Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Myrtw18 είπε:

κοριτσια το μαθατε μαια νοσηλευτρια θετικη στον ιο στο ελενα βενιζελου τιβθα γν τωρα 

Οχι δεν το ακουσα..... αμαν ....θα το ψαξω αμεσως 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για ειδικευόμενη γιατρό διάβασα, όχι για μαία. Και 10 άτομα από το προσωπικό σε καραντίνα. Επίσης το ίδιο άρθρο ότι το Έλενα δεν είναι στις λίστες του ΕΣΥ για άμεση απολύμανση. ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!!!!! Αντε πλησιαζουμε κι εμεις σιγα σιγα !!! Εμενα χτες μου ειπε ο γιατρος οτι θα κανω 2 ενεσεις κορτιζονης μεταξυ 35 και 36 εβδομαδων για τα πβευμονακια του μικρού. 

Σήμερα λέω να φτιάξω και βαλίτσα να ετοιμάζομαι σιγά σιγά. 

@Ξένη πως είναι η κορη; πήρε βαρος; Πότε βγαινετε; μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία για το ΙΑΣΩ ; πχ νοσηλευτριες καλές ή οχι; μαιες; πόσες μέρες έμεινες τελικα; από χρεώσεις τι γίνεται εκεί; πληρώνεις και τον αέρα που αναπνεεις; 

@Myrtw18 μου μην αγχώνεσαι για το μπεμπακι σου. Όλα καλά θα είναι.  Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου, μην ανησυχείς.  

@Alexandrath πάλι καλά που δεν έχεις κάτι και δεν θα τρέχεις τελευταίες μέρες. Ξερω σε ζοριζει προφανως η φαγουεα αλλα τουλαχιστον ειναι περαστικη. Ισως αν βαζεις λιγο ταλκ να σε ανακουφισει (Εγώ όταν έχω φαγούρα από αλλεργία, βάζω λίγο και καμία φορά ξεχνιέμαι Και δεν ξυνομαι). 

@kastel πως πάνε οι συσπασεις; ηρέμησαν καθολου; 

@Mariaia αν και απαντάω λίγο αργά ,ισως σε βοηθήσω. Εγώ δεν έκλεισα πουθενά ραντεβού. Κάλεσα το Εφκα της περιοχής μου και σκαναρα και έστειλα όλα τα χαρτιά που χρειάζονται για το επίδομα σε μειλ. Στο μειλ επισης εδωσα και τα στοιχεία του άντρα μου που θα πάει να τα παραλάβει και τέλος. Δεν θα ξανασχοληθω με αυτα, θα μπουν τα λεφτα κατευθειαν στην τραπεζα. Βεβαια, δεν ξερω ποτε θα διεκπεραιωθουν τα χαρτια ωστε να πληρωθω. Ισως ζητηθουν και τα πρωτοτυπα οταν περασει ολη αυτη η μπορα, οπότε και θα τους τα πάω. 

Φιλια κοριτσια μου 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!!!!! Αντε πλησιαζουμε κι εμεις σιγα σιγα !!! Εμενα χτες μου ειπε ο γιατρος οτι θα κανω 2 ενεσεις κορτιζονης μεταξυ 35 και 36 εβδομαδων για τα πβευμονακια του μικρού. 

Σήμερα λέω να φτιάξω και βαλίτσα να ετοιμάζομαι σιγά σιγά. 

@Ξένη πως είναι η κορη; πήρε βαρος; Πότε βγαινετε; μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία για το ΙΑΣΩ ; πχ νοσηλευτριες καλές ή οχι; μαιες; πόσες μέρες έμεινες τελικα; από χρεώσεις τι γίνεται εκεί; πληρώνεις και τον αέρα που αναπνεεις; 

@Myrtw18 μου μην αγχώνεσαι για το μπεμπακι σου. Όλα καλά θα είναι.  Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου, μην ανησυχείς.  

