Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια...εχω δναν μπεμπη 3ων μηνων ...εδω και μια βδομαδα τρωει μονο μπουκαλι(ενω πριν θηλαζα κιολας) κεχω παρατηρησει βλεννες στα κακα του...το εχει παθει καμμια;;

θα κανουμε καλλιεργεια κοπρανων αν συνεχιστει ...

εμεις κ ειχαμε αλλεργια...ειναι ενα σημάδι αλλα μην σε ανησυχεί..μποροενα ναι κ τυχαιο...πες το στον ντοκ σ αγάπη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα!!! Τι κανετε;; Διακοπαρετε;;

Καλημέρα....Εμείς γυρίσαμε, συνεχίζουμε να μην πίνουμε γάλα στον ξύπνιο μας,  την κοιμιζω και την ταιζω,  αύριο έχουμε γιατρό για εμβόλιο και να δούμε αν έχει λαιμό ακόμα....διακοπές διακοπές δεν πήγαμε θάλασσα,  του χρόνου αν είμαστε καλά....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Εμείς γυρίσαμε, συνεχίζουμε να μην πίνουμε γάλα στον ξύπνιο μας,  την κοιμιζω και την ταιζω,  αύριο έχουμε γιατρό για εμβόλιο και να δούμε αν έχει λαιμό ακόμα....διακοπές διακοπές δεν πήγαμε θάλασσα,  του χρόνου αν είμαστε καλά....

Μήπως περνατε το άλμα 15-19? Κανει αφαγια σε πολλές περιπτώσεις!! Και η δικιά μου έτσι Ήταν για ένα μήνα!!! Ναι, του χρόνου θα είμαστε με μπρατσακια και σωσίβια πρωτα ο Θεος!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημέρα!!! Τι κανετε;; Διακοπαρετε;;

Εμείς όχι ακόμα. Πήγαμε τον Ιούλιο και τώρα κοιτάω να κλείσουμε κάτι για λίγες μέρες μετά της Παναγίας. Εσεις;

1 hour ago, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Εμείς γυρίσαμε, συνεχίζουμε να μην πίνουμε γάλα στον ξύπνιο μας,  την κοιμιζω και την ταιζω,  αύριο έχουμε γιατρό για εμβόλιο και να δούμε αν έχει λαιμό ακόμα....διακοπές διακοπές δεν πήγαμε θάλασσα,  του χρόνου αν είμαστε καλά....

Του χρόνου θα είστε σούπερ!! Όλα της τα γεύματα δλδ κοιμισμένη; με το καλο το εμβόλιο αύριο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, asda είπε:

Εμείς όχι ακόμα. Πήγαμε τον Ιούλιο και τώρα κοιτάω να κλείσουμε κάτι για λίγες μέρες μετά της Παναγίας. Εσεις;

Του χρόνου θα είστε σούπερ!! Όλα της τα γεύματα δλδ κοιμισμένη; με το καλο το εμβόλιο αύριο! 

Εμεις πηγαμε 1 βδομάδα, τωρα το κόβω χλωμό να ξαναπάμε!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Εμείς γυρίσαμε, συνεχίζουμε να μην πίνουμε γάλα στον ξύπνιο μας,  την κοιμιζω και την ταιζω,  αύριο έχουμε γιατρό για εμβόλιο και να δούμε αν έχει λαιμό ακόμα....διακοπές διακοπές δεν πήγαμε θάλασσα,  του χρόνου αν είμαστε καλά....

Ξένη μου καθόλου δεν τρώει ξύπνια ;ούτε λίγο ;;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ξένη said:

Καλημέρα....Εμείς γυρίσαμε, συνεχίζουμε να μην πίνουμε γάλα στον ξύπνιο μας,  την κοιμιζω και την ταιζω,  αύριο έχουμε γιατρό για εμβόλιο και να δούμε αν έχει λαιμό ακόμα....διακοπές διακοπές δεν πήγαμε θάλασσα,  του χρόνου αν είμαστε καλά....

Εστω έτσι τρωει το μικρακι μωρε..με κρεμες πώς πατε τελικα??  Θα ναι ολα παρελθον του χρονου μην φοβασαι κοπέλα μου!! :)

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Μήπως περνατε το άλμα 15-19? Κανει αφαγια σε πολλές περιπτώσεις!! Και η δικιά μου έτσι Ήταν για ένα μήνα!!! Ναι, του χρόνου θα είμαστε με μπρατσακια και σωσίβια πρωτα ο Θεος!!!

