Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, asda said:

Καλημέρα!! Που θα γεννήσεις; Δεν ξέρω αν ακολουθούν όλα τα μαιευτήρια την ίδια πολιτική. Στο Ιασώ πάντως που γέννησε την άνοιξη η αδερφή μου έχει κάτω στην είσοδο χώρο φύλαξης για παιδάκια. Είχα αφήσει την κόρη μου τότε στα 2,5. Και στο Γαία που γέννησα εγώ έβλεπα παιδάκια κάτω στην είσοδο γιατί να τα απαγορευουν; έχεις ακούσει κάτι τελευταια;

Ιασω ειμαι κ γω. Ευχαριστω δεν το ξερα πως εχουν χωρο κατω κ σιγουρα βολευει! Θυμαμαι παντως πριν δυο χρονια να ειδα παιδακια γυρω στα 5-6 να ειναι στα σαλονακια που υπαρχουν στους οροφους με τα δωματια κ μου ειχε κανει πολυ εντυπωση γιατι δεν ξερω να ισχύει κατι τετοιο σαν κανονισμος πουθενα. Εχω μια ανησυχια για τον μικρο μου πως θα το παρει γιατι δεν εχω ληψει ακομα πανω απο μια μερα αλλα εχουμε καιρο να το δοκιμασουμε ως τοτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KNecky είπε:

Ιασω ειμαι κ γω. Ευχαριστω δεν το ξερα πως εχουν χωρο κατω κ σιγουρα βολευει! Θυμαμαι παντως πριν δυο χρονια να ειδα παιδακια γυρω στα 5-6 να ειναι στα σαλονακια που υπαρχουν στους οροφους με τα δωματια κ μου ειχε κανει πολυ εντυπωση γιατι δεν ξερω να ισχύει κατι τετοιο σαν κανονισμος πουθενα. Εχω μια ανησυχια για τον μικρο μου πως θα το παρει γιατι δεν εχω ληψει ακομα πανω απο μια μερα αλλα εχουμε καιρο να το δοκιμασουμε ως τοτε.

Ναι δεν θα έχεις θέμα με αυτό. Στο Ιασώ είναι ο τι πρέπει για τα παιδιά. Έχει δηλαδή μια μικρή αίθουσα με παιχνίδια. Πόσο είναι ο γιος σου; που θα μείνει όταν γεννήσεις;; εμένα ευτυχώς το πατρικό μου είναι κοντά στο μαιευτήριο που θα γεννήσω. Έχω ξεκινήσει από το Σεπτέμβρη και την πηγαίνω κάποια σκ να μείνει στους γονείς μου (μου το ζητάει και η ίδια βεβαια) για να μην της έρθει πολύ ξαφνικό όταν γεννήσω. Τα παιδιά προσαρμόζονται δεν υπάρχει θεμα αλλά για την δική σου καλύτερη ψυχολογία ίσως θα ήταν καλό να τον αφήσεις από τώρα κάποιες φορές στους ανθρώπους που θα τον κρατήσουν τις μέρες εκείνες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda said:

Ναι δεν θα έχεις θέμα με αυτό. Στο Ιασώ είναι ο τι πρέπει για τα παιδιά. Έχει δηλαδή μια μικρή αίθουσα με παιχνίδια. Πόσο είναι ο γιος σου; που θα μείνει όταν γεννήσεις;; εμένα ευτυχώς το πατρικό μου είναι κοντά στο μαιευτήριο που θα γεννήσω. Έχω ξεκινήσει από το Σεπτέμβρη και την πηγαίνω κάποια σκ να μείνει στους γονείς μου (μου το ζητάει και η ίδια βεβαια) για να μην της έρθει πολύ ξαφνικό όταν γεννήσω. Τα παιδιά προσαρμόζονται δεν υπάρχει θεμα αλλά για την δική σου καλύτερη ψυχολογία ίσως θα ήταν καλό να τον αφήσεις από τώρα κάποιες φορές στους ανθρώπους που θα τον κρατήσουν τις μέρες εκείνες.. 

Η αληθεια ειναι πως θα πρεπει να μεινει στα πεθερικα μου, αλλα δεν ξερω, δεν νιωθω τοση εμπιστοσυνη να τον αφησω κ αυτο με αγχωνει. Θα ειναι 2.5 τον Μαρτιο οποτε ειναι αρκετα μεγαλος κ ανεξάρτητος αλλα σε καποια πραγματα με ενοχλει ο τροπος που τα διαχειριζονται. Οπως κ να χει δεν νομιζω να υπάρχουν εναλλακτικες οποτε πρέπει να αρχισω να κανω κ γω αυτο που κανεις κ να χωνεψω πως δεν μπορω να τα εχω ολα στον ελεγχο μου. :P

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, AMAL04 είπε:

@fairytale18 μακαρι να πλήρωνα μικρότερο πόσο... Αυτό που μας ζήτησε είναι 1500 με καισαρική. Τώρα δε ξέρω εσείς τι θα δώσετε.... Και εμάς σε ιδιωτικό νοσοκομείο είναι.... 