@Alexandrath πάλι καλά που δεν έχεις κάτι και δεν θα τρέχεις τελευταίες μέρες. Ξερω σε ζοριζει προφανως η φαγουεα αλλα τουλαχιστον ειναι περαστικη. Ισως αν βαζεις λιγο ταλκ να σε ανακουφισει (Εγώ όταν έχω φαγούρα από αλλεργία, βάζω λίγο και καμία φορά ξεχνιέμαι Και δεν ξυνομαι). 

@kastel πως πάνε οι συσπασεις; ηρέμησαν καθολου; 

@Mariaia αν και απαντάω λίγο αργά ,ισως σε βοηθήσω. Εγώ δεν έκλεισα πουθενά ραντεβού. Κάλεσα το Εφκα της περιοχής μου και σκαναρα και έστειλα όλα τα χαρτιά που χρειάζονται για το επίδομα σε μειλ. Στο μειλ επισης εδωσα και τα στοιχεία του άντρα μου που θα πάει να τα παραλάβει και τέλος. Δεν θα ξανασχοληθω με αυτα, θα μπουν τα λεφτα κατευθειαν στην τραπεζα. Βεβαια, δεν ξερω ποτε θα διεκπεραιωθουν τα χαρτια ωστε να πληρωθω. Ισως ζητηθουν και τα πρωτοτυπα οταν περασει ολη αυτη η μπορα, οπότε και θα τους τα πάω. 

Φιλια κοριτσια μου 

Καλημέρα  γαμπρε μας κ μανουλα.....4τραπλη δώση ενεσης έφαγα εγω πριν βγάλω την μικρή.. ένα θα σ πω...τσούζει κωλος..αχαχαχαχαχα χαορομαι που όλα βαίνουν καλός για ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα  γαμπρε μας κ μανουλα.....4τραπλη δώση ενεσης έφαγα εγω πριν βγάλω την μικρή.. ένα θα σ πω...τσούζει κωλος..αχαχαχαχαχα χαορομαι που όλα βαίνουν καλός για ολες σας.

Κι εγω 2 ενέσεις θα κανω 2 μερες συνεχομενα .... α ωραια.....βεβαια εμείς έχουμε φάει τοοοοοσες ενέσεις, που αυτές είναι παιχνιδάκι νομίζω.... Τι κάνει η μικρή σου; πως παει από βαρος; μια βδομάδα έμεινε περίπου ε;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κι εγω 2 ενέσεις θα κανω 2 μερες συνεχομενα .... α ωραια.....βεβαια εμείς έχουμε φάει τοοοοοσες ενέσεις, που αυτές είναι παιχνιδάκι νομίζω.... Τι κάνει η μικρή σου; πως παει από βαρος; μια βδομάδα έμεινε περίπου ε;

Καλά μπροστά σε αυτη όντως συμφωνώ ότι ειβαι ένα τίποτα...αλλα εγω είπα.....( τσούζει κωλος) χαχαχαχαχχα 

Η μικρή μ.ειναι στην απλή παρακολούθηση πλέον από χτες κ πήγε 1900 γρ κ...σε λίγο θα την πάρω Παναγία μ...εχω γιατρο Τρίτη οπότε υπολογίζω η μα την πάρω τότε λεω εγω η μετά από κάνα 2 μερες...θα δούμε μ πε ο ντοκ ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!!!!! Αντε πλησιαζουμε κι εμεις σιγα σιγα !!! Εμενα χτες μου ειπε ο γιατρος οτι θα κανω 2 ενεσεις κορτιζονης μεταξυ 35 και 36 εβδομαδων για τα πβευμονακια του μικρού. 

Σήμερα λέω να φτιάξω και βαλίτσα να ετοιμάζομαι σιγά σιγά. 

@Ξένη πως είναι η κορη; πήρε βαρος; Πότε βγαινετε; μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία για το ΙΑΣΩ ; πχ νοσηλευτριες καλές ή οχι; μαιες; πόσες μέρες έμεινες τελικα; από χρεώσεις τι γίνεται εκεί; πληρώνεις και τον αέρα που αναπνεεις; 

@Myrtw18 μου μην αγχώνεσαι για το μπεμπακι σου. Όλα καλά θα είναι.  Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου, μην ανησυχείς.  