Τώρα είναι 20 εβδομάδων...του χρόνου μακάρι να έχει βρεθεί το εμβόλιο και να το έχουμε ξεπεράσει....

3 ώρες πρίν, asda είπε:

Εμείς όχι ακόμα. Πήγαμε τον Ιούλιο και τώρα κοιτάω να κλείσουμε κάτι για λίγες μέρες μετά της Παναγίας. Εσεις;

Του χρόνου θα είστε σούπερ!! Όλα της τα γεύματα δλδ κοιμισμένη; με το καλο το εμβόλιο αύριο! 

Πίνει μια φορά την ημέρα γάλα ξύπνια Αλλά με παιχνίδι και κούνημα και κρεμα την τρώει χωρίς πρόβλημα...Μου είπε ο γιατρός αν θέλω να της δίνω 2 φορές ρυζαλευρο αλλά δεν θέλω, προτιμώ να την κοιμιζω και να της δίνω γάλα...

1 hour ago, Pennymav είπε:

Ξένη μου καθόλου δεν τρώει ξύπνια ;ούτε λίγο ;;

Τρώει ένα γεύμα και απ τα υπόλοιπα η δεν θα φάει καθόλου η θα φάει 20μλ και μετά τίποτα...Την κοιμιζω στο καπάκι με πιπίλα και της το ζεσταίνω και το τρώει κοιμισμένη. 

Απλά με ταλαιπωρεί με το ρέψιμο...Γιατί όταν κοιμάται δυσκολεύεται να ρευτει...

Just now, KNecky είπε:

Εστω έτσι τρωει το μικρακι μωρε..με κρεμες πώς πατε τελικα??  Θα ναι ολα παρελθον του χρονου μην φοβασαι κοπέλα μου!! :)

Κρέμα τρώει ρυζαλευρο και τρώει αρκετή ποσότητα,  μισό πιατάκι παιδικό σίγουρα...Αύριο που θα πάω παιδίατρο θα τον ρωτήσω αν γίνεται να ξεκινήσουμε φρούτα,  γιατί θα κατέβω στο χωριό στους δικούς μου για κάνα μήνα και έχουν αχλάδια και μήλα δικά μας, χωρίς καθόλου φάρμακα....

Και να τρώει ρυζαλευρο το απόγευμα....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τώρα είναι 20 εβδομάδων...του χρόνου μακάρι να έχει βρεθεί το εμβόλιο και να το έχουμε ξεπεράσει....

Πίνει μια φορά την ημέρα γάλα ξύπνια Αλλά με παιχνίδι και κούνημα και κρεμα την τρώει χωρίς πρόβλημα...Μου είπε ο γιατρός αν θέλω να της δίνω 2 φορές ρυζαλευρο αλλά δεν θέλω, προτιμώ να την κοιμιζω και να της δίνω γάλα...

Τρώει ένα γεύμα και απ τα υπόλοιπα η δεν θα φάει καθόλου η θα φάει 20μλ και μετά τίποτα...Την κοιμιζω στο καπάκι με πιπίλα και της το ζεσταίνω και το τρώει κοιμισμένη. 

Απλά με ταλαιπωρεί με το ρέψιμο...Γιατί όταν κοιμάται δυσκολεύεται να ρευτει...

Κρέμα τρώει ρυζαλευρο και τρώει αρκετή ποσότητα,  μισό πιατάκι παιδικό σίγουρα...Αύριο που θα πάω παιδίατρο θα τον ρωτήσω αν γίνεται να ξεκινήσουμε φρούτα,  γιατί θα κατέβω στο χωριό στους δικούς μου για κάνα μήνα και έχουν αχλάδια και μήλα δικά μας, χωρίς καθόλου φάρμακα....

Και να τρώει ρυζαλευρο το απόγευμα....

Πόσες μεζούρες κρεμα σ χει πει ν φτιάχνεις ;κ εμένα γενικά είναι δύσκολη ρ παιδί μ στ γαλα .φτιαχνω 150 πίνει τ 80 μλ κ μετά σταματάει κ θέλει ν χαζέψει μ καν τραγουδάκι γ ν πιει κ τ υπόλοιπο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pennymav είπε:

Πόσες μεζούρες κρεμα σ χει πει ν φτιάχνεις ;κ εμένα γενικά είναι δύσκολη ρ παιδί μ στ γαλα .φτιαχνω 150 πίνει τ 80 μλ κ μετά σταματάει κ θέλει ν χαζέψει μ καν τραγουδάκι γ ν πιει κ τ υπόλοιπο .