Αυτός είναι γιατρός μακαρι να ήταν και εμάς έτσι.. Θα έδινες αλλά όσο αντέχει το πορτοφόλι σου..... 

Να πάνε όλα καλα και έχει ο θεός.... Θα έχουμε και εμείς να δίνουμε!!!! 

Εμείς θα δώσουμε 1300 εάν γεννήσω φυσιολογικά, 1500 για καισαρική. Και τώρα δε δίνουμε τίποτα παρά μόνο ένα 5ευρο μια στο τόσο για καμιά συνταγή. Είναι στο Ιασώ.


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Η αληθεια ειναι πως θα πρεπει να μεινει στα πεθερικα μου, αλλα δεν ξερω, δεν νιωθω τοση εμπιστοσυνη να τον αφησω κ αυτο με αγχωνει. Θα ειναι 2.5 τον Μαρτιο οποτε ειναι αρκετα μεγαλος κ ανεξάρτητος αλλα σε καποια πραγματα με ενοχλει ο τροπος που τα διαχειριζονται. Οπως κ να χει δεν νομιζω να υπάρχουν εναλλακτικες οποτε πρέπει να αρχισω να κανω κ γω αυτο που κανεις κ να χωνεψω πως δεν μπορω να τα εχω ολα στον ελεγχο μου. :P

Ναι αναγκαστικά. Πιο πολυ για σένα το λεω. Αυτος μια χαρα θα περασει, θα του κανουν ολα τα χατηρια, άντε να φάει πιο πολλά γλυκά και βλακειουλες(το μόνιμο θέμα που έχω με τα πεθερικά μου) αλλά θα είναι για λίγο και επίσης δεν θα είσαι εκεί να βλέπεις τι γινεται και να σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.. Η μέρα θα περνάει εύκολα. Το βράδυ είναι ένα θεματάκι. Έχεις καιρό μέχρι τότε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς έχω πρόβλημα με τον κωδικό μου, δεν αποθηκεύεται και κάθε φορά που τον βάζω δεν τον αναγνωρίζει, οπότε κάνω συνεχώς επανάκτηση κωδικού... έτσι δεν μπαίνω όσο συχνά θα ήθελα. 

@Pagotoula @asda κάνατε τα αντιγριπικά; Μου το έκανε παθολόγος και πλήρωσα 13 ευρώ περίπου. 

Κάποια κορίτσια συζητούσατε για το αν δικαιούνται επίδομα τοκετού οι δημόσιοι υπάλληλοι (δεν αναφέρομαι στα 2000 ευρώ της κυβέρνησης). Εγώ προσωπικά δεν πήρα ποτέ κάτι από το δημόσιο. 

Κατά τα άλλα, έχω υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Περιττό να πω ότι έχω σκάσει από την αγωνία μου! Αισθάνομαι κατά καιρούς πολύ απαλές κινήσεις χαμηλά αλλά δεν τις παίρνω χαμπάρι συνέχεια και δεν είμαι πάντα σίγουρη ότι είναι ο μπόμπιρας. 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda said:

Ναι αναγκαστικά. Πιο πολυ για σένα το λεω. Αυτος μια χαρα θα περασει, θα του κανουν ολα τα χατηρια, άντε να φάει πιο πολλά γλυκά και βλακειουλες(το μόνιμο θέμα που έχω με τα πεθερικά μου) αλλά θα είναι για λίγο και επίσης δεν θα είσαι εκεί να βλέπεις τι γινεται και να σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.. Η μέρα θα περνάει εύκολα. Το βράδυ είναι ένα θεματάκι. Έχεις καιρό μέχρι τότε. 

Οπως τα λες ειναι κ σε μενα. Κ γενικα θελει ενα ανθρωπο απο πισω κ θα πρεπει να τους βαλω λιγο να μαζεψουν τα επικυνδινα αντικείμενα γιατι ο μικρος ειναι σε φαση εξερευνησεων. Στον υπνο νομιζω πως αν του κανουν τα χατηρια κ κουραστει θα την βγαλουμε καθαρη αλλα αν ξυπνησει θα με ψαχνει.Θελει προπονηση αυτο γιατι κ γω δν θα κοιμαμαι χαχαχα! Ελπιζω να πάει καλα οσο γινεται..

Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς έχω πρόβλημα με τον κωδικό μου, δεν αποθηκεύεται και κάθε φορά που τον βάζω δεν τον αναγνωρίζει, οπότε κάνω συνεχώς επανάκτηση κωδικού... έτσι δεν μπαίνω όσο συχνά θα ήθελα. 

@Pagotoula @asda κάνατε τα αντιγριπικά; Μου το έκανε παθολόγος και πλήρωσα 13 ευρώ περίπου. 

Κάποια κορίτσια συζητούσατε για το αν δικαιούνται επίδομα τοκετού οι δημόσιοι υπάλληλοι (δεν αναφέρομαι στα 2000 ευρώ της κυβέρνησης). Εγώ προσωπικά δεν πήρα ποτέ κάτι από το δημόσιο. 

Κατά τα άλλα, έχω υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Περιττό να πω ότι έχω σκάσει από την αγωνία μου! Αισθάνομαι κατά καιρούς πολύ απαλές κινήσεις χαμηλά αλλά δεν τις παίρνω χαμπάρι συνέχεια και δεν είμαι πάντα σίγουρη ότι είναι ο μπόμπιρας. 

Οι απαλες κινησεις που περιγραφεις μοιαζουν με τα πρωτα φτερουγισματα νομιζω! Μην περιμενεις να το νιώθεις συνεχεια γιατι κοιμουνται πολλες ωρες τα μωράκια μας! ^_^

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς έχω πρόβλημα με τον κωδικό μου, δεν αποθηκεύεται και κάθε φορά που τον βάζω δεν τον αναγνωρίζει, οπότε κάνω συνεχώς επανάκτηση κωδικού... έτσι δεν μπαίνω όσο συχνά θα ήθελα. 

@Pagotoula @asda κάνατε τα αντιγριπικά; Μου το έκανε παθολόγος και πλήρωσα 13 ευρώ περίπου. 

Κάποια κορίτσια συζητούσατε για το αν δικαιούνται επίδομα τοκετού οι δημόσιοι υπάλληλοι (δεν αναφέρομαι στα 2000 ευρώ της κυβέρνησης). Εγώ προσωπικά δεν πήρα ποτέ κάτι από το δημόσιο. 

Κατά τα άλλα, έχω υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Περιττό να πω ότι έχω σκάσει από την αγωνία μου! Αισθάνομαι κατά καιρούς πολύ απαλές κινήσεις χαμηλά αλλά δεν τις παίρνω χαμπάρι συνέχεια και δεν είμαι πάντα σίγουρη ότι είναι ο μπόμπιρας. 

Και μένα σαν τις κινήσεις του μωρού μου ακούγεται έτσι όπως το περιγράφεις! Μην περιμένεις στην αρχή να το νιώθεις κάθε μέρα όμως. Μην αγχωθείς για αυτό! Β επιπέδου έχεις την άλλη βδομάδα Ή απλό υπερηχο; 

Το αντιγριπικο δεν το έχω κάνει ακόμα γιατί εδώ και 2 περίπου βδοναφρς είμαι συναχωμενη και δεν έχω γίνει εντελώς καλα. Παρ όλα αυτά έχω τη συνταγή από τον γιατρό και μου έχει κρατήσει η φαρμακοποιός το εμβόλιο. Μου είπε όμως να περιμένουμε λίγο να κρυώσει ο καιρός οπότε θα το κανω μέσα στον Νοέμβρη. Είχες κάποια παρενεργεια;

Δεν μπορείς να πατήσεις "αποθήκευση κωδικού " να μην το βάζεις κάθε φορα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Οι απαλες κινησεις που περιγραφεις μοιαζουν με τα πρωτα φτερουγισματα νομιζω! Μην περιμενεις να το νιώθεις συνεχεια γιατι κοιμουνται πολλες ωρες τα μωράκια μας! ^_^

Μακάρι!

Just now, asda είπε:

Β επιπέδου έχεις την άλλη βδομάδα Ή απλό υπερηχο; 

Όχι, απλό υπέρηχο... η β επιπέδου θα γίνει όπως τα υπολογίζω, τέλη Νοεμβρίου. Σήμερα είμαι 16+2. Τελειώνει πλάκα πλάκα ο 4ος μήνας!

Είχες κάποια παρενεργεια;

Καμία! Ούτε καν πρήστηκε το σημείο, λίγο πόνο μόνο για καναδυό μέρες. Το είχα κάνει και πέρσι, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Δεν μπορείς να πατήσεις "αποθήκευση κωδικού " να μην το βάζεις κάθε φορα; 

Αυτό κάνω αλλά πάλι μου γράφει λάθος κωδικός... έχω στείλει και δυο μηνύματα στη διαχείριση, τα οποία παραμένουν αναπάντητα... θα μπω την επόμενη φορά από υπολογιστή να δω αν θα τον κρατήσει.