@Alexandrath πάλι καλά που δεν έχεις κάτι και δεν θα τρέχεις τελευταίες μέρες. Ξερω σε ζοριζει προφανως η φαγουεα αλλα τουλαχιστον ειναι περαστικη. Ισως αν βαζεις λιγο ταλκ να σε ανακουφισει (Εγώ όταν έχω φαγούρα από αλλεργία, βάζω λίγο και καμία φορά ξεχνιέμαι Και δεν ξυνομαι). 

@kastel πως πάνε οι συσπασεις; ηρέμησαν καθολου; 

@Mariaia αν και απαντάω λίγο αργά ,ισως σε βοηθήσω. Εγώ δεν έκλεισα πουθενά ραντεβού. Κάλεσα το Εφκα της περιοχής μου και σκαναρα και έστειλα όλα τα χαρτιά που χρειάζονται για το επίδομα σε μειλ. Στο μειλ επισης εδωσα και τα στοιχεία του άντρα μου που θα πάει να τα παραλάβει και τέλος. Δεν θα ξανασχοληθω με αυτα, θα μπουν τα λεφτα κατευθειαν στην τραπεζα. Βεβαια, δεν ξερω ποτε θα διεκπεραιωθουν τα χαρτια ωστε να πληρωθω. Ισως ζητηθουν και τα πρωτοτυπα οταν περασει ολη αυτη η μπορα, οπότε και θα τους τα πάω. 

Φιλια κοριτσια μου 

Καλημέρα σε όλες! Ναι, σίγουρα είμαι καλύτερα από αυτή την άποψη. Σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου αντε να δούμε.. 

Μου μετέφεραν τον ραντεβού με τη γιατρό μου για αργότερα λόγω του ιού και δεν μου άρεσε καθόλου! Θα πάω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω σε λίγες μέρες για έλεγχο. Ας με δουν λίγο κ αυτοί! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα σε όλες! Ναι, σίγουρα είμαι καλύτερα από αυτή την άποψη. Σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου αντε να δούμε.. 

Μου μετέφεραν τον ραντεβού με τη γιατρό μου για αργότερα λόγω του ιού και δεν μου άρεσε καθόλου! Θα πάω στο νοσοκομείο που θα γεννήσω σε λίγες μέρες για έλεγχο. Ας με δουν λίγο κ αυτοί! 

Πόσες μερες έχεις να πας στο γιατρο να δεις το μπουμπουκι σου;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Πόσες μερες έχεις να πας στο γιατρο να δεις το μπουμπουκι σου;

Τώρα πήγα την περασμένη εβδομάδα αλλά αρχές Απριλίου θα έκανα καρδιοτοκογράφο. Δεν έχω κάνει ακόμη καθόλου.. Μου είπαν βέβαια ότι δεν είναι επικίνδυνο να μεταφέρουμε το ραντεβού αλλά ρε φίλε που το ξέρουν;;; βάζουν καρδιοτοκογράφημα για κάποιο λόγο! Είχα τη δυνατότητα να κάνω εξέταση με αλλαγή γιατρό αλλά αν δεν είναι η δικιά μου, πάω και νοσοκομείο που είναι και δίπλα στο σπίτι μου! Ενιγουει έχε χάρη που είναι έτσι η κατάσταση και δεν μπορώ να πω πολλά. 

Θα κάνεις βαλίτσα είδα.. Για πες, τι περιλαμβάνει;; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!!!!! Αντε πλησιαζουμε κι εμεις σιγα σιγα !!! Εμενα χτες μου ειπε ο γιατρος οτι θα κανω 2 ενεσεις κορτιζονης μεταξυ 35 και 36 εβδομαδων για τα πβευμονακια του μικρού. 

Σήμερα λέω να φτιάξω και βαλίτσα να ετοιμάζομαι σιγά σιγά. 

@Ξένη πως είναι η κορη; πήρε βαρος; Πότε βγαινετε; μπορείς να δώσεις καμία πληροφορία για το ΙΑΣΩ ; πχ νοσηλευτριες καλές ή οχι; μαιες; πόσες μέρες έμεινες τελικα; από χρεώσεις τι γίνεται εκεί; πληρώνεις και τον αέρα που αναπνεεις; 

@Myrtw18 μου μην αγχώνεσαι για το μπεμπακι σου. Όλα καλά θα είναι.  Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου, μην ανησυχείς.  

