Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια έχω μερικές απορίες και θέλω να ρωτήσω εσάς που είστε μανούλες και ίσως να ξέρετε από αυτά. 

Προσπαθούμε με τον σύντροφο για μωράκι, τον περασμένο μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές σε γόνιμες μέρες και η περίοδος μου κράτησε πολύ λίγο με πολύ ελάχιστο αίμα και κάποιες μέρες μόνο με κηλίδες. Έκανα Χοριακή η οποία βγήκε αρνητική πήγα γυναικολόγο και το παπ ήταν καθαρό με έβαλε να κάνω ορμονικές αυτόν τον μήνα. Έχω σταθερό κύκλο με 30-31 ημέρες η περίοδος κρατάει με καθάρισμα 7 ημέρες, η προηγούμενη μόνο περίοδος δεν την λέω. Αυτόν τον μήνα είχαμε πάει ελεύθερες επαφές τις γόνιμες ημέρες, τις καταλαβαίνω γιατί έχω πονακια και πρησμένο στήθος, ενώ πέρασες οι γόνιμες ημέρες και περιμένω περίοδο στης 11 Αυγούστου, έχω βαρύ στήθος ακόμα και πονακια χαμηλά στη κοιλιά κ στην μέση, όχι όλη την ημέρα αλλά ανά διαστήματα και κούραση. 

Περιμένω τα σχόλια σας με ανυπομονησία:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχω μερικές απορίες και θέλω να ρωτήσω εσάς που είστε μανούλες και ίσως να ξέρετε από αυτά. 

Προσπαθούμε με τον σύντροφο για μωράκι, τον περασμένο μήνα είχαμε ελεύθερες επαφές σε γόνιμες μέρες και η περίοδος μου κράτησε πολύ λίγο με πολύ ελάχιστο αίμα και κάποιες μέρες μόνο με κηλίδες. Έκανα Χοριακή η οποία βγήκε αρνητική πήγα γυναικολόγο και το παπ ήταν καθαρό με έβαλε να κάνω ορμονικές αυτόν τον μήνα. Έχω σταθερό κύκλο με 30-31 ημέρες η περίοδος κρατάει με καθάρισμα 7 ημέρες, η προηγούμενη μόνο περίοδος δεν την λέω. Αυτόν τον μήνα είχαμε πάει ελεύθερες επαφές τις γόνιμες ημέρες, τις καταλαβαίνω γιατί έχω πονακια και πρησμένο στήθος, ενώ πέρασες οι γόνιμες ημέρες και περιμένω περίοδο στης 11 Αυγούστου, έχω βαρύ στήθος ακόμα και πονακια χαμηλά στη κοιλιά κ στην μέση, όχι όλη την ημέρα αλλά ανά διαστήματα και κούραση. 

Περιμένω τα σχόλια σας με ανυπομονησία:wub:

Ολα ειναι πιθανα και ολα μπορει να συμβουν!κοιτα τωρα το καλοκαιρι αλλαζει κ λιγο ο κυκλος μας...ποσο καιρο προσπαθειτε?οι ορμονικες ειναι ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Ολα ειναι πιθανα και ολα μπορει να συμβουν!κοιτα τωρα το καλοκαιρι αλλαζει κ λιγο ο κυκλος μας...ποσο καιρο προσπαθειτε?οι ορμονικες ειναι ενταξει?

Αυτόν τον μήνα θα τις κάνω τις ορμονικές... 

Έχουμε μερικούς μήνες που κάνουμε ελεύθερα αλλά το τελευταίο 3μηνο προσπαθούμε περισσότερο... 

Link to comment
Share on other sites

Ναι γλυκεια μου να τις κανεις!!και για να σε χαλαρωσω λιγο εμεις προσπαθουμε εξι χρονια φυσιολογικα και εχω ζησει οοολα τα συμπτωματα!!παντως ειναι θετικα σημαδια το στηθος κ τα πονακια!!ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα!!ειναι καλο που προσπαθειτε εντατικα ξεζουμισε τον δεν θα παθει τιποτα χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Ναι γλυκεια μου να τις κανεις!!και για να σε χαλαρωσω λιγο εμεις προσπαθουμε εξι χρονια φυσιολογικα και εχω ζησει οοολα τα συμπτωματα!!παντως ειναι θετικα σημαδια το στηθος κ τα πονακια!!ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα!!ειναι καλο που προσπαθειτε εντατικα ξεζουμισε τον δεν θα παθει τιποτα χαχαχα!!!