 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς έχω πρόβλημα με τον κωδικό μου, δεν αποθηκεύεται και κάθε φορά που τον βάζω δεν τον αναγνωρίζει, οπότε κάνω συνεχώς επανάκτηση κωδικού... έτσι δεν μπαίνω όσο συχνά θα ήθελα. 

@Pagotoula @asda κάνατε τα αντιγριπικά; Μου το έκανε παθολόγος και πλήρωσα 13 ευρώ περίπου. 

Κάποια κορίτσια συζητούσατε για το αν δικαιούνται επίδομα τοκετού οι δημόσιοι υπάλληλοι (δεν αναφέρομαι στα 2000 ευρώ της κυβέρνησης). Εγώ προσωπικά δεν πήρα ποτέ κάτι από το δημόσιο. 

Κατά τα άλλα, έχω υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Περιττό να πω ότι έχω σκάσει από την αγωνία μου! Αισθάνομαι κατά καιρούς πολύ απαλές κινήσεις χαμηλά αλλά δεν τις παίρνω χαμπάρι συνέχεια και δεν είμαι πάντα σίγουρη ότι είναι ο μπόμπιρας. 

Καλημέρα. Ο γυναικολόγος θα μου το γράψει την επόμενη εβδομάδα που έχουμε ραντεβού. Είμαι κι εγώ γριπιασμένη και θα πρέπει να αναρρωσω για να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, fairytale18 είπε:

Εμείς θα δώσουμε 1300 εάν γεννήσω φυσιολογικά, 1500 για καισαρική. Και τώρα δε δίνουμε τίποτα παρά μόνο ένα 5ευρο μια στο τόσο για καμιά συνταγή. Είναι στο Ιασώ.

Aυριο που έχουμε ραντεβού θα του μιλήσω να μας κάνει πιο καλη τιμή γτ είναι τελικά πολύ ακριβός. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Aυριο που έχουμε ραντεβού θα του μιλήσω να μας κάνει πιο καλη τιμή γτ είναι τελικά πολύ ακριβός. 

Όντως πρώτη φορά ακούω τόσο υψηλές τιμές. Μάλιστα ο δικός μου θεωρείται ότι παίρνει και πιο πολλά από άλλους ιδιώτες, είναι όμως από τους πιο παλιούς και έμπειρους γιατρούς της πόλης μου. Να του μιλήσετε, το έχει παρακάνει, εκτός αν είναι τόσο κορυφαίος και έχει ανεβάσει τις τιμές του.


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, fairytale18 είπε:

Όντως πρώτη φορά ακούω τόσο υψηλές τιμές. Μάλιστα ο δικός μου θεωρείται ότι παίρνει και πιο πολλά από άλλους ιδιώτες, είναι όμως από τους πιο παλιούς και έμπειρους γιατρούς της πόλης μου. Να του μιλήσετε, το έχει παρακάνει, εκτός αν είναι τόσο κορυφαίος και έχει ανεβάσει τις τιμές του.

Είναι κορυφαίος εξωσωματικής αλλά και γυναικολόγος... Αλλά θα του ζητήσω να χαμηλώσει την τιμή... Εε... Είπαμε.... Γτ νόμιζα ότι γενικά έτσι θα κινούνται όλοι αλλά δεν είναι έτσι!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, AMAL04 είπε:

Είναι κορυφαίος εξωσωματικής αλλά και γυναικολόγος... Αλλά θα του ζητήσω να χαμηλώσει την τιμή... Εε... Είπαμε.... Γτ νόμιζα ότι γενικά έτσι θα κινούνται όλοι αλλά δεν είναι έτσι!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!! 

Παρακαλώ, ελπίζω να ανταποκριθεί, με το καλό να δεις το μωράκι στον υπέρηχο!


Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!χτες πηγαμε στο γιατρο κ επιβεβαιωσαμε οτι θα αποκτησουμε κοριτσακι!!!οποτε βγαζω τα ?? απο το πινακακι για μενα..ολα καλα με τη μικρη μας..ο πλακουντας ειναι λιγο χαμηλα αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν πιστευει να εμποδισει φτ γτ οσο περνα η κυηση αυτος ανεβαινει..μακαρι ετσι νς γινει γτ θα ηθελα πολυ να ζησω τη διαδικασια του φτ μαζι με τον αντρα μου! Β επιπεδου στις 29/11...

Φιλια πολλα σε σας κ πιο πολλα στις κοιλιτσες!!

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

Murtw.st                9/3           αγορακι  (16-18/2)

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι??

asda                       23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3               ??

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι??

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι??

Sweet_child           6/4           αγορακι

  • Μου αρέσει 5

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...