω οτι για κάτι τόσο σημαντικό αξίζει να προσπαθησω! Άλλωστε ο γιατρός μου έχει ήδη πει το κατώτατο χρονικό όριο για μια νέα εγκυμοσυνη! Από την πρώτη μερα που γέννησα μου το είπε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Polly1

Καλά ο κόσμος δεν κοιτάει την καμπούρα του,έχει άποψη επί πάντως επιστητού!

Συνήθως οι γονείς κάνουν κάτι σωστό ή λάθος, αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις. Υπάρχει και η διαφορά χαρακτήρων. Η μέρα με τη νύχτα! Οπότε εκεί δε γίνεται να είσαι κολλητός- κολλητή! 

Εγώ είμαι της άποψης ότι το παιδί χρειάζεται τα απαραίτητα(στέγη, τροφή,ρούχα, ασφάλεια, ισορροπία και αγάπη) για να μεγαλώσει. Οι υπερβολές είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω δεν είναι καλές..

Σου εύχομαι να αποκτήσεις ό,τι επιθυμείς και πάνω απ'όλα Υγεία!

  • Μου αρέσει 2

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alcedo είπε:

@Polly1

Καλά ο κόσμος δεν κοιτάει την καμπούρα του,έχει άποψη επί πάντως επιστητού!

Συνήθως οι γονείς κάνουν κάτι σωστό ή λάθος, αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις. Υπάρχει και η διαφορά χαρακτήρων. Η μέρα με τη νύχτα! Οπότε εκεί δε γίνεται να είσαι κολλητός- κολλητή! 

Εγώ είμαι της άποψης ότι το παιδί χρειάζεται τα απαραίτητα(στέγη, τροφή,ρούχα, ασφάλεια, ισορροπία και αγάπη) για να μεγαλώσει. Οι υπερβολές είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω δεν είναι καλές..

Σου εύχομαι να αποκτήσεις ό,τι επιθυμείς και πάνω απ'όλα Υγεία!

Ευχαριστώ πολυ!!! Επίσης!! Εσύ είσαι νέα στην παρέα μας;; Έχεις παιδακι;; Συγγνώμη αν έχεις ήδη γράψει και δεν το έχω δει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!! Επίσης!! Εσύ είσαι νέα στην παρέα μας;; Έχεις παιδακι;; Συγγνώμη αν έχεις ήδη γράψει και δεν το έχω δει...

οχι δεν είναι νεα. μαμα απριλιου ήταν κ γεννησε μαρτη οπως κ εγω....εχει μια μαχητρια αλλο πραμα σ λεω....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!! Επίσης!! Εσύ είσαι νέα στην παρέα μας;; Έχεις παιδακι;; Συγγνώμη αν έχεις ήδη γράψει και δεν το έχω δει...

Να είσαι καλά!

Όσο για την ερώτηση, με κάλυψε η αγαπημένη @Rafaelatarzan

  • Μου αρέσει 3

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ΕΣΠΑ τί ακριβώς είναι και πώς λειτουργεί; Το 'πιασε κάπου το μάτι μου και λίγο που το έψαξα είδα ότι είναι επιδοτούμενα προγράμματα για δωρεάν παιδικό σταθμό; Υπάρχουν κριτήρια; Όχι ότι θα πάμε από τώρα, αλλά να έχω μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Το ΕΣΠΑ τί ακριβώς είναι και πώς λειτουργεί; Το 'πιασε κάπου το μάτι μου και λίγο που το έψαξα είδα ότι είναι επιδοτούμενα προγράμματα για δωρεάν παιδικό σταθμό; Υπάρχουν κριτήρια; Όχι ότι θα πάμε από τώρα, αλλά να έχω μια ιδέα.

Ναι στην ουσία κάνεις τα χαρτιά και παίρνεις ένα voucher το οποίο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Φέτος πρώτη χρονιά μπορούν να κάνουν αίτηση και δημόσιοι υπάλληλοι. Μέχρι πέρυσι δεν γινόταν. Και Πρπει να αύξησαν και το εισοδηματικά κριτήριο. Εγώ πέρυσι δεν το δικαιουμουν δυστυχώς. Όταν έρθει ο καιρός να τα κάνεις το βλέπεις τοτς γιατί από χρονια σε χρονια αλλάζουν.. επισης κάτι είδα φέτος και για νταντάδες μέσω εσπα. Αλλά δεν το έψαξα περαιτέρω. Ίσως αυτό να σε ενδιέφερε.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda είπε:

Ναι στην ουσία κάνεις τα χαρτιά και παίρνεις ένα voucher το οποίο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Φέτος πρώτη χρονιά μπορούν να κάνουν αίτηση και δημόσιοι υπάλληλοι. Μέχρι πέρυσι δεν γινόταν. Και Πρπει να αύξησαν και το εισοδηματικά κριτήριο. Εγώ πέρυσι δεν το δικαιουμουν δυστυχώς. Όταν έρθει ο καιρός να τα κάνεις το βλέπεις τοτς γιατί από χρόνια σε χρόνια αλλάζουν.. επισης κάτι είδα φέτος και για νταντάδες μέσω εσπα. Αλλά δεν το έψαξα περαιτέρω. Ίσως αυτό να σε ενδιέφερε.

συμφωνώ με ρην φιλη μ...κ γω το ακουσα για νταντά...αννα βαγγελης θα σε βολέψει πιστευω μιας κ χρειάζεσαι βοήθεια ειδικα αν κανεις κ 2ο που θες...καλη ευκαιρία κοιτα το.κ επισης ειδα κ γω για σκουπα ρομπότ...μμμμ δελεαστικό αλλα προτιμώ νταντά κ αν μπορείς παρτης κ μια σκούπα...κ για σενα φυσικα....θα το χω στο νου μ κ εγω...

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda said:

Ναι στην ουσία κάνεις τα χαρτιά και παίρνεις ένα voucher το οποίο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό. Φέτος πρώτη χρονιά μπορούν να κάνουν αίτηση και δημόσιοι υπάλληλοι. Μέχρι πέρυσι δεν γινόταν. Και Πρπει να αύξησαν και το εισοδηματικά κριτήριο. Εγώ πέρυσι δεν το δικαιουμουν δυστυχώς. Όταν έρθει ο καιρός να τα κάνεις το βλέπεις τοτς γιατί από χρονια σε χρονια αλλάζουν.. επισης κάτι είδα φέτος και για νταντάδες μέσω εσπα. Αλλά δεν το έψαξα περαιτέρω. Ίσως αυτό να σε ενδιέφερε.

Ευχαριστώ πολύ! Τα εισοδηματικά κριτήρια είναι το οικογενειακό εισόδημα; Δηλ. το συνολικό ή επειδή είμαι άνεργη αυτόματα το δικαιούμαι; 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε κορίτσια! Είναι καλό να βοηθάμε με γνώσεις- ενημέρωση ανθρώπους που το ψάχνουν κι εκείνοι και έχουν ανάγκη! Με το καλό να βγει και ρομπότ νταντά- σκούπα- μαγείρεμα κλπ να βρούμε την υγεία μας και γιατί όχι,να γίνουμε πολύτεκνοι! Να λυθεί το δημογραφικό πρόβλημα!

  • Χαχα 6

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Τα εισοδηματικά κριτήρια είναι το οικογενειακό εισόδημα; Δηλ. το συνολικό ή επειδή είμαι άνεργη αυτόματα το δικαιούμαι; 

Όχι όχι το οικογειακο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...