Περίπου 100μλ νερό με 120μλ βάζω με 2,5 περίπου κουταλάκια που έχει μέσα η κρέμα..Τώρα που τρώει καλή ποσότητα κρέμας μου είπε να της δίνω λίγο νεράκι μετά την κρέμα, όχι βρασμένο,  ένα σε κόκκινο μπουκάλι είναι δεν θυμάμαι πως λέγεται,  έχει μέσα μαγνήσιο και κάλιο,  contrex,  κάπως έτσι...Δεν πίνει καν...ίσα που στάζει λίγο νερό στο στόμα της.. Πριν 1,5 βδομάδα που ξεκινήσαμε με 3 κουταλιές κρέμα έπινε και γάλα στο καπάκι,  τώρα όχι...

Κρέμα τον ρώτησα αν έπρεπε να πάρω κάποια ειδική λόγω της παλινδρόμησης και μου είπε όχι και να πάρω κάποια να είναι νόστιμη μπας και την φάει, όλες οι βιολογικές μου είπε ότι είναι ανοστες και πήραμε μια από σούπερ μάρκετ, όντως μυρίζει φοβερά και την λυγουρευω και εγώ να φάω...Χαχαχαχαχ


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Περίπου 100μλ νερό με 120μλ βάζω με 2,5 περίπου κουταλάκια που έχει μέσα η κρέμα..Τώρα που τρώει καλή ποσότητα κρέμας μου είπε να της δίνω λίγο νεράκι μετά την κρέμα, όχι βρασμένο,  ένα σε κόκκινο μπουκάλι είναι δεν θυμάμαι πως λέγεται,  έχει μέσα μαγνήσιο και κάλιο,  contrex,  κάπως έτσι...Δεν πίνει καν...ίσα που στάζει λίγο νερό στο στόμα της.. Πριν 1,5 βδομάδα που ξεκινήσαμε με 3 κουταλιές κρέμα έπινε και γάλα στο καπάκι,  τώρα όχι...

Κρέμα τον ρώτησα αν έπρεπε να πάρω κάποια ειδική λόγω της παλινδρόμησης και μου είπε όχι και να πάρω κάποια να είναι νόστιμη μπας και την φάει, όλες οι βιολογικές μου είπε ότι είναι ανοστες και πήραμε μια από σούπερ μάρκετ, όντως μυρίζει φοβερά και την λυγουρευω και εγώ να φάω...Χαχαχαχαχ

Κ εγώ της Νουνού πήρα μ βανίλια .η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ νόστιμη κ μέχρι στιγμής δείχνει ν της αρέσει .τ βρίσκω λογικό γιατί λόγω της παλινδρόμησης κ έμενα πίνει κ ειδικό γαλα π είναι χάλια .οι αλήθεια είναι ότι οι βιολογικές είναι όντως χάλια γευστικά .εγω ελπίζω ν της αρέσουν κ τ φρουτάκια .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ξένη said:

Τώρα είναι 20 εβδομάδων...του χρόνου μακάρι να έχει βρεθεί το εμβόλιο και να το έχουμε ξεπεράσει....

Πίνει μια φορά την ημέρα γάλα ξύπνια Αλλά με παιχνίδι και κούνημα και κρεμα την τρώει χωρίς πρόβλημα...Μου είπε ο γιατρός αν θέλω να της δίνω 2 φορές ρυζαλευρο αλλά δεν θέλω, προτιμώ να την κοιμιζω και να της δίνω γάλα...

Τρώει ένα γεύμα και απ τα υπόλοιπα η δεν θα φάει καθόλου η θα φάει 20μλ και μετά τίποτα...Την κοιμιζω στο καπάκι με πιπίλα και της το ζεσταίνω και το τρώει κοιμισμένη. 

Απλά με ταλαιπωρεί με το ρέψιμο...Γιατί όταν κοιμάται δυσκολεύεται να ρευτει...

Κρέμα τρώει ρυζαλευρο και τρώει αρκετή ποσότητα,  μισό πιατάκι παιδικό σίγουρα...Αύριο που θα πάω παιδίατρο θα τον ρωτήσω αν γίνεται να ξεκινήσουμε φρούτα,  γιατί θα κατέβω στο χωριό στους δικούς μου για κάνα μήνα και έχουν αχλάδια και μήλα δικά μας, χωρίς καθόλου φάρμακα....

Και να τρώει ρυζαλευρο το απόγευμα....

Μακαρι ν φαει κ φρουτακια να ηρεμησει σιγα σιγα ολο αυτο!!