@Alexandrath πάλι καλά που δεν έχεις κάτι και δεν θα τρέχεις τελευταίες μέρες. Ξερω σε ζοριζει προφανως η φαγουεα αλλα τουλαχιστον ειναι περαστικη. Ισως αν βαζεις λιγο ταλκ να σε ανακουφισει (Εγώ όταν έχω φαγούρα από αλλεργία, βάζω λίγο και καμία φορά ξεχνιέμαι Και δεν ξυνομαι). 

@kastel πως πάνε οι συσπασεις; ηρέμησαν καθολου; 

@Mariaia αν και απαντάω λίγο αργά ,ισως σε βοηθήσω. Εγώ δεν έκλεισα πουθενά ραντεβού. Κάλεσα το Εφκα της περιοχής μου και σκαναρα και έστειλα όλα τα χαρτιά που χρειάζονται για το επίδομα σε μειλ. Στο μειλ επισης εδωσα και τα στοιχεία του άντρα μου που θα πάει να τα παραλάβει και τέλος. Δεν θα ξανασχοληθω με αυτα, θα μπουν τα λεφτα κατευθειαν στην τραπεζα. Βεβαια, δεν ξερω ποτε θα διεκπεραιωθουν τα χαρτια ωστε να πληρωθω. Ισως ζητηθουν και τα πρωτοτυπα οταν περασει ολη αυτη η μπορα, οπότε και θα τους τα πάω. 

Φιλια κοριτσια μου 

Καλημέρα....Σήμερα θα πάμε να δούμε την μπεμπουλα,  έχει επισκεπτήριο,  μια χαρά είναι,  μας είπαν χθες πως κάνει το γάλα παλινδρόμηση αν το λέω σωστά,  μόλις σταματήσει να το κάνει θα την βγάλουν από τη μεν..Από βάρος γεννήθηκε 2270γρ και έφτασε 2040γρ μέσα σε δύο μέρες,  τώρα έχει φτάσει στα 2100γρ...Μας είπαν ότι είναι πολύ καλή αλλά λαιμαργη...εμοιασε στον πατέρα της που τρώει γρήγορα...έκανε και λίγο ικτερο, 10 έφτασε αλλά δεν ήταν ανησυχητικό, είναι επειδή πίνει μονο δικό μου γάλα...

Στο Ιασώ άσε....πληρώνεις πράγματα που δεν ξέρεις ότι πρέπει να τα πληρώσεις...

Την ημέρα της καισαρικής,  με το που τελείωσε μου έβαλαν επισκληριδιο και την είχα μέχρι το άλλο πρωί...Για ποιο λόγο δεν ξέρω,  υποτίθεται για να μην πονάω,  χειρότερα ήμουν γιατί το ένα πόδι δεν ξεμουδιασε μέχρι να τελειώσει η επισκληριδιος,  αν μου έκαναν παυσιπονη καλύτερα θα ήμουν γιατί θα είχα σηκωθεί την ίδια μέρα...Αυτή λοιπόν την επισκληριδιο την πληρώσαμε 60 ευρώ χωρίς να μας έχουν ενημερώσει....

Επίσης για αρχή σου λένε ότι δεν υπάρχει τρίκλινο και σε βάζουν σε δίκλινο μέχρι να αδειάσει κάποιο τρίκλινο....παγίδα.......σε βάζουν σε δίκλινο ώστε να πεις μετά Αφήστε με και σου λένε είναι συν 62 ευρώ το βράδυ....Εγώ είπα να με αφήσουν  γιατί είχα μια έκπτωση Επειδή είχα κάνει εκεί τις εξετάσεις...Ήταν μικρή η διαφορά δλδ...

Και τελικά ήταν σαν να ήμουν σε μονοκλινο γιατί δεν μου έφεραν άλλη κοπέλα....Μια χαρά...είχα την ησυχία μου....