Χαχαχαχαχαχ ναι δεν θέλει καθόλου χαχαχα

Οι ορμονικές πόσες μέρες θέλουν για βγουν; ξέρεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Κατερίνα05 είπε:

Χαχαχαχαχαχ ναι δεν θέλει καθόλου χαχαχα

Οι ορμονικές πόσες μέρες θέλουν για βγουν; ξέρεις; 

Αναλογα τι εξετασεις σου εγραψε ο γιατρος..αν ειναι οι απλες θελει μια με δυο μερες αν σου εγραψε τον προγεννητικο ελεγχο θελει λιγο παραπανω,και η σαλπιγγογραφια ειναι απαραιτητη να δειτε σαλπιγγες κ μητρα,αλλα αν ειστε ακομα στηνναρχη ισως δεν την χρειαζεσαι ακομη,αναλογα και πως θα σας καθοδηγησει ο γιατρος σας..ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεται καλη μου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Αναλογα τι εξετασεις σου εγραψε ο γιατρος..αν ειναι οι απλες θελει μια με δυο μερες αν σου εγραψε τον προγεννητικο ελεγχο θελει λιγο παραπανω,και η σαλπιγγογραφια ειναι απαραιτητη να δειτε σαλπιγγες κ μητρα,αλλα αν ειστε ακομα στηνναρχη ισως δεν την χρειαζεσαι ακομη,αναλογα και πως θα σας καθοδηγησει ο γιατρος σας..ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεται καλη μου?

Μόνο αιματολογικες μου έβαλε... 27..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και εγω ετσι ξεκινησα με αιματολογικες στα 26 μου,θα πατε βημα βημα !!απο τα αποτελεσματα θα κρινει ο γιατρος αν χρειαζεσε κατι παραπανω, και ενα σπερμοδιαγραμμα ειναι απαραίτητο..εμας ο γιατρος για αρχη αυτα ζητησε κ για τους δυο μας,

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, Και εγώ περιμένω στις 11 Αυγούστου περίοδο, πριν 2 μήνες είχα παλινδρομη και τωρα έχω 4 μέρες που νιώθω όπως τότε... Δεν θέλω ν ειναι της φαντασίας μ κ δεν γίνεται να είναι.... Είμαι συνεχώς  Κουρασμενη ενώ είμαι σε άδεια... Έχω πόνους χαμηλά κ στη μέση... Κ προχθές είχα κ. Δέκατα.. Όλα αυτά πλην τα δέκατα τα είχα κ τότε.. Κ το στήθος έχει αρχίσει ν γίνεται πιο Σκληρό... Ο φόβος μ είναι ένας κ. Μεγάλος μην ξανασυμβεί το. Ίδιο! 

Εύχομαι όλες όσες θέλουμε να γίνουμε μανούλες να γίνουμε σύντομα :):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Νινι2019 είπε:

Γειά σας κορίτσια, Και εγώ περιμένω στις 11 Αυγούστου περίοδο, πριν 2 μήνες είχα παλινδρομη και τωρα έχω 4 μέρες που νιώθω όπως τότε... Δεν θέλω ν ειναι της φαντασίας μ κ δεν γίνεται να είναι.... Είμαι συνεχώς  Κουρασμενη ενώ είμαι σε άδεια... Έχω πόνους χαμηλά κ στη μέση... Κ προχθές είχα κ. Δέκατα.. Όλα αυτά πλην τα δέκατα τα είχα κ τότε.. Κ το στήθος έχει αρχίσει ν γίνεται πιο Σκληρό... Ο φόβος μ είναι ένας κ. Μεγάλος μην ξανασυμβεί το. Ίδιο! 