Αν δν ρευτει στν ύπνο σ βγαζει μετα ε?? Γτ εγω την κραταω μιση ωρα ορθια τωρα π χει συνέχεια γουλιες κ δν ρευεται με τπτ..μπορει όμως ν ξυπνησει με κλαμα κ ν βγαλει μπορει κ ν κοιμηθει ηρεμα χωρις κανενα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Μακαρι ν φαει κ φρουτακια να ηρεμησει σιγα σιγα ολο αυτο!!

Αν δν ρευτει στν ύπνο σ βγαζει μετα ε?? Γτ εγω την κραταω μιση ωρα ορθια τωρα π χει συνέχεια γουλιες κ δν ρευεται με τπτ..μπορει όμως ν ξυπνησει με κλαμα κ ν βγαλει μπορει κ ν κοιμηθει ηρεμα χωρις κανενα πρόβλημα..

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό κάναμε το τρίτο εμβόλιο,  κλαψαμε λίγο,  ο γιατρός είπε ότι είμαστε χοντρές και αν δεν είχε παλινδρόμηση δεν υπήρχε περίπτωση να έδινε ρυζαλευρο από τώρα,  είναι παχυντικο φουλ...χαχαχα...Μας είπε αν θέλουμε μπορούμε δύο φορές ρυζαλευρο, αν δεν τρώει γάλα...Στις 24 Αυγούστου μπαίνουμε στον 5ο μήνα και ξεκινάμε πατάτα, κολοκύθι, καρότο...του είπα για φρούτα, μου είπε όχι ακόμα,  στον 6ο μήνα...θα τα πάμε λίγο ανάποδα μου είπε, συνήθως πρώτα δίνουν φρούτα και μετά φαγητό,  η μπεμπα όμως πρέπει να τα φάει ανάποδα...

Αν δεν ρευτει μου κάνει ανήσυχο ύπνο και πετάγομαι και εγώ και την σηκώνω...Γουλιές όχι δεν μου κάνει και Ούτε μου έχει κάνει ποτέ,  έχει την κρυφή παλινδρόμηση όπως την λέει ο γιατρός,  της ανεβοκατεβαίνει το γάλα και τα υγρά από το στομάχι της καίνε τον οισοφάγο,  γι αυτό και πίνει φάρμακο από τότε που γεννήθηκε...

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ξένη said:

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό κάναμε το τρίτο εμβόλιο,  κλαψαμε λίγο,  ο γιατρός είπε ότι είμαστε χοντρές και αν δεν είχε παλινδρόμηση δεν υπήρχε περίπτωση να έδινε ρυζαλευρο από τώρα,  είναι παχυντικο φουλ...χαχαχα...Μας είπε αν θέλουμε μπορούμε δύο φορές ρυζαλευρο, αν δεν τρώει γάλα...Στις 24 Αυγούστου μπαίνουμε στον 5ο μήνα και ξεκινάμε πατάτα, κολοκύθι, καρότο...του είπα για φρούτα, μου είπε όχι ακόμα,  στον 6ο μήνα...θα τα πάμε λίγο ανάποδα μου είπε, συνήθως πρώτα δίνουν φρούτα και μετά φαγητό,  η μπεμπα όμως πρέπει να τα φάει ανάποδα...

Αν δεν ρευτει μου κάνει ανήσυχο ύπνο και πετάγομαι και εγώ και την σηκώνω...Γουλιές όχι δεν μου κάνει και Ούτε μου έχει κάνει ποτέ,  έχει την κρυφή παλινδρόμηση όπως την λέει ο γιατρός,  της ανεβοκατεβαίνει το γάλα και τα υγρά από το στομάχι της καίνε τον οισοφάγο,  γι αυτό και πίνει φάρμακο από τότε που γεννήθηκε...

Κατάλαβα αρα απολυτα αναγκαιο ν μεινει γ ρεψιμο κ ας μην ακουγεται!!

Στο φαγητο υπάρχουν τοσες πολλες σχολες π δν θεωρω αναποδο τ φαγητο πρωτα ν δωθει.. Γερμανία πχ δινουν πατατα. Κατα τ αλλα έτσι πιστεύω γλιτωνεις ν μην ειναι οξινα τ φρούτα καμμια φορα κ την ζορισουν.

Αστη να γινει γιουβαρλακι δεν πειραζει!! Τα μωρα με το περπατημα κ μπουσουλημα αδυνατιζουν πολυ κ ακομα κ στασιμοτητα βάρους μπορεί ν κανει αν παιρνει πολυ καθε μηνα χωρις ν εχει προβλημα!! 

Μακαρι ν παει καλα τ εμβόλιο!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...