Νοσηλεύτριες οι περισσότερες ήταν μια χαρά...Ότι ζητούσα με χαμόγελο με εξυπηρετούσαν...αν και για θηλασμό κτλ εγώ δεν τις χρειάστηκα,  είχα δικό μου θήλαστρο και είχα την μαμα μου που με βοηθούσε και μου έδειξε...έμπειρη....Έχει και 8 εγγόνια και 4 παιδιά...χαχαχαχ

Η βλακεία που έκανα και δεν πήρα τα δωράκια....άσε....με έπιασε εγκεφαλικό...ήρθαν να με ρωτήσουν αν θέλω ενημερώσει από την λιμπερο...Και λέω ωχ θα μου τα πρηξουν,  είπα όχι γιατί τα είχα πάρει όλα και λέω μην με ζαλίζουν....Τελικά αυτοί έδιναν και τα δώρα...οπότε κορίτσια να ενημερωθείτε για να πάρετε τα δωράκια....Εγώ τίποτα,  ούτε μια κρεμουλα για την μπέμπα....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Στο Ιασώ άσε....πληρώνεις πράγματα που δεν ξέρεις ότι πρέπει να τα πληρώσεις...

Δλδ;;;; για πες κανα παραδειγμα....

Μπράβο στην μπεμπουλα ,πως θα σταματησει η παλινδρομηση; θα.της δώσουν ξενο; 

@kastel λοιπόν έχω γράψει για μένα: 2 σουτιέν θηλασμού, 4 νυχτικά και 2 ρόμπες,παντοφλες για δωματιο και για το μπανιο, πετσετες, εσωρουχα, σερβιετες λοχειας, κρεμα για θηλες ,επιθέματα στήθους, καλυμματα λεκάνης,οδοντοβουρτσα, οδοντοκρεμα, σαμπουαν ,αφρολουτρο ,βούρτσα, φορτιστή,αποσμητικό για μασχαλιτσες, βιβλιάριο και ταυτότητα. Αυτά έχω γράψει. Λες να θέλω κάτι παραπανω; εσένα τι έχει η λίστα σου; Εγώ θα σου πρότεινα να μην πας σε γενικο νοσοκομείο γιατί δεν ξέρεις ποιος νοσεί. Θα σου πρότεινα να πας στο μαιευτηριο εστω κι αν κανεις τον καρδιοτογραφο με αλλη γιατρο. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Δλδ;;;; για πες κανα παραδειγμα....

Μπράβο στην μπεμπουλα ,πως θα σταματησει η παλινδρομηση; θα.της δώσουν ξενο; 

@kastel λοιπόν έχω γράψει για μένα: 2 σουτιέν θηλασμού, 4 νυχτικά και 2 ρόμπες,παντοφλες για δωματιο και για το μπανιο, πετσετες, εσωρουχα, σερβιετες λοχειας, κρεμα για θηλες ,επιθέματα στήθους, καλυμματα λεκάνης,οδοντοβουρτσα, οδοντοκρεμα, σαμπουαν ,αφρολουτρο ,βούρτσα, φορτιστή,αποσμητικό για μασχαλιτσες, βιβλιάριο και ταυτότητα. Αυτά έχω γράψει. Λες να θέλω κάτι παραπανω; εσένα τι έχει η λίστα σου; Εγώ θα σου πρότεινα να μην πας σε γενικο νοσοκομείο γιατί δεν ξέρεις ποιος νοσεί. Θα σου πρότεινα να πας στο μαιευτηριο εστω κι αν κανεις τον καρδιοτογραφο με αλλη γιατρο. 

Εδώ στην Ελβετία τα νοσοκομεία είναι κλινικές... Δεν έχει διαφορά. :Dρε τι τραβάμε τώρα στο τέλος με αυτόν τον ιό. 

Όσο για τη βαλίτσα, τέλεια η λίστα σου.. Εγώ μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν έχω παντόφλες για το μπάνιο, μόνο για έξω. Τις επόμενες μέρες που θα πάω νοσοκομείο θα ρωτήσω και πόσο μένεις μέσα  τώρα με τον ιό. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...