Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, RubberSoul είπε:

Καλησπέρα και από εμένα, καθαρό οινόπνευμα 95 βαθμών που χρειάζεται τις πρώτες μέρες για καθαρισμό του αφαλού έχει βρει καμία κοπέλα;  Δεν βρίσκω πουθενά.

Καλημέρα. Εγώ βρήκα πάντως σε φαρμακείο. Μου λείπουν οι αποστειρωμένα γάζες 

Αν ψάξεις στο ίντερνετ στα online φαρμακεια; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan said:

Καλημέρα κοριτσια μ...η πιο ευτυχισμένη μέρα εινια η σημερινή....η μαχητρια μ το κορίτσι μ Η τοσοδουλα μ βγήκε από την μενν κ είναι στην απλή  παρακολουθηση  από σήμερα....σε μια βδομαδα θα την πάρω...

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πόση ευτυχία εχω...

ούρλιαζα από χαρά  στο μπαλκόνι πρωί πρωί....για τρελή με πέρασαν οι γείτονες...

Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν υγιεια για πάντα...σας αγαπώ...

Καλημέρα!!!! Με το καλό να την πάρεις στο σπίτι τη μπουμπού σου!!! Συγχαρητήρια στη μικρούλα σου!! Με το καλό να βιώσεις τις πιο όμορφες στιγμές μαζί της!

Με το καλό και οι υπόλοιπες!!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...η πιο ευτυχισμένη μέρα εινια η σημερινή....η μαχητρια μ το κορίτσι μ Η τοσοδουλα μ βγήκε από την μενν κ είναι στην απλή  παρακολουθηση  από σήμερα....σε μια βδομαδα θα την πάρω...

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πόση ευτυχία εχω...

ούρλιαζα από χαρά  στο μπαλκόνι πρωί πρωί....για τρελή με πέρασαν οι γείτονες...

Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν υγιεια για πάντα...σας αγαπώ...

Καλά ε;!;!;! Σε άκουσα κι εγώ από το μπαλκόνι μου!!! Χαχα

Μπράβο στην νύφη μου , είναι μαχήτρια από μικρή και νικήτρια βέβαια!!!! Με το καλο να την πάρετε σπίτι. Τελικά ο άντρας σου πρόλαβε και ήρθε στο μαιευτηριο; 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...η πιο ευτυχισμένη μέρα εινια η σημερινή....η μαχητρια μ το κορίτσι μ Η τοσοδουλα μ βγήκε από την μενν κ είναι στην απλή  παρακολουθηση  από σήμερα....σε μια βδομαδα θα την πάρω...

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πόση ευτυχία εχω...

ούρλιαζα από χαρά  στο μπαλκόνι πρωί πρωί....για τρελή με πέρασαν οι γείτονες...

Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν υγιεια για πάντα...σας αγαπώ...

Μπραβο στο μπεμπακι σου το δυνατό!! Να είναι γερή κορίτσι μου και να την χαρείς.. Φιλιά στα μπούτια της! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Myrtw18 είπε:

 

ο γιατρος μου ειπε οτι βρισκεται σ 14 εκατοστ θεση οτι ειναι 10 μερες μικροτερο κ οτι εχω μειωμενα αμνιακα υγρα κ να κανω ξανα ντομπλερ σε μια εβδομαδα κ καρδιοκοτογραφημα καθε εβδομαδα ενω αλλοι δυο γιατροι μενε οτι ολα ειναι φυσιολογικα μου πε να συνεχισω γ αλλες 15 μερες το σαλοσπιρ και  να κανω προληπτικα ενεσεις ivor και βλεπουμε

Μυρτώ μου εγώ είμαι λίγο πιο πίσω από εσένα αλλά επειδή με παρακολουθεί και εμένα ο παφιλης θα σου πω πως μπορεί να μην σου είπε κάτι επειδή είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια το αμνιακό χαμηλό μεν αλλά στα φυσιολογικά....είχα κι εγώ χαμηλα αμνιακα και μου είπε να πίνω πολύ πολύ νερό γύρω στα 3 λίτρα τη μέρα κ να περιορισω το αλάτι...εγώ από αλάτι έχω κόψει το εμφανές δηλαδή δεν βάζω πουθενά εγώ αλλά ότι άλλο μπορεί να φάω που Στανταρ έχει λίγο αλάτι μέσα δεν το πειράζω και είδα μέσα σε 10 μέρες μεγάλη διαφορά στον υπέρηχο από αμνιακό....κι εμένα μου το βγάζει πιο μικρούλη αλλά είναι πάλι στα φυσιολογικά πλαίσια δεν μας πειράζει όμως εφόσον παίρνει βάρος κανονικά ,δεν βγαίνουν όλα τα μωράκια μεγάλα!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde είπε:

Μυρτώ μου εγώ είμαι λίγο πιο πίσω από εσένα αλλά επειδή με παρακολουθεί και εμένα ο παφιλης θα σου πω πως μπορεί να μην σου είπε κάτι επειδή είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια το αμνιακό χαμηλό μεν αλλά στα φυσιολογικά....είχα κι εγώ χαμηλα αμνιακα και μου είπε να πίνω πολύ πολύ νερό γύρω στα 3 λίτρα τη μέρα κ να περιορισω το αλάτι...εγώ από αλάτι έχω κόψει το εμφανές δηλαδή δεν βάζω πουθενά εγώ αλλά ότι άλλο μπορεί να φάω που Στανταρ έχει λίγο αλάτι μέσα δεν το πειράζω και είδα μέσα σε 10 μέρες μεγάλη διαφορά στον υπέρηχο από αμνιακό....κι εμένα μου το βγάζει πιο μικρούλη αλλά είναι πάλι στα φυσιολογικά πλαίσια δεν μας πειράζει όμως εφόσον παίρνει βάρος κανονικά ,δεν βγαίνουν όλα τα μωράκια μεγάλα!!! 

σε ευχαριστω κοπελα μου αυτο θα κανω κ να δω την επομενη βδομαδα πως θα ναι αυριο θα κανω καρδιοκοτογραφημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

Καλημέρα. Εγώ βρήκα πάντως σε φαρμακείο. Μου λείπουν οι αποστειρωμένα γάζες 

Αν ψάξεις στο ίντερνετ στα online φαρμακεια; 

Στα online δεν έχει μείνει σταγόνα πουθενά, μίλησα και με 2-3 στο τηλέφωνο δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν και λένε ότι είναι σε έλλειψη, είναι που η κυβέρνηση διαβεβαιώνει για επάρκεια. Μετά απο ψάξιμο βρήκα τελικά σε ένα κοντινό φαρμακείο επίσης έχουν και πολλά my market. Αποστειρωμενες βρήκα και στο φαρμακείο και σε ηλεκτρονικά φαρμακεία. Εάν δυσκολεύεσαι πες μου να στο στείλω κάποιο link..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Καλημέρα, εγώ πήγα χθες στη γενική κλινική Θεσσαλονίκης για καρδιοτοκογραφημα για αυτό το λόγο... Ένιωσα πίεση από κάτω και σαν να σκληραίνει η κοιλιά μου σαν να φουσκώνε ξαφνικά κ μετά πάλι γινόταν χαλαρή... Μια ώρα που έκανα καρδιοτοκογραφημα δεν έπιασε συσπαση... Μου είπε η γιατρός ότι ίσως είναι το μωρό που ειναι υπερκινητικό κ όλο έρχεται μπροστά... Είναι κ πόλύ μεγάλο τι να πω 32 εβδομάδων ακριβως ήταν 2100... Ίσως φταίει κ αυτό δε ξέρω.... Πάντως ρε παιδια έχω αρχίσει κ δεν αντέχω ειλικρινά θελω να έρθει ο καιρός να γεννήσω...ασε που έχω πάρει 19 κιλά... 58 ξεκίνησα 77 πήγα... Δε μπορώ να με βλέπω στον καθρέφτη... Είμαι ένα χαλι πρησμένο κ έχω κάνει φουλ κυτταρίτιδα κ ψωμάκια.... Τελικά ο οργανισμός της κάθε γυναίκας στην εγκυμοσύνη λειτουργεί τελείως αλλιώς.... Η ξαδέρφη μου πήρε 9 κιλά σύνολο και έτρωγε ότι υπήρχε, πίτσες κ τέτοια στις 2 το βράδυ... Της λέω είσαι μεγάλη ρουφιανα .... Να πω ότι πείνας όπως άλλες για να μη πάρουν κιλά στην εγκυμοσύνη οκ να πάρεις 9 εσύ μαρη έτρωγες τον αμπακο 

Η φίλη μου που γέννησε πριν 1 μήνα πάντως μου είπε ότι στην 32 εβδομάδα ήταν 1600 το μωράκι.... Γεννήθηκε 3200, 38 εβδομάδων... Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου... Αλλά είναι πιο μεγάλα αλλά πιο μικρά.... Ο γιατρός σου τι σου είπε ακοεβως κ σε ανησυχήσε??? 