Εύχομαι όλες όσες θέλουμε να γίνουμε μανούλες να γίνουμε σύντομα :):)

Γειά σου @Νινι2019και εγώ 11 Αυγούστου περιμένω περίοδο ακριβώς τα ίδια συμπτώματα έχω... Υπομονή... Μακάρι να είναι κάτι καλό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Νινι2019 είπε:

Γειά σας κορίτσια, Και εγώ περιμένω στις 11 Αυγούστου περίοδο, πριν 2 μήνες είχα παλινδρομη και τωρα έχω 4 μέρες που νιώθω όπως τότε... Δεν θέλω ν ειναι της φαντασίας μ κ δεν γίνεται να είναι.... Είμαι συνεχώς  Κουρασμενη ενώ είμαι σε άδεια... Έχω πόνους χαμηλά κ στη μέση... Κ προχθές είχα κ. Δέκατα.. Όλα αυτά πλην τα δέκατα τα είχα κ τότε.. Κ το στήθος έχει αρχίσει ν γίνεται πιο Σκληρό... Ο φόβος μ είναι ένας κ. Μεγάλος μην ξανασυμβεί το. Ίδιο! 

Εύχομαι όλες όσες θέλουμε να γίνουμε μανούλες να γίνουμε σύντομα :):)

Ποσο σε καταλαβαινω...περιμενω ακριβως την ιδια μερα ...ειχα και εγω αποβολη δεκεμβριο ...νιωθω συμπτωματα αλλα δεν ξερω αν ειναι περιοδου γιατι τελευταια μετα την αποβολη εχω περιεργα συμπτωματα που και αλλεςφορες νομιζα οτι μπορει να ηταν νεα εγκυμοσυνη ...εχω κανει θεραπεια απο αιματολογο με βιταμινες και κλπ ....αλλα ο μεγαλυτερος μου φοβος και ανησυχια ειναι αυτο που λες...μη ξαναγινει......☹️

Just now, Rozoulita88 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω...περιμενω ακριβως την ιδια μερα ...ειχα και εγω αποβολη δεκεμβριο ...νιωθω συμπτωματα αλλα δεν ξερω αν ειναι περιοδου γιατι τελευταια μετα την αποβολη εχω περιεργα συμπτωματα που και αλλεςφορες νομιζα οτι μπορει να ηταν νεα εγκυμοσυνη ...εχω κανει θεραπεια απο αιματολογο με βιταμινες και κλπ ....αλλα ο μεγαλυτερος μου φοβος και ανησυχια ειναι αυτο που λες...μη ξαναγινει......☹️

Τωρα μολις παλι εχω 37 ενω εμενα οι θερμοκρασιες μου ειναι στο 36,2 και ισως πιο κατω.....ποσο πριν την περιοδο πρεπει να επανελθει η θερμοκρασια στα κανονικα????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rozoulita88 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω...περιμενω ακριβως την ιδια μερα ...ειχα και εγω αποβολη δεκεμβριο ...νιωθω συμπτωματα αλλα δεν ξερω αν ειναι περιοδου γιατι τελευταια μετα την αποβολη εχω περιεργα συμπτωματα που και αλλεςφορες νομιζα οτι μπορει να ηταν νεα εγκυμοσυνη ...εχω κανει θεραπεια απο αιματολογο με βιταμινες και κλπ ....αλλα ο μεγαλυτερος μου φοβος και ανησυχια ειναι αυτο που λες...μη ξαναγινει......☹️

Τωρα μολις παλι εχω 37 ενω εμενα οι θερμοκρασιες μου ειναι στο 36,2 και ισως πιο κατω.....ποσο πριν την περιοδο πρεπει να επανελθει η θερμοκρασια στα κανονικα????

Αν δεν κάνω λάθος 2 με 3 μέρες νωρίτερα.  Μην βασίζεσαι κ τόσα σε λεπτομέρειες... Όλα μπορεί να διαφέρουν κ σε όλες μας είναι διαφορετικά 

Θα περιμένω νέα στης 11 του μήνα χαχα

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, KateDim said:

Καλησπέρα κορίτσια... Έχουμε κανένα νέο;; 

Δεν άντεξα σήμερα κ έκανα τεστ π είναι πριν την καθυστέρηση... Δεν είμαι :cry::?μάλλον αρρωστήσα γ να έχω όλα αυτά... Την επόμενη φορά...

Όσο τυχερή ήμουν την πρώτη π έπιασα κατευθείαν δεν νομίζω να 'μαι τώρα... Θα φανεί!!! 

Καλημέρααα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...