Και μένα στις 32 εβδομάδες ήταν 1630 ο μικρός. Ο γιατρός μου είπα όλα φυσιολογικά δεν είναι ούτε μικρός ούτε μεγάλος είναι κανονικός. Οπότε μην αγχώνεστε για το βάρος αρκεί να παίρνουνε βάρος. Οπότε @Myrtw18 μην ανησυχείς και για τα αμνιακα πιες λίγο περισσότερο νερό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw18 είπε:

σε ευχαριστω κοπελα μου αυτο θα κανω κ να δω την επομενη βδομαδα πως θα ναι αυριο θα κανω καρδιοκοτογραφημα

Καταλαβαίνω πως νιώθεις κι εμένα μόλις μου τα είπε επεσα στα πατώματα αλλά μετά ηρέμησα!! Τα μπεμπακια μας είναι καλά και θα έρθουν στην αγκαλιά μας να μας γεμίσουν ευτυχια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλά ε;!;!;! Σε άκουσα κι εγώ από το μπαλκόνι μου!!! Χαχα

Μπράβο στην νύφη μου , είναι μαχήτρια από μικρή και νικήτρια βέβαια!!!! Με το καλο να την πάρετε σπίτι. Τελικά ο άντρας σου πρόλαβε και ήρθε στο μαιευτηριο; 

κ τι νύφη σ χω....μοντέλο να ξες....Ναι πρόλαβε 10λ.πριν μπω ήρθε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...η πιο ευτυχισμένη μέρα εινια η σημερινή....η μαχητρια μ το κορίτσι μ Η τοσοδουλα μ βγήκε από την μενν κ είναι στην απλή  παρακολουθηση  από σήμερα....σε μια βδομαδα θα την πάρω...

γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πόση ευτυχία εχω...

ούρλιαζα από χαρά  στο μπαλκόνι πρωί πρωί....για τρελή με πέρασαν οι γείτονες...

Εύχομαι όλα τα μωράκια να έχουν υγιεια για πάντα...σας αγαπώ...

Άιντε με το καλοοοοο όλα κατευχην!!!! Μα τι ωραία νέα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2020 at 8:13 ΜΜ, peped είπε:

Χαιρεται!! Λοιπον πρεπει να το ψαξεις λιγο καλυτερα με τον γυναικολογο σου..υπαρχει μια παθηση που λεγεται χολοσταση κυησης και συμπτωμα της ειναι η φαγουρα..ειδικα στις παλαμες και στα ποδια..εγω διαγνωστηκα πριν 2 εβδομαδες..πες του να κανεις εξετασεις για τις τρασαμινασες και τα χολικα αλατα..στο λεω ως παθουσα γιατι εχω βαριας μορφης και ειναι εξαιρετικα επικινδυνο..το ελεγχω καθε δυο μερες με αιματολογικες εξετασεις..ελπιζω να μην ειναι τιποτα βεβαια!!

Τελικά είναι απο τις ορμόνες η φαγούρα :( οι εξετάσεις βγήκαν πολυ καλές και απλά η δερματολόγος και ο γυναικολόγος μου είπαν οτι μάλλον θα το έχω μέχρι να γεννήσω!! Κρεμούλες και κρύο νερό !!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Τελικά είναι απο τις ορμόνες η φαγούρα :( οι εξετάσεις βγήκαν πολυ καλές και απλά η δερματολόγος και ο γυναικολόγος μου είπαν οτι μάλλον θα το έχω μέχρι να γεννήσω!! Κρεμούλες και κρύο νερό !!!! 

Πολυ χαιρομαι που η φαγουρα ειναι απο την εγκυμοσυνη!! Υπομονή και ολα θα πανε καλα..λιγο εμεινε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Εμείς πάλι μπουλουκακια είμαστε ..... 2 μισή κιλά περίπου.... 

οποοοοοοοο ένας  αντρακλας βαρύς κ μάγκας....γουστάρουμε σ λεω...χαχαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...